Jak oswoić dzikusa

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

mz91
Posty: 17
Rejestracja: ndz mar 06, 2005 8:00 pm

Jak oswoi? dzikusa

Post autor: mz91 »

Mam szczura od środy (5 dni) i Nikoś(tak go nazwałem) nie może się do mnie przyzwyczaić. To mój pierwszy szczur i zupełnie nie wiem jak go sowoić. Po przyniesieniu go ze sklepu Nikoś nie chciał wyjść z tektórowego pudełko w którym go przyniosłem. Wsadziłem go razem z pudełkiem do klatki. Nie chciał wyjść z pudełka więc po jakichś 10 minutach delikatnym ruchem "wysypałem" go z pudełka. Najpierw siedział w kącie klatki lecz póżniej zaczął po niej chodzić. Najpierw bał się mnie i nie podchodził do mojej ręki lecz następnego dnia zaczął mnie obwąchiwać. W piątek udało mi się go pogłaskać lecz w sobotę delikatnie ugryzł mnie przez kratki w palec. Myslałem że to przypadek. Próbowałem dawać mu ziarna z ręki i choć brał je to i tak nie oswoił się. Dzisiaj ugryzł mnie kolejny raz i jest trochę agresywny. Co mam robić. Bardzo lubię mojego szczura lecz nie potrafię go do siebie przyzwyczaić. Pomocy!!!
Czarna20
Posty: 826
Rejestracja: sob lut 07, 2004 10:26 pm
Kontakt:

Jak oswoić dzikusa

Post autor: Czarna20 »

jeśli gryzie tylko przez pręty klatki to moje też tak robią i nijak nie mogę ich od tego odzwyczaić , czasami pomagało na jakiś czas wsadzenie ręki do klatki i przewrócenie delikwentki na plecy ale jak mówię nie poskutkowało to na długo. co jeszcze robiłam - jak na mnie wrogo fukaly przez pręty stawałam tak żeby być wyzej od nich i też fukałam :). teraz pogodziłam się z tym ze są po prostu bardzo terytorialne. poza klatką i jak wsadzę do klatki rękę (otwartej) nie atakują. ale ogólnie polecam sposób z przewracaniem na plecki i przytrzymaniem a wręcz podskubaniem za futro.
w domu szaleją --> Czika (psica), i ogoniaste: Brązowa, Nika, Lilith,Dara i Tavi

gdzieś tam --> Szatan, Czedar, Gałka,Zuzu, Kremówka, Gryzelda,Mamuśka, Cykorka i Kreska.....
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Jak oswoić dzikusa

Post autor: Lulu »

ech, ja tylko dodam, ze nigdy nie oswoi sie szczura przez karmienie z reki. w wypadku szczura jest to zupelnie bezsensu, bo szczury nie dziela sie pokarmem :roll:
jedyne co mozna uzyskac tym sposobemto to, ze szczur bedzie nas mial za kogos slabszego od siebie...
Ewqa
Posty: 1354
Rejestracja: wt gru 28, 2004 8:06 pm
Lokalizacja: Wawa

Jak oswoić dzikusa

Post autor: Ewqa »

Dokładnie !!
Moja sie bardzo ładnie przyzwyczaiła metodą "na siłę" bo to szalona błyskawica i nie miała czasu na delikatne podchody. Teraz już jest ok, mimo chwilowego kryzysu i spi sobie u mnie na kołnierzu, a jest u mnie dopiero tydzień.
Pod Niebieskim Kocem : Lilka, Luna, Norka, Malinka
Teraz ze mną: Fiona, Cleo, Milka i Mała.
mz91
Posty: 17
Rejestracja: ndz mar 06, 2005 8:00 pm

Jak oswoić dzikusa

Post autor: mz91 »

Czy ktoś z Was mógłby mi bardziej szczegółowo opisać metodę "na siłę". Będę bardzo wdzięczny.
Anita
Posty: 937
Rejestracja: ndz paź 17, 2004 2:43 pm
Lokalizacja: Warszawa Radość

Jak oswoić dzikusa

Post autor: Anita »

Na siłę, czyli nie pozostawiasz szczurowi wyboru...
Wyjmujesz siłą z klatki i nosisz na rękach, na ramieniu,
chodzisz z nim...
i tak się przyzwyczaja
mz91
Posty: 17
Rejestracja: ndz mar 06, 2005 8:00 pm

Jak oswoić dzikusa

Post autor: mz91 »

Ale jak go chciałem wyjąć to mnie złapał zębami i nie chciał puścić nawet jak ciągnąłem(do krwi). A w rękawicach to się "wyślizgje".
Meggy
Posty: 803
Rejestracja: śr paź 13, 2004 9:16 pm
Kontakt:

Jak oswoić dzikusa

Post autor: Meggy »

takich tematów na Forum jest mnóstwo, poszukaj, to nie gryzie ;)
ale możesz przeczytać też to i to artykuły ze strony krwiopijki :)
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Główne”