[Klatka] - Wasze klatki

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Telimenka
Posty: 4993
Rejestracja: czw lut 01, 2007 2:37 pm
Lokalizacja: Poznań :)

RE: [Klatka] - Wasze klatki

Post autor: Telimenka »

hmm moja mama mowila to samo wiec trulam,patrz tu tansza za tyle,ale mniejsza,ale odstepy nie takie i pozniej juz sie cieszyla ze ja biore :P. a jak zobaczyla ze duza to w sumie powiedziala ze sie oplacalo :D
W oczekiwaniu na dwa Nakotowe Bebetki :):) <3

[']..: Rudolf,Telimenka,Bazylek,Jogi,Kuha,Pupa,Ylah,Eliot,Capri,Ember,Ekler,Fizyk, Flos...
Awatar użytkownika
Wilczek777
Posty: 533
Rejestracja: ndz sty 07, 2007 2:08 pm
Lokalizacja: Szczecin

RE: [Klatka] - Wasze klatki

Post autor: Wilczek777 »

Ja mam taką klatke ---> http://allegro.pl/item218953085_woliera ... iczki.html
wielkie to jak nie wiem ale szczursy happy ^^ kombinuje tylko jak zagospodarować jakoś teren bo te schodki i pułki to niewiele... dałąm hamaczek i takie tma ale potym nieda się biegąc ani nic...
Na spółę z TŻ:
Desant, Anubis(Ibasan)Beris, Kaszmir Beris, Miętus EmeraldMoon, Bjorn, Belfast
Za TM:Silver&Sharingan, Destruktorzy, Śpioch&Grubas, Czarnuszek&Bibs, Miki

Pieseła - Nessie
Obrazek
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

RE: [Klatka] - Wasze klatki

Post autor: yss »

wg mnie miesięczny szczurek może wyjść przez 1,7 cm odstęp. mój półroczny szczur przecisnął się desperacko przez 2,5 cm odstęp, żeby dostać się do świńskiej klatki... a mówimy o robaczku :) ale taką dziurę można chyba załatać drucikiem?

przejścia między półkami być nie muszą. szczury świetnie skaczą i wspinają się po pręcikach. dopiero w podeszłym wieku lub chore muszą mieć wygodne schodki..

względem domku - zależy :) moje domku nie mają. zawsze lubiły ukłądać się np na gołych półkach i teraz mają swój ukochany koszyk, umieszczony bardzo wysoko. odkryty. śpią w nim wszystkie. myślę, że lubią widzieć, co się dzieje :)

półeczki puste? na półeczkach zazwyczaj zawisają jakieś kolby, możesz też doczepić liny - poziomo lub ukośnie, zawiesić takie ptasie kółko zrobione z grubej liny, z supłem na dole, itp - u mnie są też gałęzie i gałązki, zrobione tak, że gałąź stoi pionowo na półeczce, uwiązana drucikiem w dwóch miejscach, a do tej gałęzi jest u góry przybita malutka półeczka [dł. 12 cm, owalna]. szczurki przysiadają sobie na niej :) szczurki lubią tunele, możesz nad jakąś półką, np 8 cm, przymocować rurę :) im więcej małych i dużych powierzchni do dyspozycji szczura, tym szczur szczęśliwszy :) chociaż samczyki jak wyrosną z lat szkolnych, robią się dość leniwe...

sama zobaczysz, co twoje szczurki lubią :) lepiej dodawać po trochu atrakcji, niż rzucić wszystko naraz, bo się szybko znudzi :)
ten się nie myli, kto nic nie robi
*anika*
Posty: 18
Rejestracja: pt maja 25, 2007 9:27 pm

RE: [Klatka] - Wasze klatki

Post autor: *anika* »

[quote="yss"]
wg mnie miesięczny szczurek może wyjść przez 1,7 cm odstęp. mój półroczny szczur przecisnął się desperacko przez 2,5 cm odstęp, żeby dostać się do świńskiej klatki... a mówimy o robaczku :) ale taką dziurę można chyba załatać drucikiem?
[/quote]
można. dlatego właśnie pytam :-)
czy trzeba obwinąć drucikiem... ;)
więc drucik będzie.


