[NARZADY PLCIOWE I MOCZOWE] wydzielina z pochwy

Niepokojące zachowania szczurów, objawy chorób i ich leczenie.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
mateusz1991
Posty: 15
Rejestracja: wt lut 07, 2006 8:40 pm

[NARZADY PLCIOWE I MOCZOWE] wydzielina z pochwy

Post autor: mateusz1991 »

Witam was. niewiecie czemu z pochwy mojej szczurki wydziela sie zołta gesta wydzielina? zobaczylem to jak bralem ja na rece. skad to wynika??
Ostatnio zmieniony śr lut 15, 2006 5:34 pm przez mateusz1991, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

[NARZADY PLCIOWE I MOCZOWE] wydzielina z pochwy

Post autor: limba »

Moze to byc zapalenie drog moczowo-rodnych. Zabierz szczurcie jak najszybciej do dobrego weterynarza.
>>TUTAJ>TUTAJ<< spis weterynarzy
Ostatnio zmieniony śr lut 08, 2006 3:01 pm przez limba, łącznie zmieniany 1 raz.
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Nisia
Posty: 2363
Rejestracja: sob lut 12, 2005 7:07 pm

[NARZADY PLCIOWE I MOCZOWE] wydzielina z pochwy

Post autor: Nisia »

Fakt, nigdzie nie takiego koloru.
Sama osobiscie sie z tym nie spotkałam i chyba raczej niewiele osób z forum. Najlepsze i jedyne co mozesz zrobić to wycieczka do weta. Ale pamiętaj - nie idziemy do "pierwszego lepszego" tylko do sprawdzonego "szczurzego". Skąd jesteś?

Limbuś, Kasiek pisała o brązowych lub czerwonych wydzielinach, "krwawieniu", nie żółtych.
Mateusz ma pewnie na myśli cos takiego jak nasze upławy, ale jeszcze pewnie nie wie co to ;)
mateusz1991
Posty: 15
Rejestracja: wt lut 07, 2006 8:40 pm

[NARZADY PLCIOWE I MOCZOWE] wydzielina z pochwy

Post autor: mateusz1991 »

Jestem z okolic lublina.A w mojej wiosce niema wetów szczurzych a ci od psow i takich zwierzat bardziej popularnych sie na tym nieznaja. Do lublina niemoge pojechac bo niema czym.a na autobus za zimno. kurrrcze
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

[NARZADY PLCIOWE I MOCZOWE] wydzielina z pochwy

Post autor: limba »

Na autobus nie jest tak zimno jesli szczurcie odpowiednio zabezpieczysz. Masz transporterek?? Wtedy mozesz wziazc torbe najlepiej podrozno, wylozyc czyms co trzyma cieplo np polarkiem, nalac cieplej wody do butelki, owinac w recznik i wlozyc do torby, i do srodka transporterek ze szczurcia. Zamknac tak zeby powietrze malej dochodzilo. Z takimi schorzeniami (jak ze wszystkimi) nie ma zartow.
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Nisia
Posty: 2363
Rejestracja: sob lut 12, 2005 7:07 pm

[NARZADY PLCIOWE I MOCZOWE] wydzielina z pochwy

Post autor: Nisia »

Shady Lane kiedyś namierzyła znakomitą ponoć klinikę w Lublinie. Poszukaj ;)

Tak mi do głowy przyszło. U ludzi intensywne upławy wiążą się z zakażeniami bakteryjnymi bądź grzybicznymi dróg rodnych. Jakby nie było - do weta i to migiem. Może da się to szybko wyleczyć, ale dzień zwłoki moze to uniemożliwić.
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[NARZADY PLCIOWE I MOCZOWE] wydzielina z pochwy

Post autor: Lulu »

tematy o wetach z lublina:
>>klik>klik<<
Nisia
Posty: 2363
Rejestracja: sob lut 12, 2005 7:07 pm

[NARZADY PLCIOWE I MOCZOWE] wydzielina z pochwy

Post autor: Nisia »

Ale tej lecznicy, w której Shady znalazła najlepszą pmoc nie ma.... mateusz1991, może spytaj ją na gg? Jest prawie codziennie.

