zaadoptuję szczurka-samca

Archiwalne adopcje (udane i nieudane) i archiwalne narodziny

Moderator: Junior Moderator

arielka186
Posty: 38
Rejestracja: sob lut 19, 2011 12:19 am

zaadoptuję szczurka-samca

Post autor: arielka186 »

chętnie zaadoptuję szczurka samca. mam już jednego kawalera i ostatnio doradzono mi żebym przywiozła mu kolegę... mój szczur ma trochę ponad pół roku, nie wiem czy towarzysz dla niego powinien być młodszy czy w tym samym wieku? proszę o pomoc! jestem z Warszawy i najchętniej stąd wzięłabym szczurka-nie jestem przekonana do "żywych przesyłek". ma ktoś może szczurka dla mnie? ???
Beatrix Black- to, jak traktujemy zwierzęta jest odzwierciedleniem naszego stosunku do ludzi.
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: zaadoptuję szczurka-samca

Post autor: smeg »

Poszukaj w dziale oddam, zazwyczaj to adoptujący musi się postarać i napisać do właściciela, oferty same na Ciebie nie spłyną :) Szczurki jeżdżą po całej Polsce, ale nie jako "żywe przesyłki", tylko np. ktoś wiezie je ze sobą pociągiem albo samochodem, więc to bezpieczna forma transportu. Jeśli nie znajdziesz w Warszawie, poszukaj gdziekolwiek ;) Jest temat o małych szczurkach z Białegostoku, a kilka osób z forum często jeździ na trasie Warszawa-Białystok :)
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Serus
Posty: 4
Rejestracja: wt lut 22, 2011 7:00 pm

Re: zaadoptuję szczurka-samca

Post autor: Serus »

mam do oddania czrnego samca wiek ok 4mies
arielka186
Posty: 38
Rejestracja: sob lut 19, 2011 12:19 am

Re: zaadoptuję szczurka-samca

Post autor: arielka186 »

Serus pisze:mam do oddania czrnego samca wiek ok 4mies
chętnie zaadoptowałabym tego "pana"- on jak rozumiem nie jest agresywny do innych szczurków? Wiek idealny, jeśli o mnie chodzi byłabym chętna- resztę napisałam na pw. :) Skąd szczurek miałby jechać?
Beatrix Black- to, jak traktujemy zwierzęta jest odzwierciedleniem naszego stosunku do ludzi.
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: zaadoptuję szczurka-samca

Post autor: noovaa »

arielka, tylko poczytaj koniecznie o łączeniu... bo jeśli wrzucisz je nagle do jednej klatki, to najpewniej będą agresywne :) ... Trzeba im 'stworzyć warunki'.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
arielka186
Posty: 38
Rejestracja: sob lut 19, 2011 12:19 am

Re: zaadoptuję szczurka-samca

Post autor: arielka186 »

zasady łączenia zwierzaków mniej więcej znam-neutralny grunt, czysta klatka, najpierw ten "młodszy"- ale oczywiście przeczytam bo szczurów jeszcze nie łączyłam (w przeciwieństwie do innych gryzoni-i nie tylko;)). Temat cały czas aktualny-wysłałam kilka postów na pw-dot. adopcji szczurków labo-teraz czekam czy to jeszcze aktualne.
Beatrix Black- to, jak traktujemy zwierzęta jest odzwierciedleniem naszego stosunku do ludzi.
Newbie
Posty: 732
Rejestracja: ndz lis 07, 2010 1:20 pm

Re: zaadoptuję szczurka-samca

Post autor: Newbie »

mam ślicznego miesięcznego chłopca dumbo, odezwij się
Obrazek
arielka186
Posty: 38
Rejestracja: sob lut 19, 2011 12:19 am

Re: zaadoptuję szczurka-samca

Post autor: arielka186 »

