Sciolka bawelniana - stop-smell

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
mataforgana
Posty: 1399
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 7:10 am

Sciolka bawelniana - stop-smell

Post autor: mataforgana »

bardziej takie puchate, w paczce dosyć zbite, szare... mięciutkie :D

przejade sie i sprawdze, jesli w ogóle jest gdzieś w łodzi, to faktycznie najpredzej tam...
BEZSZCZURZEWIE
['] Agrafka,Iskierka,Milva,Ryjek,Nitka,sunia Iskra,Zu,Bea,Arsen,Nan,Nezumi,Eskel&Askaro,Aslan&Amber,Nike,Sepia,
Ryu,Risa,Don,Ori,Diego,Gringo,Effe,Jamajka,Saskia,Imbir,Firmin,Cynamon,Paddy,Karmel,Phoenix,Geralt,Anemon
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Sciolka bawelniana - stop-smell

Post autor: Lulu »

no i my w koncu kupilisy ;)

narazie tylko chlopaki dostali to do klatki. czy faktycznie sie sprawdza, napisze po pierwszym sprzataniu... rozsmieszylo mnie jedynie zachowanie Cloude'a. Cloude zobaczyl, ze cos dziwnego lezy w kuwecie i robil wszystko by tego nie dotknac :lol: przemykal po galeziach, pil i jadl wychylajac sie z rury (do miseczki z zarelkiem, musial sie niezle rozciagnac by dosiegnac ;) ) nadal sie nie przekonal, ale juz sie odwazyl stanac na reczniku papierowym, ktory polozylam na tym :D wiec widac postepy ;)
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

Sciolka bawelniana - stop-smell

Post autor: sachma »

widzieliscie cos takiego w Gdansku?? bede musiala wyprobowac, ale nie wiem czy u nas jest :|
Obrazek
Fam
Posty: 824
Rejestracja: śr mar 23, 2005 7:51 am
Kontakt:

Sciolka bawelniana - stop-smell

Post autor: Fam »

nie spotkalam sie. ale ciekawe, zajze dzisiaj do paru zoologów
za tęczowym mostem: Karolcia
Ewqa
Posty: 1354
Rejestracja: wt gru 28, 2004 8:06 pm
Lokalizacja: Wawa

Sciolka bawelniana - stop-smell

Post autor: Ewqa »

Mam, kupiłam. Moje paskudki uznały że to jedzonko :)
A potem dokładnie oczyściły miejsce do spania i spia na gołym plastiku. :roll:
Pod Niebieskim Kocem : Lilka, Luna, Norka, Malinka
Teraz ze mną: Fiona, Cleo, Milka i Mała.
jagas
Posty: 119
Rejestracja: ndz maja 22, 2005 10:11 pm

Sciolka bawelniana - stop-smell

Post autor: jagas »

A moje ogonki ją bardzo polubiły, szczególnie od kiedy mieszam ją z trocinami... Dzięki temu jest bardziej puszysta i nie zbija się w taki "kocyk" na dnie. Łatwiej im w niej grzebać i robić sobie gniazdo.

A co do jedzenia, to wsówały ją przez pierwsze dwa dni naokrągło, a teraz tylko pogryzają. Wydaje mi się, że od tego ich bobki zrobiły się bardziej syche i mniej śmierdzące...

Polecam. U mnie się sprawdza.
Obrazek
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Sciolka bawelniana - stop-smell

Post autor: Lulu »

u nas nowie wiesci z frontu ;)

w niedziele tez dostaly nowa sciolke... i musze przyznac, ze troche mnie zdziwily, bo nie robily gniazda (nawet Ciu :shock: ). nie powiem, zebym narzekala, bo wreszcie byl porzadek w klatce :lol: wczesniej Ciulina zaczela nawet zwirek wnosic na poleczki, doslownie wszystko tam wedrowalo.

ale dzis (po trzech dniach) widze, ze w Ciutce jednak odezwal sie instynkt budowniczy ;) o dziwo nigdy nie widzialam tego na az taka skale :shock: od kiedy sie obudzilam to przenosi ta sciolke na poleczki... powoli zostaje goly plastyk na dnie :? boje sie, ze jak wroce z uczelni to juz nic nie zostanie w kuwecie...
mataforgana
Posty: 1399
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 7:10 am

Sciolka bawelniana - stop-smell

Post autor: mataforgana »

LuLu, na plastikowcyh półeczkach chyba i tak mniej śmiecą, niż moje :roll: bo moje budują gniazda na metalowych, kratkowych półeczkach...

