Mój szczurasek...

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

kamyczek1995
Posty: 46
Rejestracja: pt mar 03, 2006 6:06 pm

Mój szczurasek...

Post autor: kamyczek1995 »

A więc witam na samym początku. Dzisiaj mija równo tydzień od kąd mam ALexa- mojego szczurka. Wiem ,że to ,że jest sam może na to wpłynąć ,ale wolałem się zapytać. Czy to ,że wszędzie boi się chodzić, tz. ze mną chodzi wszędzie. Normalnie śpi mi w kieszeni, pod koszulą, w kapturze. Od pewnego czasu zaczyna lubieć przebywać na moim ramieniu. Wszystkich się bał oprócz mnie. ALe wczoraj poznał mame i był zadowolony ,że nie mieszka z jakąmś zwolenniczką węży :thumbleft: Gdy stawiam go (mimo małęgo uporu) jakby chciał się zapalić wbiega po mojej nodze... Gdy stawiam go na biurku włazi na mnie ,a gdy go stawiam na biurku i trochę odchdze, to skaczwe jak kangur. Wyjątkiem jest moje łóżko. Tam chodzi(trochę niepewnie) ,ale chodzi. Co o tym sądzicie???
A Ty co sądzisz o szczurach?
Awatar użytkownika
Elly
Posty: 1127
Rejestracja: ndz sty 29, 2006 2:22 pm

Mój szczurasek...

Post autor: Elly »

Widocznie czuje sie przy Tobie bezpiecznie, musisz mu dac troche czasu zeby sie oswoil z otoczeniem. Tydzien to malo, zobaczysz ze sie przyzwyczai po jakims czasie. Poszukaj sobie tu na forum, w dziale oswajanie jest duzo takich tematow. Pamietaj, nic na sile :]
Moje stadkoEliza, Korek i Gina :D || Za Tęczowym Mostem: Pysia, Mary Jane, Dee Dee, Masza, Greta, Wujuś (Karmel)[']
Awatar użytkownika
Opal
Posty: 99
Rejestracja: pt sty 06, 2006 2:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Mój szczurasek...

Post autor: Opal »

Zgadzam sie z Elly ;) On się do ciebie przyzwyczaił i czuje się przy tobie bezpiecznie... Ale zobaczysz jeszcze się przyzwyczai do chodzebia (jak chcesz to mu smycz specjalną kup) no a po za tym faceci zawsze trzymają się razem :hyhy:
Mikulinka
Posty: 434
Rejestracja: czw lut 02, 2006 2:19 pm

Mój szczurasek...

Post autor: Mikulinka »

Mimo wszystko może powinieneś poszukać mu jakiegoś towarzysza (szczurzego)? Pewnie z kolegą byłoby mu łatwiej poznawać nowe miejsca w Twoim domu. Warto się nad tym zastanowić, bo bez względu na to, ile czasu nie poświęcałbyś swojemu pupilowi, nie zastąpisz mu nigdy w stu procentach drugiego szczura. ;)
Od lewej: Małpka, Borsusia, Kretusia, Bimbla
kamyczek1995
Posty: 46
Rejestracja: pt mar 03, 2006 6:06 pm

Mój szczurasek...

Post autor: kamyczek1995 »

Nie kupiłem mu kolegi ze względu na małą klatkę. Ale przymierzam się do takiego zakupu. Jaką mi polecacie??? Zaraz przeglądne allegro. Szczuras jest już ciu ciut odważniejszy. Dzisiaj nawet sam zaczął zwiedzać stół!!! Tylko jedno mnie "denerwuje". Jak wkładam rękę do klatki to on ją liże....
A Ty co sądzisz o szczurach?
gżybek
Posty: 256
Rejestracja: czw lut 09, 2006 7:52 pm

Mój szczurasek...

Post autor: gżybek »

to chyba lepsze niż żeby Cie gryzł :lol:

a ja sie musze pochwalić,wczoraj mój szczuras usnął ze mna na lóżku i tak sobie spaliśmy do rana razem :D i nawet mnie nie pogryzł jak to ma w zwyczaju :D
Obrazek
O_K_R_U_S_Z_E_K
_______________________________________________
ze mną: Uzi, Eddy i Pupcia :), w serduchu:[*]Nazumimi, [*]Maciek, [*]Kay.
Dona
Posty: 2033
Rejestracja: pt lip 09, 2004 3:45 pm

Mój szczurasek...

Post autor: Dona »

Liże, bo Cię lubi, okazuje Ci swoją sympatię... ;) Nie wkurzaj się za to tylko siesz. :P
kamyczek1995
Posty: 46
Rejestracja: pt mar 03, 2006 6:06 pm

Mój szczurasek...

Post autor: kamyczek1995 »

Ciesze się, ciesze.... Wiecie co mnie przed chwilą wkurzyło?? To ,że nie ma fajnych klatek na allegro :evil: :evil: :evil: :evil:
A Ty co sądzisz o szczurach?
Pudzianica
Posty: 191
Rejestracja: czw lut 02, 2006 12:37 am
Kontakt:

Mój szczurasek...

