Cały dzień siedzi w szafie

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

Anonimka
Posty: 26
Rejestracja: ndz wrz 25, 2005 11:57 am
Kontakt:

Ca?y dzie? siedzi w szafie

Post autor: Anonimka »

Moja Śnieżka ciągle włazi do szafy i spędza cały dzień na pustej półce bez jedzenia i wody nie chce wychodzić wydostaje się z akwarium już nie wiem co robić.
Czy to choroba psyciczna? :?: :scratch:

Zmieniam tytuł, żeby było wiadomo o co chodzi/ edit mod [jutka]
Po dugiej stronie tęczy: Bolek, Lolek, Pat, i Śnieżka
Kaka
Posty: 1293
Rejestracja: pt lut 11, 2005 10:16 pm

Cały dzień siedzi w szafie

Post autor: Kaka »

przede wszystkim miusisz szczurce poświęcic dostatecznie duzo czasu, bo mozliwe, zę ona robi tak z nudów, a szczurki to zwierzątka bardzo ciekawskie i trzeba im poswięcać naprawdę duzo czasu, wystarczą 2 dni bez zabawy i cała klatka juz jest rozniesiona. Moze też ona się Ciebie boi??? może ,masz złe pojejście w stosunku do niej?? polecam lekturę naszego forum związaną z oswajaniem, juz nie jeden przypadek był tutaj jakTwój szczurrek
W moim sercu na zawsze: WACŁAW 13.11.05r. BOB 3.07.05r. LUBOMIR 4.12.06r.
Niektórzy postradali zmysły, karmic trolla nie będę. Niektórym od władzy woda sodowa uderza do głowy
Anonimka
Posty: 26
Rejestracja: ndz wrz 25, 2005 11:57 am
Kontakt:

Cały dzień siedzi w szafie

Post autor: Anonimka »

jak tylko przychodze do domu natychmiast ją wyjmuję jeszcze przed odrobieniem lekcji odrabiam je z nimi a ona cały dzień lata po mieszkaniu lecz Goldi i Biżutka nie bo są senne po 3 godz. zabawy a Śnieżka jest moją ulubienicą
Po dugiej stronie tęczy: Bolek, Lolek, Pat, i Śnieżka
Nisia
Posty: 2363
Rejestracja: sob lut 12, 2005 7:07 pm

Cały dzień siedzi w szafie

Post autor: Nisia »

Może ten typ tak ma? Zdarza się... Ale i tak obserwuj ją, czy aby nie chora. Słuchaj oddechu, macaj po ciele (wymiętoś czasem porządnie ;)), patrz, czy ma zdrowe lśniące futerko, czy je (szczególnie w nocy)....
olaihekate
Posty: 97
Rejestracja: sob sie 20, 2005 7:49 am

Cały dzień siedzi w szafie

Post autor: olaihekate »

Moja niunia też uwielbia przebywać w szafie ..taki juz jest urok tych zwierząt wszędzie chcą wsadzić nas. Ale zgadzam się z innymi uzytkownikami ,że mususz ja obserwować i poświęcić jaj wiecej czasu:))
pozdrawiam
A ja i tak Cię kocham...malutka:*
Anonimka
Posty: 26
Rejestracja: ndz wrz 25, 2005 11:57 am
Kontakt:

Cały dzień siedzi w szafie

Post autor: Anonimka »

Dzięki za pomoc żeczywiście troche przestała do niej włazić ale Biżutka się tego nauczyła i teraz to wykształcony szczurkoś :wink:
Po dugiej stronie tęczy: Bolek, Lolek, Pat, i Śnieżka
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

Cały dzień siedzi w szafie

Post autor: Mycha »

Normalne, że wychodzi z akwarium. Kup klatkę :wink:
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
ALiNeCzKa15
Posty: 55
Rejestracja: pt wrz 23, 2005 8:20 pm

Cały dzień siedzi w szafie

Post autor: ALiNeCzKa15 »

Właśnie ... akwarium ?? Jest ono złe dla chomika a co mówiac dla szczurka?? Widocznie nienawidzi siedziec otoczona szybami ... wolalaby powspinac sie po klateczce .. ona jest bardziej przewiewna...

