POMOCY!!! klkudniowy szczurek bez mamy

Archiwalne adopcje (udane i nieudane) i archiwalne narodziny

Moderator: Junior Moderator

kolkoikrzyzyk
Posty: 15
Rejestracja: czw gru 02, 2004 9:03 pm

POMOCY!!! klkudniowy szczurek bez mamy

Post autor: kolkoikrzyzyk »

Kompletnie nie wiem, co robić..
Znajomy z klasy powiedział mi, że kupił sobie 2 maleńkie węże i że podał im kilkudniowego szczura, ale jest on za duży i one go nie potrafią zjeść i musi znaleźć myszkę kilkudniową, bo ta będzie dobra.. Spytałam, co z tamtym maleństwem, a on mi na to, że ma go w domu (w sobotę się urodził) i czeka aż "zdechnie" albo go zamrozi i jak węże będą większe - troche go ogrzeje i im poda do zjedzenia. Skoro on mu taki "obojętny", to poprosiłąm, by mi oddał tego szczura, no i się zgodził.
Teraz kruszyna jest ze mną a ja nie wiem co robić.. Mam 2 szczury, ale dorosłych samców, nigdy nie miałam z maleństwem do czynienia, tym bardziej bez matki.
Mam szczurka w pudełku, wśród porozrywanych chusteczek i wacików kosmetycznych, doprawdy nie wiem, co robić.. Podaje mu rozcieńczone letnie mleko z wodą odrobinkami przez strzykawkę na ryjek, niby trochę buźkę otwiera, pije, ale zaraz wypluwa i leci mu też noskiem to mleczko, tak, jakby nie chciało mu pójść do żołądka. Nawet nie wiem czy dobrze robię i ile czego podawać.. :( Chciałabym, żeby mały przeżył..
Proszę o pomoc.
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

POMOCY!!! klkudniowy szczurek bez mamy

Post autor: Lulu »

polecam zajrzec >>TU<<
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

POMOCY!!! klkudniowy szczurek bez mamy

Post autor: ESTI »

Nie obraz sie, ale szczurasek jest zbyt malenki i obawiam sie, ze nie przezyje bez matki. Najlepiej byloby go oddac matce zastepczej. Nie kojarze, zeby ktos mial male w Rybniku - ale moze udaj sie do sklepow zoologicznych, moze akurat tam jest jakas karmiaca szczurzyca i przyjmie malucha na odchowanie...

Do tego czasu musi miec bardzo cieplo i dostawac wyskokaloryczna karme - najlepsze jest mleko dla kociat, kaszki dla niemowlakow z glukoza - nie ma rady, musisz podawac mu na sile. Moze zaopatrz sie w mala pipetke, z cieniutka koncowka...moze latwiej bedzie podawac...

Cholera jasna, jak ja nie nawidze nieodpwiedzialnych posiadaczy gadow, ktorzy nie wiedza co robia... :evil:
Ostatnio zmieniony czw wrz 29, 2005 1:35 pm przez ESTI, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
kolkoikrzyzyk
Posty: 15
Rejestracja: czw gru 02, 2004 9:03 pm

POMOCY!!! klkudniowy szczurek bez mamy

Post autor: kolkoikrzyzyk »

Dziękuję BARDZO za wasze odpowiedzi!
Nie mam co się obrażać, liczyłam się z tym, że nie dam rady zastąpić szczurkowi mamy i liczyłam się z najgorszym, ale jednak próbuję.
O szczurzycy z młodymi już myślałam, problemem jest to, że nikt z moich znajomych owej szczurzycy z młodymi nie ma, ale z tym sklepem spróbuję.. Chociaż obawiam się, że nic z tego.
Próbowałam na siłę, ale nie potrafię, tzn. nie chcę zrobić małemu krzywdy, nie wiem jak zmusić, nie wiem nic, mam jedynie nadzieję.
Pozdrawiam.. (maly co chwilę rusza łapkami i główką, i tylko dzięki temu wiem, że żyje..)
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

POMOCY!!! klkudniowy szczurek bez mamy

Post autor: ESTI »

Nie ma za co dziekowac, wiem w jak trudnej sytuacji jestes...nardzo mocno trzymam kciuki, on jest taki malenki...:-(
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum Adopcji i Narodzin”