Post autor: Pudzianica »

No no to szczuras szybko się przyzwyczaił. Ja miałam z oswojeniem więcej problemów, bo mój szatanek jest baaaardzo ciekawski no i bardziej uciekał niż spał w kapturze...A co do klatki to polecam udać się do jakiego dobrego sklepu i obejrzeć na żywo, bo na allegro czasami opis jest niezgodny z rzeczywistością.
Moje cioorki:
Vassili(a) Zaitsev (od 22.12.05-27.04.06)
Chuck Norris (od 17.O3.2006)
____________________________________
Wybaczcie, że tak rzadko tutaj bywam :*
kamyczek1995
Posty: 46
Rejestracja: pt mar 03, 2006 6:06 pm

Mój szczurasek...

Post autor: kamyczek1995 »

M ojemu szczurkowi spodobaa się nowa zabawa. Zostawiłęm dzwiczki od klatki otwarte( są na górze klatki) i bawiłem się z nim rękach blisko mebli z klatką. Połłożyłem aleksa na klatce. ZZaczął obwąchiwać klatke z zewnątrz. Wskoczył do środka. Zjadł słonecznik. Wyskoczył wlazł mi na ramie. pokręcił się ,pokręcił i zbiegł na klatke, znowu skoczył... I jak po zabawie zamkłem klatke to skoczył na dzwiczki dwiema przednimi łapkami i szarpał... Ciekawie to wyglądało. ALex jest coraz bardziej kochany :przytul: :przytul: :przytul:
A Ty co sądzisz o szczurach?
FanTomas
Posty: 44
Rejestracja: pn lut 27, 2006 5:47 pm

Mój szczurasek...

Post autor: FanTomas »

[quote="kamyczek1995"]ma fajnych klatek na allegro[/quote] Kamyczek na Allegro nie kupisz raczej klatki, lepiej pozwiedzaj sobie sklepy normalne, a jak mieszkasz w malym miescie to przegladaj sklepy internetowe. Ja wlasnie przyszedlem z wieksza klatka, bo wymienilem u goscia i doplacilem 10 zl :) Jest co prawda obskurniejsza,ale wieksza:) Przymierzam sie tez do zakupy another one szczura :)
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

Mój szczurasek...

Post autor: limba »

[quote="FanTomas"]Kamyczek na Allegro nie kupisz raczej klatki,[/quote] skad ten pomysl? Jest mnostwo osob, w tym ja ktore kupil klatki przez allegro.
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
an
Posty: 1480
Rejestracja: pn lip 11, 2005 5:03 pm

Mój szczurasek...

Post autor: an »

Limba: podejrzewam, ze nawet spora wiekszosc forumowiczow kupila klatki przez allegro. ja mam tylko jedna klatke kupiona wsklepie, ale to byla moja pierwsza i kupilam ja 7 lat temu, a wtedy nie bylo allegro ;)
Black American Irish, Black Hooded, Dumbo Topaz, Dumbo Rex Black, Dumbo Rex Merle Lilac Aguti, Dumbo Blaze Beige Fuzz
viridjam
Posty: 265
Rejestracja: pt lut 17, 2006 12:30 am

Mój szczurasek...

Post autor: viridjam »

:D skoro szczurek sie chowa u Ciebie tzn. ze woli juz Ciebie (mniejsze ryzyko) niz otoczenie (wieksze ryzyko, bo miejsce mniej obniuchane). i zgadzam sie, ze na allegro juz teraz mozna wszystko dostac. bardzo mozliwe tez, ze taniej, niz w normalnym sklepie.

http://www.allegro.pl/item89256847_klat ... a_0zl.html

np ta jakos tak nie wyglada najgorzej, choc to kolko do biegania bardzo niebezpieczne dla szczurka (nie biega w nim, tylko zwiedza, wiec latwo moze mu sie nozka wkrecic w to g...)

http://www.allegro.pl/item88076104_klat ... html#photo
ta tez nie wyglada najgorzej
Awatar użytkownika
Julek
Posty: 234
Rejestracja: ndz gru 25, 2005 9:42 pm

Mój szczurasek...

Post autor: Julek »

Kamyczku1995 też mam jednego szczurcia tzn. szczurzyczkę bo mama nie pozwala na więcej ale się nią cały czas zajmuje rzadko jest w klatce. I bardzo dobrze się oswaja już prawie jest oswojona. Bardzo ja kocham. Jest to kapturek biało brazowy.
Szukam TRASPORTU TYCHY-> SZCZECIN dla dwóch samiczek, pierwsza połowa marca. PILNE!
Za czowym mostem --> Tosia, Zosia, Kama, Nela, Luka (23.02.07), Duduś (18.08.07-20.08.08), Alusik (29.11.08), Dyziaczek (05.04.07 - 01.09.09) :'(
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Główne”