oswajanie

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

Maksym
Posty: 103
Rejestracja: ndz gru 12, 2004 9:06 pm

oswajanie

Post autor: Maksym »

Nie przejmuj się, pierwszego dnia mój szczur mało nie umarł na zawal serca. uciekł mi z kladki. ja byłem niedoświadczony i tak go ciągałem za ogon, i w ogóle... latał po całym pokoju... na koniec, mnie ugryzł do krwi :)

To zależy na czym stoi klatka. Jeśli na biurku, lub na wysokiej i szerokiej szawce to raczej nie powinno sie nic zdażyć. Możesz np. otworzyć klatkę i patrzeć co szczurek robi leząc na łóżku pare metrów od niego :)

[ Dodano: Pon Sie 01, 2005 10:10 am ]
A co do tej ciaży - http://szczury.org/portal.php?podstrona=rozmnazamy
Cobra
Posty: 111
Rejestracja: wt lip 26, 2005 4:04 pm

oswajanie

Post autor: Cobra »

przenioslam szczurcie na biorko, i sie zaczela rozgladac po klatce :) chce zeby przyzwyczaila sie do ludzi(moze mysli ze jestem kotem ktory jak otworzy klatke to ja zje :wink: )

[ Dodano: Pon 01 Sie, 2005 ]
wow siedzi przy mnie i je tego orzeszka co jej wrzucilam(chyba jest lepiej)
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

oswajanie

Post autor: ESTI »

Maksym i Cobra, proszę o przeniesienie dialogu na PW lub gg, bo zamknę temat.
Obrazek
Cobra
Posty: 111
Rejestracja: wt lip 26, 2005 4:04 pm

oswajanie

Post autor: Cobra »

ok sory, ale ja sie tutaj doswiadczam jak szczura oswoic, ale ok to nie pogaduchy(jak mam to na gg przeniesc jak on nie ma gg?)
Maksym
Posty: 103
Rejestracja: ndz gru 12, 2004 9:06 pm

oswajanie

Post autor: Maksym »

Nareszcie gadasz od rzeczy! Idę, wieczorem zobaczę jak sobie poradziłaś :P trzymam kciuki!

[ Dodano: Pon Sie 01, 2005 10:29 am ]
Esti - możesz?
----------------
Maksym, znasz roznice miedzy gadaniem od a do rzeczy? :lol:/mod [WildMoon] edit. ;)
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

oswajanie

Post autor: merch »

Jak wychodzisz to zamykaj klatke chyba ze masz tzw bezpieczny pokój. Jak siedzi tylko w jednym kącie w klatce to nie dobrze znaczy ze jest bardzo spanikowana, na ogól zdarza się to straszym szczurom przy zmianie otoczenia. Ile ma ten twój szczurek?
Moze udało by ci się zapewnić jej towarzystwo. Bo ona i spanikowana i apatyczna- nie za dobrze. Rzeczywiście mozna rozważyć tzw na siłe, czyli wyjmij i trzymaj przy sobie koło 20 minut to tzw trening zaufania , artykuł o tym przetłumaczony na polski jest na stronie krwiopija. PozdrM
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Cobra
Posty: 111
Rejestracja: wt lip 26, 2005 4:04 pm

oswajanie

Post autor: Cobra »

hmm... nie jestem ekspertem alle nie jest juz taka mloda(kupilam ja w zoologicznym) ma ok pol roku moze wiecej nie jest wyrosnieta(mozna szczuroma dawac wisnie i czy bez pestek czy z?)
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

oswajanie

Post autor: merch »

Można , tylko ponoć bez pestek.
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Cobra
Posty: 111
Rejestracja: wt lip 26, 2005 4:04 pm

oswajanie

Post autor: Cobra »

chyba ze szczurcia juz jest lepij, pospala troche i nawet nabrala ochote na zwiedzanie klatki :D wielka buzka

[ Dodano: Wto 02 Sie, 2005 ]
Ja chyba jej nigdy nie oswoje... jak ja wyciagnelam z klatki(odczepilam klatkke od kuwety i zabralam) to poszla na biorko i schowala sie w kat!

[ Dodano: Sro 03 Sie, 2005 ]
takie pytanie, jak siedzi na biurku to jak ja dotkne to mnie nie ugryzie?(nie mam do niej juz takiego zaufania :-( )
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

oswajanie

Post autor: merch »

Przede wszystkim staraj sie nie zmuszać szczura i nie zaskakiwać ( zresztą zasada dotyczy wszystkich zwierząt ). jełśi siedzi sobie na biurku i nie spi to możesz stopniowo zblizac do niej rękę, jeśli nie bedzie objawów sprzeciwu( ucieczka , fukanie ) poglaszcz ja delikatnie po głowce tylko 1 raz nie za długo i najlepiej zostaw jakiś smakołyk. Stopniowo zaczni ekojarzyc ciebie z przyjemnymi doznaniami, i nie bedzie ani gryżć ani uciekać.
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Cobra
Posty: 111
Rejestracja: wt lip 26, 2005 4:04 pm

oswajanie

Post autor: Cobra »

ile srednio trwa oswajanie szczura? i takie pytanko wzgledem wszystkich szczurow, jesli nic sie nie robi oprocz siedzenia blisko szczura w klatce, to czy jest mozliwosc aby sie oswoil?
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

oswajanie

Post autor: merch »

Myśle ze jest, po prostu szczur przestaje się ciebie bać i o to chodzi , tyle ze nie jest to taki eoswojenie typu ze przychodzi jak go wołasz, ale to tez coś. ile trwa w zaleznosci od szczura, od kilku dni po.......... nie mam pojęcia. Być może istnieją zwierzeta które nigdy nie dja się oswoić?
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Cobra
Posty: 111
Rejestracja: wt lip 26, 2005 4:04 pm

oswajanie

Post autor: Cobra »

hmmm... mysle ze muj sie juz troszezcke przestal bac ludzi(i tak wiekszosc dnia jak jego klatka stoi na biurku spedza w kacie) wydaje mi sie ze on zauwaza jak na niego patrze, bo nie patrze sie i jest ok skrobie sobie cos, a jak sie spojrze to staje w bezruchu...
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

oswajanie

Post autor: merch »

Och oczywiście ,ze wie jak patrzysz :D. Jeśli jakaś moja dziwczyna wejdzie na stól kuchenny czego im nie wolno robic to wystarczy jak popatrze a zmiata,ze niby jej tam nigdy nie było :D.
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Celyyna
Posty: 2
Rejestracja: wt sie 09, 2005 7:59 am

oswajanie

Post autor: Celyyna »

Hej.. !Mam pytanie do Wszystkich..
Niedawno kumpela wyjechala na 2 tyg. i zostawila mi szczura.. nigdy wczesniej nie mialam stycznosci z tym zwierzatkiem.. no moze poza tym ze mialam go wczesniej pare razy na reku jak u niej bylam..
ale siedzi on u mnie juz trzeci dzien, co do niego podejde to mnie gryzie.. kiedy go wolam to reaguje, ale nic poza tym.. chcialam go wypiuscic z klatki , nie probowalam na chama go wyjac , tylko otworzylam klatke i czekalam az sam wyjdzie.. wyszedl do polowy i sie schowal..
co mam zrobic.. zeby troche sie oswoil u mnie..???? :?: :?: :-(
Frytu Frytu
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Główne”