Problem - szczur nie chce jeść warzyw i owoców

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Problem - szczur nie chce jeść warzyw ani owoców

Post autor: merch »

No nie wiem , jak niechcesz byc brutalny (a) to przynajmniej nie przynos smietany tylko jogurt, i chociaż makaron razowy daj lekko ugotowany , ziemniaka , no i nie mów ze cukrowej kukurydzy nie chce jeść bo w to nie uwierze , zawsze to zdrowsze od śmietany .
Pozdr M
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
olaihekate
Posty: 97
Rejestracja: sob sie 20, 2005 7:49 am

Problem - szczur nie chce jeść warzyw ani owoców

Post autor: olaihekate »

moze spróbuj dać zwierzątku suchy pokarm innej firmy polecam firmę ,,MEGANA"
A ja i tak Cię kocham...malutka:*
agacia
Posty: 675
Rejestracja: ndz maja 15, 2005 7:32 pm

Problem - szczur nie chce jeść warzyw ani owoców

Post autor: agacia »

Jak moje ogonki nie chialy jesc chrupek to im nie dawalam nic innego do jedzenia tylko chrupki i teraz to jest ich podstawowy pokarm,a czasem dostana cos ekstra i z jedzeniem nie ma problemu :wink:
Mały[*] (25.04.05-12.07.06)
Mr Jingles[*] (26.06.05-28.05.07)
Ewqa
Posty: 1354
Rejestracja: wt gru 28, 2004 8:06 pm
Lokalizacja: Wawa

Problem - szczur nie chce jeść warzyw ani owoców

Post autor: Ewqa »

Przegłodzić. Jak wczoraj wyjadły wieczorem wszystko i nie zostało im nic na noc (mnie nie było w domu), to nawet zabrały sie za kolbę i wyjadły pszenicę z miseczki.

Czy wasze też teraz jedzą wiecej w związku z jesienią? Moje wsuwają wszystko w każdych ilościach.
Pod Niebieskim Kocem : Lilka, Luna, Norka, Malinka
Teraz ze mną: Fiona, Cleo, Milka i Mała.
Awatar użytkownika
Maugosia
Posty: 829
Rejestracja: pn lip 11, 2005 1:39 pm
Lokalizacja: Tychy

eelb

Post autor: Maugosia »

A mi za to szczurki chudną... tzn ta jedna. Rozróżniałam je grubością, teraz rozróżniam minimalną różnicą w odcieniu futerka. Nasionka jedzą, kolby im też smakują, płatki kukurydziane to przysmak, suche pieczywo tez pochrupią, sałate wtryniają z trzęsącymi uszkami, jogurty i kaszki ze smakiem wyliżą... ale za Chiny ludowe nie lubia świeżej marchewki, jabłka, banana... nic a nic, nawet winogron... i czekoladą gardzą... ale wafelek zjedzą... wybredne to to i chude to to ...ekhm jednym słowem "wybrzydzątka". :albino: :|
Obrazek
Obrazek
Śliwa
Posty: 890
Rejestracja: śr maja 04, 2005 7:05 am

smako?yki dla szczurków

Post autor: Śliwa »

A co sądzicie o ziółkach...... Herbal Pets?

Do zielonki może być trudno przekonać szczurka (choć w składzie ziół Podstawowych Szczur jest dużo mniszka lekarskiego, a mniszek to szczurek powinien zajadać...... poza tym specjalnie pod kątem szczurków przygotowaliśmy też mieszanki owoców
Owoce tropikalne czyli chipsy banana, ananasa, melona i arbuza - niby to smakołyk ale bardzo zdrowy i naturalny bo owoce są niekandyzowane czyli bez dodatku cukru.

Myślę, też, że można by podać tym wybrednym zwierzakom również Owoce pól i lasów II (owoc wiśni, maliny, porzeczki, jarzębiny)

a może by tak coś naturalnego do ścierania ząbków i na futerko.... np. Gałązki drzew liściastych (lipa, wierzba, leszczyna, brzoza) to może pomóc na drapanie...

I na koniec Mieszanka nasion Gryzonie (skład: nasiona czerwonego prosa, nasiona rzepy, nasiona ostropestu, nasiona ogórecznika, nasiona kozieradki, nasiona babki płesznik) nie będę zachwalał ale poszukajcie sobie w necie czegoś o ostropeście czy ogóreczniku....... naprawdę warto by przyzwyczaić szczurki do tych produktów....... ja mogę zagwarantować, że drapać się po nich na pewno nie będą a jak będą dostawały regularnie to po kilku tygodniach zobaczycie efekty.np. lśniące i bardziej gęste futerko.... :)
Santa99
Posty: 121
Rejestracja: pn lis 07, 2005 1:40 pm

Jak skusi??

