NAGROBKI SZCZURASKÓW

Miejsce dla tych, których już z nami nie ma...

Moderator: Junior Moderator

Awatar użytkownika
PALATINA
Posty: 1588
Rejestracja: pn sie 30, 2004 12:10 pm
Lokalizacja: Warszawa

NAGROBKI SZCZURASKÓW

Post autor: PALATINA »

Wczoraj pochowałam Antosia...
Położyłam też kwiatki na pozostałych grobach (jest już ich sporawo) i miałam już małe problemy z przypomnieniem sobie kto, pod którym kamieniem lezy....

Mam do Was pytanie, jak wyglądają groby Waszych ogoniastych?

U mnie są to tylko duże kamienie pod brzózką.
Chciałabym opisać je, ale nie bardzo wiem, jak napisać imiona na twardych kamieniach -może jakąś farbę mi polecicie...?
"Wierząc we własną drogę wcale nie musisz udowadniać, że droga innego człowieka jest zła"
(P.Coelho)
Czarna20
Posty: 826
Rejestracja: sob lut 07, 2004 10:26 pm
Kontakt:

NAGROBKI SZCZURASKÓW

Post autor: Czarna20 »

moje szczuraski leżą po prostu pod kamieniem w charakterystycznym miejscu pod drzewem, nie chciałam oznaczać tego miejsca bo pewnie zaraz by kogoś podkusiło żeby zniszczyć itp.

jeśli Twoje ogonki spoczywają w lesie lub w miejscu gdzie nikt nie chodzi to powiem Ci że słyszałam o takim grobie psa w lesie gdzie nagrobkiem była szklana kula (chyba jak do rybki-odwrócona) a w środku kwiaty, zdjęcie i kartka z imieniem i datami.Uważam że to dobry pomysł-tylko właśnie w miejsach gdzie nikt tego nie zniszczy.
w domu szaleją --> Czika (psica), i ogoniaste: Brązowa, Nika, Lilith,Dara i Tavi

gdzieś tam --> Szatan, Czedar, Gałka,Zuzu, Kremówka, Gryzelda,Mamuśka, Cykorka i Kreska.....
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

NAGROBKI SZCZURASKÓW

Post autor: Lulu »

moj Adolf lezy kolo mojego "internatu"... w sumie to na jego terenie, bo pod samym budynkiem... lezy pod krzaczkiem... i nie jest jakos specjalnie oznaczony... bo ja wiem, ze on tam jest... i ten kto byl na pogrzebie (czyli ten kto znal Adolfa) tez wie.... dla mnie to wystarczy.
Ostatnio zmieniony ndz paź 31, 2004 7:29 pm przez Lulu, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

NAGROBKI SZCZURASKÓW

Post autor: krwiopij »

ja po prostu pamietam... na dzialce pod mlodymi drzewkami leza trzy duze kamienie - pierwszy skavena i malego diego, drugi mojej starej pajeczycy, trzeci eszwy... tez myslalam, zeby jakos je oznaczyc, ale jakos nie mam pomyslu... moze olejna farba na kamieniu? wygladaloby chyba najlepiej i byloby trwale...
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
moni
Posty: 881
Rejestracja: sob maja 17, 2003 6:09 pm

NAGROBKI SZCZURASKÓW

Post autor: moni »

Kofi jest pochowana w lesie pod ogromnym drzewem w miejscu niezbyt często odwiedzanym.
Miejsce to oznaczyłam kupką kasztanów.Chociaz i tak już ich tam pewnie nie ma.
Figa i Julka u mnie

Pestuś, Ziutuś, Kofi i Lafi biegają razem za Tęczowym Mostem w Krainie Wielkich Dropsów
Awatar użytkownika
sauatka
Posty: 2841
Rejestracja: ndz maja 16, 2004 6:42 pm
Lokalizacja: Chrzanów
Kontakt:

NAGROBKI SZCZURASKÓW

Post autor: sauatka »

ja zakopywalam cialka w lesie... na uboczu... nie wiem gdzie to jest, poprostu nie pamietam... ale planuje zakupic jakies mlode drzewko i po nim zakopywac cialka
Mada
Posty: 745
Rejestracja: sob mar 22, 2003 12:08 am
Kontakt:

NAGROBKI SZCZURASKÓW

Post autor: Mada »

Moja Dziubka jest pochowana w ogródku, przy samym płocie. Kruffka i Tusia miały sekcję więc ich ciałka pewnie zostały gdzieś spalone. Ale dla mnie najważniejsza jest pamięć o nich.
...Tusia, Dziuba,Kruffka,Beza biały aniołek w sercu....Kreciu kocham Cię :( Wybacz; Nikita,Fredziulek, Marokko, Greta wredotka
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

NAGROBKI SZCZURASKÓW

Post autor: ESTI »

Ja moje maluchy pochowałam w lasku olchowym przy domku. Są tam moja Arunia i Cleo.
Jedynie Dzikuske pochowałam przy drodze, na trasie...bo zawsze była niespokojnym duszkiem, niech będzie wolna.

