[SIERSC I SKORA] lysienie i plamy

Drapanie? Ranki? Martwica tkanki? Pasożyty? ... i inne dolegliwości związane ze skórą i pokrywającym je futerkiem.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
jokada
Posty: 1918
Rejestracja: pn mar 24, 2003 8:25 pm
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

[SIERSC I SKORA] lysienie i plamy

Post autor: jokada »

tak sie zastanawiam jaka ilośc dzienni wypadającej sierści jest normalna
według mnie Olafowi wypada troszke za dużo :?

może brak witamin :?
albo czegos innego :?
moze ktos wie....

jutro ide profilaktycznie kupić vibowit i będe poić ogoniastego
cr@sh

[SIERSC I SKORA] lysienie i plamy

Post autor: cr@sh »

Zalecam jeszcze wymieszać siemię z twarogiem tylko tak gęsto tego siemia zapewniam cię że po takiej papce szczurasek będzie miał błyszczącą sierść :) . SPRAWDZONE !!! A vibowit polecam troszkę witamin nie zaszkodzi.
Awatar użytkownika
jokada
Posty: 1918
Rejestracja: pn mar 24, 2003 8:25 pm
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

[SIERSC I SKORA] lysienie i plamy

Post autor: jokada »

nie o to chodzi że ma sierść matową, zniszczoną ...
ma błyszczącą i długą
tylko sporo jej wyłazi :( i to mnie martwi

a siemienia nie chce łobuz jeść, próbowałam mieszać (no, nie z serem ale z "gerberem") samo jedzonko pochłanie w 5 min, a z siemieniem tylko liznął
Gremlin

[SIERSC I SKORA] lysienie i plamy

Post autor: Gremlin »

pytanko - ile tego wibowitu?? mój szczuras ma 2m-ce nie wiem ile mu tego dawać
Agatra
Posty: 120
Rejestracja: czw lip 17, 2003 2:27 pm

[SIERSC I SKORA] lysienie i plamy

Post autor: Agatra »

A ja słyszałam ze nieugotaowane siemie lniane jest niezdorwe. Nie wiem czy to prawda ale kilka osób mi tak mówiło. Musze coś poszukac na ten temat w necie.
['] Layla [']
['] Lloyd [']
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

[SIERSC I SKORA] lysienie i plamy

Post autor: Ania »

Gremlin - 1/8 do 1/10 torebki dziennie (rozpuscic w dziennej dawce wody).
Dobrze byloby dawac przez okolo miesciac - dwa - codziennie, szczurek jeszcze rosnie
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

[SIERSC I SKORA] lysienie i plamy

Post autor: Mycha »

To, że Twój szczuras gubi sierść może być spowodowane złą temperaturą (za ciepłą) lub dużym stresem. :wink:
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
Awatar użytkownika
jokada
Posty: 1918
Rejestracja: pn mar 24, 2003 8:25 pm
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

[SIERSC I SKORA] lysienie i plamy

Post autor: jokada »

hmm... ostatno raczej sie chłodniej zrobiło...
no i nie sądze żebym go jakos strasowała (bardziej ;))
moze on futerko na zimowe zmienia :?
a moze ja nie powinnam po prostu chodzic w czarnej koszulce i głaskać szczura ;) (na szarym swetrze sierści nie widać ;) )
oliwi@
Posty: 1158
Rejestracja: ndz sty 26, 2003 10:14 pm

[SIERSC I SKORA] lysienie i plamy

Post autor: oliwi@ »

Hey Wam. Mojemu szczurowi też wychodzi sierść. Ostatnio było jej tak dużo że mi bluzke zakudlił ;) Ale nie łysieje i nie widze aby mu tego futerka brakowało :?
Adi

?ysinka w okolicach oczu

Post autor: Adi »

Witam wszyskich. :D Mam dwie szczurzyczki. Kupiłem je 11 kwietnia. Jedna wygląda zdrowo, ale druga od około dwóch miesięcy ma w okolicach oczu łysinkę. Nie wiem czy jest ona wynikiem walk z drugą szczurzyczką czy jakieś alergii lub choroby :co?: . Czasami jakby odrastała jej sierść, ale na następny dzień znów ją traci. Początkowo nie miała sierści tylko między oczami ale teraz zroszkę się jej to powiększyło. Tak więc jeśli ktoś mógłby pomóc to był bym wdzięczny. Narazie
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

[SIERSC I SKORA] lysienie i plamy

Post autor: Ania »

Czasem lysienie u szczurkow to objaw awitaminozy, proponuje podawac vibovit jak i urozmaicic diete (duzo swiezych warzyw, owocow). Po okolo tygodniu powinny nastapic zmiany.
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
leyzer87

Gubi sier??

Post autor: leyzer87 »

Jestem tu nowy, choć mam szczurka już od początku roku szkolnego, zajmuję się nim, i się świetnie rozumiemy, ale ostatnio stało się coś i bardzo się niepokoję:-(
Mój biedy mały Maksio gubi sierść( jemu to chyba nawet nie przeszkadza, ale ja nie wiem co robić).

Proszę o szybką odpowieć.

Czy to ma może zwazek z chigieną?

Kąpie go w samej ciepłej wodzie, raz na 2 tygodnie, w klatce zmieniam trociny raz na 2-3 dni,
dostaje jedzenie z kartonu, kupowane w dobrym sklepie... zaznaczam że dotychczas się to nie działo.
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

[SIERSC I SKORA] lysienie i plamy

Post autor: krwiopij »

nie kap go, to moze bedzie lepiej... :> a tak powaznie - jesli te kapiele nie sa konieczne, daj sobie z nimi spokoj... szczurek doskonale sam dba o swoja higiene - tym bardziej, ze czesto sprzatasz mu klatke... :) moze wypadanie siersci spowodowane jest przez podraznienie skory? ph zwyklej wody nie jest odpowiednie dla szczurka... pomyslu na inny powod nie mam - jesli dalej bedzie gubic siersc, to najlepiej bedzie wybrac sie do weterynarza po fachowa porade...
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Mada
Posty: 745
Rejestracja: sob mar 22, 2003 12:08 am
Kontakt:

[SIERSC I SKORA] lysienie i plamy

Post autor: Mada »

Przyglądnij się dobrze skórze swojego malucha. Może jest to jakieś schorzenie skórne.
Jeżeli zaobserwujesz coś niepokojącego - zalecam wizytę u weta.
Może też alergia. Może Twój ogonek jest uczulony na jakiś składnik pożywienia.
Co mi jeszcze do głowy przychodzi to może - ściółka w klatce.
Moja szczurzyca miała uczulenie na wióry z drzew iglastych.
...Tusia, Dziuba,Kruffka,Beza biały aniołek w sercu....Kreciu kocham Cię :( Wybacz; Nikita,Fredziulek, Marokko, Greta wredotka
leyzer87

[SIERSC I SKORA] lysienie i plamy

Post autor: leyzer87 »

Dziwne, bo traci sierść tylko w jednym miejscu ... na plecach:-) niżej ogonka, a nie jestem pewien, czy tak dobrze się sam czyści, bo ma często boki brzucha i mw miejscach ogon brązowy...:-)

Ale nie ma jakiegoś groźnego schożenia skóry bo w tym miejscu jest ona delikatna...
Zapomniałem dodać , że mam w domu psa, czy może być więc wynikiem tego zabawa z psem, bardzo się lubią, i szczur może po nim chodzić:-D?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Skóra i sierść”