Nadmiar energii?

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

Awatar użytkownika
Mona i Kuba
Posty: 200
Rejestracja: sob cze 25, 2005 7:10 am
Lokalizacja: Poznań

Nadmiar energii?

Post autor: Mona i Kuba »

Od wczoraj jest z nami nasza druga szczurka. W przeciwienstwie do Abi, Lila nie jest oazą spokoju. W klatce zachowuje się jakby chciała ją roznieść :) Ogólnie energia ją raczej rozpiera, ale zaczynamy się zastanawiać, czy ona aby nie jest troszke nadpobudliwa... Nie sprawia wrażenia jakby bała się nas, bez problemu można ją wyciągnąć z klatki, wystarczy zresztą uchylić drzwiczki, a sama wyskakuje :) Abi ciężko było wyciągnąć z klatki, przez większość dnia spała, budziła się wieczorem i wtedy ją wyciągaliśmy. Zachowywała się spokojnie, troche wędrowała, wiadomo :) , a potem zasypiała na rękach czy ramieniu. Z tą szatanicą jest odwrotnie. Na rękach nie siedzi spokojnie, wydaje się biec przed siebie, nie patrząc na nic przeciska się przez dłonie, aż boimy się, że poprostu spadnie na ziemie. Po 15 minutach jestesmy zmeczeni ciągła gonitwą :) My, ona nie... Czy ktos ma jakies pomysły jak obłaskawić szczurke i posadzic ja chocby przez chwilę na tyłku :P
Teraz z nami: Zoe, Layla i Koja
Obrazek
Aniolki [']: Abi, Nevi i Lila
Awatar użytkownika
Eruntale
Posty: 1089
Rejestracja: pt maja 21, 2004 1:18 pm
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

Nadmiar energii?

Post autor: Eruntale »

heh, raczej charakteru szczura zmienić się nie da ;) pewnie pozostanie taką wariatką na zawsze.ale żeby byla spokojniejsza, należy ją zmęczyć: wypuszczajcie ją długo, pobiega, pogoni, zmęczy się i będzie chciała odpocząć.pozatym, jeśli dobrze rozumiem, Lila jest młodym szczurkiem, a tym energia dopisuje ;) może nieco się ustatkuje kiedy będzie starsza.
"Nie jest umarłym ten, który może spoczywać wiekami
Nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami"

Do what thou Wilt, but harm none
Awatar użytkownika
Mona i Kuba
Posty: 200
Rejestracja: sob cze 25, 2005 7:10 am
Lokalizacja: Poznań

Nadmiar energii?

Post autor: Mona i Kuba »

zmęczyć?? ją?? :P to chyba niewykonalne :) A w sklepie zachowywała się tak spokojnie... :) Moze faktycznie jej to przejdzie... a moze to szał, bo jest w nowym miejscu... ?
Teraz z nami: Zoe, Layla i Koja
Obrazek
Aniolki [']: Abi, Nevi i Lila
Awatar użytkownika
Eruntale
Posty: 1089
Rejestracja: pt maja 21, 2004 1:18 pm
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

Nadmiar energii?

Post autor: Eruntale »

to bardzo możliwe, szczurzynka jeszcze nie zna ani was ani nowego miejsca...pewnie chce trochę pozwiedzać ;) zapozna się ze wszystkim, oswoi, dorośnie, będzie o wiele spokojniejsza ;) to jak z wychowywaniem dzieci, pewien wiek trzeba po prostu przecierpieć ;)
"Nie jest umarłym ten, który może spoczywać wiekami
Nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami"

Do what thou Wilt, but harm none
Awatar użytkownika
Mona i Kuba
Posty: 200
Rejestracja: sob cze 25, 2005 7:10 am
Lokalizacja: Poznań

Nadmiar energii?

Post autor: Mona i Kuba »

mam nadzieję, że to jej przejdzie... Abi była taka kochana przytulaka... Odeszła od nas niedawno, bardzo nam jej brakuje... i tej bliskości z ukochanym szczurasem... Pewnie właśnie dlatego chcielibyśmy, żeby Lila była troszkę spokojniejsza...
Teraz z nami: Zoe, Layla i Koja
Obrazek
Aniolki [']: Abi, Nevi i Lila
Awatar użytkownika
Eruntale
Posty: 1089
Rejestracja: pt maja 21, 2004 1:18 pm
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

Nadmiar energii?

Post autor: Eruntale »

do końca prawdopodbnie nigdy nie przejdzie...samiczki zwykle są bardzo energiczne i nie lubią stacjonarnego przytulania i pieszczot-oczywiście od tej reguły są odstępstwa i wydaje mi się że Abi właśnie takim była.
ale spokojnie, Lila oswoi się z wami, z miejscem i będzie dobrze.trzymam kciuki za oswajanie waszej Rakiety ;)
"Nie jest umarłym ten, który może spoczywać wiekami
Nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami"

Do what thou Wilt, but harm none
Awatar użytkownika
Mona i Kuba
Posty: 200
Rejestracja: sob cze 25, 2005 7:10 am
Lokalizacja: Poznań

Nadmiar energii?

