[INNE] nie rośnie

Wszystko inne, czego nie można zakwalifikować do żadnego z podanych działów. Na przykład: kilka objawów, dotyczących ogółu zachowań chorobowych, czy niewydolność kilku organów, obejmujących zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne.
To jest dobry dział, jeśli nie wiesz gdzie możesz umieścić swój post - by najlepiej pasował.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Lucynka
Posty: 34
Rejestracja: śr lip 20, 2005 3:00 pm
Lokalizacja: Katowice

[INNE] nie ro?nie

Post autor: Lucynka »

Moja młodsza szczucia od jakiegoś czasu nie rośnie.Nie jest wiele młodsza od Niuni a jest o ponad połowe od niej mniejsza :| Nie bardzo wiem czym to moze byc spowodowane?Czy to moze być jakaś choroba?Szczerze mówiąc to jest słodka taka malusia :roll: , no ale martwi mnie :cry: czy cos jej nie dolega :-( .Będe wdzięczna za poradę.Pozdrawiam wszystkich i z góry dziękuje. :buzi:
Obrazek

Ze mną od 12.11.2007  Blue Tosieńka
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

[INNE] nie rośnie

Post autor: Ania »

1. Napisz w jakim wieku jest szczur, który nie rośnie
2. od jakiego czasu nie rośnie?

Szczury rosną widocznie do około 3-4 miesiąca, niektóre do 5 nawet... potem następuje przerwa lub powolny wzrost, żeby w wieku około 8-10 miesięcy urosnąć prawie dwukrotnie. Potem znów stop, następny wzrost około 18 miesiąca.
Powyższe dane wynikają z mojej prywatnej obserwacji szczurów, które miałam i mam, mogą się różnić od obserwacji innych osób.
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
Awatar użytkownika
Lucynka
Posty: 34
Rejestracja: śr lip 20, 2005 3:00 pm
Lokalizacja: Katowice

[INNE] nie rośnie

Post autor: Lucynka »

Mała ma 3-4 miesiące.Po moich szczurach pamietam ze rosły bardzo szybko.Nawet Niunia w tym wieku była o wiele większa.A Mała jest no włąśnie malutka taka delikatna.Może taka jej uroda? :roll:
Obrazek

Ze mną od 12.11.2007  Blue Tosieńka
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

[INNE] nie rośnie

Post autor: Ania »

Może i taka uroda, możliwe też, że była słabo dokarmionym szczurem, gdy jeszcze ssała mleko. Szczury podobnie jak ludzie - im dłużej ciągną cycucha tym lepiej się rozwijają i są zdrowsi.
Jedna ze szczurzyc, Milka, gdy ją dostałam, wyglądała jak niedorozwinięty szczur - przy dokarmianiu zaczęła rosnąć jak na drożdżach.
Może spróbuj kilkutygodniowego solidnego dokarmiania:
- Mleko skondensowane niesłodzone (100g) + 1 surowe żółtko (z wrzuconego do wrzątku na kilka sekund - jajka) + 2-3 łyżeczki miodu lub glukozy. Chodzi o to, by było słodkie i pożywne. Kalorie + witaminy
Taką mieszankę podawaj 2-3 razy dziennie, około 1-2 łyżeczki.
Jak zauważysz pierwsze efekty - powoli odstawiaj mieszankę (zmniejszaj ilość).

Acha, mieszankę dobrze jest przed podaniem podgrzać, ja wlewałam płyn do małego płytkiego naczynia natomiast naczynie do miseczki z gorącą wodą. Po kilku chwilach substancja była gotowa do podania. podgrzewaj tylko taką ilość jaką podajesz "na raz" - resztę trzymaj w lodówce.
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

[INNE] nie rośnie

Post autor: merch »

Szczury rosna róznie i maja rozną długość i masę ciała w zasadzie od 240 -500 gram dla samiczki to mozna powiedzieć ,że norma. Jedna moja szczurzyca sporo urosła po ciązy wcześniej była dość malym szczurem. Przyczyny tego ,że twój szczurek jest mały moga byc rózne , genetyczne tak auroda, genetyczne - chów wsobny, i zywieniowe tak jak pisała Ania szczególni ważne jest żywienie w pierwszym okresie rozwoju. Jełśi małej nic nie jest myśle ,że mozesz sie nie martwić . PozdrM
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
ifuritka
Posty: 62
Rejestracja: czw lis 03, 2005 10:53 am

