[Klatka] - na 2 szczury

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Ewelka
Posty: 26
Rejestracja: czw cze 23, 2005 5:54 am

[Klatka] - na 2 szczury

Post autor: Ewelka »

SZCZURKO: pewnie miałaś zaznaczone IN zamiast CM dlatego tak Ci wyszło ;)
W oczekiwaniu na szczurki... =]
Pesukarhu
Posty: 22
Rejestracja: pn sty 03, 2005 8:34 pm

Klatka dla 2 szczurkosi :)

Post autor: Pesukarhu »

No wiec zdecydowalem sie na nowego szczura. Dom bez szczura to dupa nie dom.. po stracie mojego grubasa tak pusto w domu. Ale powoli sie skladam, cholera znowu przytylem, zezarlem wczoraj 4 czekolady ze smutku >.> Ale mial byc temat o klatce.

No wiec, czy mozna gdzies dostac klatke 75x40x40 cm? Chcialbym zrobic tam platforme z 2 pietrem i hamak.
I czy bylaby ona odpowiednia dla 2 samiczek? Hmm.. wlasciwie to niewiem, bo grube nie mial klatki - nie schodzil na podloge, mial swoja kuwete z recznikiem pranym co 3 dni, a caly dzien brykal po meblach i lozku.. A teraz apropo sciolki - dla swini morskiej uzywam trocin animals - moga byc takie dla szczura? Czy lepiej kupowac ktorys zwirek? I przy okazji zapytam, czy echinacea i witaminy stosowane regularnie od malenkosci szczura ocali go przed mykoplazmozą i innymi wrednymi choróbskami, ewentualnie zmniejszy szanse?
Czekajac na maluszki od czarnej..
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[Klatka] - na 2 szczury

Post autor: ESTI »

[quote="Pesukarhu"]No wiec, czy mozna gdzies dostac klatke 75x40x40 cm?[/quote]

Możesz dostać w sklepach, hurtowaniach, na allegro się często pojawiają różne klateczki...albo zbudować samemu.;) Tylko ja bym proponowała 75-60-40, żeby była też w miarę szeroka.

[quote="Pesukarhu"]I czy bylaby ona odpowiednia dla 2 samiczek?[/quote]

Była by odpowiednia.

[quote="Pesukarhu"] A teraz apropo sciolki - dla swini morskiej uzywam trocin animals - moga byc takie dla szczura? Czy lepiej kupowac ktorys zwirek?[/quote]

Ja polecam żwirek, np. Cats Dream, jest na prawdę bezpieczny, nie powoduje alergii i ładnie wchłania wilgoć, siuśki i zapachy.

[quote="Pesukarhu"]czy echinacea i witaminy stosowane regularnie od malenkosci szczura ocali go przed mykoplazmozą i innymi wrednymi choróbskami, ewentualnie zmniejszy szanse?[/quote]

Można mieć nadzieję, że zmnejszy szanse, jednak gdy szczuras ma predyspozycje do jakiejś choroby, to nie ma mocnych. Myko zazwyczaj jak dopadnie, to ciężko jest się jej pozbyć, a jak zaatakuje, to uśmierca bardzo szybko. Jednak tak jak mówię, to wszystko zależy od osobnika, a podawanie echinacei czy vibowitu wzmocni malucha, a nie zaszkodzi.
Obrazek
pysia
Posty: 12
Rejestracja: ndz lis 13, 2005 7:48 pm

[Klatka] na 2 szczury

Post autor: pysia »

heh czy klatka - długosc=100cm(1m), szerokosc=52 cm,wysokosc=67cm -wystarczy na dwa szczurki czcy nie zabardzo???heh prosze o wypowiedz wszystkich

Temat przeniesiony/ESTI
Ostatnio zmieniony pn lut 13, 2006 1:59 pm przez pysia, łącznie zmieniany 1 raz.
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[Klatka] - na 2 szczury

Post autor: ESTI »

Wedlug KALKULATORA nadaje sie dla 6 szczurkow.
Obrazek
kuki
Posty: 40
Rejestracja: czw sie 25, 2005 2:48 pm

[Klatka] - na 2 szczury

Post autor: kuki »

to zeby nie zasmiecac zapytam tutaj. mam zamiar zakupic klatke nina http://allegro.pl/show_item.php?item=71037589 i przeznaczyc ja na mieszkanie dla dwóch szczurkow. wielkosciowo, wedlug kalkulatora jest odpowiednia. czy ma ktos moze co do niej jakies zastrzezenia? chodzi mi tu przedewszystkim o kuwete, która ma szufladkę.
pysia
Posty: 12
Rejestracja: ndz lis 13, 2005 7:48 pm

heh

Post autor: pysia »

witam heh nina >?a masz moze 99 zł ?jak tak to ci poradze lepszą klatke przeznaczoną o wiele bardziej dla szczurów i długosc klatki to 1 m szerokosc to chyba juz nie pamietam ale chyba 43 cm a wysokosc cos chyba 50 cm czy cos takiego wysoksoc chyba troche wieksza -klatka nowa orginalnie zapakwoana wiec jak?
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[Klatka] - na 2 szczury

Post autor: ESTI »

pysia prosze o nie zadawanie jednego pytania w dwoch tematach.
Obrazek
zabkaa:)
Posty: 88
Rejestracja: sob lis 12, 2005 8:42 pm

wystarczy dla 2?

