Pawłowe szczursieny

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: Paul_Julian »

A tak :D Włóczykij stąd :
http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=17296

Już zdązył zwiedzić półkę z karmą - a na te półkę ciekawska Pchła weszla dopiero po kilku tygodniach, a on po kilku minutach ! Jest slodzi i przepocieszny.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: ol. »

Wiem, wiem (szepnięto mi na ucho, ale musiałam siedzieć cicho :D )

Cieszę się:) I jak z Soranem i Witalisem, tak znów jakby jesteśmy rodziną - Włóczykij i Karat - oba kaptury i oba przez Pyl wychuchane :)
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: Paul_Julian »

A to Karat był razem z Wlóczykijem ?
Bo Wlóczykij został znaleziony w dunie w torbie, i Straz miejska przyniosła do Pyl.
Ma takie śmieszne futerko, i częsc włosków jest dluzsza :D

Na razie jest osobno, ale na pewno niedługo sie skumpluje z resztą ekipy. Ech, brakowało mi kaptura :D
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Pyl
Posty: 161
Rejestracja: pt paź 08, 2010 10:29 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: Pyl »

Paul_Julian pisze:A to Karat był razem z Wlóczykijem ?
Bo Wlóczykij został znaleziony w dunie w torbie, i Straz miejska przyniosła do Pyl.
Razem to nie byli, wymiar czasu ich oddzielił ;) Ale mieszkali w tym samy pokoju, w tej samej klatce i ta sama ręka je męczyła :)
Karacika też przywiozła Straż Miejska, ale ciut wcześniej (i miał mniej szczęścia, bo był wyrzucony w mrozy i bez klatki). Jak tylko Karacik wydobrzał i pojechał do ol. to Staż Miejska widać uznała, że mi pusto w domku i przywieźli Włóczykija :D Aż się boję odbierać telefony, ale może jeszcze nie wiedzą, że Włóczykij już w domku. Tak więc ciii...
Notabene Włóczykij chyba sam chciał do mnie trafić - bo został porzucony 500 metrów od mojej pracy.

A jak tam dalsze zwiedzanie? Coś jeszcze eksplorował?
Jak reakcja stada na jego zapachy?
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: ol. »

No właśnie bardzo krótki czas ich dzielił, pamiętam, jak świeżo po przybycu Karata do mnie, wchodzę na allo - a tam ogłoszenie i kolejna szczęśliwa czarno-biała znajda ! Ciągną do Pyl :D
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: Paul_Julian »

Stado na początku go totalnie olało podczas biegania po łózku. A potem nagle po jakiś 10 minutach sie skapnęli, ze ... jest tu ktos jeszcze! Igorek się z nim pokłócił i zaczął się rozpychać. Może to jeszcze za wczesnie po kastracji ?
Wlóczykij zwiedza wszystko w ekspresowym tempie :D Nie mogę go dogonić :)
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Pyl
Posty: 161
Rejestracja: pt paź 08, 2010 10:29 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: Pyl »

Oficjalnie oświadczam, że jakiekolwiek podobieństwo Krzysia Włóczykija do mojej Krzysi Pędziwiatr jest zupełnie przypadkowe. Tempo pokonywania przestrzeni, umiejętność poruszania się w każdym z trzech wymiarów równocześnie oraz teleportacji to cechy osobnicze i ani wygląd ani pomieszkiwanie w tym samym domu nie miały na to wpływu :D

A Igorek niech się nie puszy - przecież i tak Włóczykij zniknie za chwilę w jakimś zaułku w szafie, wlezie na jakąś zakazaną półkę, albo na żyrandol. Po co się stresować :)
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: IHime »

:D Więcej zdjęć tego szczęściarza bym obejrzała!
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: unipaks »

Ja też; śliczny jest! Pogłaszcz ode mnie serdecznie i pozostałe ogony też :D
Fajnie, że się Tobie trafił, wiedział kiedy, komu i gdzie się przyszwendać ;D ;)
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: Paul_Julian »

