Bo szczęście szczurzy ogon ma...

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
ssylvusia
Posty: 983
Rejestracja: wt lis 14, 2006 10:02 am
Numer GG: 1989601
Lokalizacja: Warszawa

Re: Bo szczęście szczurzy ogon ma...

Post autor: ssylvusia »

Fotki będą jak tylko Morisek się u nas zaklimatyzuje, nie chcę go ganiać teraz z aparatem, bo mnie jeszcze znielubi ;) Jestem jednak pełna podziwu dla pracy, którą włożyła w niego Maszka. Z wycofanego szczuraska stał się naprawdę sympatycznym głupiouchem :P Dzisiaj rano już wisiał na drzwiach klatki jak tylko się do niej zbliżyłam, bez zawahania wlazł mi na rękę i po chwili zaczął kicać gotowy do zabawy :)

Myślimy intensywnie o skonsultowaniu bogusiowego guza z innym lekarzem, wiadomo co dwie głowy to nie jedna, jednakże akurat w tym przypadku obawiam się, że nasz wet może mieć rację. Guz jest w paskudnym miejscu, w zasadzie nie ma tam jako takich mięśni, przy których moglibyśmy mieć pole manewru. Cholerstwo jest na dodatek okropnie ukrwione i dokładne próby usunięcia mogłyby spowodować uszkodzenie większych żył i wykrwawienie. No nie powiem, mamy nie lada orzech do zgryzienia. Odczekamy te kilka dni i zobaczymy jak sytuacja będzie się rozwijać.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
gosja1
Posty: 1809
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 12:22 pm

Re: Bo szczęście szczurzy ogon ma...

Post autor: gosja1 »

Oj, nie sugeruję nawet, że ktoś się myli. Po prostu mam do dr Judyty pełne zaufanie i pragnę polecić każdemu :)

Zazdroszczę Ci szczurka! Też bym chciała przeżywać jakieś oswajanie z głupiouchem, ale postanowiłam, że nigdy więcej. Trudno jednak coś takiego postanawiać, gdy się czyta takie posty :)
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 00#p982390
-------------------------------------------------------------
Kubuś [*], Kacperek [*], Boguś[*], Marcelek[*]
Awatar użytkownika
ssylvusia
Posty: 983
Rejestracja: wt lis 14, 2006 10:02 am
Numer GG: 1989601
Lokalizacja: Warszawa

Re: Bo szczęście szczurzy ogon ma...

Post autor: ssylvusia »

No to ze specjalną dedykacją dla Ciebie Gosiu (może jednak dasz się przekonać na kontynuowanie szczurzej przygody... :D) tadadaammm

ObrazekObrazek

Prawda, jak Moris strasznie przypomina Duszka? Jak go pierwszy raz zobaczyłam w Pulsvecie, to ledwo dałam radę dotrzeć do samochodu nie rozklejając się na środku ulicy :(

Pojawił się na forum jeszcze jeden szczurzy pan poszukujący domu... tak strasznie mnie kusi wysłanie ankiety. Z myślą o Morisie, miałby kogoś z kim mógłby szaleć do woli, bo Boguś i Glutek, to śpiochy paskudne i nie w głowie im dzikie harce ::) Biję się z myślami, bo ten ostatni czas wyjątkowo dla nas niełaskawy jest i nie wiem, czy w tej chwili to dobry pomysł, zobaczymy...

Ale pora zejść na ziemię... chłopaki łączą się. W transporterze wszystko super, teraz siedzą w małej klatce. Była jedna szarpanina między Bogusiem a Morisem. Boguś strasznie mu się upierdliwia, łazi na nim z kąta w kąt i pokazuje jaki to on wielki jest i groźny ::) Poza tym jest naprawdę nieźle, po szczurze, który całe swoje roczne życie spędził w samotności Moris pokazuje, że wie, jak być szczurem i jak należy koegzystować w stadzie. Jeszcze trochę nieudolnie próbuje iskać chłopaków, czasem zbyt mocno, być może dlatego Boguś tak się na niego denerwuje, w końcu to pan nietykalski ;) Mimo to jesteśmy na dobrej drodze, jeszcze troszkę, jeszcze chwilka i stadko będzie w komplecie :)
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
gosja1
Posty: 1809
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 12:22 pm

Re: Bo szczęście szczurzy ogon ma...