Nigdy nie trzymalam zwierzaka w akwarium i nie zamierzam je tam trzymac !!!!!!!!!!!!! :roll:
KUPIE LUB PRZYJME SAMICZKE SZCZURKA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! KONTAKT- GG !!!!!!!!!!!!!!!!!! :) =)
zona
Posty: 941
Rejestracja: ndz cze 26, 2005 6:39 am

Cały dzień siedzi w szafie

Post autor: zona »

ALiNeCzKa15, jeżeli nigdy nie trzymałaś zwierzaka w akwarium, to skąd wiesz, że klatka jest lepsza? :? Bo ja akuratnie porównanie mam ... moje śmierdziuchy wolą mieszkać właśnie w tym "złym" akwarium... bo mogą sobie z niego wychodzić kiedy chcą. A co do przewiewności - jeżeli nakryjesz akwarium siatką, nie jakąś płytą pilśniową z otworkami, to wszystko będzie w porządku.
Widocznie nienawidzi siedziec otoczona szybami
Hmm, nie wiem czy wolałabym siedzieć otoczona szybami, czy kratkami :wink:
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

Cały dzień siedzi w szafie

Post autor: Mycha »

zona, ale akwium dla szczura musi być naprawdę bardo duże. Klatka ma ta zaletę, że zwierzak może się wspinać po kratach, ma pięterka itd. Generalnie szczury powinny być trzymane w klatce- lepsza wentylacja.
A poza tym zrozum moją intencję- nie oswojony ratek wychodzi z akwarium kiedy tylko chce... Chyba przydałaby się jakaś kontrola- przynajmniej na początku. Dodam jeszcze, że wypuszczanie szczurka samopas- nie ważne czy jesteśmy w domu czy nie- nie nalezy do najbezpieczniejszych rozrywek... :wink:
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
ALiNeCzKa15
Posty: 55
Rejestracja: pt wrz 23, 2005 8:20 pm

Cały dzień siedzi w szafie

Post autor: ALiNeCzKa15 »

zona_braunera, wiesz wiem ze klatki są lepsze poniewaz moja kolezanka trzymala chomika w klatce ... Biedak mial posklejana siersc ,tak sie pocil. Każdy ma swoje zdanie i ja akurat je powiedzialam, aha a co do tego chomiczka kolezanki to kupila mu klateczke i juz nie bylo tego problemu. Wiesz ja nie mam zamiaru sie z nikim kłócic ponieważ mam swoje zdanie i nadal uwazam (WIEM) ze nie wsadzilabym zadnych zwierzatek do akwarium.Koniec i.

Ps:Ja szanuje każdego zdanie i rozumiem to jesli ty mowisz ze dla ciebie lepsze jest akwarium ale poradzam abys sprezentowala swoim ogonkom klateczke, moze zobaczysz roznice. :wink:

Aha i pamietajmy ze nigdy nie mozemy zabezpieczyc mieszkania badz pokoju na 100%, poniewaz nasze ogony to male spryciulki i moga wlesc tam gdzie nie powinny i potem placz ze ogon zmarl tragicznie.

To też było moje zdanie

[ Dodano: Sro 28 Wrz, 2005 ] Hmm, nie wiem czy wolałabym siedzieć otoczona szybami, czy kratkami Wink

Nio ja osobiscie wolalabym siedziec pomiedzy kratkami poniewaz moglabym sie powspinac troszku :P
KUPIE LUB PRZYJME SAMICZKE SZCZURKA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! KONTAKT- GG !!!!!!!!!!!!!!!!!! :) =)
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Cały dzień siedzi w szafie

Post autor: Lulu »

zona_braunera, ja juz pytam z ciekawosci. osobiscie sadze, ze klatak duzo lepsza dla szczura. ale nie o tym chce...

