[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Drapanie? Ranki? Martwica tkanki? Pasożyty? ... i inne dolegliwości związane ze skórą i pokrywającym je futerkiem.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
pueblo
Posty: 46
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 11:28 am

[kichanie] przezi?bienie?

Post autor: pueblo »

witam! mam pytanie: jak rozpoznać czy szczurek psika? dziwne to pytanie,ale już wyjaśniam: mój Kapsik robi coś na zasadzie psikania, albo fukania, gdy zaczyna intensywnie wąchać albo jest w nowym pomieszczeniu... nie wiem, czy to jest oznaka intensywności wąchania zapachów, czy zaczątki przeziębienia?
na wszelki wypadek podaję mu Echinacee...
czy mam się czego obawiać, czy jest to może normalne?
Kaka
Posty: 1293
Rejestracja: pt lut 11, 2005 10:16 pm

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: Kaka »

jesli jest w nowym pomieszczeniu jest to jak najbardziej normalne, szczurki mają bardzo dobry węch i wiele razy zanim sie do czegoś przyzwyczają to się nakichają, również to moze byc wynikiem stresu spowodowanym nowa sytuacją. Echinacea nie zaszkodzi jak nie jest jej w nadmiarze :wink:. Dopóki nie będzie duszności i autentycznego katarku no to nie masz sie czym martwic tymbardziej jeśli jest w nowym pomieszczeniu
W moim sercu na zawsze: WACŁAW 13.11.05r. BOB 3.07.05r. LUBOMIR 4.12.06r.
Niektórzy postradali zmysły, karmic trolla nie będę. Niektórym od władzy woda sodowa uderza do głowy
Karolina
Posty: 157
Rejestracja: sob lut 05, 2005 9:53 pm

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: Karolina »

kichanie może być przyczyną alergi szczurcia alebo stresu, nie można jednak wykluczyc przeziębienia
TAJNE FORUM
Kruszaczek=1.10.2003-19.09.2005 :(
Perpeć=tylko dwa dni u mnie :(
<:3 Maleństwo )~~
Kaka
Posty: 1293
Rejestracja: pt lut 11, 2005 10:16 pm

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: Kaka »

a tak w dodatku to bardzo dużo jest tego typu tematów, wystarczy opcja szukaj :D
W moim sercu na zawsze: WACŁAW 13.11.05r. BOB 3.07.05r. LUBOMIR 4.12.06r.
Niektórzy postradali zmysły, karmic trolla nie będę. Niektórym od władzy woda sodowa uderza do głowy
pueblo
Posty: 46
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 11:28 am

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: pueblo »

oł rajt - szukanie :) dzieki wielkie za pomoc !!!!
Kaka
Posty: 1293
Rejestracja: pt lut 11, 2005 10:16 pm

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: Kaka »

nie ma za co :wink:
W moim sercu na zawsze: WACŁAW 13.11.05r. BOB 3.07.05r. LUBOMIR 4.12.06r.
Niektórzy postradali zmysły, karmic trolla nie będę. Niektórym od władzy woda sodowa uderza do głowy
AMB
Posty: 55
Rejestracja: pt cze 10, 2005 12:55 pm

[Strupki niezwyczajne] - zagadka

Post autor: AMB »

wiem, ze temat strupow byl juz wielokrotnie walkowany, ale ta sprawa jest dla mnie troche dziwna.
sytuacja jest taka: w sierpniu nie bylo mnie w domu za duzo, szczurami zajmowal sie moj mlodszy brat i troche rodzice. generalnie wiem, ze fuszerki nie odstawiali. ale wrocilem ostatnio i zauwazylem na ciele Linusa (starszego i wiekszego, aczkolwiek lagodniejszego szczura - jest jeszcze Jimi) strupy. sa tylko na prawym boku, miedzy przednimi lapami a uchem. jest ich sporo i nie sa wcale takie male.
pare faktow:
1. przebialczenie odpada - szczury dostaja praktycznie same warzywa i sucha karme (sladowe ilosci slonecznika)
2. strupy ma tylko 1 szczur i tylko w jednym miejscu, wiec to chyba nie pasozyty (bo pewnie rozlazlyby sie po calym ciele i po obu szczurach?)
3. uzywam tej samej sciolki - cat's dream, wiec to raczej nie uczulenie.
4. nie zauwazylem zeby jakos wybitnie duzo sie drapal

czy to mozliwe ze np. mlody juz tak katuje duzego i robi mu dziury w skorze? one sie raczej dogaduja, spia razem i czesto widze jak sie nawzajem iskaja, wiec nie sadze zeby to bylo od walki.

tu jest dokumentacja: http://amb02.host-pl.com/cam/szczur/

i co ja mam z tym zrobic? niby to nie ropieje, ale nie chce zeby zaczelo.
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: ESTI »

[quote="AMB"]czy to mozliwe ze np. mlody juz tak katuje duzego i robi mu dziury w skorze? one sie raczej dogaduja, spia razem i czesto widze jak sie nawzajem iskaja, wiec nie sadze zeby to bylo od walki. [/quote]

Hmmm, biorac pod uwage powyzsze argumenty wykluczajace podstawowe przyczyny powstawania strupkow - moze rzeczywiscie jest to wina walk. Jednak dziwi mnie to, ze pojawily sie tylko w jednym miejscu, a nie na calym ciele.
Wiec moze to byc jeszcze jedna sprawa. Moja Mika ma natrectwo lizania i mycia sie, moze szczuras ma tez cos w tym stylu i drapie sie dosc mocno tylko w tych okolicach co podales? Moze to wlasnie natrectwo?
Obrazek
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: krwiopij »

