[UKLAD POKARMOWY] zielona kupa

Wszystko inne, czego nie można zakwalifikować do żadnego z podanych działów. Na przykład: kilka objawów, dotyczących ogółu zachowań chorobowych, czy niewydolność kilku organów, obejmujących zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne.
To jest dobry dział, jeśli nie wiesz gdzie możesz umieścić swój post - by najlepiej pasował.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Lolek_2110
Posty: 102
Rejestracja: ndz sie 07, 2005 7:57 am

[UKLAD POKARMOWY] zielona kupa

Post autor: Lolek_2110 »

Moj szczuras wlasnie dzisiaj uwalil zielona kupe :D. A wczoraj dostal nektarynke. Moze to po tym? Tez jest nowy mam go niecaly tydzien.
Kira (16.08.05)
Roxi (16.08.05)
nie
Posty: 43
Rejestracja: ndz lis 27, 2005 1:29 pm
Kontakt:

zielona kupa

Post autor: nie »

Parszywek zrobił dziś zieloną kupę.
Czego to oznaka?



Czy kał może być zielony dla tego, iż dawałem mu wafle dla gryzoni? Ale one były czerwone, nie zielone.
Czy to oznaka choroby? :shock:

Temat przeniesiony i polaczony z juz istniejacym/ESTI
Parszywek: 13 grudnia 2005 - 16 kwietnia 2006 ['] / u mnie Avi od 18 kwietnia ;)
Ewqa
Posty: 1354
Rejestracja: wt gru 28, 2004 8:06 pm
Lokalizacja: Wawa

[UKLAD POKARMOWY] zielona kupa

Post autor: Ewqa »

A może jednak zjadł cos zielonego? Wafle nie powinny zaszkodzić, chociaż diabli wiedzą co w nich jest.
Pod Niebieskim Kocem : Lilka, Luna, Norka, Malinka
Teraz ze mną: Fiona, Cleo, Milka i Mała.
nie
Posty: 43
Rejestracja: ndz lis 27, 2005 1:29 pm
Kontakt:

[UKLAD POKARMOWY] zielona kupa

Post autor: nie »

Nie jadł nic zielonego.

Mogę wypisać składniki karmy.
Może to od witamin dla gryzoni, które kupiłem?
Sam nie wiem, aż się zestrachałem.
Parszywek: 13 grudnia 2005 - 16 kwietnia 2006 ['] / u mnie Avi od 18 kwietnia ;)
Ewqa
Posty: 1354
Rejestracja: wt gru 28, 2004 8:06 pm
Lokalizacja: Wawa

[UKLAD POKARMOWY] zielona kupa

Post autor: Ewqa »

Jeżeli to jednorazowo to myslę że nie masz czym się przejmować. Odczekaj trochę i popatrz czy po ponownym podaniu tych witamin znowu bedzie na zielono. Gdyby jednak się to powtarzało to przynajmniej zadzwoń do weta bo może to być jakas nietolerancja pokarmowa.
Pod Niebieskim Kocem : Lilka, Luna, Norka, Malinka
Teraz ze mną: Fiona, Cleo, Milka i Mała.
nie
Posty: 43
Rejestracja: ndz lis 27, 2005 1:29 pm
Kontakt:

[UKLAD POKARMOWY] zielona kupa

Post autor: nie »

Nie zadzwonie do weta, bo jedyne co wet w moim miescie mi doradzi, to podanie trutki na szczury.
Parszywek: 13 grudnia 2005 - 16 kwietnia 2006 ['] / u mnie Avi od 18 kwietnia ;)
Ewqa
Posty: 1354
Rejestracja: wt gru 28, 2004 8:06 pm
Lokalizacja: Wawa

[UKLAD POKARMOWY] zielona kupa

Post autor: Ewqa »

To napisz maila do innego weta :) Zawsze jest jakies wyjście. Ale mam nadzieję że jednak to się nie powtórzy.
Pod Niebieskim Kocem : Lilka, Luna, Norka, Malinka
Teraz ze mną: Fiona, Cleo, Milka i Mała.
nie
Posty: 43
Rejestracja: ndz lis 27, 2005 1:29 pm
Kontakt:

[UKLAD POKARMOWY] zielona kupa

Post autor: nie »

Kupa dalej jest zielona.
Śmierdzi jak z obory, w dodatku najgorszej obory.

Parszywek kicha (od początku kiedy go mam), sierśc ma ładna, rusza się też prawidłowo - jest dość żywy.
Po przeczytaniu tego tematu aż mnie ciarki przeszły.
Parszywek: 13 grudnia 2005 - 16 kwietnia 2006 ['] / u mnie Avi od 18 kwietnia ;)
madsis
Posty: 28
Rejestracja: czw lis 24, 2005 10:00 pm

[UKLAD POKARMOWY] zielona kupa

Post autor: madsis »

Moja Łatka też robi teraz zielona kupę i nie wiem czy to po antybiotyku czy to jakaś choroba. Już nie mam siły szczurcia mi marnieje w oczach a ja nie wiem co robić. Kupię węgiel może węgiel pomoże. Żeby wyjaśnić w zeszły wtorek łatk jakaś skrzywiona była i poszłam do weta. Prawdopodobnie zapalenie błędnika. Resztę napisałam w poście o schorzeniach neurologicznych.
co dwa szczurki to nie jeden ;)
Nisia
Posty: 2363
Rejestracja: sob lut 12, 2005 7:07 pm