Post autor: gosja1 »

Oni wszyscy do siebie pasują!
Morisek jest cudowny. Cóż, moje serce do takich mocniej bije, bo mi z kolei przypomina mojego Bogusława :P

Fajne będzie z chłopaków stadko. Może się jednak leniwce rozruszają przy nowym koledze? Jak ich tak będzie iskał, to będą się musieli ruszać, choćby po to, aby uciec ;D
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 00#p982390
-------------------------------------------------------------
Kubuś [*], Kacperek [*], Boguś[*], Marcelek[*]
Awatar użytkownika
ssylvusia
Posty: 983
Rejestracja: wt lis 14, 2006 10:02 am
Numer GG: 1989601
Lokalizacja: Warszawa

Re: Bo szczęście szczurzy ogon ma...

Post autor: ssylvusia »

W dniu dzisiejszym przestało bić bogusiowe serduszko :(

Guz się strasznie powiększył, więc podjęliśmy kolejną próbę usunięcia go. W dniu wczorajszym przeszedł operację, guz zaczął przerastać w głąb, doszedł do tchawicy i do większości głównych naczyń krwionośnych w tamtej okolicy. Nasz wet usunął co się dało, podwiązał większe naczynia i rozpoczęliśmy poszukiwania Theranecronu z nadzieją, że pomoże oddzielić paskudztwo od zdrowych tkanek. Boguś ładnie wybudził się z narkozy, tuptał sobie po klatce. Dzisiaj odszedł, zasnął i już się nie obudził :'( Najpewniej serduszko nie wytrzymało obciążenia kolejnym zabiegiem :(

Moris i Gucio zostali sami :( całe szczęście zbliżyli się do siebie i nie mieliśmy żadnych łączeniowych problemów.

Dzisiaj dotarła do mnie przykra świadomość... świadomość tego, że w ciągu pół roku straciłam czterech z moich pięciu Naleśniczków :'( :'( :'( serce rozrywa się na drobne kawałeczki, kiedy myślę o tych wszystkich pysiach, które jeszcze nie tak dawno witały mnie codziennie tuż po obudzeniu :(
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Bo szczęście szczurzy ogon ma...

Post autor: unipaks »

Bardzo mi przykro, że się nie udało :(
Dla Bogusia [*]
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
Megi_82
Posty: 2126
Rejestracja: ndz paź 14, 2012 8:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Bo szczęście szczurzy ogon ma...

Post autor: Megi_82 »

Bardzo mi przykro i bardzo współczuję :(
Leć, Bogulku [*]
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38243

[*] Kluseńka, Czarnuszka, Pączek, Tulia, Liwia, Alutka, Tina, Czikita, Bajeczka, Filipek, Szarutka, Gadżet, Thau, Afri, Bąbelek, Dzidzia Rambo, Bulinka, Placuszek, Rudzinka, Bianuszka, Violetka, Wanilka, Lolcia, Tika, Lusia, Elżunia, Anuszka, Klekotek
ophis
Posty: 32
Rejestracja: ndz paź 21, 2007 3:10 pm

Re: Bo szczęście szczurzy ogon ma...

Post autor: ophis »

Ogromnie mi przykro :(
Awatar użytkownika
gosja1
Posty: 1809
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 12:22 pm

Re: Bo szczęście szczurzy ogon ma...

Post autor: gosja1 »

Biedny Bogulek.
Przerasta mnie to, ile w tych malutkich ciałkach może kryć się chorób. I ile, te malutkie zwierzątka, są w stanie znieść...:(
To są najcudowniejsze zwierzęta, z jakimi miałam kontakt, a jednak... tak ulotne są te chwile, które z nimi dzielimy, zawsze jest potem niedosyt, ich odejście wyrywa serce :(
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 00#p982390
-------------------------------------------------------------
Kubuś [*], Kacperek [*], Boguś[*], Marcelek[*]
Awatar użytkownika
souris
Posty: 134
Rejestracja: czw lis 10, 2011 8:44 pm

Re: Bo szczęście szczurzy ogon ma...