a ściółka jest świetna :D
BEZSZCZURZEWIE
['] Agrafka,Iskierka,Milva,Ryjek,Nitka,sunia Iskra,Zu,Bea,Arsen,Nan,Nezumi,Eskel&Askaro,Aslan&Amber,Nike,Sepia,
Ryu,Risa,Don,Ori,Diego,Gringo,Effe,Jamajka,Saskia,Imbir,Firmin,Cynamon,Paddy,Karmel,Phoenix,Geralt,Anemon
Ewqa
Posty: 1354
Rejestracja: wt gru 28, 2004 8:06 pm
Lokalizacja: Wawa

Sciolka bawelniana - stop-smell

Post autor: Ewqa »

U mnie :shock: Kiedy rano zajrzałam do szczurków okazało się że Luna zarządziła po swojemu i calutką, dokładnie całą ściółkę wypchnęła przez kratki na podłogę. W klatce świeciła plastikowa podłoga a paskudki spały w kącie na tym plastiku zgodnie przytulone do siebie.
Pod Niebieskim Kocem : Lilka, Luna, Norka, Malinka
Teraz ze mną: Fiona, Cleo, Milka i Mała.
gryzaj
Posty: 461
Rejestracja: czw lis 11, 2004 8:23 pm
Kontakt:

Sciolka bawelniana - stop-smell

Post autor: gryzaj »

dzisiaj dr Bielecki stanowczo odradzil nam te sciolke
chodzi o to ze zwierzetom, tak malym, jak gryzonie wlokna moga zaplatac sie wokol koncowki ogona czy wokol palcow i przez to prowadzic do martwicy (odciecie doplywu krwi)

poza tym to wyglada, jak odrzuty przemyslowe podobno
Obrazek Obrazek
mataforgana
Posty: 1399
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 7:10 am

Sciolka bawelniana - stop-smell

Post autor: mataforgana »

hmm...

czy jak odrzuty przemysłowe...? chyba nie, mi sie nie wydaje...

ale to co powiedziałaś, z tymi włóknami, to hm. zastanawiające. nie wiem, nie zauważyłam, żeby się coś takiego przydażyło moim dziewczynom...
ale będę obserwować.
BEZSZCZURZEWIE
['] Agrafka,Iskierka,Milva,Ryjek,Nitka,sunia Iskra,Zu,Bea,Arsen,Nan,Nezumi,Eskel&Askaro,Aslan&Amber,Nike,Sepia,
Ryu,Risa,Don,Ori,Diego,Gringo,Effe,Jamajka,Saskia,Imbir,Firmin,Cynamon,Paddy,Karmel,Phoenix,Geralt,Anemon
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Sciolka bawelniana - stop-smell

Post autor: Lulu »

[quote="gryzaj"]chodzi o to ze zwierzetom, tak malym, jak gryzonie wlokna moga zaplatac sie wokol koncowki ogona czy wokol palcow i przez to prowadzic do martwicy (odciecie doplywu krwi)
[/quote]


:shock:

to teraz az sie zastanawiam czy on to w ogole widzial? jakos w moim malym rozumku sie nie miesci w co ten szczur mogly sie zaplatac?

ktos moze umie mi wytlumaczyc? bo widac moja wyobraznia jest mocno ograniczona :oops: ja tam nie wiedze nic takiego..
gryzaj
Posty: 461
Rejestracja: czw lis 11, 2004 8:23 pm
Kontakt:

Sciolka bawelniana - stop-smell

Post autor: gryzaj »

widzial, bo to kupilismy i przynieslismy na wizyte


chodzi o to, ze te wlokna sa na tyle dlugie dla malych zwierzatek, ze moga wlasnie sie owinac o takie rzezcy jak palcze, czy koniec ogona
Obrazek Obrazek
Anita
Posty: 937
Rejestracja: ndz paź 17, 2004 2:43 pm
Lokalizacja: Warszawa Radość

Sciolka bawelniana - stop-smell

Post autor: Anita »

Ja słyszałam, że takie coś może sięzrobić od zwykłej waty... a takich specjalnych ściółek nie... http://animalia.pl//produkt.php?kat=116&id=2849 na przykład takie coś - w komentarzach piszą, żeby nie używać zwykłej.
gryzaj
Posty: 461
Rejestracja: czw lis 11, 2004 8:23 pm
Kontakt:

Sciolka bawelniana - stop-smell

Post autor: gryzaj »

w sumie wezcie to sobie w palce i sprobujcie przerwac taka dluzsza "grudke"
wcale nie jest tak latwo...
Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ściółki”