Problem - szczur nie chce jeść warzyw i owoców

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

Problem - szczur nie chce jeść warzyw ani owoców

Post autor: ESTI »

No cóź rozbestwiłaś szczura i tyle, dałaś się omamić hihi. :lol:
No i teraz szczuras musi odcierpieć swoje i przejść głowdówkę, ale nie martw się nic mu nie będzie. Musi mieć tylko dostęp do wody, nasyp mu może nie tylko ziarna, ale jakąś fajną mieszankę z chrupkami itp, żeby poznał, że sucha karma nie jest taka zła. Jak zacznie jeść, to za jakieś dwa tygodnie zacznij podawać rarytasy, ale z rozumem.
Obrazek
RAT-ik
Posty: 10
Rejestracja: pt sie 19, 2005 10:17 am

Wybredny szczur

Post autor: RAT-ik »

Mam z moim szczurkiem duży problem: nie chce za żadne skarby jeść suchego pokarmu i je praktycznie to co ja. Co zrobić?
Szczurek broni.
Szczurek radzi.
Szczurek nigdy cię nie zdradzi!
Awatar użytkownika
Ania26
Posty: 405
Rejestracja: pt sie 05, 2005 4:17 am
Lokalizacja: Warszawa

Problem - szczur nie chce je?? warzyw

Post autor: Ania26 »

Mam dwie młode samiczki. Obie zgodnie bojkotują wszelkie warzywa i owoce. Jedzą tylko ziarno, siano i gotowany ryż. Macie jakiś pomysł jak je zachęcić do jedzenia zieleniny? Boje się, że będzie im brakować witamin.
Moje smrodziuszki: Ezri, Odo, Vic
Merry['], Łaciatka['], Pysia['], Mała['], Megi['], Oksanka [']
Anita
Posty: 937
Rejestracja: ndz paź 17, 2004 2:43 pm
Lokalizacja: Warszawa Radość

Problem - szczur nie chce jeść warzyw ani owoców

Post autor: Anita »

Na razie możesz podawać im Vibovit [np. bobas], żeby miały witaminki.
Powoli spróbuj przyzwyczajać do warzyw. Moje na surowo lubią ogórka, pomidora a nie lubią marchewki i jabłka. Spróbuj też dawać jogurty, z reguły szczury przepadają za nimi :)
Nisia
Posty: 2363
Rejestracja: sob lut 12, 2005 7:07 pm

Problem - szczur nie chce jeść warzyw ani owoców

Post autor: Nisia »

A suszone warzywa? Np. z Herbal Pets? Mogę Ci sprzedać, albo dac na próbę jednej mieszanki, której moje akurat nie, ale innych tak.
I nie martw się, skoro są młode to z wiekiem może im przejdzie.
Awatar użytkownika
Ania26
Posty: 405
Rejestracja: pt sie 05, 2005 4:17 am
Lokalizacja: Warszawa

Problem - szczur nie chce jeść warzyw ani owoców

Post autor: Ania26 »

Mam nadzieję, że im przejdzie. Na razie daję im gotowane - rano wpadłam na ten pomysł. Tylko, że to troche nie to samo.
Moje smrodziuszki: Ezri, Odo, Vic
Merry['], Łaciatka['], Pysia['], Mała['], Megi['], Oksanka [']
Ewqa
Posty: 1354
Rejestracja: wt gru 28, 2004 8:06 pm
Lokalizacja: Wawa

Problem - szczur nie chce jeść warzyw ani owoców

Post autor: Ewqa »

Nie masz sie co dziwić, szczurki wola warzywa gotowane niz surowe. Pewnie że to nie to samo, ale zawsze jakies witaminy. Moje lubia też musli z suszonymi owocami. A z surowych jedza wyłącznie pomidora i ogórka (bez skórki hrabianki ;) i sałatę. Czasami daje im liście mlecza-ekologiczne z działki.
Aha sa takie kółeczka dla gryzonii z suszonych warzyw, może twoim zasmakuja?
Pod Niebieskim Kocem : Lilka, Luna, Norka, Malinka
Teraz ze mną: Fiona, Cleo, Milka i Mała.
Awatar użytkownika
WildMoon
Posty: 1145
Rejestracja: śr wrz 29, 2004 10:57 am

Problem - szczur nie chce jeść warzyw ani owoców

Post autor: WildMoon »

Zgadzam sie z Ewqa, sprobuj podac warzywa gotowane ;) Moja 14-ka na surowa marchewke ma dlugie zeby, ale jak ja ugotuje na mieciutko, zmieszam z gotowanym ryzem, gotowana kasza, gotowanymi ziemniakami i e voila! Zjadaja ze smakiem ;) Fantazja nie zna granic!

