Petycja do allegro

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

zoi
Posty: 13
Rejestracja: śr lis 29, 2006 11:59 am

Odp: Petycja do allegro

Post autor: zoi »

pod podanym wyżej linkiem nie ma już zdjęcia
może jednak coś poskutkowało
wysłałam petycję do allegro (i nie tylko ja)
Kochana jest nasza kruszynka i bardzo nieśmiała
Arya9
Posty: 12
Rejestracja: śr sie 22, 2007 5:33 pm
Lokalizacja: Psk

Odp: Petycja do allegro

Post autor: Arya9 »

Chciałam zapytać, czy nadal jest aktualne zbieranie podpisów pod tą petycją i jeśli tak, to na jaki adres trzeba wysłać? Po za tym, gdzie mam zbierać te podpisy? na tej kartce, na której wydrukuję etycję? Zaraz pod zakończeniem? Proszę o odpowiedź...
" Gdy dotkniesz nieba, nie zapomnij, że stoisz na ziemi..."
Awatar użytkownika
maisy
Posty: 176
Rejestracja: śr lut 14, 2007 8:50 pm

Odp: Petycja do allegro

Post autor: maisy »

hmm...no moi rodzice sie zgodzili by podpisać petycje ,ale te podawanie na numer konta ich przeraża ,więc nie mogę wysłać :(
Awatar użytkownika
soad
Posty: 12
Rejestracja: sob wrz 29, 2007 1:17 pm
Lokalizacja: dom

Odp: Petycja do allegro

Post autor: soad »

ja uważam, że humanitarny transport jest ok. Każde zwierze je co innego. Macie inne na to spojrzenie ale hodowcy gadów takich jak węże także nie chcą aby gryzonie dotarły do nich w gorszym stanie czy całkowicie w złej kondycji i chore. Wiem o co wam chodzi z tą petycją ale nie każdy kto wysyła karmówkę nie dba o nią. Trzeba dbać o taki transport z wielu względów np. pozytywne komentarze i zadowolenie klienta. Poczytajcie opinie o wysyłających żywe zwierzęta przeznaczone na karmówkę. Sama hoduję pytona i patrzę na całą sytuację właśnie od strony hodowcy gadów co nie oznacza, że jest mi obojętny los tych i innych gryzoni. Mam szczura, którego w życiu nie dam Sidowi (wężowi) do pożacia, bo szanuję go jak i inne zwierzaki ale nie wszędzie można uzyskać żywe gryzonie i trzeba posunąć się do kupna ich przez Internet. Jak nie przez allegro to przez inną stronę. Nie powstrzymacie tego niestety. Każdy dba o swojego zwierzaka jak najlepiej i chcemy dla niego wszystko co dobre a nie każdy gatunek węża zje martwego gryzonia. Pomyślcie o tym kochani użytkownicy  :)
,,...Eight people, I don't exist..." Wilson
Awatar użytkownika
Marcysia.
Posty: 229
Rejestracja: pn wrz 25, 2006 3:26 pm
Lokalizacja: Sandomierz
Kontakt:

Odp: Petycja do allegro

Post autor: Marcysia. »

no i mi też by zależało na odpowiedzi, czy w końcu jeszcze można takie ankiety, i gdzie wysyłać ?  :-\   


['] dla wszystkich takiich biednych ciurów  :'(  [']
Oddane :( Binia (*), Igła, Hikari, Łazanka, Ithuriel, Atos, Portos, Aramis
Za Tęczowym Mostkiem:
Mrówka i Abba
(*)
Awatar użytkownika
justa94l
Posty: 12
Rejestracja: pt lis 02, 2007 4:22 pm
Lokalizacja: Kobyłka

Odp: Petycja do allegro

Post autor: justa94l »

jak na mnie to rzeczywiście prawda, posyłanie bezbronnych gryzoni, które nie wiedzą co ich czeka na powolną i bolesną śmierć... ja owszem też lubię gady, ale... mam za miękkie serce żeby dać żywego gryzonia dla węża lub jakiegoś jaszczura... :(
Parszywek...Kochany szczur...
blackhevonen
Posty: 8
Rejestracja: pn sty 07, 2008 10:55 am

Re: Petycja do allegro

Post autor: blackhevonen »

ej no ale co to zmieni? tak w przyrodzie jest że zwierzęta się zjadają i nikt na to nic nie poradzi
Awatar użytkownika
Mysiaczek95
Posty: 74
Rejestracja: ndz lut 03, 2008 5:03 pm
Lokalizacja: Opole

Re: Petycja do allegro

Post autor: Mysiaczek95 »

