[SIERSC I SKORA] lysienie i plamy

Drapanie? Ranki? Martwica tkanki? Pasożyty? ... i inne dolegliwości związane ze skórą i pokrywającym je futerkiem.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Kaka
Posty: 1293
Rejestracja: pt lut 11, 2005 10:16 pm

[SIERSC I SKORA] lysienie i plamy

Post autor: Kaka »

ja wspominałam o smarowaniu szczura olejem,szczurowi lupież zejdzie, ale będzie cały tłusty i i tak kurację trzeba bedzie non stop powtarzać a szczur będzie cały czas tłusty. Łpież bedzie sie pojawiał bo to w końcu samiec,............. :roll:
W moim sercu na zawsze: WACŁAW 13.11.05r. BOB 3.07.05r. LUBOMIR 4.12.06r.
Niektórzy postradali zmysły, karmic trolla nie będę. Niektórym od władzy woda sodowa uderza do głowy
mataforgana
Posty: 1399
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 7:10 am

[SIERSC I SKORA] lysienie i plamy

Post autor: mataforgana »

dzisiaj nawiedziłyśmy weta. Iskra dostała zastrzyk z Ivomecu. do smarowania 2x dziennie Polfungicid.
pani wet przewiduje grzybice lub pasożyty...
BEZSZCZURZEWIE
['] Agrafka,Iskierka,Milva,Ryjek,Nitka,sunia Iskra,Zu,Bea,Arsen,Nan,Nezumi,Eskel&Askaro,Aslan&Amber,Nike,Sepia,
Ryu,Risa,Don,Ori,Diego,Gringo,Effe,Jamajka,Saskia,Imbir,Firmin,Cynamon,Paddy,Karmel,Phoenix,Geralt,Anemon
Awatar użytkownika
WildMoon
Posty: 1145
Rejestracja: śr wrz 29, 2004 10:57 am

[SIERSC I SKORA] lysienie i plamy

Post autor: WildMoon »

Beeato, pisz co z Pershingiem. Bylas u weta, co ten na to? Masz juz jakas odpowiedz odnosnie tych ciemnych plam na skorze szczura?
Before you speak, THINK!
T - is it TRUE?
H - is it HELPFUL?
I - is it INSPIRING?
N - is it NECESSARY?
K - is it KIND?
IVA
Posty: 1513
Rejestracja: śr lut 04, 2004 11:30 am
Lokalizacja: Gliwice

[SIERSC I SKORA] lysienie i plamy

Post autor: IVA »

Beata Sly i Dziki swego czasu tracili sierść - najbardziej na pyszczku, ale też i na całym ciele występowały okrągłe łyse plamy. Nie mieli co prawda żadnego łupieżu ale w niektórych miejscach, tam właśnie gdzie była ciemniejsza sierść skóra wyglądała, jak to określiła WildMoon, jak pomalowana flamastrem.
Mój wet stwierdził, że przyczyną mogą byc zmiany hormonalne. Dostałam od niego kropelki Efa Olie - preparat wspomagający leczenie chorób skóry u psów i kotów.
Z tego co sobie przypominam to dawałam im chyba po 3 kropelki 3 razy dziennie (wstyd sie przyznać nie pamiętam dokładnie, może Esti sobie przypomina, bo też dawała Mikusi).
Po 2 tygodniach serść pomału zaczęła odrastać i później już te zmiany nie wróciły.
Nie pamiętam ile kosztowały te krople, jak wszystkie leki weterynaryjne do najtańszych się nie zaliczały.
Jeśli Twój wet nie znajdzie przyczyny a zechcesz spróbować, to podaj mi swój adres, mnie zostało jeszcze dosyć sporo, więc w strzykawce mogę ci przesłać trochę, żeby wystarczyło tak na 3-4 tygodnie.
z prawie 100 kochanych ogonków pozostał tylko 1 :(
http://stylowabizuteria.com.pl/
diankaaa
Posty: 2
Rejestracja: śr lut 02, 2005 3:19 pm

?ysienie

Post autor: diankaaa »

Mam problem, jakiś czas temu mojej szczurci wyrosło coś a'la narośl na grzbiecie, strupek po pewnym czasie odpadł i wszystko się ślicznie zagoiło, choć została jej łysa plamka na ciałku. Ostatnio zauważyłam, że koło noska maleńka ma łysą plamkę, skóra nie jest ani zaczerwieniona, ani nie ma żadnych strupków... Czy to może objaw jakiejś choroby? Nie zauważyłam żadnej zmiany w zachowaniu zwierzaka. Proszę o pomoc. Buziaki!
Kocham Di:*
mataforgana
Posty: 1399
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 7:10 am

[SIERSC I SKORA] lysienie i plamy

Post autor: mataforgana »

BEZSZCZURZEWIE
['] Agrafka,Iskierka,Milva,Ryjek,Nitka,sunia Iskra,Zu,Bea,Arsen,Nan,Nezumi,Eskel&Askaro,Aslan&Amber,Nike,Sepia,
Ryu,Risa,Don,Ori,Diego,Gringo,Effe,Jamajka,Saskia,Imbir,Firmin,Cynamon,Paddy,Karmel,Phoenix,Geralt,Anemon
Fam
Posty: 824
Rejestracja: śr mar 23, 2005 7:51 am
Kontakt:

[SIERSC I SKORA] lysienie i plamy

Post autor: Fam »

ja proponuję konsultację z wetem i to jak najszybciej
za tęczowym mostem: Karolcia
mataforgana
Posty: 1399
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 7:10 am

[SIERSC I SKORA] lysienie i plamy

Post autor: mataforgana »

