[klatka] wybór klatki

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Elly
Posty: 1127
Rejestracja: ndz sty 29, 2006 2:22 pm

[Klatka]- wybór klatki

Post autor: Elly »

http://www.allegro.pl/show_item.php?ite ... s%C5%82any Moje skarby będą miały tą właśnie klate :P wreszcie znalazłam coś fajnego z małymi w miare odstępami ;] dobrze, że się zdecydowałam, bo się czaiłam na nią kilka dni :P ciekawe czy dojdzie jeszcze w tym tygodniu ;]
Moje stadkoEliza, Korek i Gina :D || Za Tęczowym Mostem: Pysia, Mary Jane, Dee Dee, Masza, Greta, Wujuś (Karmel)[']
primoz
Posty: 47
Rejestracja: śr lut 08, 2006 8:03 pm
Kontakt:

[Klatka]- wybór klatki

Post autor: primoz »

a ja mam pytanie
czy w klatce 52x48x45 z 3 półkami każda ma szerokość 1/3 szerokości klatki czy zmieszczą sie 3 szczóry (mam 2 i maja dużo miejsca + 2 podwieszane domki + drabinki + konarek ) :drap: :drap: i czy im będzie dobrze czy trzeba pomyśleć o nowej klatce (bo moja niema dodatkowego wyjścia ) a i jeśli to czy można samemu dorobić takie wyjście ???? :drap: :drap: :? :?
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[Klatka]- wybór klatki

Post autor: ESTI »

Elly, klatka ma duze odstepy miedzy pretami... pamietaj, ze male szczurki moga sie przez nie przecisnac.

primoz, szczur dorosly musi miec minimum 30 cm na wysokosc, zeby mogl sie wyprostowac i czuc sie swobodnie. Majac takie wymiary i trzy polki - powinienes jakos ja zmodernizowac i na pewno przydala by sie wieksza klatka w przyszlosci, jak szczurki beda wieksze.
Obrazek
Awatar użytkownika
Elly
Posty: 1127
Rejestracja: ndz sty 29, 2006 2:22 pm

[Klatka]- wybór klatki

Post autor: Elly »

Esti, ta akurat ma 1,5-1,6 cm wiec raczej nie przecisnie sie przez nie 4-ro i 2-u miesieczny szczur :] a jak nie to klatka moze jeszcze trochę poczekać ;)
Moje stadkoEliza, Korek i Gina :D || Za Tęczowym Mostem: Pysia, Mary Jane, Dee Dee, Masza, Greta, Wujuś (Karmel)[']
luke137
Posty: 8
Rejestracja: sob lut 18, 2006 8:32 pm

[Klatka]- wybór klatki

Post autor: luke137 »

Nisia
Posty: 2363
Rejestracja: sob lut 12, 2005 7:07 pm

[Klatka]- wybór klatki

Post autor: Nisia »

Nie ma sensu brac na 1 szczurka, bo jeden będzie bardzo nieszczęśliwy, samotny. Wex od razu dwa. I klatke tez od razu na dwa duże - potem nie będziesz musiał wydawac pieniędzy na nową. Bierzesz chłopców, czy dziewczynki?
Jak dla mnie wszytskie te klatki sa kijowe. Za płytkie i mają wyposażenie nie dla szczurka.
Najlepiej kup dużą klatkę bez wyposażenia (wyposażenie dorabiasz sobie sam wg gustu). Wiewiórczą (mam małe odstępy między prętami - w sam dla maluchów) albo szynszylową (ale ta ma duże odstępy, jesli chcesz mieć maluchy musisz coś z tym robić).
Największe źródło dobrych i tanich klatek to chyba allegro.
primoz
Posty: 47
Rejestracja: śr lut 08, 2006 8:03 pm
Kontakt:

[Klatka]- wybór klatki

Post autor: primoz »