Newbie pisze:mam ślicznego miesięcznego chłopca dumbo, odezwij się
Kurczę, szkoda że rano nie zajrzałam na forum... Szczerze mówiąc-dzisiaj zniecierpliwiona długim szukaniem i brakiem reakcji (szukałam też poprzez giełdy, nie tylko na forum) zrobiłam coś, czego większość z Was nie pochwala- kupiłam szczuraska w sklepie zoo... Wyjaśnię moją decyzję- Zenek ma ponad pół roku, bałam się że jeśli to potrwa jeszcze trochę nie zaakceptuje malucha... Dumbo są świetne-widziałam na zdjęciu (tzn.w "zoologu też był Dumbo-ale jego uszka niczym nie różniły się od uszu "normalnego" szczura). Mój nowy lokator jest prześliczny-koloru kawy z mlekiem (podobno z hodowli) z białą łatką :) Oswojony-lubi się miziać, ale obecność Zenusia trochę go onieśmiela. Myślę że dam panom czas żeby ustalili relacje-siedzą już w jednej klatce po wcześniejszym zapoznaniu na gruncie neutralnym i Zenek zwiedza nową klatkę,a "Młody" go obserwuje. Oby tylko było dobrze (nie spuszczam z nich oka) :)
Beatrix Black- to, jak traktujemy zwierzęta jest odzwierciedleniem naszego stosunku do ludzi.
Awatar użytkownika
klauduska
Posty: 2919
Rejestracja: wt gru 14, 2010 9:01 am
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: zaadoptuję szczurka-samca

Post autor: klauduska »

jesteś żałosna!!
tyle ci się pisało a ty poszłaś i kupiłaś i się tym jeszcze chwalisz.
z jakiej znowu hodowli ;/;/?? PSEUDOhodowli to tak, a tego też NIE popieramy. żałosne, po prostu żałosne!!
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: zaadoptuję szczurka-samca

Post autor: Lulu »

klauduska pisze:jesteś żałosna!!
tyle ci się pisało a ty poszłaś i kupiłaś i się tym jeszcze chwalisz.
z jakiej znowu hodowli ;/;/?? PSEUDOhodowli to tak, a tego też NIE popieramy. żałosne, po prostu żałosne!!
Czemu takie ostre słowa?
Oczywiście warto promować adopcję, jednak trzeba przy tym szanować drugiego człowieka i jego prawo do wyboru.
I choć intencje masz dobre, to forma wypowiedzi moim zdaniem jest zupełnie nieuzasadniona. Warto powiedzieć ludziom jakie są minusy kupowania zwierząt w sklepach, warto wspomnieć o plusach adopcji, jednak niezależnie od tego na co ktoś się zdecyduje nie powinno się go obrażać.

arielka186, trzymam kciuki za łączenie!
ammy88
Posty: 396
Rejestracja: pn lis 29, 2010 4:07 pm
Lokalizacja: Warszawa / ZST

Re: zaadoptuję szczurka-samca

Post autor: ammy88 »

Lulu pisze: Czemu takie ostre słowa?
Oczywiście warto promować adopcję, jednak trzeba przy tym szanować drugiego człowieka i jego prawo do wyboru.
I choć intencje masz dobre, to forma wypowiedzi moim zdaniem jest zupełnie nieuzasadniona. Warto powiedzieć ludziom jakie są minusy kupowania zwierząt w sklepach, warto wspomnieć o plusach adopcji, jednak niezależnie od tego na co ktoś się zdecyduje nie powinno się go obrażać.

arielka186, trzymam kciuki za łączenie!
Lulu, a ja się z Tobą nie zgadzam, bo jeśli ktoś deklaruje wolę adopcji (patrz post pierwszy w tym temacie), czyli pewnie dowiedział się że adopcja jest lepszą formą nabycia zwierzaczka, a następnie kupuje w sklepie to uważam to za podejście co najmniej nieodpowiedzialne i nieuzasadnione. Szczurek arielki przez kilka miesięcy żył sam więc dodatkowych kilka dni, nawet powiedzmy tydzień oczekiwania na adopcję szczurka niewiele by zmieniło...
moje małe faceciki: Rico&Mieciu&Toffie&Heniutek
W szczurzym niebie Rayo&Alvaro&Koksik-Gacuś&Felix
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=29187
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: zaadoptuję szczurka-samca

Post autor: Lulu »

ammy88, ja z kolei się zgadzam z większością tego co napisałaś, a zwłaszcza z końcówką:
ammy88 pisze:Szczurek arielki przez kilka miesięcy żył sam więc dodatkowych kilka dni, nawet powiedzmy tydzień oczekiwania na adopcję szczurka niewiele by zmieniło...


Jednak uważam, że późniejsze piętnowanie i wyzywanie od żałosnych osoby, która zakupiła zwierzaka w sklepie bardziej szkodzi niż pomaga w promowaniu adopcji. Gdyby nie to, że większość naszych szczurów była z adopcji i że zawsze mieliśmy bardzo przyjacielskie stosunki z ludźmi od których je adoptowaliśmy (na długo przed tym zanim na forum w ogóle padł pomysł umowy adopcyjnej) i gdybym była nowa na forum to muszę przyznać, że bałabym się trochę podpisywać jakąkolwiek umowę z ludźmi, którzy są potrafią być tak opryskliwi i nie mają żadnego szacunku do innych.

