Aronia

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Gucio
Posty: 283
Rejestracja: czw cze 03, 2004 8:39 pm
Kontakt:

Aronia

Post autor: Gucio »

Co myslicie o podawaniu szczurkom aronii?? Mam tego ok 600 krzaków ;) Dzis dorwalam caly pojemnik przysuszonej aronii i dalam kilka kuleczek Gumce. Nie ruszyła nawet..ale ona dzis niewiele chciala jesc (tylko bylka i serek zolty). Myslicie ze to niezaszkodzi? Dodam, ze dla ludzi jest to bardzo zdrowe i 20dkg dziennie jest wrecz wsakazane. O ile sie nie myle to na nadcisnienie idealne ;)
Fam
Posty: 824
Rejestracja: śr mar 23, 2005 7:51 am
Kontakt:

Aronia

Post autor: Fam »

ja tez mam aronię i podaje czasem, zadnych ubocznych efektów nie zauważyłam, suszę tez czasem i dodaje do karmy (bo karmę przygotowuję sama z mieszanek różnych firm i własnego suszu owoców i ważyw)
Jak chcesz byc pewna to zadaj pytanie śliwie na PW (temu z herbal petsa), on ci powie na 100%
za tęczowym mostem: Karolcia
Awatar użytkownika
Ayumi
Posty: 1105
Rejestracja: pt wrz 02, 2005 3:51 am

Aronia

Post autor: Ayumi »

a jak to suszycie?
ze mną: Mysh
20 aniołków po drugiej stronie tęczy: Mr Happy; Harry; Floyd; Ramzes; Mia; Baby; Lucy; Elsa vel Elly; Alex; Pandora vel Panda; Dolls; Zazu; D; Shanti; Salomea Nine vel Sally; Antehai vel Anti; Elmer vel Elmo; Salem; Oskar; Tigra [']
Gucio
Posty: 283
Rejestracja: czw cze 03, 2004 8:39 pm
Kontakt:

Aronia

Post autor: Gucio »

W pończochę wsypuje i kąłde na kaloryfer albo w suszarce do ziół, grzybów, owoców etc :) Aronia sie raczej nie psuje (mi worek który zapomniałam zawieźć na skup przeleżał kilka m-cy i po wysypaniu zawartosci tylko kilka było zepsutych)
Awatar użytkownika
Bazyllia
Posty: 97
Rejestracja: ndz sty 20, 2008 9:14 pm

Re: Aronia

Post autor: Bazyllia »

Mojej szczurzynce, która ma guza zaczęłam podawać aronię w "sosie własnym" (mam od babci taki sok z aronii z całymi owocami).
Podobno aronia ma niesamowite właściwości.

"W eksperymentach na myszach pokazano, że w grupie dostającej polifenole rozwinęło się mniej nowotworów, mniej też było przerzutów mimo kancerogennej diety. Zestaw związków obecnych w aronii działa odtruwająco, redukuje niektóre toksyny, z innymi tworzy nierozpuszczalne kompleksy usuwając je z organizmu."

źródło: http://www.naturalnamedycyna.pl/index.p ... &Itemid=75

Czy ktoś z Was tego próbował?
Wierzę w medycynę naturalną, mam ogromną nadzieję, że aronia zahamuje rozwój guza. Zobaczymy za jakiś czas :)
Cyklotymia
Posty: 2376
Rejestracja: wt kwie 21, 2009 1:37 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Aronia

Post autor: Cyklotymia »

Tyle krzaków, możesz robić pyszne domowe wino aroniowe :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”