[UKLAD POKARMOWY] zielona kupa

Post autor: Nisia »

Może byc po antybiotyku - ma rozwalony układ pokarmowy. Nie męcz jej węglem, tylko kup Lakcid albo Trilac - zawiera żywe kultury bakterii mlekowych zyjących w układzie pokarmowym, które śa wybijane podczas kuracji antybiotykowej. Może to wspomóc maślanką, czy jogurtem z żywymi kulturami bakterii.
Jeśli nie trafiłam to i tak ogonkowi nic sie nie stanie. Nie wiem tylko jak to ;podawać, ale zadzwoń do jakiegos weta (albo może jest gdzieś na forum) i się spytaj.
madsis
Posty: 28
Rejestracja: czw lis 24, 2005 10:00 pm

[UKLAD POKARMOWY] zielona kupa

Post autor: madsis »

Musze ostrzec wszystkich, których szczurki robią zieloną kupkę, bo gdybym nie była w Niemczech to dziś nie było by Łatusi z nami. Ale od początku.
Jak pisałam wcześniej Łatka robiła zielona śmierdzącą kupę, porfiryna leciała z noska i do tego pewnego dnia wstała z przekrzywiona główką. Wet w Polsce nawet nie zbadał jej tylko stwierdził, że pewnie sie przeziębiła i ma zapalenie ucha środkowego, bo objawy prawie wszystkie sie zgadzały no a kupka to zielona i rzadka, bo pewnie coś zjadła albo z choroby poprostu. Jednak Łatusi nie pomogła jego kuracja i właściwie jej stan był zły a od czwartku 19 stycznia to już nie mogła utrzymać równowgi i strasznie piszczła jak ją brałam. Najgorsza była to bezradność. No i klamka zapadła jak najszybciej do weta bezwzględu na koszty. Pani wet jak ją zobaczyła i posłuchała o objawach to odrazu powiedziała że to pewnie pasożyty w jelicie cienkim cos na k lub c nie moge tego zapamiętać i że szybko kupa do badania żeby sie upewnić bo czas nagli i kazała przyjść na drugi dzień rano. Okazało sie że pani miała racje, robale i wytłumaczyła mi że one przebijają ścianki jelita cienkiego wyssają krew i zatruwają układ nerwowy szczurka i stąd te paraliże i problemy z równowagą, no i wychudzenie. Już na drugi dzień po pierwszym zastrzyku Łatka sie mogłą wyczyścić nie tracąc równowagi i po porfirynie prawie nie było śladu. Jakieś małe kropeczki. No i za dwa tygodnie kupka znowu do badania, żeby być pewnym że robali już nie ma. Acha roznosicielami są pasożyty zewnętrzne takie jak pchły. No a Łatulka miała pchełki jak ja kupiłam. No i Misia też musiała dostać leki, bo jak jedna ma to druga pewnie też.
co dwa szczurki to nie jeden ;)
Magda_Marcin
Posty: 56
Rejestracja: ndz kwie 16, 2006 12:31 pm

[UKLAD POKARMOWY] zielona kupa

Post autor: Magda_Marcin »

Magistrowi zdarza się czasem zrobic zielona kupkę. Biega bawi się i zchowuuje całkiem normalnie. Mam wrażenie, że to reakcja na pokarm, ostatnio tak miał po zjedzeniu kalafiorka i brukselki, a dziś zadażyła mu się nie wiem po czym - moiże w karmie coś jest... Poza kolorem i większą wodnistością od klasycznych czarnych bobków nic jej nie odróżnia, nie śmierdzi. Chociaz przyznam, że każde takie ziolone coś wzbudza we mnie lekki niepokój.
Magister (testosteron) Stefek (Inżynier)
Magda_Marcin
Posty: 56
Rejestracja: ndz kwie 16, 2006 12:31 pm

[UKLAD POKARMOWY] zielona kupa

Post autor: Magda_Marcin »

Tak sobie myśle, obserwując magistra. Czy przypadkiem problem zielonej kupki nie pojwia się w momencie gdy najada sie tylko smakołykami (za takowe uważam np wyjadanie tylko np groszku i witaminizowanych chrupekz suchej karmy, i np makaronu tak jak robil to wczoraj Mgr) i zaowocowało to na zielono.
Magister (testosteron) Stefek (Inżynier)
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[UKLAD POKARMOWY] zielona kupa

Post autor: ESTI »

Magda_Marcin, w takim razie odstawcie wszystko co sztucznie barwione, przestaw malego na kilka dni na gotowane jedzonko i wtedy sie okaze, czy to kwestia tych barwnikow. ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

[UKLAD POKARMOWY] zielona kupa

Post autor: krwiopij »

co do zielonych kupek, to moje robia sliczne ciemnozielone kupki po nazarciu sie chrupkami z mieszanki dla szczurow firmy vitacraft... z tym, ze tylko kolor jest zaskakujacy - konsystencja i zapach sa calkowicie normalne... watpliwosci mam, ze moje szczury faktycznie powinny jesc te chrupki... chociaz z drugiej strony skoro kupka ma kolor niemal identyczny co chrupek, to pewnie barwnik nie ulega strawieniu i nie jest szkodliwy? :roll:
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne / ogół objawów”