ludzie, cud sie przytrafil![toaleta]

Sprzątanie w klatkach, obcinanie pazurów, kąpiele itp.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
AMB
Posty: 55
Rejestracja: pt cze 10, 2005 12:55 pm

ludzie, cud sie przytrafil![toaleta]

Post autor: AMB »

moj szczur na moich oczach postawil kloca do pudeleczka, czyli dokladnie tam gdzie chcialem! wczesniej wchodzil przodem do tego i walil obok, a teraz elegancko zaparkowal tylem :) zeby jeszcze tylko wode spuszczal... :)
Ostatnio zmieniony pt lut 10, 2006 10:56 am przez AMB, łącznie zmieniany 1 raz.
Kaka
Posty: 1293
Rejestracja: pt lut 11, 2005 10:16 pm

ludzie, cud sie przytrafil![toaleta]

Post autor: Kaka »

Super!!!!!!!!!!1 :D :D :D chciałabym aby moje też były tak posłuszne :D :D Powiedz jak go do tego skloniłaś, moze moje też tego nauczę :wink:
W moim sercu na zawsze: WACŁAW 13.11.05r. BOB 3.07.05r. LUBOMIR 4.12.06r.
Niektórzy postradali zmysły, karmic trolla nie będę. Niektórym od władzy woda sodowa uderza do głowy
EmDżi
Posty: 165
Rejestracja: ndz maja 29, 2005 3:20 pm

ludzie, cud sie przytrafil![toaleta]

Post autor: EmDżi »

Ja swojego nauczyłam jedynie siusiać w jedno miejsce a i tak zawsze tego nie zrobi - to zależy czy dobiegnie :/ ale żeby jeszcze klocuszki stawiał w jedno miejsce oooo... to chyba go musiałes przekupić :wink:
Moja kochana malutka z Aniołkami lata :(:(
kitten
Posty: 387
Rejestracja: wt mar 29, 2005 12:48 pm

ludzie, cud sie przytrafil![toaleta]

Post autor: kitten »

Błagam EmDżi daj przepis na naukę sikania w jedno miejsce...
mlodyszyna
Posty: 38
Rejestracja: pt lip 01, 2005 6:11 am

ludzie, cud sie przytrafil![toaleta]

Post autor: mlodyszyna »

moze i mojego ogonka bym tego nauczył :) malutka jest :) dzisiaj jeszcze siedzi w akwarium , ale lada dzien ide po klatke . czekam na przepis "nauki sikania " :D
AMB
Posty: 55
Rejestracja: pt cze 10, 2005 12:55 pm

ludzie, cud sie przytrafil![toaleta]

Post autor: AMB »

Kaka: teraz wrocilem po calym dniu i widze, ze nastepne klocki pojawily sie kolo pudeleczka, ale juz bardzo blisko :)
Metoda? Postawilem takie pudeleczko (plytkie, na oko 5x10cm) w kacie i konsekwentnie zbieralem (plastikowa lyzeczka) i wrzucalem do niego kupy przez ostatni miesiac :)
Trzeba popatrzec gdzie jest rodzynow najwiecej i tam postawic pudelko/kuwete/whatever.
Wyczytalem to kiedys na jakiejs angielskiej stronie. Oni chyba jeszcze wsadzali tam szczura (razem z rodzynkami :) ), ale ja nie mialem sumienia taplac go w tym i scigac zawsze, kiedy mu sie zachce.
Ta metoda nie ma 100% skutecznosci, ale powaznie obnizyla ilosc niespodzianek na dnie klatki.
Natomiast co do sikania... Podejrzewam ze samca sie tego nie oduczy, bo on po prostu musi znakowac teren i obejszcza wszystko, co nie pachnie nim :) Ale z samicami mozna probowac... Moze zrobic tak, ze gdzie by nie szczala, to poszcza na papier, ktory potem moznaby magazynowac w jednym miejscu...

PS
Ja (AMB) jestem samiec, rodzaj meski :)
Kaka
Posty: 1293
Rejestracja: pt lut 11, 2005 10:16 pm

ludzie, cud sie przytrafil![toaleta]

Post autor: Kaka »

Goood Idea :wink: wypróbuje niedługo, dzięki!!!!!!!!!!! :D
W moim sercu na zawsze: WACŁAW 13.11.05r. BOB 3.07.05r. LUBOMIR 4.12.06r.
Niektórzy postradali zmysły, karmic trolla nie będę. Niektórym od władzy woda sodowa uderza do głowy
Awatar użytkownika
Abigael_Freythr
Posty: 54
Rejestracja: czw cze 30, 2005 1:12 pm
Lokalizacja: Warszawa Gocław
Kontakt:

ludzie, cud sie przytrafil![toaleta]