Ale w przyrodzie nie wpuszczają szczura do węża.. ;/ Nie ma żadnej szansy ucieczki nawet jakby gad go nie zjadł.. ;/ Ale ludzie robią to samo więc nie czaje. Szkoda wam szczurka? A krowy, świni, kurczaka, królika itp. wam nie szkoda?? A nie szkoda wam zwierzaka z którego skórę (buty, kurtki, torebki, futra itd.) macie na sobie?? Może napiszmy petycje do prezydenta o zakaz noszenia rzeczy i pokarmów pochodzenia zwierzęcego.
myszki : Bia (oraz 6 za TM :( )
Obrazek
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Petycja do allegro

Post autor: Lulu »

Widze, ze niektorzy faktycznie maja problem z "czajeniem".
Petycja nie dotyczy tego, ze waze sa karmione szczurami i to jest be. Wiadomo - jesc kazdy musi.
Petycja jedynie walczy sie o godne traktowanie szczurzej "karmowki". Tak, w przyrodzie zwierzeta sie zjadaja, udomowione zreszta tez to robia... ale to nie znaczy, ze tym zjadanym trzeba jeszcze sadystycznie dokladac cierpien.
Awatar użytkownika
pepper_rose
Posty: 8
Rejestracja: ndz mar 09, 2008 7:20 pm
Lokalizacja: Pleszew

Re: Petycja do allegro

Post autor: pepper_rose »

może niezupełnie trafiony temat, ale nie chciałam zakładać nowego
przez przypadek znalazłam na allegro żywego szczurka dumbo, którego właściciel/ka chce wysłać pocztą http://www.allegro.pl/item325922530_szc ... ratis.html

"Wysyłka gratis (przy płatności "z góry" - przekazem pocztowym, za pobraniem 10zł).

Wysyłka jest zupełnie humanitarna - nie miałam jeszcze nigdy żadnych problemów a wysyłałam zwierzęta już dziesiątki razy. Zwierzę dostaje jedzenie na drogę i zwykle jest następnego dnia po wysłaniu."

Jakoś nie chce mi się wierzyć... wysłałam już naruszenie zasad do allegro.
Obrazek
Awatar użytkownika
Sausimayok
Posty: 42
Rejestracja: pn mar 10, 2008 9:13 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Petycja do allegro

Post autor: Sausimayok »

o matko jak tak mozna!!!!!!!!! allegro jakos zareagowalo???? jakbym dorwala ta babe to bym ja sama w pudle wyslala na syberie! i ze tez kupujacy sie na cos takiego godza!!!
Ze mna Matylda (kapturek) :) i czubek (kot);]
[*]Myszka [*] Szczurek 2 dzungarki
Awatar użytkownika
Sausimayok
Posty: 42
Rejestracja: pn mar 10, 2008 9:13 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Petycja do allegro

Post autor: Sausimayok »

ja tez przed chwila zglosilam naruszenie zasad im wiecej tym lepiej!!!! az sie dziwie ze jeszcze tego nie zdjeli!!!
Ze mna Matylda (kapturek) :) i czubek (kot);]
[*]Myszka [*] Szczurek 2 dzungarki
sonica
Posty: 129
Rejestracja: czw mar 05, 2009 1:45 pm

Re: Petycja do allegro

Post autor: sonica »

Ja uważam że trzeba zabrońć pseudohodowcą a nie na karme bo węże muszą coś jeść ale też potrafią martwego kurczaka zjeśc.
Ja bym nigdy nie odała zwierzaka na karme.
Psy i koty i pseudohodowle tak samo gryzonie jakby tego się zabroniło to by bylo mniej pseudohodowli.
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: Odp: Petycja do allegro

Post autor: Izold »

Gdybym miala węża nie dałabym mu żywego stworzenia.To tak samo co by mnie,małą bezbronną i w dodatku drobniutką wrzucili do klatki z tygrysem i jeszcze tygryska głaskali po główce ze słowami 'Najedz się, najedz."
Jakby węże nie mogły jeść już martwego kurczaka albo jakieś inne już zabitą zdobycz.
Rozumiem - każdy pasjonuje się czymś innym.My szczurami a oni wężami.Tylko że my nie zabijamy węży i nie dajemy ich do zjedzenia szczurkom/psom.A oni tak robią.Bo ja uważam że takie osoby muszą być bez serca.Wrzucić szczura za ogon do klatki węża i z satysfakcją się przyglądać jak rozszarpują te małą istotke.Takich petycji powinno być więcej.Pozdro. ;D
Awatar użytkownika
fenomenalna90
Posty: 57
Rejestracja: śr mar 25, 2009 12:42 pm
Lokalizacja: Trójmiasto.

Re: Petycja do allegro

Post autor: fenomenalna90 »

[ciach!]
Zastanawiam się czy to pudełko naprawdę jest humanitarne....

Link wycięty. /Agata
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Główne”