[ Dodano: Sro Lut 08, 2006 3:26 pm ]
O, ja mam kolejny pomysł (głośno myślę).
Czy jestes pewien, ze to z pochwy? Czy szczurka po prostu zostawiła taki ślad? Moze to zapalenie dróg moczowych?
A jak się szczurka zachowuje?
mateusz1991
Posty: 15
Rejestracja: wt lut 07, 2006 8:40 pm

[NARZADY PLCIOWE I MOCZOWE] wydzielina z pochwy

Post autor: mateusz1991 »

Zachowuje sie naturalnie. Czy napewno niejest to cieczka? zauwazylem ze juz przestalo.
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[NARZADY PLCIOWE I MOCZOWE] wydzielina z pochwy

Post autor: Lulu »

[quote="mateusz1991"]Czy napewno niejest to cieczka?[/quote]

mateusz1991, zwazajac na to, ze szczury cieczki nie maja, to na pewno...
maja rujke, ale nie objawia sie to tak...

tak czy inaczej powinienes zabrac ciurke do weta...
Awatar użytkownika
sue
Posty: 376
Rejestracja: pn gru 05, 2005 9:23 pm
Lokalizacja: Lublin

[NARZADY PLCIOWE I MOCZOWE] wydzielina z pochwy

Post autor: sue »

hmm dobra klinika w lublinie... na głębokiej, jest dobra znana klinika na czechowie gdzieś, ja zapytasz łatwo znajdziesz ;) poszukaj na forum, były podawane kiedyś informacje o wetach w lbn ;)
Nobody is perfect. My name is nobody.

['] Pestka [II 2006 - 31 VIII 2007]


Obrazek
Nisia
Posty: 2363
Rejestracja: sob lut 12, 2005 7:07 pm

[NARZADY PLCIOWE I MOCZOWE] wydzielina z pochwy

Post autor: Nisia »

O, na głębokiej. To miałam na myśli.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [NARZADY PLCIOWE I MOCZOWE] wydzielina z pochwy

Post autor: Paul_Julian »

A czy ktoś sie spotkał z perłowo-białymi "upławami" ? Ostatnio to zauwazyłem u Kredki, i obserwuję czy to sie będzie nasilac lub zmieniać kolor. W najblizszym czasie pewnie pójdziemy na USG.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: [NARZADY PLCIOWE I MOCZOWE] wydzielina z pochwy

Post autor: alken »

a ropomacicze?
Asiek pisze:znelezione
Główną przyczyną jest zachwianie równowagi hormonalnej, w wyniku której dochodzi do nadmiernej czynności gruczołów macicznych i ich przerostu. Dochodzi jednocześnie do produkcji wydzieliny gruczołów, która ulega zakażeniu bytyjącymi wszędzie bakteriami
niezależnie od koloru takie wydzieliny są niepokojące...
chyba że szczura nie utrzymuje higieny, ale to zwykle u chorych szczurów można zaobserwować, że mają niezbyt czyste okolice narządów.
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [NARZADY PLCIOWE I MOCZOWE] wydzielina z pochwy

Post autor: Paul_Julian »

Ropomacicze już przerabialiśmy z Pati - wydzielina była bardzo "brzydka" , żółta lub brązowawa, lub z krwią.
Kredkowa wydzielina jest perłowo-przezroczysta. Nie perlowo -biała, jak wczesniej napisałem . Jak taki glutek , ale nie ciągnie się w palcach , bez zapachu :/
Dziś bede dzwonić do innego weta , własnie szukam telefonu , bo jeden nr jest nieaktualny i zabiore ją na USG , jesli mają małogłowicowe.
Nie mam pojecia co to może być . Jak cos się dowiem, to od razu napiszę.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
ODPOWIEDZ

Wróć do „Objawy i leczenie”