Post autor: Mona i Kuba »

dzieki :) Rakieta to chyba naprawde dobre okreslenie :)
Teraz z nami: Zoe, Layla i Koja
Obrazek
Aniolki [']: Abi, Nevi i Lila
Awatar użytkownika
lajla
Posty: 2716
Rejestracja: śr maja 07, 2003 7:08 pm
Lokalizacja: krakow

Nadmiar energii?

Post autor: lajla »

wkh jak rozumiesz szczurka jest samotnym szczurkiem, dzieckiem... hmmm napewno troche jej przejdzie, bo siedzenie ciagle z samym soba kiedy sie nudzi, a kazdy do pracy szkoly chodzi ;) teraz wakacje wiesz jest duzo czasu :D
pierwsza rada:
kupice jej kolezanke, z druga szczurka bedzie szalec owiele fajniej niz szaleje z wami wiec szybciej sie wymeczy :wink:
2. tak jak mowi erus napewno na starosc jej troche przejdzie, ja mialam podobnie z jedna samiczka, utrzymac sie jej nie dalo, a na starosc to juz pokojniesza sie zrobila, szczegulnie ze zostala nieszczesna sama bo siostra umarla... wiec cale dnie spala, nawet jak ja sie wypuszczalo to szla spac...
lepiej zeby szczurek byl zywy niz cale dnie spal, bo wybiegany szczur to szczesliwy szczur, a szczur ktory w klatce spi, poza klatka spi to ciagle spiacy szczur :wink:
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

Nadmiar energii?

Post autor: ESTI »

Hehe, szatanica...coś mi to przypomina. Moim zdaniem to kwestia charakteru i dopiero jak się zrobi stateczną szczurzycą, to może troszku się uspokoi. ;)

Moja Mika też była szalona, ale ma już prawie półtora roku i bardzo się uspokoiła, jednak czasami jej odbija. Wtedy poprostu daję się jej wyszaleć. :D
Obrazek
M0j0_J0j00
Posty: 154
Rejestracja: śr lut 09, 2005 8:27 pm

Nadmiar energii?

Post autor: M0j0_J0j00 »

Moja Malina jest taka sama tylko że już się zaklimatyzowała i na szczęscie jest już okey i jest spokój a Maline mozna o każdej porze obudzić i zacząć się z nią bawić bądź dać jej żarełko i nie będzie zła ;)
Malina :)
Mimysia
Posty: 373
Rejestracja: czw mar 31, 2005 1:52 pm

Nadmiar energii?

Post autor: Mimysia »

Moja to prawdziwy wulkan energii i zawsze taka była.Ja ją sadzam do zdjęcia i sięgam po aparat a ona już na drugim końcu kanapy :lol: Ale umiem ją zmęczyć,ostatnio często śpi na mnie,może dlatego że już jest starsza
This is the night
this a beautyfull night
and we call Bella Notte.

Miłość to coś co jest zawsze ale nie wszędzie.Taki przyjaciel, co się można zkichać wysyłając zaproszenia, bo nigdy nie przychodzi.
I tak się tydzień później wprosi ;)
Awatar użytkownika
Mona i Kuba
Posty: 200
Rejestracja: sob cze 25, 2005 7:10 am
Lokalizacja: Poznań

Nadmiar energii?

Post autor: Mona i Kuba »

Hej, a może macie jakieś sprawdzone sposoby na pozytywne wymęczenie szczurasa :D Nie jest jeszcze na tyle oswojona żeby pozwolić jej po mieszkaniu polatać. Jakieś propozycje ?
Teraz z nami: Zoe, Layla i Koja
Obrazek
Aniolki [']: Abi, Nevi i Lila
M0j0_J0j00
Posty: 154
Rejestracja: śr lut 09, 2005 8:27 pm

Nadmiar energii?

Post autor: M0j0_J0j00 »

Nie ma sposóbó :P, pprostu trzeba dać szczurkowi długo poiegać po biórku i łóżku tak z 2-3 godizny albo kupić jej koleżanke to będzie miała frajde z koleżanką :)
Malina :)
Awatar użytkownika
Mona i Kuba
Posty: 200
Rejestracja: sob cze 25, 2005 7:10 am
Lokalizacja: Poznań

Nadmiar energii?

Post autor: Mona i Kuba »

Witajcie znów. Próbowaliśmy metody na zmęczenia, ale Lila jest silniejsza od nas. Latała jakieś 3 godziny i nic... byliśmy chyba bardziej zmęczeni od niej :) Myślałem już że to nic nie da, ale dzisiaj Lila sama wbiegła Monie pod bluzkę i zasnęła :D Chyba jesteśmy na dobrej drodze do oswojenia naszego ogonka :D
Teraz z nami: Zoe, Layla i Koja
Obrazek
Aniolki [']: Abi, Nevi i Lila
KasiaGdańsk
Posty: 453
Rejestracja: ndz maja 01, 2005 3:33 pm

Nadmiar energii?

Post autor: KasiaGdańsk »

Młode szczurki to bomby zegarowe, moja jak się rozbryka to potrafi biegać i poskakiwać przez kilka godzin, ja zmęczona a ona nic,stąd jej ksywa brykacz... :)
Ja i moje kujciaki Słodziak i Bombelek oraz Arista, Juniper , Azja, Ajka i Europka za Tęczowym Mostkiem...
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Główne”