Czym myć szczura?

Sprzątanie w klatkach, obcinanie pazurów, kąpiele itp.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Joanka
Posty: 340
Rejestracja: pt maja 27, 2005 4:08 pm

Czym myc szczurka?

Post autor: Joanka »

Nie jest to zupełnie na temat, ale też a propos szczurzego mycia, więc może wybaczycie. ;)

Dopiero dziś podpatrzyłam, że szczur, gdy znajdzie się na terenie, który uzna za bezpieczny, wciera w siebie jego zapach. Zawsze sie zastanawiałam, czemu Flora siedząc mi pod bluzką i myjąc się, przy okazji z takim zapałem wylizuje mi skórę. Myślałam, że może jestem słona, czy coś. ;)
A dziś wypuściłam ją na stół i zobaczyłam, że po dokładnym obwąchaniu zaczyna lizać stół, potem łapki, a łapkami intensywnie targać się za uszy i futro. Potem zaczęła lizać raz stół, a raz swój grzbiet i tak aż się znudziła i zasnęła. :) Ze szczurem człowiek codziennie uczy się czegoś nowego. :)
Some men like the fishing
And some men like fowling
And some men like to hear
The cannonballs are roaring
Me - I like sleeping
Awatar użytkownika
sopocianka
Posty: 594
Rejestracja: ndz cze 26, 2005 5:26 am
Lokalizacja: Sopot

A szczurasek nie mo?e sam si? umy??

Post autor: sopocianka »

Może za miesiąc jego futerko wróci do normy?
Za TM: Ret, Kangus, Urodzinka, Okruszek, Skrawek, Flips, Settimo, Yeti, Skierka, Chochlik
k3ffy
Posty: 1
Rejestracja: czw cze 09, 2005 9:35 am

Szczur lubi?cy k?piele

Post autor: k3ffy »

Mój szczurek nawet lubi k?piele. Pozwalam mu biegać po wannie napełnionej letni? wod? (cały brzuszek zamoczony), a dopiero potem delikatnie myję mydłem w płynie do higieny intymnej (ziołowy, bardzo delikatny, bezzapachowy). Robię tak od 1,5 roku i do tej pory nie było żadnych problemów.
Carmi
Posty: 24
Rejestracja: pn lip 18, 2005 1:41 pm

Czym myc szczurka?

Post autor: Carmi »

Powiem szczerze, że jeszcze nie kąpałam swoich maluchów... Noniek tak ślicznie pachnie (tak jakby owocami leśnymi), że nie widziałam potrzeby kąpieli:) ale może warto spróbowac
Kiedy Ciebie zabraknie to mnie też odwagi zabraknie by szukać, by iść...
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Czym myc szczurka?

Post autor: Lulu »

Carmi, skoro nie widzisz potrzeby, bo nie mecz niepotrzebnie szczurka ;)
Dinusia
Posty: 352
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 12:19 pm

Czym myc szczurka?

Post autor: Dinusia »

A moaj plamka dzisiaj byla w kabinie prysznicowej u MaTy i slicznie do mnie zanurkowala :D moje malenstwo kochane!
Ze mna Plamcia z plamcia na brzuszku Rati(kapturka blaze), Panda i Emka...Zagladajcie do mojej galerii! :D
GG:5641215
.....................................................................
Chomiczka Misia i wyjatkowy kot Mycior zawsze w moim sercu! :cry:
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Czym myc szczurka?

Post autor: Lulu »

Dinusia, zobaczymy czy bedziesz taka tym zachwycona jezeli mala bedzie miala po tym zapalenie ucha...
Dinusia
Posty: 352
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 12:19 pm

Czym myc szczurka?

Post autor: Dinusia »

Czemu?przeciez szczurki normalnie nurkuja!a poza tym niektorzy napuszczaja do wanny pelno wody a szczury sobie tam plywaja i nurkuja!jakos nic im sie nie dzieje!
Ze mna Plamcia z plamcia na brzuszku Rati(kapturka blaze), Panda i Emka...Zagladajcie do mojej galerii! :D
GG:5641215
.....................................................................
Chomiczka Misia i wyjatkowy kot Mycior zawsze w moim sercu! :cry:
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Czym myc szczurka?

Post autor: Lulu »

ktorzy ludzie? :roll:

chyba dobrze wybieram znajonym, bo ja na szczescie takich ludzi nie znam.

trzeba uwazac by szczur nie zamoczyl sobie uszu. bo jezeli naleje mu sie woda do ucha, sam sobie tego nie wytrze, a tym bardziej Ty mu tego nie wytrzesz. nie jest regula to, ze cos mu sie od tego stanie, ale niestety to bardzo wysoce prawdopodobne.

chcesz sprawdzic ile takich kapieli, ktorymi "uszczesliwiasz" swojego szczura, wystarczy by zachorawal?
Dinusia
Posty: 352
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 12:19 pm

Czym myc szczurka?