AMB, ja mam jedna prosbe - pogadaj z Ewqa na temat tych strupow... ona ma lilo, mame jimi'ego... lilo miala strupki i po wielu przygodach i roznych opiniach weterynarzy okazalo sie wreszcie, ze to pasozyty... nie jest wykluczone, ze jimi mogl je przeniesc sam nie majac zadnych objawow... moze to malo prawdopodobne, ale lepiej sie upewnic...

gdyby okazalo sie, ze tak jest, to naprawde bardzo przepraszam... :oops: wet stwierdzil u lilo alergie, zaden szczurek nie wykazywal podobnych objawow (poki wszystkie dzieciaki sa okazem zdrowia, moja stado tez) i naprawde nie sadzilam, ze to moga byc pasozyty...
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
jutka
Posty: 395
Rejestracja: sob gru 25, 2004 10:19 pm

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: jutka »

U mnie ostatnio wszystkie cztery szczury przechodzą kurację przeciw pasożytom. Przyniosły je ze sklepu dwie młode, stosowałam kwarantannę, ale jak widać nie udało się. Tak samo jak u ciebie strupy ma tylko jedna starsza szczurzyca, Lalucha, i tylko w jednym miejscu (lewa strona pyszczka), reszta się widocznie drapała, ale bez strupków. Powód jest prosty - Lalucha ma najdłuższe pazury.

Może więc trzeba podciąć pazurki Linusowi?
"Naszym celem jest pomszczenie krzywd, które przyroda poniosła z rąk ludzi. Cel ten osiągniemy poprzez zatapianie tankowców, wykolejanie pociągów wiozących toksyczne substancje oraz wysadzanie w powietrze elektrowni atomowych. Bądźcie z nami".
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: Lulu »

co do dzieciakow Lilo. teraz zaczynam sie zastanawiac, bo moje tez przechodza kuracje. Bielecki stwierdzil swierzb, tylko Dante ma obiawy. ale mieszka w jednej klatce z Ciu (dziecko Lilo)...
Ewqa
Posty: 1354
Rejestracja: wt gru 28, 2004 8:06 pm
Lokalizacja: Wawa

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: Ewqa »

AMB, Odezwij się jeżeli chcesz to pogadamy na temat strupków u Jimiego. Nawet nie wiedziałam że to dziecko Lilki.
Jesteś z Wawy, to masz w Ursusie świetnego weta jak chcesz to dam ci namiary na PW, żeby nie byc posądzona o reklamę. Powiesz mu że Jimi to dziecko mojej Lilki.

krwiopijka, nie możesz siebie obwiniać. Wet powiedział że większość szczurów ma te pasozyty na siersci i nic im nie jest. Choroba ujawnia sie w momencie stresu, osłabienia itp.

A Lilce pomogły 3 zastrzyki z ivemectryny.
Pod Niebieskim Kocem : Lilka, Luna, Norka, Malinka
Teraz ze mną: Fiona, Cleo, Milka i Mała.
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: merch »

Karmiak ma biały lupież i specjalni esię nie drabie , rozumiem ,że pewnie zarazi starse i wszystkim będę musiała dawać zastrzyki? a moze to jest tak ze tylk chore się leczy ?? oświeccie please. U ludzi w przypadku swierzbowca trzeba leczyć całą rodzinę i całą pościel gotowac i prasować gorącym zelazkiem - jest bardzo zakaźny.
POzdrM
Ps doczepiam się tak tylko Karmiak nie jest dzieckiem Lilo a pochodzi z hodowli karmowej, stąd nie ma sie co spodziewać,ze będzie super zadbany czysciutki itd.
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
AMB
Posty: 55
Rejestracja: pt cze 10, 2005 12:55 pm

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: AMB »

Ewqa, wlasnie caly pic polega na tym, ze strupy ma nie Jimi, tylko Linus i to tylko na szyi (wlasnie wyczailem jednego za lewym uchem, reszta jest po prawej stronie). I czy to troche nie za dlugo na objawy swierzba? Jimi przywedrowal pod koniec lipca, a strupy Linusowi zaczely sie dopiero pod koniec sierpnia... To tak dlugo sie legnie? Ale jeszcze cie jakos dorwe na gg, ok?
Krwiopijka - spoko, shit happens ;)
Jutka - spodobala mi sie koncepcja z tymi pazurami. Narazie udalo mi sie chlasnac tylko prawa przednia lape, jak Linus byl jeszcze zaspany i nie kontaktowal za bardzo :)
Śliwa
Posty: 890
Rejestracja: śr maja 04, 2005 7:05 am

Zió?ka na dolegliwo?ci szczurków

Post autor: Śliwa »

A ja pozwolę sobie wspomóc was ze swojej strony swoją skromną wiedzą zielarską :)

Jeżeli chodzi o pasożyty, to ziółka moga tu znacznie pomóc...

Działanie przeciwpasożytnicze mają takie roślinki jak:

Korzeń cykorii (jest on w składzie "Ziół i warzyw" oraz "Ziół podstawowych Szczur" Herbal Pets)

Kłącze perzu (jest w składzie Ziół i warzyw II Herbal Pets)

Drapanie i strupki:

Mieszanka nasion Gryzonie (ostropest i ogórecznik)

Mieszanka kory (nie jest tajemnicą, że kora pozytywnie wpływa na skórę i futerko)

Mieszanka korzeni (szczególnie korzeń lukrecji działa leczniczo w chorobach skóry)

Kichanie:
Owoce pól i lasów II (szczególnie malina łagodzi objawy schorzeń układu pokarmowego)
Mieszanka korzeni (korzeń prawoslazu.... działa leczniczo na układ oddechowy)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Skóra i sierść”