Lody

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Pawian
Posty: 105
Rejestracja: sob lip 10, 2004 12:46 am
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Lody

Post autor: Pawian »

juz jest OK. Je owsiadnke, lody, karme vitapolu, troche wołowinki, pije mleczko, wode :)
jest jak najbardziej ok, tylko troche jeszcze dzika:-(
http://www.nu-pogodi.net - Polska Strona Wilka i Zająca
Obrazek
Awatar użytkownika
maua_czarna
Posty: 1289
Rejestracja: pt lip 16, 2004 3:27 pm
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Kobiór

Lody

Post autor: maua_czarna »

czy ty napisales LODY? :shock: :roll: :wink: szkliwo jej popeka:D:D
Obrazek Chrupka i Banieczka :)
Obrazek: Myszka,Bohun, Glorka, Ciri, Loluś, Bryndza, Blixa, Żorżeta, Groszek, Zagłoba, Soldat, Brusi, Anarchia, Rebelia,Rusalka, Ebola, Kofola, Obalka, Dżuma, Sepsa
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

Lody

Post autor: Mycha »

[quote="Pawian"]juz jest OK. Je owsiadnke, lody, karme vitapolu, troche wołowinki, pije mleczko, wode :)
jest jak najbardziej ok, tylko troche jeszcze dzika:-([/quote]
Trochę pomarudzę...
1. lody nie są dobre dla szczura. Trochę fatygi, czytania i wiedział byś, że słodkości nie służą szczurowi...
2. Wodę musi pić bo inaczej by się odwodniła...
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
Pawian
Posty: 105
Rejestracja: sob lip 10, 2004 12:46 am
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Lody

Post autor: Pawian »

jeśli chodzi o lody - to dałem jej takiego rozpuczonego kawaleczek i mi go lizała z języka. Tyle o lodach.

Pozdrawiam
http://www.nu-pogodi.net - Polska Strona Wilka i Zająca
Obrazek
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

Lody

Post autor: Mycha »

Jeśli sądzisz, że proces roztapiania powoduje parowanie cukru to się mylisz.
Teraz dam Ci przykład:
Śliwka jest wielkości ludzkiego oka. Dając śliwkę szczurowi jest ona wielkości jego głowy. Teraz wielkości głowy człowieka jest np. duży arbuz. A teraz masz kulkę lodów. Dajesz odrobinkę szczurkowi. To tak jakby dostał loda dla swojej proporcji ciała. Teraz już wiesz dlaczego co jest szkodliwe powinno być eliminowane? No nie wiem czy wiesz bo w sumie trochę polkręciłam, ale idzie się domyślić :wink:
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
Pawian
Posty: 105
Rejestracja: sob lip 10, 2004 12:46 am
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Lody

Post autor: Pawian »

jasne wiem chodzi Ci o proporcjonalnosc tego pozywienia. Ale nie zapominaj ze szczur robi kupke 15 razy dziennie:P i stosunek dziennego zapotrzebowanie na pokarm do masy Ciała jest troszeczkę większy niż u człowieka.

Dobra bzdury piszę - wiem ze nie nalezy dawać im słodkości ale mi sie serce kraja jak jem sobie cudne bakaliowe lody a szczurek tylko patrzy i sie oblizuje. Totez ja poczestowalem odrobinką żeby jej nie byłosmutno.
http://www.nu-pogodi.net - Polska Strona Wilka i Zająca
Obrazek
Awatar użytkownika
sopocianka
Posty: 594
Rejestracja: ndz cze 26, 2005 5:26 am
Lokalizacja: Sopot

Lody

Post autor: sopocianka »

Będąc na krótkim spacerku w mieście z moim milusińskim kupiłam waniliowego rożka. Usiadłam na ławce i oboje z apetytem spałaszowaliśmy lody - liz ja, liz Okruszek.

Często podajecie swoim ogonom lody?
I co sądzicie o wspólnym jedzeniu? Chyba jeśli szczurek jest zdrowy i opiekun zdrowy, mogą jeść razem (jeśli ten ostatni się nie brzydzi)?
Za TM: Ret, Kangus, Urodzinka, Okruszek, Skrawek, Flips, Settimo, Yeti, Skierka, Chochlik
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Lody

Post autor: Lulu »

lody?

ja szczurkom nie daje. zadnym innym zwierzata tez. niedosc, ze niezdrowe i moze jeszcze wywolac sensacje zoladkowe, mozna jeszcze szczuraka zaziebic.

co do wspolnego jedzenia, to nie powiem, zdarza sie. ale to juz zalezy co jem. dbam by nie dawac im niczego co niezdrowe i przyprawione. wiec wspolne jedzonko sporadycznie, bo ja niestety zbyt zdrowo sie nie odzywiam :?
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

Lody

Post autor: ESTI »

Ja kilka razy dawałam swoim pociechom ciutke loda, albo patyczek do oblizania...i nic się nie stało. Trzeba wiedzieć jakie lody się je, a przecież to zamrożone mleko...co do konserwantów, to są one również w innych produktach, więc nie ma co przesadzać.