Post autor: Dinusia »

A zapalenie ucha latwo sie leczy?jakie sa tego objawy?
Ze mna Plamcia z plamcia na brzuszku Rati(kapturka blaze), Panda i Emka...Zagladajcie do mojej galerii! :D
GG:5641215
.....................................................................
Chomiczka Misia i wyjatkowy kot Mycior zawsze w moim sercu! :cry:
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

Czym myc szczurka?

Post autor: ESTI »

Straszne, ból i duże osłabienie organizmu. Trzeba szczura traktować ogromną ilością antybiotyków...
Obrazek
Dinusia
Posty: 352
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 12:19 pm

Czym myc szczurka?

Post autor: Dinusia »

ugh... :( mam nadzieje ze Plamka nie zachorowala...narazie nic po niej nie widac szaleje w klatce...a jesli jest chora to kiedy bedzie widac?bo ja ja rano kapalam...
Ze mna Plamcia z plamcia na brzuszku Rati(kapturka blaze), Panda i Emka...Zagladajcie do mojej galerii! :D
GG:5641215
.....................................................................
Chomiczka Misia i wyjatkowy kot Mycior zawsze w moim sercu! :cry:
Libella
Posty: 8
Rejestracja: ndz maja 15, 2005 7:53 am

Jakis inny sposob na umycie szczurka??

Post autor: Libella »

A ja mam problem...Bo Maurycy jest prawie caly bialy, i ostatnio kurde ma coraz wiecej takich zoltych plam na siersci. A zeby go wykapac, to chyba bym musiala dac mu narkoze :wink: (zarcik, oczywicie) ale tak na "trzezwo" to nie ma mowy raczej o kapieli. Jest jakis sposob na umycie szczurka, ale bez takich stresujacych rzeczy jak kapiel?
Moje zwierzaki do:
Szczurek Maurycy
Konik Libella
amstaff Raya+ 8 szczeniakow :]
jutka
Posty: 395
Rejestracja: sob gru 25, 2004 10:19 pm

Czym myc szczurka?

Post autor: jutka »

Libella, zajrzyj tutaj: http://szczury.org/viewtopic.php?t=6731

Skorzystam z okazji, żeby znowu pochwalić sklepik przy placu Unii Lubelskiej (Warszawa).
Sklepik jest maciupenki, ale sprzedawczyni bardzo miła i kompetentna. Parę dni temu wybrałam się tam w poszukiwaniu szamponu odpowiedniego dla szczurów. Pierwszą reakcją sprzedawczyni było pytanie: "Ale dlaczego w ogóle chce Pani kąpać szczury?" i tłumaczenie, że szczurów się raczej nie kąpie, chyba że leczniczo. Kiedy wytłumaczyłam, że chodzi o żółte plamy, których sam szczur nie może wyczyścić, zaczęło się szukanie odpowiedniego szamponu. Szampony dla szczeniąt były, ale przeciwpchelne (teraz jest sezon na pchły i inne robaczki), więc zostały mi odradzone, wreszcie sprzedawczyni wyszukała specjalny szampon dla psów ze skórą szczególnie wrażliwą i skłonną do alergii. Poradziła, żeby przy kąpieli jeszcze go dla bezpieczeństwa rozcieńczyć, nie stosować wprost na szczura. Jej troska po prostu mnie urzekła.
"Naszym celem jest pomszczenie krzywd, które przyroda poniosła z rąk ludzi. Cel ten osiągniemy poprzez zatapianie tankowców, wykolejanie pociągów wiozących toksyczne substancje oraz wysadzanie w powietrze elektrowni atomowych. Bądźcie z nami".
MaTa
Posty: 55
Rejestracja: śr maja 25, 2005 7:40 pm
Kontakt:

Czym myc szczurka?

Post autor: MaTa »

Mojszcxzurek Pati tezx nurkowala w kabinie i to dluzej niz Diny i rano patrze nic jej nie jest bo szaleje zobaczymy pozniej mam nadzieje ze nic jej nie bedzie :/ Kapie je dosc zadko bo 1 czy 2 razy w miesiacu ..... i pierwszy raz nalalam im duzo wody bo zawsze lalam im tak zeby mialy grunt ..... szczur byl zamoczony do polowy zaly brzuszek a plecki nie dopiero mial mokre jak wleciala :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Higiena”