dziękuję za podpowiedzi, czekam na następne :-D
hubiko
Posty: 88
Rejestracja: pn cze 11, 2007 11:20 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

RE: [Klatka] - Wasze klatki

Post autor: hubiko »

kiedyś wiedziałem filmik jak szczur w labiryncie z szybek wygryzł w jednej dziurę i przez nią przeszedł, ale nie wiem czy to prawdziwe było (wiem OT :P)
generalnie mówi się, że jak szczur ma dziurę, przez którą przeciśnie głowę to cały przejdzie..
nawet jeśli tak nie jest to w praktyce wygląda to tak, że jak się szczur uprze na coś to się wszędzie wciśnie
Aj em emejzing hiubi a to moje emejzing tiszerty:
Tiszert (RIP ['])
Mysza (mojego skarba)
Spock (u mnie od 27-05-2007)
Samurai (u mnie od 15-06-2007)
>TISZEROWA GALERIA<
Awatar użytkownika
milkiwaj
Posty: 67
Rejestracja: ndz cze 24, 2007 12:26 pm
Lokalizacja: Warszawa | Łódź
Kontakt:

Odp: [Klatka] - Wasze klatki

Post autor: milkiwaj »

A co, to ja też się pochwalę willą moich scurów :)

jest na razie deczko za wielka dla nich, ale już nie długo

Obrazek

ma wymiary 85x60x35


milsze
Ania
Polaczka
Posty: 127
Rejestracja: wt sie 01, 2006 5:58 pm
Lokalizacja: Szczecin

Odp: [Klatka] - Wasze klatki

Post autor: Polaczka »

Fajna klatka, mozesz jeszcze dorzucic do niej pare drobiazgow, typu jakas rura czy koszyczek w ktorym beda lezakowac ;)
Ja juz se nie moge doczekac az moja klateczka bedzie zrobiona..  ;D Na razie schna tylne listwy, juz jutro powinna byc gotowa.. Bedzie miala dl. 60 szer. 37 wys.144 Chcialam szersza ale nie mialam skad wziac kuwety albo pojemnika, wiec uzylam ze starej klatki, ktora bedzie na gorze. Bardzo pomoze mi ten dzial aby ja urozmaicic - cos nalezy sie szczurkowi na juz nie mlodziencze lata :)
Awatar użytkownika
milkiwaj
Posty: 67
Rejestracja: ndz cze 24, 2007 12:26 pm
Lokalizacja: Warszawa | Łódź
Kontakt:

Odp: [Klatka] - Wasze klatki

Post autor: milkiwaj »

moje szczury zawsze kochały hamaki, do rur sie nigdy nie mieściły :P

zresztą w klatce tak mało czasu będą spędzać jak je oddziczę, że myślę, że to starczy... na razie w ogóle tam nie lażą same, tylko jeśli zaczynam się w klatce z nimi bawić

milsze
Ania
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Odp: [Klatka] - Wasze klatki

Post autor: Nina »

Nawet jeśli szczury będą niewiele czasu spędzały w klatce warto ciekawie ją urządzić ;)
Tektura w szczurzej klatce to kompletna pomyłka, zostanie zasikana momentalnie. Sznurki do najlepszych pomysłów tez nie należą, szczury to GRYZONIE i większość lubi pozbywać sie takich rzeczy z klatki ;)
Nie mieściły sie do rur PCV? To niemożliwe :P Jest tyle różnych wielkości że każdy hodowlany szczur znajdzie coś dla siebie  :D  Hamaczki zrobiłabym troche większe i np moje szczury nie spałyby w hamaku który nie jest tuż obok kratek, nie wiem czemu, po prostu do takich nie wchodzą  :-\ 
Przydałoby sie więcej półeczek  :)
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Awatar użytkownika
milkiwaj
Posty: 67
Rejestracja: ndz cze 24, 2007 12:26 pm
Lokalizacja: Warszawa | Łódź
Kontakt:

Odp: [Klatka] - Wasze klatki

Post autor: milkiwaj »



czemu wszyscy próbują mnie pouczać???

tektura jest lepszym pomysłem niż drewniana półeczka, bo mozna ją szybko wymienic, a mycie drewnianej nie przynosi rezultatów rewelacyjnych... juz przerobione...

sznurki są w porządku, jeśli szczurki mają zapewnione inne atrakcje do gryzienia jak kolby czy patyczki, poza tym przy moich panach szczurach sprawdzały się genialnie, tlyko moja szczurzyczka nie grzeszyła rozumem i przeżerała sznurki od hamaków na których siedziała, ale co sie okazało? metalowe druty nie pomogły bo zeżarła hamak... tak już miała i nadal ma...

uwierzcie, że to nie jestem zielona i zdarza mi się myślec logicznie...

milsze
Ania
Polaczka
Posty: 127
Rejestracja: wt sie 01, 2006 5:58 pm
Lokalizacja: Szczecin

Odp: [Klatka] - Wasze klatki

Post autor: Polaczka »

Ok, uch.. klateczka zrobiona.. Na razie jest urzadzona wstepnie, do tego dojda jeszcze 2 domki (1 drewniany 1 z materialu) 2 hamaczki, norka, rura pcv z 2 kolankami i moze cos jeszcze ;)
Klatka z przodu
Klatka z boku
1 pietro
2 pietro
3 pietro
4 pietro
Awatar użytkownika
milkiwaj
Posty: 67
Rejestracja: ndz cze 24, 2007 12:26 pm
Lokalizacja: Warszawa | Łódź
Kontakt:

Odp: [Klatka] - Wasze klatki

Post autor: milkiwaj »

ale fajne m15 ^^
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Odp: [Klatka] - Wasze klatki

Post autor: Lulu »

wow, Polaczka, jestem pod wrazeniem :o Obrazek
Naprawde bombowa klatka  ;D
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Odp: [Klatka] - Wasze klatki

Post autor: Nina »

milkiwaj pisze:

czemu wszyscy próbują mnie pouczać???
Nie nazwałabym tego pouczaniem a radami. To taka subtelna różnica  ::)
Polaczka Klateczka bombowa ;) Koniecznie wrzuć fotki jak będzie kompletnie urządzona  ;)
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Villemoo
Posty: 111
Rejestracja: sob lip 21, 2007 1:46 pm
Lokalizacja: Kraków

moja klatka

Post autor: Villemoo »

Więc tak... Kupiłam niedawno nową klatkę dla Luny, bo stara byłą bardzo mała... Była to klatka po chomiku, ale na tymczasem Lunie wystarczyła. No i kiedy w napisałam temat na tym forum z prośbą o pomoc w szukaniu odpowiedniej kaltki i podałam link do klatki która mi się spodobałą i myślałam nad jej zakupem ( i obecnie właśnie ją mam) ktoś napisał mi, że jest za mała dla szczurka bo ma tylko 30cm szerokości.... Jednak potem w "wyszperane na allegro" zobaczyłam, że ktoś dał link do klatki dla 2 SZCZURKÓW (!) która miałą 29 szerokości, a długość była mneijsza od mojej (wysokość była większa o około 2cm)... No to stwierdziłam, ze w takim razie moja też jest dla dwóch szczurków no i ją kupiłam. Ale chciałam się jeszcze dopytać co z tymi 30 cm... Bo jak tu wszędzie czytałam klatka musi mieć minimum 30 w każdym wymiarze. No ale martwi mnie to, że może o na być za mała (według tego co pisaliście mi w tamtym temacie). Więc tu proszę, wypowiedzcie się, czy 30 cm jest wystarczające :) Bo już nie wiem co myśleć :):)
Zarozumiałością oraz bezczelnością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tylko dlatego że są nieme dla jego tępej percepcji.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Klatki”