Żółty ser

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Sandi
Posty: 60
Rejestracja: pt wrz 18, 2009 9:38 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Żółty ser

Post autor: Sandi »

na codzien moze szkodliwy, ale gdy mój szczuras byl oslabiony, wetka powiedziala ze mam podać jej troche {na wzmocnienie?}. 2 razy pytalam, wiedząc wlasnie o info z forum. powiedziala żółty ser ;D
Jenny [*], DeeDee [*], Sora [*], Moki, Alice, Kairi, Neville, Baletnica
Awatar użytkownika
zuzka-buzka
Posty: 2095
Rejestracja: pt maja 14, 2010 12:24 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Żółty ser

Post autor: zuzka-buzka »

Żeby energii z tłuszczu dostał ;)
ObrazekObrazekObrazek
Alex [*][/color][/b] i Marty [*][/color][/b] u mnie od 09.10.10 Eldo od 11.11.10 Belusia [*][/color][/b] od 08.04.11 Jinxx od 24.05.12 Sykes i Danny od 25.09.12
Sandi
Posty: 60
Rejestracja: pt wrz 18, 2009 9:38 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Żółty ser

Post autor: Sandi »

ano właśnie widocznie tak :)
Jenny [*], DeeDee [*], Sora [*], Moki, Alice, Kairi, Neville, Baletnica
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Żółty ser

Post autor: noovaa »

Yhh ... dla energii daje się glukozę, a nie sól i tłuszcz :| ... Co więcej, jeśli szczur jest osłabiony a nie wiadomo konkretnie dlaczego, taki ser może "wysadzić mu wątrobę w powietrze".

Ja ważę ponad 50kg i po niewielkim kawałku sera żółtego umierałam pół nocy, jak miałam problemy z woreczkiem żółciowym... Szczur waży ~0.5kg i ogólnie słynie z tego, że jest chorowity ... Zdecydowanie, o ile dałabym dla zdrowego szczura raz na 2 miesiące "na smak", to nie dałabym tego dla osłabionego, chorego szczurka. Jest milion innych, mniej szkodliwych a równie pożywnych rzeczy, które szczur może jeść.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
greenfreak
Posty: 482
Rejestracja: wt sie 10, 2010 2:27 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Żółty ser

Post autor: greenfreak »

Zgadzam się z noovaą. Nie dawaj żółtego sera na "wzmocnienie". Forfiterowi też dawałam glukozę. A gdybym chciała podać tłuszcze, podałabym raczej orzechy i ziarna.
Awatar użytkownika
Kameliowa
Posty: 3342
Rejestracja: wt lis 24, 2009 12:18 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Żółty ser

Post autor: Kameliowa »

A jak się nazywał ten waniliowy albo czekoladowy bardzo niesmaczny napój z apteki? też na wzmocnienie niby? też dobrze działa ponoć na odżywienie i na pewno ma mniej chemii itp.
George Orwell was wrong. Aldous Huxley was right.

Jeżeli widzisz: błąd ortograficzny, niepokojący post/temat, chcesz poprawić swój temat, zamknąćtemat
Zgłoś to moderatorom klikając w ikonę wykrzyknika w poście!
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Żółty ser

Post autor: Paul_Julian »

Nutridrink ?


I wcale nie jest niesmaczny ;p
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Kameliowa
Posty: 3342
Rejestracja: wt lis 24, 2009 12:18 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Żółty ser

Post autor: Kameliowa »

Paul_Julian pisze:Nutridrink ?


I wcale nie jest niesmaczny ;p
Dokładnie! Nutridrink :) Wiesz co, łyknęłam waniliowy i strasznie mi nie smakował >:D
George Orwell was wrong. Aldous Huxley was right.