Post autor: Santa99 »

Mam pytanko: jak skusić szczura do jedzenia np. warzyw? :D Oprócz zwykłego jedzenia i chleba nie chce jadać innych smakołyków. :o Dziwne... :? A przecież szczurki to chyba łakomczuchy... :) Proszę o porady jak skłonić szczurka do zjadania różnych rzeczy. :D Z góry dzięki.
Bandyta

Za tęczowym mostem:
Cezar [*][/b]- jedna sekunda potrafi zmienić wszystko ;(
Atos [*][/b]- choroba nie dała ci szansy ;(
Korlis
Posty: 769
Rejestracja: ndz wrz 18, 2005 7:39 am

Problem - szczur nie chce jeść warzyw ani owoców

Post autor: Korlis »

Hmm,moze np. bedziesz mieliła warzywka lub owoce i podawac.A ziarna je?
:P
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

Problem - szczur nie chce jeść warzyw ani owoców

Post autor: sachma »

probuj dawac.. moje szczury zawsze chca jesc to co ja... wiec czesto jem z nimi owoce :lol: ja gryza one gryza i tak znika jabuszko albo bananek :)
mozesz tez sprobowac polac owoce jogurtem naturalnym :)

jesli to maly szczurek to nie dziw sie ze je malo owocko... nawpycha w siebie ziarenka i nie starcza mu miejsca na owocki :) dawaj je na noc - zauwazylam ze moje szczury najwiecej zjadaja w nocy, wiec warzywa i inne takie dostaja na noc...
Obrazek
olaihekate
Posty: 97
Rejestracja: sob sie 20, 2005 7:49 am

Problem - szczur nie chce jeść warzyw ani owoców

Post autor: olaihekate »

zgadzam się z uzytkownikiem sachma. Pozatym spróbuj wyczuć co twój szczur lubi jeść najbardziej. Moze nie chce jeść np.marchewki ,bo poprostu jej nie lubi :) pozdrawiam
A ja i tak Cię kocham...malutka:*
Santa99
Posty: 121
Rejestracja: pn lis 07, 2005 1:40 pm

Problem - szczur nie chce jeść warzyw ani owoców

Post autor: Santa99 »

Spróbuję coś wsadzić i jutro zobaczę czy zjadł. :D
Bandyta

Za tęczowym mostem:
Cezar [*][/b]- jedna sekunda potrafi zmienić wszystko ;(
Atos [*][/b]- choroba nie dała ci szansy ;(
Mirea el tahiri
Posty: 23
Rejestracja: ndz lis 06, 2005 9:27 pm

Problem - szczur nie chce jeść warzyw ani owoców

Post autor: Mirea el tahiri »

Moja pierwsza szczurzyca nie jadła nic co nazywało się jabłko czy marchewka....tylko ziarno, efekt był taki że żyła tylko 1,5 roku, myśle że jedzenie miało duży wpływ na postęp choroby...także warto przekonywać ogonki w miarę możliwości do jedzenia owoców i warzyw...Życze powodzenia :D
Beeata
Posty: 923
Rejestracja: sob lut 28, 2004 12:48 pm

Problem - szczur nie chce jeść warzyw ani owoców

Post autor: Beeata »

jesli nie chce jest surowych ( jak moj:-/) sprobuj dac ugotowane w malej ilosci wody albo " szrpnij sie" i kupuj zupki jarzynowe dla niemowlat Gerber:)))
"Dwie rzeczy są nieskończone - Wszechświat i głupota ludzka. Co do tej pierwszej istnieją jeszcze wątpliwości." A .Einstein
dimitria
Posty: 82
Rejestracja: pt mar 25, 2011 11:40 am

Nieto - czyli żyjemy samym zbożem.

Post autor: dimitria »

Trafił mi się ciężki, doprawdy ciężki przypadek. Przybywam, by prosić Was o pomoc.
Moja Nieto nie jada warzyw, owoców, ani nabiału. Tak, nie jada. Och, no może najdzie ją czasem chęć na dwa małe kęsy.
Uwielbia płatki owsiane i potrafi jeść je tonami, niemniej jeśli ma zjeść banana czy marchew, przypomina to bardziej męczarnię aniżeli jedzenie. Jajkiem pogardziła, kurczakiem pogardziła, jogurtem, bananem, cykorią, kiełkami, brokułami, marchwią, pomidorami i truskawkami. Czuję się beznadziejnie niekompetentna.
Czy powinnam wystawić jej tymczasowo wszelkie kolby, nasiona, suchy pokarm i urządzić jej owocowy chrzest bojowy? Jeśli nie, jak jej zapewnić odpowiednie związki i witaminy?
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Nieto - czyli żyjemy samym zbożem.

Post autor: noovaa »

Jeśli z dobrej suchej karmy zjada wszystkie składniki, to jej na siłę bym nic nie pchała. Co jakiś czas sprawdzałabym tylko czy może jednak się skusi. Możesz do poidełka co jakiś czas 1/8 saszetki vibovitu dawać, zawsze to więcej witamin.

Ważne jest by jadła dobrą, zdrową suchą karmę.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”