Czym myć szczura?

Sprzątanie w klatkach, obcinanie pazurów, kąpiele itp.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

Czym myc szczurka?

Post autor: krwiopij »

[quote="MaTa"]Kapie je dosc zadko bo 1 czy 2 razy w miesiacu .....[/quote]
to nie jest rzadko... to jest czesto... zdecydowanie za czesto moim zdaniem... jesli zwierzak ma czysta klatke i czyste szmatki do spania, nie ma potrzeby meczyc go kapiela...
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
MaTa
Posty: 55
Rejestracja: śr maja 25, 2005 7:40 pm
Kontakt:

Czym myc szczurka?

Post autor: MaTa »

Niewiem ile je kapie bo nie licze tego ja je kapie w tedy kiedy maja taka potrzebe ... napisalam tak bo niewiem ile razy je kapie :|
Dinusia
Posty: 352
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 12:19 pm

Czym myc szczurka?

Post autor: Dinusia »

Z moja plamka jest wszystko ok przeciez one sobie "zatykaja" jakos te uszy zeby im nie wleciala! tak biora je do tylu i "przylepiaja" do ciala!przynajmnei jmi sie tak wydaje...
Ze mna Plamcia z plamcia na brzuszku Rati(kapturka blaze), Panda i Emka...Zagladajcie do mojej galerii! :D
GG:5641215
.....................................................................
Chomiczka Misia i wyjatkowy kot Mycior zawsze w moim sercu! :cry:
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

Czym myc szczurka?

Post autor: sachma »

ja kapie Bandyte co 2-3 tygodnie w Nizoksinie, bardzo ladnie oczyszcza mu skorke zpomaranczowego lupierzu :) nie pachnie tak intensywnie jak Nizoral i nie przeszkadza Bandycie. jedna saszetka(6ml) starcza na 2 mycia i kosztuje 2,50zł

szczurka myje wcieplej wodzie uwazajac aby nie zamoczyc mu pyszczka, aby woda nie dostala sie do oczek i uszek, a nastepnie przekladam go do miski z ciepla i czysta woda i dokladnie splukuje calyszampon :)
Obrazek
olaihekate
Posty: 97
Rejestracja: sob sie 20, 2005 7:49 am

Czym myc szczurka?

Post autor: olaihekate »

Nie powinnaś kapać szczurka w żadnych specyfikach. Jeśli juz chcesz mu zrobić kąpiel to upewnij się czt szczur jest wodny. W przeciwnym razie nie kąp zwierzątka,bo ono (szczury,,lądowe" )bardzo nie lubią kapieli. Najlepiej postaraj się (jeśli to konieczne) wczyścić szczurka zwilżoną szmatką
A ja i tak Cię kocham...malutka:*
Awatar użytkownika
WildMoon
Posty: 1145
Rejestracja: śr wrz 29, 2004 10:57 am

Czym myc szczurka?

Post autor: WildMoon »

[quote="olaihekate"]upewnij się czt szczur jest wodny.[/quote]
Po czym widac, czy szczur jest wodny lub nie? ;)
Before you speak, THINK!
T - is it TRUE?
H - is it HELPFUL?
I - is it INSPIRING?
N - is it NECESSARY?
K - is it KIND?
Ewqa
Posty: 1354
Rejestracja: wt gru 28, 2004 8:06 pm
Lokalizacja: Wawa

Czym myc szczurka?

Post autor: Ewqa »

[quote="WildMoon"][quote="olaihekate"]upewnij się czt szczur jest wodny.[/quote]
Po czym widac, czy szczur jest wodny lub nie? ;)[/quote]

Szczur lądowy wyskakuje z wanny, a wodny nie ;)
Po kapieli szczura wodnego twoje ręce nie krwawią od podrapania.
Pod Niebieskim Kocem : Lilka, Luna, Norka, Malinka
Teraz ze mną: Fiona, Cleo, Milka i Mała.
olaihekate
Posty: 97
Rejestracja: sob sie 20, 2005 7:49 am

Czym myc szczurka?

Post autor: olaihekate »

Zgadzam się z Ewqua. Szczury wodne są chętne do wchodzenia do wody oraz zabawy w niej. Mażna także zapytać przy kupowaniu szczura czy jest szczurem wodnym. Sprzedawca powinien to wiedzieć.
A ja i tak Cię kocham...malutka:*
Kaka
Posty: 1293
Rejestracja: pt lut 11, 2005 10:16 pm

Czym myc szczurka?