Jeżeli widzisz: błąd ortograficzny, niepokojący post/temat, chcesz poprawić swój temat, zamknąćtemat
Zgłoś to moderatorom klikając w ikonę wykrzyknika w poście!
Awatar użytkownika
greenfreak
Posty: 482
Rejestracja: wt sie 10, 2010 2:27 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Żółty ser

Post autor: greenfreak »

Trzeba było brać czekoladowy, są pyszne :D

Ale jak się nie zamrozi na kostki, to można by zbankrutować. Na drugim forum było o tym, że sinlac może być zamiennikiem, a jest dużo wygodniejszy - kaszka w proszku. Jak ktoś chce, mogę tu wypisać składniki, ale opakowania po nutri nie mam dla porównania.
Awatar użytkownika
Kameliowa
Posty: 3342
Rejestracja: wt lis 24, 2009 12:18 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Żółty ser

Post autor: Kameliowa »

Miałam pecha najwyraźniej, spróbuje przy najblizszej okazji w takim razie :)
George Orwell was wrong. Aldous Huxley was right.

Jeżeli widzisz: błąd ortograficzny, niepokojący post/temat, chcesz poprawić swój temat, zamknąćtemat
Zgłoś to moderatorom klikając w ikonę wykrzyknika w poście!
treehouse
Posty: 406
Rejestracja: wt paź 18, 2011 11:56 pm
Lokalizacja: USA

Re: Żółty ser

Post autor: treehouse »

Kameliowa pisze:
Paul_Julian pisze:Nutridrink ?


I wcale nie jest niesmaczny ;p
Dokładnie! Nutridrink :) Wiesz co, łyknęłam waniliowy i strasznie mi nie smakował >:D

Moje dziewczyny dostają na noc miseczkę Nutridrinka waniliowego, nad ranem miska jest wylizana do ostatniej kropli. Uwielbiają ją, dlatego mają Nutridrink stale na stanie. Z serem żółtym nie mam problemów, bo wszystkie trzy nim gardzą, nawet powąchać nie chcą. Jakby same wiedziały, że to jest dla nich niedobre :)
Hanka&Medyk
Posty: 1916
Rejestracja: pt lut 13, 2009 7:56 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Żółty ser

Post autor: Hanka&Medyk »

greenfreak pisze:Na drugim forum było o tym, że sinlac może być zamiennikiem, a jest dużo wygodniejszy - kaszka w proszku.
Też jest mało smaczny, ale szczury wcinają go zazwyczaj z wielką ochotą, szczególnie, kiedy doda się domowej roboty soku z malin albo witaminki w syropie (w rodzaju Bioaron, Ceruvit Junior).
Pudełko niestety wyrzuciłam, na stronie Nestle nie za wiele można się dowiedzieć, poza spisem wartości odżywczych, ale za to na forach dziecięcych i w jednej aptece internetowej znalazłam:

1 porcja (200 g płynu) zawiera:
białko 7,4 g (enzymatycznie hydrolizowana mąka ryżowa, mączka chleba świętojańskiego), węglowodany 32,1 g (sacharoza 22%, maltodekstryna 50%, skrobia 26%), błonnik 1,6 g, tłuszcz 4,3 g (oleje roślinne), kwas linolowy 1 g, składniki mineralne, witaminy. Wartość energetyczna: 197 kcal/200 g płynu.


Przy takim dozowaniu, jak napisano na opakowaniu faktycznie wychodzi płynne. Żeby uzyskać konsystencję kaszki, trzeba dodać prawie 2-3 razy tyle proszku na wymaganą ilość płynu.
[*]:Dziunia,Gienia,Gaja+UtahMerch'sField,OmegaEM,Amiga,Destra+DaithiRL,Aguta,Albi,Fufa,Yumi,Belzebub,Wacław,Krówka
Są:Miotła,LuxTorpeda,Teodora,Ciapka,Piszczałka,Rubi,Tesla,Gniotka
szubi
Posty: 8
Rejestracja: śr mar 14, 2012 3:28 pm

Re: Żółty ser

Post autor: szubi »

Ja też swojemu szczurkowi podaję bardzo mało żółtego sera, biały dużo częściej. Ale mój szczurek lubi wszystkie sery :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”