[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Drapanie? Ranki? Martwica tkanki? Pasożyty? ... i inne dolegliwości związane ze skórą i pokrywającym je futerkiem.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
cytrynka
Posty: 7
Rejestracja: pn maja 23, 2005 4:30 pm

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: cytrynka »

eee no nie ma zadnych stropqw ani zgrubien uszka tez ma czyste bez niczego a darpie sie no po calym ciele tak normlanie tylko za czesto siersc ma lisniaca i gladka bo jakby sie drapal co jakis czas to looz normlane on czasem jak biegnie po lozq czy co kolwiek robi to nagle zaczyna sie drapac i zeby sie podrapal raz ale to trwa z minute alboi dluzej ;/ i to w roznych miejscach raz pod lapka raz na pyszczq potem to na tulowiu tak jakby cos po niem biegalo i go gryzlo ;/
Awatar użytkownika
WildMoon
Posty: 1145
Rejestracja: śr wrz 29, 2004 10:57 am

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: WildMoon »

Mnie sie natomiast wydaje, ze to calkiem normalne drapanie sie :) W innym wypadku szczur mialby strupy od natarczywego drapania, ze wzgledu na drobnoustroje... Chyba nie ma sie o co martwic. A do weta mozesz zawsze isc, nie zaszkodzi.
Before you speak, THINK!
T - is it TRUE?
H - is it HELPFUL?
I - is it INSPIRING?
N - is it NECESSARY?
K - is it KIND?
cytrynka
Posty: 7
Rejestracja: pn maja 23, 2005 4:30 pm

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: cytrynka »

hm... tak sadzisz? w sumie ok to jest moj pierwszy szurek wiec niejestem zabardzo jeszcze obeznana w tym temacie ale poobseruje go troche i narazie nie bede mu dawac siana zobacze jak bedzie a tym czasem dzieki poswiecenie czasu pewno niezwykle cennego :D
Ata
Posty: 52
Rejestracja: pn sty 17, 2005 7:53 pm

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: Ata »

A może spróbuj wymienić ściółkę na inną?

Moja jedna szczurka kiedyś zaczęła się bardzo mocno drapać, aż sobie porozdrapywała skórę i okazało się, że to wszystko przez ściółkę. Jak taka kompletna idiotka kupiłam w sklepie zoologicznym pachnące trocinki i to chyba jej zaszkodziło. Wet mi potem powiedział, że szczurki są bardzo wrażliwe na różne środki chemiczne, dał jej zastrzyk z jakiegoś preparatu zmniejszającego swędzenie i kazał wymienić ściółkę na ligninę. Po paru dniach na szczęście przeszło.
Nikt nie jest doskonały
Ewqa
Posty: 1354
Rejestracja: wt gru 28, 2004 8:06 pm
Lokalizacja: Wawa

Alergia Lili

Post autor: Ewqa »

Ona ma nadal strupki i nadal sie drapie mniej ale jednak. Nie je białka zwierzecego już od 2 tygodni. Pomyślałam że to może jednak uczulenie na ściółkę - drewniane sprasowane walce. Może spróbuję zmienić. Trociny odpadają bo chyba tez ma uczulenie, chyba spróbuję silikonowego kociego. Czy się nadaje? Czy ktoś z was próbował?
Pod Niebieskim Kocem : Lilka, Luna, Norka, Malinka
Teraz ze mną: Fiona, Cleo, Milka i Mała.
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: ESTI »

Wiesz co, ja też tak myślałam jak Mika się drapała i odstawiałam i cudowałam. Może to pasożyty, radzę zapodać np. ivomectrim. Wiesz możesz powiedzieć, niby skąd ona miałaby to mieć, ale u mnie nie wiem skąd, ale złapała. Taka moja sprawdzona rada. ;)
Obrazek
Ewqa
Posty: 1354
Rejestracja: wt gru 28, 2004 8:06 pm
Lokalizacja: Wawa

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: Ewqa »

Raczej nie pasożyty. Lila miała zrobione badania jeszcze jak była u Krwiopijki i nic nie wykazały. Po drugie ani maluszki Lilo ani moje szczurki nie zarażaja sie tym.
A Lila nie jest osłabiona, juz ja odkarmiłam i tam gdzie ma sierść to ma puszystą i błyszczącą, a sama wygląda jak mała kuleczka.
Zmieniłam ściółkę i czekam.
Pod Niebieskim Kocem : Lilka, Luna, Norka, Malinka
Teraz ze mną: Fiona, Cleo, Milka i Mała.
marmojada
Posty: 23
Rejestracja: ndz gru 12, 2004 5:08 pm