Post autor: Kaka »

co??????/ nigdy nie słyszałam takiego określenia jak "szczur wodny" i że sprzedawczyni ma niby wiedziec czy ten szczur jest wodny czy nie??? bez przesady......... :roll: nie wierzę w takie bajki..........może jakaś nowa odmiana??? :D szczur moze lubieć wodę lub nie!!
chyba że w Twoich sklepach zoologicznych sprzedają piżmoszczury :lol: i myślę, ze sprzedawca nie powinien wiedzieć czy szczur lubi wodę czy nie........bo w takim bądź razie chyba każdy sczzur po osiagnięciu wieku 6 tygodni (wiek odłączenia od samicy) musiałby byc poddawany testowi "wodnemu" i potem wsadzany do klatki z etykietą sczzur wodny... buhahaha :lol:
Ostatnio zmieniony sob wrz 10, 2005 4:00 pm przez Kaka, łącznie zmieniany 1 raz.
W moim sercu na zawsze: WACŁAW 13.11.05r. BOB 3.07.05r. LUBOMIR 4.12.06r.
Niektórzy postradali zmysły, karmic trolla nie będę. Niektórym od władzy woda sodowa uderza do głowy
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Czym myc szczurka?

Post autor: Lulu »

[quote="olaihekate"]Mażna także zapytać przy kupowaniu szczura czy jest szczurem wodnym. Sprzedawca powinien to wiedzieć.[/quote]


:shock:

co?
Kaka
Posty: 1293
Rejestracja: pt lut 11, 2005 10:16 pm

Czym myc szczurka?

Post autor: Kaka »

ładne bajki, mam szczury od wielu lat i tego jeszcze nie słyszałam :lol:
W moim sercu na zawsze: WACŁAW 13.11.05r. BOB 3.07.05r. LUBOMIR 4.12.06r.
Niektórzy postradali zmysły, karmic trolla nie będę. Niektórym od władzy woda sodowa uderza do głowy
olaihekate
Posty: 97
Rejestracja: sob sie 20, 2005 7:49 am

Czym myc szczurka?

Post autor: olaihekate »

Tak... Ja w często spotykałam sięz określeniem ,,szczur wodny"n często pojawia sie ono także w książkach(przynajmniej tych które ja czytałam). Mówimy ,że szczur jest wodny kiedy lubi wodę chetbnie sie w niej bawi. Sprzedawcy w niektórych sklepach zoologicznych wiedzą czy to zwierzatko lubi wodę. Ja przynajmniej spotkałam sie z takim określeniem.
A ja i tak Cię kocham...malutka:*
Awatar użytkownika
WildMoon
Posty: 1145
Rejestracja: śr wrz 29, 2004 10:57 am

Czym myc szczurka?

Post autor: WildMoon »

W takim razie to ja mam szczury prysznicowe, bo do wody wskakiwac nie, ale siedziec pod prysznicem z pysiem do gory i przymruzonymi oczkami to tak :)

A teraz do rzeczy. Okreslenie szczura laboratoryjnego (rattus norvegicus odmiana hodowlana) szczurem wodnym jest jak najbardziej niefachowe i bledne.
'Szczur wodny' to piżmak, ktory jest zwierzeciem szczurowatym, ziemno-wodnym.
Before you speak, THINK!
T - is it TRUE?
H - is it HELPFUL?
I - is it INSPIRING?
N - is it NECESSARY?
K - is it KIND?
jutka
Posty: 395
Rejestracja: sob gru 25, 2004 10:19 pm

Czym myc szczurka?

Post autor: jutka »

A Szczur Wodny z "O czym szumią wierzby" to karczownik (Arvicola terrestris).
"Naszym celem jest pomszczenie krzywd, które przyroda poniosła z rąk ludzi. Cel ten osiągniemy poprzez zatapianie tankowców, wykolejanie pociągów wiozących toksyczne substancje oraz wysadzanie w powietrze elektrowni atomowych. Bądźcie z nami".
Awatar użytkownika
Psia_kostka_1211
Posty: 128
Rejestracja: sob kwie 23, 2005 7:29 pm

Czym myc szczurka?

Post autor: Psia_kostka_1211 »

Ja Mysie poprostu wpuszczam do wanny z wodą, troche ją obmyje myjką, troche popływa i wychodzi zadowolona i czysta.
Ze mną: Kaszalot i Kropa

Za TM: Myśka (*)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Higiena”