[Sciolka] - Problemy ze strupkami.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Fea
Posty: 676
Rejestracja: śr lut 02, 2005 2:05 pm

[Sciolka] - Problemy ze strupkami.

Post autor: Fea »

[quote="ESTI"]I siano... to ono uczula i przenosi pasozyty.[/quote]

O, niewykluczone... Kaksi też nie toleruje siana, zamieniłam je na ligninę i szmatki - i napady kichania zmniejszyły się do kilku kichnięć dziennie.
Nikogo nie potrzebuję, mam zęby. :>
czukukkcza
Posty: 544
Rejestracja: czw sie 18, 2005 11:16 am

[Sciolka] - Problemy ze strupkami.

Post autor: czukukkcza »

dla chorych szczurków,szczególnie z problemami skórnymi,bezpieczniejsze jest trzymanie na ściółce Cats Dream albo Cat Uni Natura

ja ciągle obstaje za tym że klatka jest dobra nie dla szczura,ale dla fretki-szczur Ci ją momentalnie przesika i będzie nie miły zapach...chyba żeby każdą półeczkę obić jakąś folią...
Pabluś i Stachanek razem na Niebieskiej Łące...
bobek
Posty: 138
Rejestracja: wt cze 28, 2005 11:27 am

[Sciolka] - Problemy ze strupkami.

Post autor: bobek »

dajcie spokój z tom trawą na niej jest mu ok , na trociny ma uczulenie to naczym ja mam go trzymac chyba nie na tych samych granulkach ( sa beznadziejne a szczegulnie na dużą powierzchnie a pozatym bym zbankrutował) dziurek jest naprawde dużo wiec chyba z powietzrem jest ok ale moze cos pomysle jak bede miał czas i wytne
Fea
Posty: 676
Rejestracja: śr lut 02, 2005 2:05 pm

[Sciolka] - Problemy ze strupkami.

Post autor: Fea »

Jak się chce mieć szczura, trzeba mieć pieniądze na jego utrzymanie, nawet w wyjątkowych przypadkach. Proste.
Sama trzymam szczury na żwirku, a i to nie jednego, a cztery - a na kasie nie śpię.

A otwory wentylacyjne trzeba koniecznie powiększyć. Przecież w takiej klatce nie ma w ogóle przepływu powietrza. I to nie "kiedyś tam, jak będę miał czas", a jak najszybciej, po co męczyć zwierzę.
Nikogo nie potrzebuję, mam zęby. :>
Wackowa
Posty: 208
Rejestracja: wt lip 26, 2005 8:11 am
Kontakt:

[Sciolka] - Problemy ze strupkami.

Post autor: Wackowa »

Dokładnie [quote="bobek"]sa beznadziejne a szczegół na dużą powierzchnie a pozatym bym zbankrutował[/quote]

Masz racje może i są beznadziejne, niewygodne dla ogonków bo twarde, i dużo kosztują no ale trudno się mówi... mimo wszystko chodzę do zoologa i kupuje ten żwirek. Ma on także dużo zalet, na pewno jest bezpieczniejszy od innego rodzaju ściółki. Dodatkowo musze go kupować praktycznie co tydzień - półtora. Mam tak wielką klatkę że na jedno wsypanie idzie prawie połowa torby... nawet jak codziennie wymieniam część posikaną i dosypuje świeżą to taki worek schodzi mi masakrycznie szybko :) Mimo wszystko bardzo go polecam!!
bobek
Posty: 138
Rejestracja: wt cze 28, 2005 11:27 am

[Sciolka] - Problemy ze strupkami.

Post autor: bobek »

ale co mu sie stanie na trawie nierozumiam was
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[Sciolka] - Problemy ze strupkami.

Post autor: Lulu »

bobek, ciagle piszesz, ze nie mozesz go wyleczcy ze stupkow :| jezeli chcesz go wyleczyc, to zapewnienie odpowiedniej sciolki jest rzecza podstawowa... a w tawie az sie roi od pasozytow, poza tym uczula... co powoduje pojawianie sie strupkow.
pomarańczowy jelcz
Posty: 1868
Rejestracja: pn sie 30, 2004 9:40 pm
Kontakt:

[Sciolka] - Problemy ze strupkami.

Post autor: pomarańczowy jelcz »

[quote="merch"]w sianku i trawce moga byc pasozyty , poza tym pasozyty są cięzkie do wytepienia,[/quote]
Poza tym w trawie znajdują się odchody (np. mocz) innych zwierząt, które mogą przenosić choroby- albo odchody chorych dzikich szczurów, od których twój szczur może się zarazić.
['] Kubuś ['] Groszek ['] Gucio ['] Pan Przytulak
bobek
Posty: 138
Rejestracja: wt cze 28, 2005 11:27 am

[Sciolka] - Problemy ze strupkami.

Post autor: bobek »

to właśnie zeszły mu strupki w trawie a jest na niej bardzo długo i ma na nich swietna zabawe
pomarańczowy jelcz
Posty: 1868
Rejestracja: pn sie 30, 2004 9:40 pm
Kontakt:

[Sciolka] - Problemy ze strupkami.

Post autor: pomarańczowy jelcz »

Jakoś wcześniej nie pochwaliłeś się, że strupki mu zeszły 0.o
Teraz ci się przypomniało?
['] Kubuś ['] Groszek ['] Gucio ['] Pan Przytulak
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[Sciolka] - Problemy ze strupkami.

Post autor: ESTI »

bobek, kilka razy pytalam w innym temacie - na jakiej sciolce trzymasz???
I nic nie pisnales o sianku - i jak tu sie nie wkurzac, jak sie pomaga i staje na glowie, a Ty nawet nie potrafisz zastosowac sie do rad, a nawet odpowiedziec na zadawane Ci pytania - zatrwazajace. :?
Obrazek
Venio
Posty: 152
Rejestracja: wt kwie 18, 2006 9:01 pm
Kontakt:

[Sciolka] - Problemy ze strupkami.

Post autor: Venio »

nie wiem po co bobek w ogole tu o cos sie pytasz... jesli ty juz wszystko wiesz !! Ucz mnie !! Ucz mnie !!
Obrazek
[*] Psychol
violet
Posty: 279
Rejestracja: pt kwie 21, 2006 7:07 am

[Sciolka] - Problemy ze strupkami.

Post autor: violet »

bebk posluchaj ich - skoro pytasz o cos, to znaczy ze chcesz poznac odpowiedz ludzi, ktorzy znaja sie na rzeczy - wiec daja ci ją ;)
Obrazek
standard black hooded i blue berkshire oraz dumbo cocoa spotted :)

"Let go of complicated feelings, than there's no price to pay "
Wackowa
Posty: 208
Rejestracja: wt lip 26, 2005 8:11 am
Kontakt:

[Sciolka] - Problemy ze strupkami.

Post autor: Wackowa »

[quote="violet"]bebk posluchaj ich - skoro pytasz o cos, to znaczy ze chcesz poznac odpowiedz ludzi, ktorzy znaja sie na rzeczy - wiec daja ci ją[/quote]

Szczera prawda.... bobek aleś ty uparty..... w trawie jest tyle drobnoustrojów, pasożytów no przeróżnych paskud...
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

[Sciolka] - Problemy ze strupkami.

Post autor: sachma »

jak dla mnie to za malo wetylacji tam jest... przydaly by sie wieksze otwory zaslepione takim specjalnym czyms co sie w terrariach uzywa :jezor2: nie wiem jak to nazwac..
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ściółki”