Moje skarbeczki są zawsze w moim sercu...
Obrazek
myszka
Posty: 762
Rejestracja: czw mar 11, 2004 11:55 am

NAGROBKI SZCZURASKÓW

Post autor: myszka »

ja, mimo, że nic mi nie umarło (na szczęście :) ) to wiem, że pochowam moje ogony w ogrodzie mojej babci, mam zamiar zrobić i krzyże z ich imionami :)
Awatar użytkownika
lajla
Posty: 2716
Rejestracja: śr maja 07, 2003 7:08 pm
Lokalizacja: krakow

NAGROBKI SZCZURASKÓW

Post autor: lajla »

moja pierwsza niunia jest pochowana w grybowie w moim ogrodku... kolo niej lezy emilka a nad nimi kamien, zeby zadne koty nieodkopaly...
w krakowie sa pochowane druga niunia i maja... maja nad rzeka, kolo mojego starego klubu jezdzieckiego, a niunia pod choinka jak mieszkalam jeszcze na kolorowym... przychodzilam do jej grobu i kladam niezapominajki...
pink i shifti(myszoskoczek) sa pochowani w moijej piwnicy...

chcialam bym zeby wszystkie ich cialka byly blisko mnie w piwnicy... ale nie da sie... bardzo bym chciala zeby w polsce gdzies powstal cmetarz dla zwierzat... mimo wszystko to mile... moze powiecie po co przeciez my je tak chowamy przy nas... ale jednak gdy bylo by takie miejsce... ludzie nie zawsze maja gdzie pochowac swoje zwierzeta, nie maja dzialek ani ogrotkow, a nikt nie pochowa psa w parku pod drzewem... nawet jesli by chcial to nie wolno...
Banshee
Posty: 355
Rejestracja: wt maja 11, 2004 12:19 pm

NAGROBKI SZCZURASKÓW

Post autor: Banshee »

Słyszałam, ze gdzies w Warszawie jest cmentarz dla zwierząt...
Awatar użytkownika
PALATINA
Posty: 1588
Rejestracja: pn sie 30, 2004 12:10 pm
Lokalizacja: Warszawa

NAGROBKI SZCZURASKÓW

Post autor: PALATINA »

Moje ogoniaste są pochowane na działce...
Ale już mi się uzbierało tych kamyków: Mańka, Renia, Zuźka, Myszka, Majeczka, Amelka, Paskuda, Bonifacy, (2 chomiki), Antoś... (inne zwierzatka są na drugiej działce).
Chyba zrozumiałe, że zaczynam mieć problem z przypomnieniem sobie kto, pod którym kamieniem leży.
Musze czymś napisać imiona na kamieniach, bo się pogubie!
"Wierząc we własną drogę wcale nie musisz udowadniać, że droga innego człowieka jest zła"
(P.Coelho)
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

NAGROBKI SZCZURASKÓW

Post autor: Mycha »

Ja mam cmentarz pod oknem mojego domu...
Wszystkie zwierzaki są oznaczone kamieniami. Bez podpisów, bez oznaczeń. Poprostu... Nie stawiam żadnych krzyży, bo zwierzęta nie wierzą w boga.
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
Awatar użytkownika
PALATINA
Posty: 1588
Rejestracja: pn sie 30, 2004 12:10 pm
Lokalizacja: Warszawa

NAGROBKI SZCZURASKÓW

Post autor: PALATINA »

Ja tez krzyzy nie stawiam...
Krzyże się stawia ludziom...

Ale chcę podpisać kamyki -może lakier do paznokci by się nadawał?

P.S. Jeśli umrze mi pies, to postaram się kupić malutką płytę marmurową z imieniem! Mam nadzieję, że bedzie mnie na to stać.
"Wierząc we własną drogę wcale nie musisz udowadniać, że droga innego człowieka jest zła"
(P.Coelho)
martwa
Posty: 616
Rejestracja: pt paź 03, 2003 1:53 pm
Kontakt:

NAGROBKI SZCZURASKÓW

Post autor: martwa »

..moje dawniejsze zwierzęta chowałam w sadzie, dziś nie pamiętam gdzie; poźniejsze, łącznie z moim pierwszym ogonkiem Szajbusem leżą na górce w lesie, na owalnym placyku otoczonym dzikimi malinami, w sumie łatwo to znaleść, ale pozapominałam gdzie który zwierz leży, a śpi tam ich łącznie ok. 10; kiedyś próbowałam czyścić to miejsce z liści, ozdabiać kwiatami, ale zawsze ktoś wszystko niszczył..
..Akire pochowałam u babci na działce, pod nogami trzepaka, byłam akurat w mieście, odebrałam ją po operacji i od razu szłam pochować, bo było lato, najbliższym gruntem była babcina działka, ale tego miejsca, jak i powyższych, już nie odwiedzam, bo żal.
czasami po prostu brakuje kamieni
ODPOWIEDZ

Wróć do „Odeszły...”