Post autor: souris »

oj.. tak rzadko wchodzę a tu na dodatek smutno... ale mam nadzieję że już lepiej, a te mordki na zawsze zostają w sercach i pamięci. Niemniej tak bardzo szkoda że najczęściej te Ogoniaste szczęścia odchodzą przez choroby...
Tout comrendre c`est tout pardonner.
Obrazek
Awatar użytkownika
ssylvusia
Posty: 983
Rejestracja: wt lis 14, 2006 10:02 am
Numer GG: 1989601
Lokalizacja: Warszawa

Re: Bo szczęście szczurzy ogon ma...

Post autor: ssylvusia »

No, niestety tak to już jest :( Szczęściem w nieszczęściu jest to, że trafił do nas Moris i Glutek nie został sam. Odwlekam w czasie jak mogę najbardziej sytuację, kiedy zostanie mi jeden chłopak i będzie trzeba zdecydować, czy zostaje sam, czy mam mu szukać nowego domu. W naszym ludziowym życiu szykuje się cała masa zmian, dlatego też wszelkie plany kontynuacji stada zostały odłożone na czas nieokreślony :(

Misie pozdrawiają :-* ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
gosja1
Posty: 1809
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 12:22 pm

Re: Bo szczęście szczurzy ogon ma...

Post autor: gosja1 »

Co tam w szczurzym świecie, Sylwuś?

Przestałam tutaj tak często zaglądać, odkąd nie ma myszek i zaniedbałam moje ulubione stadka...
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 00#p982390
-------------------------------------------------------------
Kubuś [*], Kacperek [*], Boguś[*], Marcelek[*]
Awatar użytkownika
ssylvusia
Posty: 983
Rejestracja: wt lis 14, 2006 10:02 am
Numer GG: 1989601
Lokalizacja: Warszawa

Re: Bo szczęście szczurzy ogon ma...

Post autor: ssylvusia »

Ach Gosieńko, ostatnio cierpię na chroniczny brak czasu :( Dużo się pozmieniało w naszym człowiekowym życiu i czasu dla zwierzaków jakby coraz mniej. Chcieliśmy dokoptować Glutkowi i Morisowi jeszcze jednego kolegę, ale ostatecznie podjęliśmy decyzję o chwilowej przerwie w doszczurzaniu.

Jeśli chodzi o zdrówko, to chłopcy mają się świetnie. W październiku Guciałek skończył dwa latka, ale dzięki Morisowi, który cierpi na ADHD rozkręcił się i jeszcze potrafi (pomimo swojej wagi, z którą staramy się walczyć z mizernym skutkiem) przegalopować przez cały pokój, byle tylko dopaść Morisa i wytarmosić go za ucho ;) Myszuńki zdrowe, Lucek też, więc żyjemy sobie z dnia na dzień, niestety zdecydowanie za szybko... oby po nowym roku udało się zwolnić trochę tempa ::)

Pozdrawiamy :-*
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
gosja1
Posty: 1809
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 12:22 pm

Re: Bo szczęście szczurzy ogon ma...

Post autor: gosja1 »

Bardzo się cieszę, że zwierzyniec w zdrowiu. To najlepsza wiadomość ;)


Ja sobie myślę czasem, że tak pięknie było w liceum, czy na studiach, mimo zajęć, czy pracy dodatkowej, to jednak człowiek miał tego czasu jakoś więcej... Ale nie, bo marzyło się o stałej pracy i takich tam. Co za pomysły ::)
Całym sercem teraz tęsknię za ogonkami, ale nie wiem, kiedy miałabym małych gó*** oswoić i przyzwyczaić do nas.
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 00#p982390
-------------------------------------------------------------
Kubuś [*], Kacperek [*], Boguś[*], Marcelek[*]
Awatar użytkownika
ssylvusia
Posty: 983
Rejestracja: wt lis 14, 2006 10:02 am
Numer GG: 1989601
Lokalizacja: Warszawa

Re: Bo szczęście szczurzy ogon ma...

Post autor: ssylvusia »

Dzisiaj nad ranem odeszło moje agutkowe serduszko :'( Walczyliśmy, ale on już nie miał dłużej siły :( W takiej chwili i mi brakuje już sił...
ObrazekObrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”