Od czasu do czasu może być i w odpowiednią pogodę oczywiści. ;)
Obrazek
falka
Posty: 838
Rejestracja: pn paź 11, 2004 12:06 pm

Lody

Post autor: falka »

Ja dałam Iset patyczek drewniany po lodzie wodnym do podgryzania :). Ale ogólnie jestem na NIE - mnóstwo cukru i sztucznych dodatków, chyba z mlecznych rzeczy zdrowszy jest jogurt ;).
Awatar użytkownika
sopocianka
Posty: 594
Rejestracja: ndz cze 26, 2005 5:26 am
Lokalizacja: Sopot

Lody

Post autor: sopocianka »

Konserwanty w lodach? Patrzyłam kilka razy na skład, ale niczego podejrzanego auważyłam, ale macie rację... za często nie można (chociaż właśnie trawa sezon). Może lepiej zamrozić trochę logurtu?

Co do drugiej części tematu, który poruszyłam: nie brzydzę się swojego szczurka! :) i mogę z nim jeść z jednego talerza :B
(moja koleżanka jadła lody wspólnie ze swoim psem:)
Za TM: Ret, Kangus, Urodzinka, Okruszek, Skrawek, Flips, Settimo, Yeti, Skierka, Chochlik
Czarna20
Posty: 826
Rejestracja: sob lut 07, 2004 10:26 pm
Kontakt:

Lody

Post autor: Czarna20 »

ja wam powiem co jest w lodach takich robionych z maszyny - tylko proszek, woda i mleko..a w proszku nie ma nic strasznego coby mogło szczurkowi zaszkodzić...

inna kwestia ze widziałam jak to się robi i sama robiłam...ech, czasami odechciewa się lodów... :?
w domu szaleją --> Czika (psica), i ogoniaste: Brązowa, Nika, Lilith,Dara i Tavi

gdzieś tam --> Szatan, Czedar, Gałka,Zuzu, Kremówka, Gryzelda,Mamuśka, Cykorka i Kreska.....
Nisia
Posty: 2363
Rejestracja: sob lut 12, 2005 7:07 pm

Lody

Post autor: Nisia »

Dla mnie lody to jak słodycze. A słodycze, jak wiadomo, niezdrowe, więc moje nie dostają.
Może to przesada, ale nawet kupnych soków nie dostają. Bo pani jest chemik i zawsze czyta skład przed kupieniem :D. I na tej zasadzie nie kupuję małym chipsów, cheeriosów i innych takich ;)
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Lody

Post autor: Lulu »

ja widze jedno

to zalezy co sie je ;)
Kaka
Posty: 1293
Rejestracja: pt lut 11, 2005 10:16 pm

Lody

Post autor: Kaka »

ja uważam, ze lody na bazie mleka nie są niezdrowe, a wręcz przeciwnie: lody mają niewiele kalorii. Dwie kulki o smaku waniliowym lub truskawkowym to zaledwie 150 kcal, natomiast czekoladowym i orzechowym 180 kcalDietetycy twierdzą, że ten pyszny deser jest sprawdzonym sojusznikiem podczas kuracji odchudzającej. Zawiera bowiem sporo wapnia, który wspomaga spalanie tłuszczów. Odchudzająco działą też temperatura lodów. Zimne nie mogą przecież trafić wprost do żołądka. Muszą się najpierw rozpuścić i zostać ogrzane, a do tego trzeba energi, którą organizm czerpie ze zgromadzonych zapasów tłuszczów. Jest to wzięte z wiarygodnego źródła, a więc widzicie jesliwasz szczur jest otyly no to nic tylko mu dawać lody :wink:
W moim sercu na zawsze: WACŁAW 13.11.05r. BOB 3.07.05r. LUBOMIR 4.12.06r.
Niektórzy postradali zmysły, karmic trolla nie będę. Niektórym od władzy woda sodowa uderza do głowy
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”