Jak myślisz, jeżeli arielka186 za jakiś czas będzie chciała kolejnego szczura to czy obecna postawa klauduski zachęci ją do adopcji? Ja szczerze wątpię.

Nieodpowiedzialne jest dla mnie niezapewnienie zwierzęciu odpowiednich warunków. Nieodpowiedzialne jest nie pójście ze zwierzęciem do weta, kiedy jest chore, itp. Jednak jak dla mnie kupienie szczura w zoologu nie jest grzechem śmiertelnym. Oczywiście, adopcja w moim mniemaniu jest lepsza, jednak jest to sprawa, o której powinno się dyskutować i zachęcać przez przedstawianie argumentów, a nie wyzywanie innych, jeżeli zrobią inaczej. Wyzywanie do niczego nie prowadzi i żadnemu szczurowi w adopcji nie pomoże. Sprawi jedynie, że adopcja będzie się kojarzyła z krzykaczami forumowymi, a z tym, że można mieć szczura bez wspierania sklepów.

arielka186, sorki za offtopic, w Twoim temacie.
Awatar użytkownika
klauduska
Posty: 2919
Rejestracja: wt gru 14, 2010 9:01 am
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: zaadoptuję szczurka-samca

Post autor: klauduska »

lulu, nie pierwsza i nie ostatnia osoba tutaj została zjechana przez nas.
potem są akcje jak u kati, której się urodziły maluchy i nie miała klatki osobnej i w ogóle jazdy po całości.
albo jest płacz, bo zmarł i "dlaczego?!".

nie wiem jak można słuchać trucia naszego tyle a potem zdecydować sie po tym wszystkim na kupno. dla mnie sama się prosi o zjazd i tyle.

ja się o kupowaniu w zoologu na własnej skórze przekonałam jak mi szczur zmarł po 10 dniach od kupna i 7 dniach latania do wszystkich możliwych wetów. ŻAŁUJĘ, że mnie nikt nie przestrzegł, bo na bank bym poczekała na adopcję!
ammy88
Posty: 396
Rejestracja: pn lis 29, 2010 4:07 pm
Lokalizacja: Warszawa / ZST

Re: zaadoptuję szczurka-samca

Post autor: ammy88 »

Lulu,

Też uważam, że klauduska użyła zbyt ostrych słów, bo jeśli ktoś już popełnił jakiś błąd to raczej go nie naprawi (przecież nie odda szczurka z powrotem do sklepu).
W ogóle uważam, że zdecydowanie zbyt często na forum padają zbyt ostre słowa i sformułowania. Może to zniechęcić nie tyle do nie popełnienia ponownie tych samych błędów, ale do niechęci do pogłębiania wiedzy czy popełniania innych błędów, związanych już z dalszą opieką nad zwierzakami.
Sama na początku byłam bliska kupnu pierwszego szczura w sklepie, na dodatek chciałam mieć tylko jednego... Nobody's perfect.

Rozwalił mnie kiedyś zasłyszany od znajomych tekst: "Po co ty idziesz ze szczurem do weterynarza? Taniej wyjdzie kupić nowego"... Szczurki ze sklepu też powinny mieć szanse na dobre życie, niekoniecznie zakończone w paszczy gada, ale z tym MY - mali ludzie - nie wygramy.
moje małe faceciki: Rico&Mieciu&Toffie&Heniutek
W szczurzym niebie Rayo&Alvaro&Koksik-Gacuś&Felix
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=29187
pauliska
Posty: 373
Rejestracja: ndz sty 23, 2011 1:21 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: zaadoptuję szczurka-samca

Post autor: pauliska »

Też uważam że to były zbyt ostre słowa,każde zwierzę zasługuje na kochający dom nawet te biedaki z zoologów. Nie mamy prawa mówić komuś ,że jest żałosny bo kupił szczurka.Klauduska twoje zachowanie według mnie jest nieodpowiednie, owszem możesz wyrazić własne zdanie,żal o to co zrobiła ale chciała dobrze :) a o Kati- kurde zauważyłam że tylko się ludzi czepiasz ja też pierwsze szczury miałam z zoologów i jedną samiczkę w ciąży wzięłam,bo na forum trafiłam dopiero rok temu. Pamiętaj jesteśmy tu po to by uświadamiać i pomagać a nie po to by wyładowywać się na ludziach którzy się nie znają....
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Adopcji i Narodzin”