Cała gromadka siedzi sobie juz razem :) Oczywiscie, Pchła robi największy wrzask, cykor jeden. Ma teraz za swoje, bo zawsze zabiera wszystkim najlepsze kąski i zgarnia je do kuwety.
Mam nadzieję zrobić jakies zdjecia w weekend, bo teraz za pózno wracam z pracy.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: yss »

Paul, ten Włóczykij jest całkiem jak mój Pędzel....! Dlatego foty są mi zbędne, wystarczy, że zajrzę do swojej klatki :P Będziesz miał pociechę, bez wątpienia. :)
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: Paul_Julian »

Pchła dzisiaj piska mniej. Wlóczykij wszystkich iska ( czy chca czy nie) i stara sie jak może. Zabunkrował sie w dobrej miejscówce przy piciu i jedzonku :D
Obawiałem sie, czy bedzie pić i jesć w obcym miejscu ( z "sępami" na karku). Pokazłem gdzie woda, dałem z palca, i potem słyszę takie czujne "liz liz !". Jak sie okazało, że nikt się Krzysiowi na głowę nie zwali za bezkarne korzystanie z poidełka, to się przyssał na dobre :)
A dziś wieczorem sobie spał w jednym hamaku z Białym Rekinem. Rekin chyba ma największą olewkę na wszystko.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Pyl
Posty: 161
Rejestracja: pt paź 08, 2010 10:29 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: Pyl »

:serducho:
Serce rośnie jak się czyta takie wieści! ;D
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: Paul_Julian »

Gromada juz całkiem razem :) Od czasu do czasu tylko zachowują się jak gromada piłeczek pingpongowych. Krzysiu czasem nie lubi jak sie go nieodpowiednio złapie (szczególnie z góry po bokach) i wtedy podskakuje przerazony. Jak on podskoczy to zwykle wpadnie na kogos innego. Tamten tez podskoczy, zaraz podskoczy jakieś inne, i wszyscy zaczynają nerwowo fukać i dreptać bokiem ::)

Jutro idziemy z Majką do vetcentrum http://vetcentrum-gdynia.pl/ w Gdyni na echo serca. Mam szczęście, bo jak szukałem gabinetu z echo, to napisałem do vetcentrum ( nigdy tam nie byłem) z zapytaniem o echo. A tam mi odpisali, ze 4tego kwietnia przyjezdza pani kardiolog z Zabrza ! http://www.wetkardio.pl/
To sie od razu zapisałem.

Aha, i wczoraj Krzysiu zauważyl jakis zwisający ogon z hamaka i się nim bawił przez chwilę ;D
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: Paul_Julian »

Wiadomości z Echo. Majka była super grzeczna, dostała masę pochwał od pani kardiolog :) Nic a nic sie nie ruszała, tylko żel nie pasował , bo zimny.
Kurczliwosc skoczyła z 17 na 23 % co jest sporym plusem, bo taka średnia to ok. 25% z tego co pamiętam. Ale serce powiekszone, i guz tez skoczył z 14 x7 mm , az do 18 x 10 mm, i uciska aortę.
Mam dawać ventolin wziewne , bo steryd dopyszcznie mógłby zrobić wiecej szkody niż pożytku. Byc moze pomógł by na guz, ale na pewno zaszkodzi na organizm.

I Majka ma już 2 lata i 10 miesięcy !!

Pani kardiolog przyjezdza do Vet-centrum co jakieś 3 miesiące, trzeba patrzec na ich fanpage https://www.facebook.com/pages/Vet-Cent ... 8148760173
W gabinecie sa myszki pigmejskie, ale niestety nie zobaczyłem, bo one są tycie tycie. Mają za wysciółkę liście i takie zrębki chyba i sobie tam kopią tunele :) Trociny je stresowały ;D
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”