Post autor: zabkaa:) »

więc... mam klatkę, a właściwie 2 klatki połączone :D (44x27x90 - dł. x szer. x wys.)ale ma tak:
- poziom 1 - czyli tam gdzie są wiórki ;)
- poziom 2 - czyli na domku, Świnka często tam siedzi ;)
- poziom 3 - półka ze sklejki
- poziom 4 - to tam, gdzie są te klatki połączone ;)
- poziom 5 - czyli plastikowa półeczka, którą dostałam w zestawie z klatką
- poziom 6 - hamaczek ;) chwilowo go nie ma bo poszedł do wymiany, ale mam go zamiar zaraz zrobić ;)

no i tyle mam aż poziomów jakby i mam pytanie czy to by wystarczyło dla dwóch szczurciów bo niby kalkulator mówi, że tylko dla tegnego, ale to przecież tylko maszyna bez wyobraźni... :lol: z pełnym szacunkiem :lol: bo klatka ta powstała z połączenia 2 klatek, w których żyła moja Świnka i więc tak na zdrową logikę dla dwóch by też wystarczyła ;)

a i jeszcze jedno pytanko... bo mam taki domek drewniany kupiony w zoologu, nie wiem dokładnie dla jakiego zwierza, bo to moja siorka kupowała ;) ale ma on wymiary... 18x19x10 (szer. x. dł. x wys.)i czy powinnam jeszcze dorobić/dokupić jakiś drugi domek, czy dwa by się tam zmieściły?

PS. wiem, że takich tematów jest miliony i ile by się nie pisało to zawsze ktoś nie wie czy jego klatka starczy :)
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[Klatka] - na 2 szczury

Post autor: ESTI »

Troche mala wielkosc podstawy, ale skoro nie ma mozliwosci na inna to nie ma wyjscia.

Domek wstaw i zobacz czy beda z niego korzystaly czy tez nie. ;)
Obrazek
Korlis
Posty: 769
Rejestracja: ndz wrz 18, 2005 7:39 am

[Klatka] - na 2 szczury

Post autor: Korlis »

Ja mam wymiary 61x42x92cm-i to są połaczone dwie klatki 8)
I mysle że im to wystrarcza, ponieważ są regularnie na bardzo długi czas puszczane po łóżku i pokoju.
i jeszzce według szczurzego kalkulatora akurat to wystarczy bo wychodzi klatka 5 szczurów :P
:P
Nisia
Posty: 2363
Rejestracja: sob lut 12, 2005 7:07 pm

[Klatka] - na 2 szczury

Post autor: Nisia »

[quote="zabkaa:)"] ale ma on wymiary... 18x19x10 (szer. x. dł. x wys.)[/quote]
Mój ma zbliżone wymiary i mieszczą się tam dwie dziewczynki. I jest im bardzo wygodnie.
A czy to jest model świnkowy, czy model chomiczy? Chodzi o wielkość wejścia - w modelu świnkowym jest w stanie przejść dorosła świnka morska. I dwie dorosłe szczurki mogą również wychodzić jednocześnie ;)
Santa99
Posty: 121
Rejestracja: pn lis 07, 2005 1:40 pm

Dla ilu szczurasów?

Post autor: Santa99 »

Wiem że jest kalkulator ale i tak się nie umiem w nim połapać :? . Dla ilu szczurasów może być klatka 50x31x32 ? Mam jednego szczurasa, czy zmieściły by się tam dwa??
Bandyta

Za tęczowym mostem:
Cezar [*][/b]- jedna sekunda potrafi zmienić wszystko ;(
Atos [*][/b]- choroba nie dała ci szansy ;(
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[Klatka] - na 2 szczury

Post autor: Lulu »

wg kalkulatora taka klatka jest za mala nawet dla jednego doroslego szczura, a co dopiero dla dwoch (nawet malych)!
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

[Klatka] - na 2 szczury

Post autor: sachma »

minimalne wymiary dla jednego szczurka to 50x35x35... ale na dole masz dopisek
This cage will house only one rat. Rats are social animals and need company. Please select a cage large enough for at least two rats. See the NFRS article "Why Rats Need Company" for further information.
czyli klatka powinna byc o wiele wieksza aby pomiescic dwa szczurki, bo nie powinno sie trzymac jednego..
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Klatki”