Jak go oswoic??

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

mazoq
Posty: 1795
Rejestracja: pn lut 13, 2006 11:35 pm
Kontakt:

Jak go oswoic??

Post autor: mazoq »

hmmm, może uważa ręce za coś niebezpiecznego? moja stara szczurzyca robiła podobnie, ale po jakimś czasie się jej znudziło. gryzie Cię do krwi czy tylko podszczypuje? może spróbuj jej dawać smakołyki tylko z ręki, to powinno pomóc
Shurka
Posty: 414
Rejestracja: czw mar 02, 2006 6:07 pm
Kontakt:

Jak go oswoic??

Post autor: Shurka »

nie gryzie do krwi. Delikatnie łapie ząbkami, prawie tego nie czuć. Najbardziej lubi łapać ząbkami moje paznokcie. Może to one jej tak bardzo przeszkadzają? nie są najkrótsze :| a smakołyki daję jej tylko i wyłącznie z ręki. Dodam, że jest u mnie od 20.02. Może i ten (dla niektórych) krótki czas tak przeszkadza... Jednak to dziwne, bo właśnie z dłońmi i ramionami od początku ma najlepszy kontakt :-(
zapraszamy do naszej galeryji ;)

oraz na temat poświęcony nam
mazoq
Posty: 1795
Rejestracja: pn lut 13, 2006 11:35 pm
Kontakt:

Jak go oswoic??

Post autor: mazoq »

:D nie martw się w takim razie, to nie gryzienie tylko najprawdopodobniej iskanie, czyli taki akt czyszczenia jak to mają w zwyczaju szczurki między sobą. to znaczy że uważa Cię za członka rodziny :)
Shurka
Posty: 414
Rejestracja: czw mar 02, 2006 6:07 pm
Kontakt:

Jak go oswoic??

Post autor: Shurka »

nawet jeżeli nagle odwraca się, jakby ją kopnął prąd (jak pisałam powyżej) i łapie łapkami i ząbkami? mam nadzieję, że masz rację, mazoq.
zapraszamy do naszej galeryji ;)

oraz na temat poświęcony nam
mazoq
Posty: 1795
Rejestracja: pn lut 13, 2006 11:35 pm
Kontakt:

Jak go oswoic??

Post autor: mazoq »

no skoro to nie jest mocne gryzienie to naprawdę nie ma się czego obawiać :) przyzwyczai się :)
Shurka
Posty: 414
Rejestracja: czw mar 02, 2006 6:07 pm
Kontakt:

Jak go oswoic??

Post autor: Shurka »

Wiesz...na początku wydawało mi się, że to jej sposób zabawy (tym bardziej, że nie była ona (jako zwierzątko) chciana przez rodziców, dopóki mama jej nie zobaczyła :D dlatego nie mam możliwości dać jej przyjaciółki), do momentu aż zauwazyłam, że zachowuje się tak przy każdej okazji kontaktu. Troszkę mnie to zaniepokoiło, ale jeśli mówisz, że to nic złego, to wierzę Ci na słowo :D Dziękuję Ci :przytul:
zapraszamy do naszej galeryji ;)

oraz na temat poświęcony nam
fester
Posty: 14
Rejestracja: ndz mar 05, 2006 10:53 am

Jak go oswoic??

Post autor: fester »

Kurde, teraz o mi dałaś do myślenia... hehe, nigdy bym nie przypuszczał, że to tak wyjdzie :roll: A brak zainteresowania, hmmm, spróbuje, może poskutkuje. Dzięki ;)

Pozdro
mazoq
Posty: 1795
Rejestracja: pn lut 13, 2006 11:35 pm
Kontakt:

Jak go oswoic??

Post autor: mazoq »

fester, tylko tego braku zainteresowania nie okazuj zbyt dużego ;) szczury tak lgną do towarzystwa że myślę że kilka minut dziennie wystarczy ;)

Shurka, do usług :przytul:
Termitka
Posty: 35
Rejestracja: pt gru 30, 2005 11:22 am

Jak go oswoic??