Polecam gotowac wszystko w jednym garnku w nastepujacej kolejnosci: Najpierw wrzucic pokrojona marchewke, (zazwyczaj nie obieram warzyw dla szczurow) za 10 minut dorzucic pokrojone ziemniaki, gotowac ok 10 minut, dosypac ryz i kasze, dolac 1 lyzke oleju, zamieszac i gotowac pod przykryciem na malym ogniu az ryz i kasza sie ugotuje. Smacznego ;)

P.S. Osobiscie dodaje w trakcie gotowania ok 1 plaska lyzeczke soli jodowanej. (ale gotuje dla czternastu szczurow, wiec jest tej potrawki troche ;))
Before you speak, THINK!
T - is it TRUE?
H - is it HELPFUL?
I - is it INSPIRING?
N - is it NECESSARY?
K - is it KIND?
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

Problem - szczur nie chce jeść warzyw ani owoców

Post autor: ESTI »

Do tego możesz dodawać również gotowanego kurczaczka i robić takie papki z warzywkami, wtedy powinny zjadać ze smakiem. ;)
Obrazek
Ewqa
Posty: 1354
Rejestracja: wt gru 28, 2004 8:06 pm
Lokalizacja: Wawa

Problem - szczur nie chce jeść warzyw ani owoców

Post autor: Ewqa »

Papki? Szczury mają zęby, a poza tym jedzą trzymając kawałki w łapkach więc raczej lepiej dawać im małe kawałki.
A moje ryż jedzą tylko z zupa pomidorową ;) (zwykle nic nie solę)
Pod Niebieskim Kocem : Lilka, Luna, Norka, Malinka
Teraz ze mną: Fiona, Cleo, Milka i Mała.
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

Problem - szczur nie chce jeść warzyw ani owoców

Post autor: ESTI »

[quote="Ewqa"]Papki? Szczury mają zęby, a poza tym jedzą trzymając kawałki w łapkach więc raczej lepiej dawać im małe kawałki[/quote]

Tak jak ludzie, mają zęby. ;)
I nie należy przesadzać, moje PAPKI wyglądają jak mieszanka podziabanego kurczaczka z warzywami i makaronem, kaszą lub ryżem. Nie mielę tego w mikserze, tak jak gerberki, tylko kroję dość drobno i mieszam - one to uwielbiają i jedzą tak jak jogurt czy serek. Czy Twoim zdaniem, to też mają nie jeść, albo trzymać w łapkach, bo mają zęby? One zjadają to jak piesek czy kotek, z miseczki. ;)
Obrazek
Ewqa
Posty: 1354
Rejestracja: wt gru 28, 2004 8:06 pm
Lokalizacja: Wawa

Problem - szczur nie chce jeść warzyw ani owoców

Post autor: Ewqa »

A moje biorą wszystko w łapki i dopiero jedzą. Nawet tak próbują z jogurtem i gerberkiem.
Pod Niebieskim Kocem : Lilka, Luna, Norka, Malinka
Teraz ze mną: Fiona, Cleo, Milka i Mała.
Awatar użytkownika
Ania26
Posty: 405
Rejestracja: pt sie 05, 2005 4:17 am
Lokalizacja: Warszawa

Problem - szczur nie chce jeść warzyw ani owoców

Post autor: Ania26 »

Ewqa! Dzisś rano zaglądam do klatki, a tu ogórek ze skórki obgryziony, reszta nie tknięta. Moje powinny sie zgrać z Twoimi, wtedy cały ogór zostałby pożarty! :lol:
Moje smrodziuszki: Ezri, Odo, Vic
Merry['], Łaciatka['], Pysia['], Mała['], Megi['], Oksanka [']
Ewqa
Posty: 1354
Rejestracja: wt gru 28, 2004 8:06 pm
Lokalizacja: Wawa

Problem - szczur nie chce jeść warzyw ani owoców

Post autor: Ewqa »

Moje widać maja taka obsesję ;) Wszystko ze środka wyjadają, nawet z pierogów wyjadły nadzienie przez malutka dziurke.
Pod Niebieskim Kocem : Lilka, Luna, Norka, Malinka
Teraz ze mną: Fiona, Cleo, Milka i Mała.
knautia
Posty: 372
Rejestracja: czw kwie 14, 2005 4:33 pm

Problem - szczur nie chce jeść warzyw ani owoców

Post autor: knautia »

Ewqa, ty to masz dopiero spryciary! :lol:
ja zuważyłam, ze w grupie więcej zjadają, nawet tych rzeczy, których do tej pory nie lubiły, pewnie jak jedna widzi, że druga zajada, to dochodzi do wniosku, ze to nie takie złe i tez wcina :D
a co do gotowanego- pytałam weterynarza i powiedział tak: "szczur to inteligentne zwierze i nie lubi się meczyć z gyzieniem twardego" :lol:
no dobra, ale czy przez to wygodnictwo, nie przerosną im za bardzo ząbki?
staram sie robic im co kilka dni " dietę" tylko na suchym, ale widzę, że są bardzo niezadowolone :roll:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”