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: marmojada »

a ja mam pytanie...związane z drapaniem..., moja szczurcia ma ranki...chyba od tego nieszczęsnego drapania się...wydaje mi się, że ma za ostre pazurki i myślę co by jej dać, żeby sobie starła, ale nie o to chodzi. Co zrobić jak juz ma te ranki? czymś przemyć, posmarować?
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: Lulu »

jezeli ma pazurki na tyle dlugie, ze robi sobie krzywde, to trzeba je od razu obciac. a scierac powinna sobie tak czy inaczej. ile ona spedza czasu poza klatka? biega po twardym?

ja swoim wszelkiego rodzaju ranki (jezeli takie sie zdaza) przemywam dwa razu dziennie rivanolem.

jestes pewna, ze to wlasnie od za dlugich pazurkow?
marmojada
Posty: 23
Rejestracja: ndz gru 12, 2004 5:08 pm

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: marmojada »

jestem...bo mnie tez bardzo drapie...i sama mam rany :) rivanolem mówisz..., wlasnie bylam raz u weta i ona jej obcięła i mi sie wydaje ze malo poprawnie i bardziej haczyly...chcialam jej sama troche przynajmniej przypilowac...ale to jest wrecz niemozliwe ;/
cytrynka
Posty: 7
Rejestracja: pn maja 23, 2005 4:30 pm

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: cytrynka »

jesli ma ranki to sproboj przemywac je rumiankiem kilka razy dziennie albo robic takie oklady napewno sie zagoi ja to stosowalam na swinkach bo narazie moj fredo jest zdrowy jak ryba :D
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: ESTI »

Mi sie zdaje, ze to nie jest normalne. Szczur nawet z za dlugimi pazurkami nie powinien robic sobie az takich ran. Upewnij sie i sprawdz czy przyczyna nie jest alergia lub pasozyty, bo raczej na to drugie mi wyglada. Na Twoim miejscu podalabym ivomectrim lub inny srodek przeciw pasozytom.
Obrazek
roxi89
Posty: 22
Rejestracja: ndz lut 20, 2005 6:59 pm

Dziwne strupy i drapanie si? !

Post autor: roxi89 »

Ok tygodnia temu zauwazyłam ze zuza ma jakieś stupka na grzbiecie.Pomyślałam ze poporstu sie gdzies skaleczyla i nie przejmowalam sie tym.Po tem pojechalam na wakacje no i zostawiłam ją u babci, zeby ją karmila.Dzisiaj jak wrócilam zauwazyłam że ma coraz więcej tych strupków i strasznie się drapie niewiem cos mi sie wydaje ze to nie jest jqkas błachostka, po9leciałabym juz dawno do weta no ale dzisiaj jakies swieto no i ma zamkniete.strasznie się martwie, bo mialam kiedys chomika i dostał grzybice od trocin no i musielismy go uspic...zuzke co prawda trzymam w sianku no i innej klatce, niewiem moze wiecie co jej jest...prosze odpiszcie moze sie uspokoje troche pozdrawiam papap :-(
Meggy
Posty: 803
Rejestracja: śr paź 13, 2004 9:16 pm
Kontakt:

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: Meggy »

ja nic uspokajającego nie napiszę...
strupki mogą być wynikiem zbyt dłygich pazurków lub w gorszym wypadku pasożytów skórnych, przebiałkowania (efekt diety zbyt bogatej w białko) bądź alergii. We wszystkich tych przypadkach powinnaś udać się do weterynarza.
Kaka
Posty: 1293
Rejestracja: pt lut 11, 2005 10:16 pm

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: Kaka »

może właśnie ona ma od sianka uczulenie?? siano może zawierać różne ochydstwa typu odchody innych zwierząt itp. dlatego ja osobiście daję bardzo zadko sianko a jak już daję to pożądnie je sprawdzam i wyparzam w piekarniku przez 5 minutek
W moim sercu na zawsze: WACŁAW 13.11.05r. BOB 3.07.05r. LUBOMIR 4.12.06r.
Niektórzy postradali zmysły, karmic trolla nie będę. Niektórym od władzy woda sodowa uderza do głowy
ODPOWIEDZ

Wróć do „Skóra i sierść”