NOWY SZCZUREK - 2gi w domu

Czyli jak połączyć szczurki, żeby się polubiły.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
max_misiu
Posty: 57
Rejestracja: czw maja 12, 2005 4:52 pm

NOWY SZCZUREK - 2gi w domu

Post autor: max_misiu »

Witam..

Mam pytanie.. mam 2-letnia samiczke szczura.. chciałbym dokupic do niej towarzysza.. albo towarzyszke.. klatke mam bardzo duza.. mam pytanie.. czy jak kupie nowego szczurka to moja Dzidzi zaakceptuje nowego szczurka czy beda sie gryzły?
Czy moga mieszkac razem w klatce czy nie (klatka jest na prawde bardzo duza..) szczurek ten co chce kupic jest dosc mlody, aczkolwiek usamodzielniony..

Doradzcie mi.. wiem ze nigdzie nie znajde bardziej fachowej pomocy niz tutaj..
Co lepiej kupic samca czy samiczkę - towarzyszke.. i czy moga razem mieszkac a ja moge byc spokojny o nie?

Pozdraiwam i prosze o odpowiedz
Michal :(
BB: 9124890
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

NOWY SZCZUREK - 2gi w domu

Post autor: Mycha »

1. Bardzo dobrze, że masz taki pomysł- szczurki powinny żyć w stadku.
2. Dokup samiczkę- szczurki szybko się rozmnażają...
3. Resztę informacji znajdziesz w dziale Stadko :)

[ Dodano: 27 Wrz 2005 03:10 pm ]
Zapraszam do tego topicu: http://szczury.org/viewtopic.php?t=1149&start=0
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
max_misiu
Posty: 57
Rejestracja: czw maja 12, 2005 4:52 pm

NOWY SZCZUREK - 2gi w domu

Post autor: max_misiu »

Witam

Dziekuje za naprawde szybka odpowiedz.. czyli mam zrozumiec ze moge spokojnie połaczyc szczurzyce 2-letnia z młoda szczurzyczka? Nic im sie nie stanie? Nie beda sie gryzły?
BB: 9124890
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

NOWY SZCZUREK - 2gi w domu

Post autor: Mycha »

Co do gryzienia- odsyłam do stadka.
Szczurka nie kupuj, a przyjmij od kogoś- zobacz ile jest ogłoszeń w Narodzinach i Zwierzakach.
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
max_misiu
Posty: 57
Rejestracja: czw maja 12, 2005 4:52 pm

NOWY SZCZUREK - 2gi w domu

Post autor: max_misiu »

Witam

Kupiłem szczurka.. samiczke.. zobaczymy jak bedzie.. nie ukrywam ze sie boje :(
BB: 9124890
dummy
Posty: 84
Rejestracja: pt lut 18, 2005 4:59 pm

NOWY SZCZUREK - 2gi w domu

Post autor: dummy »

mam nadzieję ze będzie dobrze. Moje potwory dopiero przestały walczyć ze sobą po 3 miesięcznym mieszkaniu w jedenj klatce....
?Stary lew jakby się regenerował. Ale dziwnie. Zdradza wszelkie oznaki młodego osła.(S.J.Lec)(To oczywiście o mnie...)
max_misiu
Posty: 57
Rejestracja: czw maja 12, 2005 4:52 pm

NOWY SZCZUREK - 2gi w domu

Post autor: max_misiu »

Witam..

No to niezle.. 3miesiace to strasznie dlugo..
narazie mam moje stworki w osobnych klatkach.. ale trzymam je obok siebie zeby sie wyczuły.. starcza "mowi" cos do małej szczurzycy.. wiesz jak to ladnie wyglada.. ohh ale nadal nie wiem czy polaczyc..
Jak chomika zblizylem do klatki to szczur od razu lapami machal tak jakby chcial zagryzc.. a jak szczurka zblizylem do szczurka to dzidzi tylko wącha i cos mowi.. hmm sliczne to :)
BB: 9124890
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

NOWY SZCZUREK - 2gi w domu

Post autor: Lulu »

[quote="max_misiu"]Jak chomika zblizylem do klatki to szczur od razu lapami machal tak jakby chcial zagryzc.. [/quote]

i pewnie by zagryzl :roll: szczur+chomik+obiadek dla szczura.


[quote="max_misiu"]ohh ale nadal nie wiem czy polaczyc..[/quote]

wg mnie jak juz kupiles nowa szczurke, to lacz. inaczej obydwie beda nieszczesliwe. szczur to zwierze stadne i nie powinien byc trzymany sam. ryzyko niepowodzenia niestety jest spore, bo 2 lata w samotnosci robi swoje. ale zawsze warto sprobowac.

poza tym:


[quote="Mycha"]Resztę informacji znajdziesz w dziale Stadko Smile
[/quote]

[quote="Mycha"]odsyłam do stadka. [/quote]

na prawde warto tam zajrzec i poczytac. duzo przydatnych informacji jest tam zawartych i moze pomoc.

ja w takiej sytuacji wzielabym dwa male. beda czuly sie razniej, poza tym, jezeli starszy szczur ich nie zaakceptuje to zawsze beda mialy siebie. i nie beda skazane na samotnosc.
max_misiu
Posty: 57
Rejestracja: czw maja 12, 2005 4:52 pm

NOWY SZCZUREK - 2gi w domu

Post autor: max_misiu »

Hey...