Szczurek nie ro?nie

Post autor: ifuritka »

Chisa jest raptem tydzien krócej niż reszta lasek a jednak... Gessa urosła dwa razy wieksza niż była przy zakupie Ada ją goni w szybkim tempie a Chisa NIC zero je razem z reszta stada i to samo, zarcia im nie brakuje stale ziarno do tego owoce warzywa mleczko.. ogolem co sie trafi.. Brzuszek jej sie zaokraglil ale wzdluz nic a nic nie urosła. Karłowatość? Mam się martwić?
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

[INNE] nie rośnie

Post autor: Ania »

Ile czasu Ją masz i w jakim jest wieku?
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
ifuritka
Posty: 62
Rejestracja: czw lis 03, 2005 10:53 am

[INNE] nie rośnie

Post autor: ifuritka »

2 tyg ja mam. Ile ma nie mam pojecia ile ma bo sie poprostu nie znam.
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[INNE] nie rośnie

Post autor: ESTI »

ifuritka polaczylam Twoj temat z juz istniejacym, proponuje poczytac to co juz bylo napisane. ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

[INNE] nie rośnie

Post autor: Ania »

W 2 tygodnie to Ona Ci nie urośnie w oczach, to żdaden odchył od normy.
Proponuję, być poczekała do kilku miesięcy, wtedy możesz się zacząć martwić...

(A czy ona nie jest przypadkiem w ciąży?)
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
Awatar użytkownika
Lucynka
Posty: 34
Rejestracja: śr lip 20, 2005 3:00 pm
Lokalizacja: Katowice

[INNE] nie rośnie

Post autor: Lucynka »

W ciąży napewno nie jst.Wybrałąm się z nia do weterynarza i stwierdził, że prawdo podobnie moze urosnąć ale nie wiele.Taka jej uroda.
Obrazek

Ze mną od 12.11.2007  Blue Tosieńka
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[INNE] nie rośnie

Post autor: ESTI »

Radze jednak poczekac spokojnie miesiac czy dwa, przeciez sie nie spieszy i nic nie poradzisz. ;)
Wtedy zobaczysz czy nastapila roznica czy tez nie. Zmierz ja teraz, zebys miala porownanie.
Obrazek
Awatar użytkownika
sopocianka
Posty: 594
Rejestracja: ndz cze 26, 2005 5:26 am
Lokalizacja: Sopot

[INNE] nie rośnie

Post autor: sopocianka »

Moja zmarła Ura też była malutka (zatrzymała się na wzroście 2,5 miesięcznego czura) i do końca życia miała dziecinne futerko, milusie w dotyku.

Nie martw się. Może tak po prostu ma.
Za TM: Ret, Kangus, Urodzinka, Okruszek, Skrawek, Flips, Settimo, Yeti, Skierka, Chochlik
tygrys1985
Posty: 615
Rejestracja: wt cze 06, 2006 10:09 pm

Mój Norris nie ro?nie

Post autor: tygrys1985 »

Od dokładnie miesiąca mam dwa szurki Chucka i norrisa,zakupione w sklepie sprawdzonym zoologicznym, z jedej mamy i ojczulka,razem trzymane od urodzenia. mimo to jeden z nich w ogóle nie rośnie,i jest chudy,jak w momencie zakupu(wygląda jak 3 miesieczny scurek) a drugi urósł,przytył,jądra opuszczone pod ogon,natomiast malutkiemu j aderka pod ogon nie zeszły!! Chuck(prawidłowo rozwijający się) dominuje od samego początku,zabiera najlepsze kąski,potrafi norrisowi wyrwać je z łapek,to chyba normalne, natomiast czy ta dominacja ma cos wspólnego z tym, że Norris się nie rozwija??jakby się zatrzymał... nie jest apatyczny,je i pije w tych samych ilościach,bawi sie,skacze,biega,tylko nie rośnie... proszę o radę!!!

Temat polaczony z istniejacym.
ESTI adm.
Ostatnio zmieniony czw cze 08, 2006 8:37 am przez tygrys1985, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

[INNE] nie rośnie

Post autor: limba »

A czy Norris to nie samiczka?
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne / ogół objawów”