Fam: a to swoją drogą. również polecam.
BEZSZCZURZEWIE
['] Agrafka,Iskierka,Milva,Ryjek,Nitka,sunia Iskra,Zu,Bea,Arsen,Nan,Nezumi,Eskel&Askaro,Aslan&Amber,Nike,Sepia,
Ryu,Risa,Don,Ori,Diego,Gringo,Effe,Jamajka,Saskia,Imbir,Firmin,Cynamon,Paddy,Karmel,Phoenix,Geralt,Anemon
Beeata
Posty: 923
Rejestracja: sob lut 28, 2004 12:48 pm

[SIERSC I SKORA] lysienie i plamy

Post autor: Beeata »

poniewaz bylismy u weta postanowilam napisac cos tu. tak dokladnie to nie wiadomo co jest ze szczurem a poniewaz ma juz ten niebezpieczny wiek( 1 rok 9 miesiecy) to mysle ze wszystko co mu sie przyplatuje teraz to moga byc objawy chociazby poczatkow jakiegos nowotworu wewnetrznego . Weterynarz obejrzal go pod lampa i grzybow nie stwierdzil ,ale poniewaz nie kazdy grzyb jet widoczny dal mu mazidelko do smarowania . ponadto mamy od jakiegos czasu ( ok miesiac) problem z jednym okiem o czym chyba pisalam ostatnio .oko zmetnialo ,sa jakies widoczne zmiany w rogowce raczej trwale Od 3 dni kropimy gentamicina i zmetnienie zniknelo ,ale widac jasna plamke na rogowce i wet mowil ze raczej tak juz zostanie . Co jeszcze? Nigdy nie mial zadnych strupow a teraz z boku wychlastal sobie ranke .Jest sucha ale jakos nie widze zeby miala tendencje do znikania. No i najwyrazniej ma od jakiegos czasu wzmozony apetyt,normalnie konia z kopytami by zjadl .Wszystko to w sumie mi sie nie podoba :cry: Tak wiec ,smarujemy sie,kropimy oko i spozywamy witaminy,ktore dal nam wet ( taka specjalna mieszanka witamin w kroplach bo vibowitu szczuras jakos nie lubi) . Chetnie odkupilabym od kogos kilka kapsulek tego specyfiku uodparniajacego ,bo jakos nie nie usmiecha mi sie kupowac calego opakowania :lol: .Ale nic ,jutro podzwonie po lecznicach ,moze gdzies sprzedaja na sztuki . Iva,wyslalam ci priv wiadomosc,nie wiem czy nie dostalas czy zrezygnowalas:)Pozdrawiam forumowiczow
"Dwie rzeczy są nieskończone - Wszechświat i głupota ludzka. Co do tej pierwszej istnieją jeszcze wątpliwości." A .Einstein
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

[SIERSC I SKORA] lysienie i plamy

Post autor: limba »

[quote="Beeata"]bo jakos nie nie usmiecha mi sie kupowac calego opakowania [/quote]
skąd jesteś? bo w Wawie u Wojtyś bez problemu można dostać na sztuki..
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
foka_z_zakonu
Posty: 244
Rejestracja: ndz sty 16, 2005 11:00 pm

[SIERSC I SKORA] lysienie i plamy

Post autor: foka_z_zakonu »

dzisiaj zauważyłam, że Tymek nie ma sierści na tylniej łapce, jakby to napisać wyłysiała mu :( i tu nasuwają mi sie pytania do was. czy to może być spowodowane tym, że:
- Cycor często myję tą łapkę?
- ma niedobór witamin czy nie daj boze ma grzybice?
już sama nie wiem, szczurek zachowuje sie normalnie, ładnie je, jest wesoly... dodam ze ma 1,5 roku...
Jak mu pomóc? Czy konieczna jest wizyta u weterynarza?
Tymuś - R.I.P
ObrazekObrazekObrazekObrazek
IVA
Posty: 1513
Rejestracja: śr lut 04, 2004 11:30 am
Lokalizacja: Gliwice

[SIERSC I SKORA] lysienie i plamy

Post autor: IVA »

Beato nie zrezygnowałam. Przez jakiś czas obserwowałam ten temat, jednak po zmianach trochę się gubię i nie zauważyłam Twojego postu. Zostawiłam Ci wiadomość na pw ale dla pewności podaję też tutaj swoje gg 7885471 i czekam na adres, pod który mam wysłać kropelki :D Na gg jestem dostępna wieczorami lub w nocy, jakby mnie nie było zostaw wiadomość, napewno odpowiem. Co do kapsułek to omówimy na gg ale napisałam Ci też na pw
Pozdrawiam
z prawie 100 kochanych ogonków pozostał tylko 1 :(
http://stylowabizuteria.com.pl/
igorlan
Posty: 3
Rejestracja: ndz paź 15, 2006 11:06 am

[SIERSC I SKORA] lysienie i plamy

Post autor: igorlan »

Czy możliwe jest że z wiekiem kolor sierści potrafi się zmienić??? nasza 4 miesięczna szczura zaczyna mieć wyraźnie jaśniejszą sierść na pupie. Zasadniczo powinna być czarna ale teraz tylna częśc ciała przechodzi w szarość-brąz. Czy docelowo cała taka będzie czy to tylko miejscowe. Jeśli tak to dlaczego się tak dzieję. Czy ktoś z was spotkał się z czymś podobnym?????

pozdr
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[SIERSC I SKORA] lysienie i plamy

Post autor: ESTI »

igorlan, to co sie dzieje u Twojego szczurka jest zupelnie normalne.
Kapturki z wiekiem wlasnie rudzieja, zaczyna sie to czesto od pupki, na boczkach itp, z czasem cala czern moze przemienic sie w braz. ;)
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Skóra i sierść”