Moja dzidzi nie jest samotna :)) Lata po domku.. pieszcze ja.. ma dobrze.. aczkolwiek to nie jest to samo co posiadanie towarzysza na stałe :)
Boje sie ze jak wpuszcze mała to duza ja po prostu zagryzie.. Ehh :(
Moze poczekam az oswoje troszke małego szczurka?
BB: 9124890
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

NOWY SZCZUREK - 2gi w domu

Post autor: Mycha »

S-T-A-D-K-O
Please :wink:
Nie po to tyle się tam napisałam.
Zresztą pewnie Twój post zostanie tam przeniesiony.
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
max_misiu
Posty: 57
Rejestracja: czw maja 12, 2005 4:52 pm

NOWY SZCZUREK - 2gi w domu

Post autor: max_misiu »

OKi.. rozumiem.. po prostu nie zauwazyłem przy zakłdaniu tego tematu działu STADKO :)

[ Dodano: Wto Wrz 27, 2005 21:12 ]
CHyba jednak nie bedzie tak słodko jak sie wydawało.. :-(
Z poczatku jak stała klatka DZIDZI obok klatki nowej szczurzycy to Dzidzi ladnie pomrukiwala etc.. wyjalem dzidzi z klatki no to Dzidzi obeszla klatke i rzucila sie na kraty (w srodku siedziala mala szczurzyca..) myslalem ze to normalne, wiec wlozylem Dzidzi spowrotem do klatki.. klatki obu samiczek postawilem kolo siebie no i dzidzi jak zaczela parskac czy dmuchac powietrzem.. hmm nie wiem ak to nazwac.. wydaje mi sie ze ciezko bedzie :( Tak chcialbym zeby sie polubily.. nie musza mieszkac ze soba.. ale wystarczy zeby razem sie bawily na tapczanie albo gdzies.. co moge zrobic..
Prosze doradzciie mi.. pozdrawiam :(
BB: 9124890
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

NOWY SZCZUREK - 2gi w domu

Post autor: krwiopij »

przez kratki czesto nawet zaprzyjaznione szczury sie kloca... to normalne... uspokoj sie, odetchnij gleboko i pusc obie szczurki na kanapie lub innym miejscy, ktorego dzidzi nie uwaza za swoje terytorium... posiedz z nimi z pol godzinki, poobserwuj i jesli nie bedzie powaznych awantur (tzn. jesli duza nie ugryzie malej do krwi) wpusc je razem do swiezo wyszorowanej klatki... i pozwol im sie dogadac... prawdopodobnie beda piski, dzidzi bedzie przewracac mala i gonic ja po klatce, ale poki nie zrobi jej krzywdy - nie przerywaj... bedzie dobrze... :)
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
max_misiu
Posty: 57
Rejestracja: czw maja 12, 2005 4:52 pm

NOWY SZCZUREK - 2gi w domu

Post autor: max_misiu »

Oj ja nie mam serca.. nie potrafie tak zrobic.. nawet na mysl nie przychodzi mi to ze dzidzi moglaby zagrysc mala szczurke :(
Ohh ja tak chcialbym zeby sie polubily, zeby razem zamieszkaly ale boje sie ze dzidzi zagryzie szczurka!! :(
Nic ja ide wyjac nowego szczurka troszke go oswoic.. wiecie jaka dzidzi jest zazdrosna.. nawet przez kratki.. Hii
Jak poglaskalem nowego szczurka to dzidzi potem nei chciala byc glaskana :)
Ale przywyknie (mam nadzieje..) Ogolnie dzidzi KOCHA ludzi! Mysle ze pokocha szczurka drugiego ;)
BB: 9124890
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

NOWY SZCZUREK - 2gi w domu

Post autor: Lulu »

jezeli nie odwazysz sie ich polaczyc to na pewno jej nie pokocha... a laczenie moze byc cizke, moga byc piski i walki. ale trzeba byc twardym... kupic drugiego szczura by trzymac je w oddzielnych klatkach i nie probowac laczyc 'bo ja sie boje', to dosc glupi pomysl...

skoro sie boisz to na prawde poczytaj sobie inne tematy w dziale stadko i zobacz jak to wyglada i jak to opisuja inni.
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

NOWY SZCZUREK - 2gi w domu

Post autor: Nakasha »

Szczury potrzebują CZASU by się oswoić ze sobą!!

Poza tym to, że starsza czasem małą pogryzie nie jest niczym złym czy szokującym. Tak się dzieje i jest to normalna oznaka ustalania hierarchii. Nie można tego przeskoczyć i nie powinno się.

Kilka zadrapań to nic w porównaniu z radością, jaką będą dzielić szczurki, gdy już się polubia!!!

Sądzę, że starsza nie powinna gryźć małej do krwi. A na pewno nie zagryźć :/. Takie wypadki zdarzają się naprawdę rzadko!

Zazwycaj szczurki walczą ze sobą, ale bardziej biją się łapkami i piszczą, a nie gryzą.... Nie bój się tak, przecież to jest dla ich dobra ;). Jak leczy się zwierzę czasem trzeba dać mu bolesny zastrzyk, ale potem wyzdrowieje, tak samo trzeba im pozwolić powalczyć, by mogły się ze sobą dogadać ;)

Oczywiscie powinieneś przeprowadzić całą procedurę łącznia. Znajdziesz ją w dziale stadko, naprawdę, poszukaj samodzielnie....
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Stadko”