Karma i reszta

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Karma i reszta

Post autor: merch »

Wczoraj wieczorem zjechała do mnie Karma malutki szczurek wzięty z hodowli karmowej, jest bardzo malutka i bardzo odważna , noc spedziła w malej klatce a reszta jak często na wolnosci , niestety rano zauwazyłam , ze odwiedzają przybysza, ale głownie w celu ofukania. Biore je czasem na fotel i wtedy nie fukają , natomiast uciekaja, mała dostała do klatki stare szmatki w celu prześmierdniecia zapachem stada , nie wiem czy to dobry pomysł. A jakby ktoś miał ochotę ją przygarnąc to zapraszam, może wkrótce dolacze jakieś zdjęcia. Malutka ma u mnie zagwarantowane dożywocie , natomiast faktem jest ,ze piąty szczur nie koniecznie jest mi potrzebny. Będę wdzieczna za wszelkie pomysły dotyczace łaczenia takiej kruszyny ze starym stadem najukochańszych spaślaków.
PozdrM
Ostatnio zmieniony pt lis 11, 2005 5:30 pm przez merch, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
corollka
Posty: 37
Rejestracja: ndz wrz 04, 2005 2:56 pm

Karma i reszta

Post autor: corollka »

Ostatnio myślę o koleżance dla mojego maleństwa. Skąd jesteś? Ja jestem z Warszawy i mogę wziąć szurkę od zaraz... Jeśli oczywiści ogłoszenie jest nadal aktualne...?
Livonia
Posty: 650
Rejestracja: sob maja 15, 2004 6:57 pm
Lokalizacja: Poznań

Karma i reszta

Post autor: Livonia »

merch- moze niech podrosnie i wtedy sprobuj?:) nie wiem co innego ci poradzic. nigdy nie mialam bojowniczego szczura :?:
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Karma i reszta

Post autor: merch »

Ile ma Zyta? Tak sobie myśle ,że moze jesli to twoje młode to moze będzie to jakiś pomysł.
PozdrM

[ Dodano: Nie Wrz 18, 2005 6:03 pm ]
Karma jest czarna , ma cały ogonek czarny , białe skarpetki i na brzuszku plamke w kształcie litery Y. Straszny z niej pieszczoch.
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
corollka
Posty: 37
Rejestracja: ndz wrz 04, 2005 2:56 pm

Karma i reszta

Post autor: corollka »

Zyta ma około 3 miesięcy (nawet niecałe...). Musi biedna siedzieć całe dnie sama jak ja jestem w pracy więc pomyślałam sobie, że sprawię jej koleżankę... Jest ona niezłą indywidualistą (jak każdy ogonek zresztą) ale nie sądzę żeby miała problemy z akceptacją nowego szczuraska. Kupie dziewczynom dużą klatke i niech się bawią...
Co Ty na to?
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Karma i reszta

Post autor: merch »

Trochę przyzwyczaiłam się do Karmy al edziewczyny jakoś slabo ja akceptują, w warszawie najwcześnie mogę być w weekend , za dwa tygodnie , ale nie jest to jescze pewne , jeslibyłabys gotowa poczekać na dwa tygodzni ena moją decyzje byłoby super , ja na razie sprobuje je zaprzyjaźnić ale to jest stare słabo i jakoś cięzko to widze. Ciesze się bardzo że na wypadek gdyby moje dziewczyny nie zmieniły zdania miałabym jakąs alternatywę. Karma w tej chwili jest na prawde malutka tak na oko ma niecałe 4 tygodnie za dwa maiłyby 6. .Pozdrawiam cie bardzo serdecznie . M
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
corollka
Posty: 37
Rejestracja: ndz wrz 04, 2005 2:56 pm

Karma i reszta

Post autor: corollka »

Oczywiście, że poczekam... Zaakceptuje kazdą Twoją decyzję.
Jeśli Karma jest tak słodka to nie dziwię się, że chcesz ją zatrzymać:)
Pozdrawiam i czekam na wiadomość.
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

Karma i reszta

Post autor: krwiopij »

gdyby co, jutro bede w lublinie, a w piatek bede wracac do lodzi - moge przez warszawe... jasli wiec byscie sie dogadaly w sprawie malutkiej, sluze za transport... :)
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Karma i reszta

Post autor: merch »

Moze to i byłby dobry pomysł tyle tylko ,ze ja jutro w domu moge byc dopiero gdzieś na 19.00 i obawiam się ,ze Ciebie Krwipopiju juz nie będzie w Lublinie. Karmiak jest regularnie oswajany ze stadem wypuszczam je wszystkie jak wracam z pracy i trochę patrzę, został juz zprzewracany , ofukany ale chyba nikt mu narazie krzywdy niezrobil innymi słowy jest cały, niektóre fukają jakby mniej , karmiak siedzi sam w klatce przez cały dzień zresztą tak samo jak dziewczyny tyle ,ze one razem. Umieszczałam tez karmiaka pod kontrolą w klatce dziewczyn i Małyszka przewraca Karmiaka potem obsikuje i świeżo obsikanego nie rusza , chyba ze karmiak jej cos zjada to mu zabiera dość agresywnie. Jeśli stado zaakcepytuje Karmiaka to chyba go jednak zostawie co prawda wg mnie a zwlaszca wg mojej mamy ( która jescze o nim nic nie wie ale i tak komentuje cztery szczury jako plagę) piec szczurow w domu to troche za duzo , ale co tam . Pozdrawiam M
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
corollka
Posty: 37
Rejestracja: ndz wrz 04, 2005 2:56 pm

