Szczur się bardzo boi....;(

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

hanoverka
Posty: 159
Rejestracja: śr sie 31, 2005 6:56 am

Szczur si? bardzo boi....;(

Post autor: hanoverka »

nie wiem co mam robic....Kupiłam wczoraj piękną sczurkę.Ma ok.3 tygodni.Od początku bała się każdego lecz mnie to nie dziwiło.Zakwaterowała sie w klatce,już ma swoje ulubione miejsca.Dzis gdy obudziłam się ona szalała w klatce(było słychać)Wychyliłam się z łóżka a ona odrazu pobiegła w kąt i zaczeła się trząść ze strachu,serce waliło jej jak młot.Gdy daje ręke do klatki robi to samo.Nawet gdy kłade na ręke jej dropsiki(polubiła je)ona nadal siedzi w kącie i się trzęsie. A w nocy szaleje jeśli oczywiście nikt nie patrzy.

Próbowałam metody z wanną ale na to samo wyszło.Nawet jak ktos wejdzie do pokoju chowa sie.ktoś coś powie-chowa sie...

Nie wiem co robic prosze POMOZCIE!! :-(
Obrazek
moja Lunka koffaniutka:*:* :baby:
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Szczur się bardzo boi....;(

Post autor: Lulu »

poczytac caly ten dzial...

skoro szczurka jest u Ciebie od wczoraj to nic dziwnego sie nie dzieje. szczur nie oswoji sie w ciagu jednego dnia.
zona
Posty: 941
Rejestracja: ndz cze 26, 2005 6:39 am

Szczur się bardzo boi....;(

Post autor: zona »

1. Około 3 tygodnie ? szczuras w tym wieku dopiero zaczyna uczyć się jeść pokarm inny niż mleko matki :|
2. Jeżeli masz ją od wczoraj, to nie panikuj, szczur to nie przytulanka, oswoi się, ale wszystko w swoim czasie. Nie bądź taki szybki Bill :wink:
hanoverka
Posty: 159
Rejestracja: śr sie 31, 2005 6:56 am

Szczur się bardzo boi....;(

Post autor: hanoverka »

sorki ja nie wiedziałam mam 1 szczurka i nic o nich nie wiem :-( ale dzięki za dobre rady :wink:
Obrazek
moja Lunka koffaniutka:*:* :baby:
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

Szczur się bardzo boi....;(

Post autor: limba »

[quote="hanoverka"]sorki ja nie wiedziałam mam 1 szczurka i nic o nich nie wiem :-( ale dzięki za dobre rady :wink:[/quote]
tym bardziej czytaj czytaj i jeszcze raz czytaj... :wink: a jak nie znajdziesz odp to wtedy pytaj :D
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Szczur się bardzo boi....;(

Post autor: merch »

kup jej od razu kolezanke , ona sama biedna w nowym srodowisku co sie dziwisz,że się trzesię.


Skąd jesteś ? Moze w okolicy są jakieś szczurki ? W Poznaniu jakiś hmmm.....sprzedaje przez allegro szczurki na karme bardzo ładne są
http://szczury.org/showthread.php?pid=113014#113014
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Awatar użytkownika
WildMoon
Posty: 1145
Rejestracja: śr wrz 29, 2004 10:57 am

Szczur się bardzo boi....;(

Post autor: WildMoon »

[quote="merch"]kup jej od razu kolezanke , ona sama biedna w nowym srodowisku co sie dziwisz,że się trzesię.[/quote]
Kolezanke w miare mozliwosci, znaczy sie. Miejmy zawsze pod uwaga, ze nie kazdy ma mozliwosc trzymania od 2 szczurow wzwyz. Ja moge, mam warunki a rodzice juz dawno nie decyduja za mnie, ale nie wychodze z tego samego zalozenia w przypadku innych uzytkownikow. Szczur to zwierze stadne, tego sie nie da zaprzeczyc, ale... Chyba nie musze sie dalej rozpisywac ;)
Before you speak, THINK!
T - is it TRUE?
H - is it HELPFUL?
I - is it INSPIRING?
N - is it NECESSARY?
K - is it KIND?
hanoverka
Posty: 159
Rejestracja: śr sie 31, 2005 6:56 am