Post autor: Abigael_Freythr »

oj, co wy macie z tymi kupkami, dajcie Szczurasom kupkać i siśkać gdzie chcą.
mój HerrFlick siśka gdzie popadnie, tzn. w klatce zawsze leje z conajmniej drugiego pięterka :wink: ale kupka tylko i wyłącznie w jednym miejscu (od samego początku!) w tylnym prawym rogu klatki, niezależnie czy to klatka jego domowa-stała, czy tymczasowa u moich rodziców. można mu kuwetę przestawiać na wszelkie możliwe sposoby, wschód-zachód, bez znaczenia. nawet jak mu zastawiłam dla eksperymentu pudełkiem to je odstawił :D
ba! nawet w transporterku (haha, pudełko po 8-paku żywca z dziurkami) kupka w prawy tylny róg. stawia klocki aż się patrzy, a jak zrobi wyjątkowo dużego to dostaje taki wierszyk "z takiej małej pupki takie duże kupki" i buziaka w brzucholek :D

ale nawet gdyby miał kupkać po całej klatce, góra, dół, prawo, lewo - to i tak bym go nie namawiała do zmiany. niech ma chłopak swobodę fizjologiczną! się sprzątnie.
pierwszy movik Pythona
pierwszy movik Monty'ego

Flicka (HerrFlick) 07.10.2003 - 08.09.2006
ze mną Monty i Python ur. 25.10.2006
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

ludzie, cud sie przytrafil![toaleta]

Post autor: Lulu »

heh, ciekawa ta tresura, nie powiem ;)

ale po co? przeciez i tak regularnie trzeba sprzatac cala klatke, a nie tylko tam gdzie nakupkane i nasiusiane... ;)
kitten
Posty: 387
Rejestracja: wt mar 29, 2005 12:48 pm

ludzie, cud sie przytrafil![toaleta]

Post autor: kitten »

łatwo powiedzieć się sprzątnie...

ale jak przychodzi co do czego i co trzeci dzień muszę przesuwać wszystkie meble bo wszędzie nasikne klatka olana z góry na dół (pięterka i pręty) to ja dziękuję...
klatka duża, ciężka zaraza, odsuwanie mebli i szorowanie śmierszącej podłogi chyba jednak nie będzie moją pasją...
Nisia
Posty: 2363
Rejestracja: sob lut 12, 2005 7:07 pm

ludzie, cud sie przytrafil![toaleta]

Post autor: Nisia »

EmDżi, ciekawe... Moje kupkają tylko do kuwety, ale sikają dowolnie. Mnie tylko raduje to, że poza klatką ograniczają się tylko do znaczenia (nie mylić z sikaniem :wink: ) i do tego znaczą tylko moje ręce i koc. A załatwiają się tylko wtedy, kiedy już dłuuugo biegają i nie wytrzymują (bo pani głupia była i nie zauważyła ruchliwości szczurka i tak zawsze ruchliwego).
mlodyszyna
Posty: 38
Rejestracja: pt lip 01, 2005 6:11 am

ludzie, cud sie przytrafil![toaleta]

Post autor: mlodyszyna »

ja zauwazylem ze moja mala robi kupy tylko w jednym rogu . A sikac to nie wiem ? narazie prawie w ogole nie sika , napewno nie na rece :) pewnie dlatego bo mala !
grzegorz
Posty: 140
Rejestracja: śr lip 27, 2005 2:16 pm
Lokalizacja: bremen

ludzie, cud sie przytrafil![toaleta]

Post autor: grzegorz »

moje kupy robia tylko na "parteze" swojej klatki tam maja wysypane tem trociny i jest dosc ciemno nisko -ale szczaja gdzie popadnie
ale jak przychodzi piatek gdzie dokladnie jest czyszczona klatka to robia wszedzie - chyba dlatego ze leja wszedzie potem nie odrozniaja dolu od gory bo wszystko smierdzi na kibelek
Piksi(2)+Metzger(2) 2 samiczki(kawa z mlekiem+popiel)(bialy z czarnym kapturkiem:))
8 tygodni-a jedza jak by nigdy nic nie jadly:)))ciekawskie i glosne:))
MANIAK90
Posty: 336
Rejestracja: pt cze 09, 2006 3:00 pm

ludzie, cud sie przytrafil![toaleta]

Post autor: MANIAK90 »

Ja też postanowilam nauczyc moją kupkania w jedno miejsce i przenosiłam kupki w róg klatki ale na drugi dzić klopskiki były już porozwalane :bije:
Czy ja zawsze muszę sobie tłumaczyć o zachowanie mojego rodzeństwa jako niepełnosprawność??
milolosiu
Posty: 125
Rejestracja: pn cze 19, 2006 9:38 am
Kontakt:

ludzie, cud sie przytrafil![toaleta]

Post autor: milolosiu »

ja mam słoik do którego wkładam bobki mojego szczura a on wchodzi do pojemnika i je zjada!!! :shock: :lol:
TU WARTO LOOKNĄĆ -------> >>HERE>HERE>HERE<<
ODPOWIEDZ

Wróć do „Higiena”