Karma i reszta

Post autor: corollka »

Z Twojego opisu wnioskuję iż w koncu stadko zaakceptuje Karme. W sumie tego Wam życzę... Ja może w końcu znajde koleżankę dla Zyty, szczególnie, że dziewczyna już naprawdę się nudzi...
Pozdrawiam serdecznie! Trzymam kciuki!
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Karma i reszta

Post autor: merch »

Mam nadzieje , bo sie przywiazuję coraz bardziej do tego maleństwa . w sumie juz puszczam je razem i jakos wszyscuy wciąż zyją. Dzieki za wszystko. Pozdrawiam M

[ Dodano: Czw Wrz 22, 2005 7:21 pm ]
A dziś Wszystkie dzieci Małyszki mają pierwsze urodziny :) :occasion1:

[ Dodano: Sob Paź 01, 2005 12:34 pm ]
Karmiak poszedł spać pod szawki ... i chyba śpi:)

[ Dodano: Sob Paź 01, 2005 9:45 pm ]
Nie mam pewnosci co do płci Karmy , odległośc mała ,ale pojawia się cos twardego nad odbytem chyba to jaderka ?????????????? :roll: :roll:

[ Dodano: Sob Paź 08, 2005 7:31 pm ]
Karma jest dziewczynką i to bardzo odwazna dziwczynka sama połączyła się ze stadem a teraz widzialam jak usiłuje zdominować Kropkę zaniechałam obrony Karmy przed stadem zastanawiam sie czy nie należy chronić stada przed Karma :)
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

Karma i reszta

Post autor: ESTI »

Dobrze, ze w koncu Karma okazala sie dziewczynka - bo by sie dzialo. ;)
Obrazek
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Karma i reszta

Post autor: merch »

Poszła by do tatusiów i juz :). No chyba żeby się wcześniej sama postarała o zostanie tatusiem , ale jak długo jaderka nie zstąpione to praktycznie niemożliwe.( i całe szczęście bo 40 szczurząt jak nic)
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Karma i reszta

Post autor: merch »

Postanowiłam umieścić kilka informacji o moich szczurkach
A więc:


Małyszka ze mną jest od maja 2004 umowna data urodzin 12 kwietnia 2004 jest mamą 10 szczurków ( Szyma, Gucia, Kropka, Czarnusia, Mia, Pia, Diablo, Frolik, Lucio i Gucio)
Maluszki urodziły się w środe 22 września 2004 roku między 10 a 11 .
Ojcami dzieci Małyszki są Allegro zw Alegronem lub Algernonem ( Allegro pochodzi z warszawskiej hodowli domowej i przybył do nas jako 6 tygodniowe bardzo wyrośnięte maleństwo na początku maja 2004 ) oraz Myszulek zwany Myszulem nabyty w niezbyt fajnym sklepie zoologicznym okolo kwietna 2004 roku wraz z siostrzyczką niezapomnianą Mysią.
Karma jest szczurką z hodowli karmowej umowna data urodzin 15 sierpnia 2005 wymyślona na podstawie zeznań hodowcy , który 4 wrzesnia mówił że sa to szczurki okolo 3 tygodniowe. Zostala wylicytowana przez Livonię ( dzięki :)), odebrana przez Liwonię , Ayumi i Nisię ( dzięki również :)) Przewieziona przez Nisię z Poznania do Warszawy ( jeszcze raz dziękuję:)) i przechowana przez tydzień przez Nike , od tórej zasluzenie dostała miano Aparatki :) ( dziękuję za opiekę) w związku z tą historią karma ma rodzeństwo forumowe na które składają sie siostrzyczki rezydujące u Livonii, Krówki , Niki i żony Braunera, jeśli kogoś pominęłam to proszę o uzupełnienie. Przy okazji serdeczne pozdrowienia dla rodzeństwa.
Karma od razu dała się poznać jako szczur niezwykły ,ale o tym w następnym odcinku.


W tym miejscu wspomne jeszcze protoplastę rodu naszych szczurków Niuniusia zwanego Ogonkiem , który przybył do mnie w charakterze prezentu urodzinowego w końcu sierpnia 2003 roku . Ogonek zmarł tragicznie prawdopodobnie w wyniku powikłań po porażeniu prądem mając niespełna 8 miesięcy :(. To puste miejsce po nim domagało się zapełnienia i w ten sposób szczurki rozpanoszyły się w moim domu jako szkodniki , stwory niezależne i kochane.

Regulamin, temat 6 Podstawowe zasady, pkt. 11. Czerwony kolor czcionki zarezerwowany jest wyłącznie dla Administratorów i Moderatorów, zmiana na niebieski/ESTI

Dodano po 13 minutach:

Ostatnio zmieniony pt lis 11, 2005 5:49 pm przez merch, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Karma i reszta

Post autor: merch »

Myszul nie żyje, do środy wydawało się ze po prostu sie starzeje, był po prostu jak na Myszula mało ruchliwy. W środe trafił do weta w nadziei że moze uda sie mu jakoś pomóc czy wzmocnić i od środy było juz tylko gorzej. Zmarł w niedziele kilka minut po 20, nie dozył 2 urodzin.
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”