Groszek ptysiowy :)

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Lagoona
Posty: 119
Rejestracja: śr lip 06, 2005 6:27 pm
Lokalizacja: Kraków

Groszek ptysiowy :)

Post autor: Lagoona »

Ostatnio zauważyłam że moje ogony są w siódmym niebie kiedy jako smakołyk podaje im tzw. groszek ptysiowy. Niektórzy mogą nie wiedzieć o co chodzi więc wyjasniam: to takie kuleczki wielkości mniej więcej paznokcia, dodaje się je jako dodatek do zup i kremów, skład-sól, jajko, tłuszcz, mąka. Są chrupiące więc akurat w sam raz 'na ząbek' dla szczurka :)
Dawaliście kiedyś ogonom taki groszek? Smakował im?
Jeśli nie to polecam taką przekąske dla waszych ogonków, na pewno im posmakuje.

P.S. groszek można namoczyć w różnych rzeczach, wtedy staje się zupełnie miękki, np. w soku, mleku, jakiejś zupie, albo dodać do jakiś innych 'szczurzych' potraw :D

Pozdrawiam! Smacznego dla szczurków :)
'Lubie te pory o zmierzchu, gdy świat wygląda jak przekrojona pomarańcza' ;)
Grepefruitka
Posty: 20
Rejestracja: sob lut 25, 2006 9:15 pm

Groszek ptysiowy :)

Post autor: Grepefruitka »

groszek ptysiowy jest takze nazwyany profitrolkami
jest to wyrób z ciasta parzonego czyli takiego jakie idzie na eklery, ptysie , karpatkę, jest to praktycznie ciasto skladajace sie z mąki masla i wody wiec bez zadnej chemii!
a wiec chyba mogą to jeść
Natka :]
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

Groszek ptysiowy :)

Post autor: krwiopij »

taki groszek przynajmniej w dwoch formach widzialam... firmowy - kuleczki niewiele wieksze od groszku, chrupiace, tluste i bardzo smaczne - ale na sklad wystarczy spojrzec, zeby zyskac pewnosc, ze szczury tego jesc nie powinny... i takie zwykle - wieksze, mniej chrupiace i zgadzajace sie mniej wiecej z opisem Grepefruitki... takie bylyby pewnie ok, gdyby nie dodawano do nich soli - a glowe dam, ze sie dodaje...
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Lagoona
Posty: 119
Rejestracja: śr lip 06, 2005 6:27 pm
Lokalizacja: Kraków

Groszek ptysiowy :)

Post autor: Lagoona »

Hmmm, nie wiedziałam że sól jest tak bardzo szkodliwa dla szczurków. Pomyślałam że skoro nie ma chemii w tych groszkach to będą dobre dla szczurków. Oczywiście wiadomo że przekarmiać tym też nie wolno bo to tylko taki przysmak :)
'Lubie te pory o zmierzchu, gdy świat wygląda jak przekrojona pomarańcza' ;)
viridjam
Posty: 265
Rejestracja: pt lut 17, 2006 12:30 am

Groszek ptysiowy :)

Post autor: viridjam »

mnie sie wydaje, ze sol w bardzo umiarkowanych ilosciach nie jest grozna ;) takze te groszki jako- naprawde- smakolyk,moga byc.
Santa99
Posty: 121
Rejestracja: pn lis 07, 2005 1:40 pm

Groszek ptysiowy :)

Post autor: Santa99 »

Hmmm... A gdzie to można znaleźć? :| Znaczy w czym, nie wiem np. Knorr?
Bandyta

Za tęczowym mostem:
Cezar [*][/b]- jedna sekunda potrafi zmienić wszystko ;(
Atos [*][/b]- choroba nie dała ci szansy ;(
mazoq
Posty: 1795
Rejestracja: pn lut 13, 2006 11:35 pm
Kontakt:

Groszek ptysiowy :)

Post autor: mazoq »

w każdym normalnym sklepie spożywczym :D wystarczy spytać...
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

Groszek ptysiowy :)

Post autor: krwiopij »

to sie po prostu 'groszek ptysiowy' nazywa i w spozywczym czesto to maja... :)

sol do zycia jest niezbedna, ale w bardzo umiarkowanych ilosciach... jasne, ze 2-3 groszki raz na jakis czas nie zaszkodza, ale nie mozna przesadzac...
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Lagoona
Posty: 119
Rejestracja: śr lip 06, 2005 6:27 pm
Lokalizacja: Kraków

Groszek ptysiowy :)

Post autor: Lagoona »

krwiopijka --> no jasne, od czasu do czasu można pozwolić szczurkowi zgrzeszyć :D

A groszki są do nabycia w większości sklepów spożywczych.
'Lubie te pory o zmierzchu, gdy świat wygląda jak przekrojona pomarańcza' ;)
jutka
Posty: 395
Rejestracja: sob gru 25, 2004 10:19 pm

Groszek ptysiowy :)

Post autor: jutka »

Ej no bez przesady, w groszkach ptysiowych soli jest tyle co na lekarstwo, na pewno nie więcej niż w zwykłym chlebie. A jeszcze nie slyszalam, zeby ktos ostrzegał przed podawaniem szczurom chleba.
Ja sama nie cierpię groszków ptysiowych właśnie dlatego, że są zupełnie bez smaku, sama woda i mąka, chleb ma bardziej konkretny smak.

Moje szczurzynki uwielbiają groszki, próbują zabrać z miseczki po kilka na raz, układają sobie z nich po kątach piramidki. Ja z kolei uwielbiam na to patrzeć ^_^
"Naszym celem jest pomszczenie krzywd, które przyroda poniosła z rąk ludzi. Cel ten osiągniemy poprzez zatapianie tankowców, wykolejanie pociągów wiozących toksyczne substancje oraz wysadzanie w powietrze elektrowni atomowych. Bądźcie z nami".
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Groszek ptysiowy :)

Post autor: Lulu »

hmmmm, ostatnio jak moje ciury probowaly tych groszkow to im nie smakowalo... ale wtedy byl tylko Dante i Osama, moze obecnym by zasmakowalo :drap:

co prawda sami takich rzeczy nie jemy, wiec gdybym kupowala to specjalnie dl nich... ale jestem ciekawa, czy by posmakowalo teraz... :oops:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”