Szczur się bardzo boi....;(

Post autor: hanoverka »

wlasnie nie mogem kupic jej koleżanki-rodzice nie pozwalają:(
Obrazek
moja Lunka koffaniutka:*:* :baby:
Nika
Posty: 32
Rejestracja: pt sie 26, 2005 10:21 pm

Szczur się bardzo boi....;(

Post autor: Nika »

Kiedys jak jeszcze bylam na garnuszku rodzicow mialm jednego szczurasa, na poczatku troszke dzika ale oswoila sie i milusinska byla bardzo. Teraz kiedy rodzice nie wiele moga zrobic jak tylko pogodzic sie z malymi lokatorami ( i z doswiadczenia wiem ze przechodza etapy od obrzydzenia do milosci) mam wiecej niz jednego szczurka, kiedy ja pracuje one maja siebie, no i moich rodzicow ktorzy wiecznie do nich zaladaja, dokarmiaja itd :lol: . Nie przejmuj sie ze szczuras jest bojazliwy, on jest jeszcze bardzo malutki, zostal oddzielony od stada i trafil w obce miejsce ale z czasem sie oswoi, trzeba byc cierpliwym, i pomalu bedzie caly twoj ... :)
soho
Posty: 977
Rejestracja: czw lut 17, 2005 10:55 pm
Kontakt:

Szczur się bardzo boi....;(

Post autor: soho »

Moja Danute mam 3miesiace (wizelam ja ze sklepu miala ok 3tyg podobnie jak Twoja ) i do tej pory zdazaja sie jej momenty "paniki" ucieka w kat , nie daje sie dotknac itede ale widze ze czas robi swooje bo zmienila sie wiele od tego czasu- wiec cierpliwosci i duzo milosci musisz jej okazywac jak najwiecej spedzac z nia czasu ( u mnie poskutkowalo dopiero po 1.5 miesiaca :roll: )
na poczatku tez mialam tylko jednego szczurka (najukochanszego na swiecie :-P ) i mysle ze nie bylo mu zle samemu u mnie choc zdaje sobie sparwe ze towarzystwo by mu nie zaszkodzilo podczas mojej nieobecnosci ... " wynagradzalam "mu to miziajac go ile tylko sie dalo :lol: ( strasznie za nim tesknie :evil: )
w serduszq... Kisiel ,Bingo,Trysia,Pacio,Glucia,Blutek
ik hou van je schatjes :*
moje gwiazdki na niebie
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Szczur się bardzo boi....;(

Post autor: merch »

Może powinnas spokojnie powiedzieć rodzicom ze szczurki sa stadne i małej jest źle samej, a koszt utrzymania dwóch i jednego w zasadzie ten sam?
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Nika
Posty: 32
Rejestracja: pt sie 26, 2005 10:21 pm

Szczur się bardzo boi....;(

Post autor: Nika »

to nie do konca jest tak ze kosz ten sam, wszystko jest tanio i ladnie do poki nie trzeba isc ze szczurasem do weta, bo w tym momencie zazwyczaj zaczyna sie lament ze rodzice nie dadza bo szczurasa nie lubia, a ja nie mam skad wziac bo nie zarabiam. Trzeba pomyslec o przyszlosci czy w razie problemow bede w stanie ogonkowi pomoc nie liczac na rodzicow czy mam je z kim zostawic jak musze wyjechac itd itd. Jeden szczuras to juz obowiazek a im ich wiecej tym wieksza odpowiedzialnosc bo to nie sa zabawki. :!:
hanoverka
Posty: 159
Rejestracja: śr sie 31, 2005 6:56 am

Szczur się bardzo boi....;(

Post autor: hanoverka »

moi rodzice nigdy sie nie zgodzą na to im nie jest obojętniei ledwo co namówiłam ich na Lune to co dopiero na 2 szczurka:/
Obrazek
moja Lunka koffaniutka:*:* :baby:
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Główne”