raz w zyciu mialam szczura w akwarium. mialam go przechowac przez 3 dni az nowa wlascicielka go miala odebrac. nie mialam w czym tej szczurki trzymac, wiec pozyczylam od znajomej akwarium. bylo dosc spore (wymiarow teraz nie podam, bo nie pamietam), a i tak nie dosc wysokie, bo szczurynka umiala wyjsc. wiec przylozyla deska (oczywiscie tak, by miala doplyw powietrza). mam pytanie, jak to myjesz?
ja jak mylam raz to akwarium (jak je oddawalam) to byl duzy problem. raz, ze bylo na tyle ciezkie, ze sama nie bylam w stanie tego podniesc. musieli mi pomoc koledzy. dwa, ze jak juz je wyszorowalam, to nie wiedzilalam jak to splukac... tu tez byla potrzebna pomoc kolegow, bo jak juz je plukalam i wypelnilo sie woda to trzeba to jakos wylac :roll: wiec jestem ciekawa jak to czyscic?

poza tym akwarium uwazam za malo praktyczne. szczur potrzebuje przestrzeni bez znaczenia czy w klatce czy w akwa, ale tak jak pisalam klatke jak dla mnie duzo latwiej sie sprzata ;) poza tym nie wiem jak zamontowac w akwa pieterka czy hamaczek (ale ja jestem kiepska w takich rzeczach). nawet jezeli da sie, to wtedy jakiej wysokosci akwa by nie bylo to trzeba i tak przykryc czyms (bo wchodzac na pieterko to juz wyjscie nie jest trudne). a przykrywajac, znowu wentylacja nie jest najlepsza (na pewno nie tak dobra jak w klatce). no i faktem jest, ze szczurasy uwielbiaja sie wspinac po kratkach, ktorych w akwa nie ma....
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Cały dzień siedzi w szafie

Post autor: Nakasha »

Dobre akwarium dla szczura powinno mieć 60cm wysokości (by zrobić ładne pięterka), 50cm długości i 40 cm szerokości. Wiesz, ile to kosztuje?

W mniejszym będzie się męczyć.

Są też problemy z zamontowaniem pięterek, zabawek, hamaczków i wymienianiem podściółki. Szczurki uwielbiają się wspinać i biegać, a po akwarium sobie nie poharcują...

To, że szczurek sam wychodzi nie jest najlepszym pomysłem. Przecież klatkę mozna otworzyć i go wypuścicć. To, że da radę sam wyjść, jasno wskazuje, że ma za małe akwarium. Szczurki lubią też czuć różne zapachy (np. właściela), a szyby to blokują.

Miałam akw. i mam klatki i nigdy nie będę trzymać szczurka w akw....


A co do zachowania małej - widocznie ma taki charakter..... o ile nie jest chora a jest oswojona, jest to kwestia jej upodobań.
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
Nisia
Posty: 2363
Rejestracja: sob lut 12, 2005 7:07 pm

Cały dzień siedzi w szafie

Post autor: Nisia »

A ja uważam, że takie akwarium może się przydać i warto je mieć (albo duzy transporter). Jeżeli zwierzę jest osłabione i istnieje prawdopodbieństwo, że podczas wspinaczki mogłoby spaść i krzywdę sobie zrobić to chyba lepiej go wsadzić do akwarium.

A dla zdrowego szczura - jak najbardziej klatka. Ktoś napisał, czy lepiej żyć za szybami, czy za kratkami - już chyba lepiej za kratkami, ale pod warunkiem, że klatka jest odpowiednio duża. Acha, i nie z pionowych prętów ;)

PS. Jak opróżnić akwarium z wody? Bardzo prosto. Potrzeba miski i kawałka gumowej rury. Miskę stawiamy niżej niż akwarium, łączymy te dwa za pomocą rury. Trzeba tylko zassać wodę do rury i już sama będzie sobie płynąć do miski...
olaihekate
Posty: 97
Rejestracja: sob sie 20, 2005 7:49 am

Cały dzień siedzi w szafie

Post autor: olaihekate »

ja trzymam moja niunie w akwarium jest ono spore(o.k 80 litrowe)Hekate ma tam ozliwości do wspinaczki,skakania i ogulnej zabawy i jest jaj w akwarium bardzo dobrze....
A ja i tak Cię kocham...malutka:*
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Główne”