Problem z piciem wody

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

Czarna20
Posty: 826
Rejestracja: sob lut 07, 2004 10:26 pm
Kontakt:

problem - szczur nie chce pić wody

Post autor: Czarna20 »

rumianek to ziółko - nie powinno zaszkodzić, jak sobie pyszczka nie poparzył to jest ok
:wink:

ps. a jak to rumianek na alergię?? ja się z moją tak męczę...moze masz jakiś cud sposób??
w domu szaleją --> Czika (psica), i ogoniaste: Brązowa, Nika, Lilith,Dara i Tavi

gdzieś tam --> Szatan, Czedar, Gałka,Zuzu, Kremówka, Gryzelda,Mamuśka, Cykorka i Kreska.....
foka_z_zakonu
Posty: 244
Rejestracja: ndz sty 16, 2005 11:00 pm

problem - szczur nie chce pić wody

Post autor: foka_z_zakonu »

[quote="Czarna20"]a jak to rumianek na alergię?? ja się z moją tak męczę...moze masz jakiś cud sposób??[/quote]

tak na alergie... wiesz co ci powiem? nie mam zadnego sposobu... ale w przypadku spuchnietych oczu rumianek działa
Tymuś - R.I.P
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Fam
Posty: 824
Rejestracja: śr mar 23, 2005 7:51 am
Kontakt:

problem - szczur nie chce pić wody

Post autor: Fam »

zgadzam sie mocna esencja z rumianku napewno ulzy na oczka
za tęczowym mostem: Karolcia
Calambu
Posty: 11
Rejestracja: wt sie 02, 2005 7:12 am

Picie

Post autor: Calambu »

mam taki malutki problemik. wiem, że ten temat trochę tu nie pasuje, ale w końcu nie wiedziałam gdzie to zamieścieć ;). Zauwazyłam,że mój Ozzy nie zabardzo chce pić wodę...Poprostu jakby się uparł. Z miseczki znikają maleńkie ilości...Nie wiem co robić:(
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

problem - szczur nie chce pić wody

Post autor: Lulu »

a w jakich iloscia dostaje "mokre jedzenie" (np warzywa, owoce, jogurcik itd) ?

jezeli szczuras nie jest chory, to moze poprostu w duzej mierze wystarcza mu to co czerpie z jedzenia?
Calambu
Posty: 11
Rejestracja: wt sie 02, 2005 7:12 am

problem - szczur nie chce pić wody

Post autor: Calambu »

daje mu codziennie sałate...i od czasu do czasu jakiegoś pomidorka albo jabłko...
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

problem - szczur nie chce pić wody

Post autor: ESTI »

Najlepiej odstaw sałatę chyba, ze masz ją z pewnego źródła - zazwyczaj to siedlisko pestycydów i innych świństw niestety.

Co do picia, to może dodawaj do wody miodku, albo vibowitu z odrobinką cukru, jeśli woda będzie słodkawa, to powinien zacząć pić. Polecam poidełko, szczurkowi będzie się lepiej piło i woda nie będzie się brudzić.
Obrazek
Calambu
Posty: 11
Rejestracja: wt sie 02, 2005 7:12 am

problem - szczur nie chce pić wody

Post autor: Calambu »

sałata jest od znajomej ;) i zanim ją dam to 2 razy myje...a powinnam dawać mlecze? bo znajoma mi mówiła,że daje swojemu szczurowi...i w ogóle dzięki :D
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

problem - szczur nie chce pić wody

Post autor: Lulu »

z mleczami tak ja z salata. wazne jest zdrodlo...
nie powinien byc z miejsca gdzie jezdza samochody itd...
jezeli masz dojscie do mleczy, ktore rosna z dala od zanieczyszczen to jak najbardziej :)
Calambu
Posty: 11
Rejestracja: wt sie 02, 2005 7:12 am

problem - szczur nie chce pić wody

Post autor: Calambu »

no tak,to akurat wiem :wink:
KasiaGdańsk
Posty: 453
Rejestracja: ndz maja 01, 2005 3:33 pm

problem - szczur nie chce pić wody

Post autor: KasiaGdańsk »

Moja też mało pije, ale za to właśnie dostaje "mokre" jedzenie. Jak już ma sobie łyknąc, to dość długo słychać kulkę.... :)
Ja i moje kujciaki Słodziak i Bombelek oraz Arista, Juniper , Azja, Ajka i Europka za Tęczowym Mostkiem...
falka
Posty: 838
Rejestracja: pn paź 11, 2004 12:06 pm

problem - szczur nie chce pić wody

Post autor: falka »

Właśnie z miseczki nie bardzo widać, że coś ubywa, a w poidełku idą bąbelki i wiadomo :).
Awatar użytkownika
Azi
Posty: 1065
Rejestracja: czw wrz 11, 2003 6:49 pm

problem - szczur nie chce pić wody

Post autor: Azi »

moja szczurcia czasem tez bardzo malo pije, bywalo juz ze sie o nia bardzo martwilam. czasem natomiast ma istne napady i potrafi tak pic przez kilka minut.

uwazam, ze szczury to na tyle inteligentne stworzenia, ze potrafia nadzorowac swoja gospodarke wodna i jezeli szczur nie ma objawow chorobych, to moim zdaniem nie ma sie czym martwic.

zgadzam sie tez z tym, ze poidelko jest lepsze niz miseczka, nie tylko dlatego, ze widac jak ubywa, ale rowniez szczurek nie wyleje sobie wody. polecam takze podawanie plynnego jedzonka jak : jogurt, mleko, geste soki, najlepiej marchwiowe.
abaporu
Posty: 53
Rejestracja: ndz maja 29, 2005 3:22 pm

problem - szczur nie chce pić wody

Post autor: abaporu »

soki marchwiowe idą u mnie jak woda ;)

co do mleka - to czy nie powinno się go rozcieńczac? daję swoim co jakiś czas, ale takie jakieś mam wątpliwości, nie wiem nawet skąd. Nie mają po mleku i mlecznych rzeczach żadnych sensacji, kupale ok, więc chyba jest w porządku
abaporu


w świecie żyjątków nic prócz wyjątków... [O.N.]
Lolek_2110
Posty: 102
Rejestracja: ndz sie 07, 2005 7:57 am

Woda

Post autor: Lolek_2110 »

Najlepiej pusc ja po pokoju niech sie wybiega i zobacz czy bedzie pila jesli nie to rzeczywiscie dostaje duzo "mokrego" jedzenia albo jest chora. Również polecam poidełko nie jest drogie a woda bedzie czystsza.
Kira (16.08.05)
Roxi (16.08.05)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum Główne”