Post autor: Termitka »

Ja też mam mały problem z całkowitym oswojeniem mojego gryzonia.
Wszystko niby jest ok....wypuszczam go, łazi po mnie, siedzi pob bluzką itp...tylko mam problem z przezwyczajeniem go do dłoni.
Jak mu ja podstawie (tzn palce) to od razu łapie zębiskami ...co prawda nie mocno, tak jakby "próbował" co to jest ale jednak...
z głaskaniem bywa różnie, czasami jest ok a czasami reaguje stresowo, energicznie się odwracając..czasami nawet próbuje ząbkami zahaczyć...o złapaniu go w ręke raczej nie ma mowy bo widać ze się boi i broni....
Mam go ok 3 msc....poza tym jest przyjazny, wychodzi z klatki na rękaw, nie chowa sie w domku.....
Może to nie jest jakiś wielki kłopot ale chciałabym aby był całkiem przyjazny i się nie bał ani nie podgryzał mnie.
Są na to jakieś metody??
mazoq
Posty: 1795
Rejestracja: pn lut 13, 2006 11:35 pm
Kontakt:

Jak go oswoic??

Post autor: mazoq »

Arala też mnie podgryzała na początku, później przestała jak się domyśliła że ręka jest nie do jedzenia ;) może Twoja ręka pachnie czymś smacznym i dlatego szczurek się rzuca.

moja metoda na bezstresowe głaskanie (dotyczy szczurów tak samo jak i każdego innego zwierzęcia): przed pogłaskaniem szczurka podsuń rękę pod pyszczek, tak by była poniżej linii noska, wnętrzem dłoni do dołu. jak powącha i zrozumie że ręka to nic strasznego, można go spróbować głaskać :)

w moim przypadku to działa na nawet najstrachliwsze obce zwierzęta (łącznie z zastraszonymi szczeniakami i ignoranckimi kocurami ;) )
Termitka
Posty: 35
Rejestracja: pt gru 30, 2005 11:22 am

Jak go oswoic??

Post autor: Termitka »

wiem że powinno sie najpierw podstawic ręke pod nochala ale problem w tym że właśnie wtedy on tą rękę złapie ząbkami, nie rzuci się na nia agresywnie, ale poprostu powącha i podgryzie.....a niestety to powoduje u mnie blokade i obawaiam mu się dłoń podstawic do obwąchania
mazoq
Posty: 1795
Rejestracja: pn lut 13, 2006 11:35 pm
Kontakt:

Jak go oswoic??

Post autor: mazoq »

przecierp, choćby i pogryzł do krwi, znudzi mu się ;) nawet jak już odejdzie od Twojej ręki, to zostaw ją przez chwilę w tym miejscu w którym szczurek ją zostawił ;)
pewnych ran uniknąć się nie da (sama mam opaskę na ramieniu pt"Arala skakała ale sie nie udało") więc trzeba sie po prostu przyzwyczaić do bólu :)
Termitka
Posty: 35
Rejestracja: pt gru 30, 2005 11:22 am

Jak go oswoic??

Post autor: Termitka »

kurde ale ja sie boje:(
Wiem że to głupie bo to tylko mały szczurek...

już raz krew sie polała bo Amper zahaczył niespodziewanie ząbkami o palec a ja wystraszona energicznie go odsunełam i mi przeciął lekko skórę

hmm..ale mówicie że takie przecierpienie i przeczekanie działa?
to może warto spróbować....tylko nie wiem czy zmobilizuję się na tyle aby odruchowo ręki nie zabierać :drap:
mazoq
Posty: 1795
Rejestracja: pn lut 13, 2006 11:35 pm
Kontakt:

Jak go oswoic??

Post autor: mazoq »

jak energicznie zabierasz rękę spod nosa szczurka to normalne że się będzie bać... więc warto warto, efekty murowane ;)
Termitka
Posty: 35
Rejestracja: pt gru 30, 2005 11:22 am

Jak go oswoic??

Post autor: Termitka »

ok, dzięki za cenne rady, postaram sie zastosować:)
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Główne”