żeczywiście kijowe klatki :? polecam allegro pozatym lepiej żeby półki były plastikowe niz z prętów :?
racje ma Nisia mówiąc że lepiej kupić 2 szczórki niż jednego
luke137
Posty: 8
Rejestracja: sob lut 18, 2006 8:32 pm

[Klatka]- wybór klatki

Post autor: luke137 »

no ciagle sie zastanawiam nad 2 szczurkami
ale zdecydowanie wezme samce, z tego co wiem samice sa bardziej wredne
co do altek to ok wielkie dzienki
ide luknac na allegro
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[Klatka]- wybór klatki

Post autor: ESTI »

[quote="luke137"]ale zdecydowanie wezme samce, z tego co wiem samice sa bardziej wredne [/quote]
Co Ty za bzdurki wypisujesz. :?
Jak plec zwierzecia moze wplywac na jego usposobienie i bycie wrednym... bardzo dziwne i niezrowumiale. :shock:
Obrazek
Awatar użytkownika
Elly
Posty: 1127
Rejestracja: ndz sty 29, 2006 2:22 pm

[Klatka]- wybór klatki

Post autor: Elly »

Łeee wcale nie :> Ja jak brałam szczurki to chciałam obojetnie co, byle by był szczur. Mam samiczki i chyba nawet im do łebków nie przyszło, żeby być wrednym :> Obie są bardzo całuśne, a jedna z nich kiedy tylko włoże ręke do klatki, liże i podgryza :> Ogolnie szczury chyba żadko kiedy są wredne... A klatka do mnie przyjdzie jutro albo po jutrze, ahh :D
Moje stadkoEliza, Korek i Gina :D || Za Tęczowym Mostem: Pysia, Mary Jane, Dee Dee, Masza, Greta, Wujuś (Karmel)[']
primoz
Posty: 47
Rejestracja: śr lut 08, 2006 8:03 pm
Kontakt:

[Klatka]- wybór klatki

Post autor: primoz »

samice wredne miałem 4 nic takiego nie zaobserwowałem :drap: idiotyzm
Awatar użytkownika
Elly
Posty: 1127
Rejestracja: ndz sty 29, 2006 2:22 pm

[Klatka]- wybór klatki

Post autor: Elly »

Hmmm, polecam wszystkim zastanawiającym się - szynszyl 60 :D Mój 2-miesięczny stworek ledwo może wystawić mordkę między pręty. 4- miesięczny tym bardziej :P Odstępy 1,6 -1,7 cm. Wymiary idealne na 2 szczurki. W sumie to nawet 3 chyba by się zmiescily. Jestem bardzo zadowolona, ze sie zdecydowałam na tą klate :] Polakierowałam jedynie półeczki lakierem akrylowym. Bardzo szybko schnie z pomocą suszarki :D
Moje stadkoEliza, Korek i Gina :D || Za Tęczowym Mostem: Pysia, Mary Jane, Dee Dee, Masza, Greta, Wujuś (Karmel)[']
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[Klatka]- wybór klatki

Post autor: ESTI »

Po drugie szczurki to zwierzeta stadne, powinny byc trzymane razem.
Obrazek
olga:-)
Posty: 20
Rejestracja: sob lut 11, 2006 8:50 am

[Klatka]- wybór klatki

Post autor: olga:-) »

dlamnie są fajne ale rzecziwiście szczury to zwierządka stadne wolą bawić się z innym szczurem albo z człowiekiem. ;)
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[Klatka]- wybór klatki

Post autor: Lulu »

zwierządka stadne wolą bawić się z innym szczurem albo z człowiekiem.
tu nie ma 'albo, albo'. czlowiek nigdy nie zastapi drugiego szczura. nawet jezeli bedzie spedzal dzis 24/7 to i tak nigdy nie bedzie mogl z nim rozmaiwac za pomoca ultradzwiekow :roll: wiec albo dwa szczury, albo trzeba sie liczyc z tym, ze nie zapewnia sie swojemu szczurowi zaspokojenia jego najbardziej podstawowych potrzeb...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Klatki”