[Akcesoria] Zabawki do klatki...

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Korlis
Posty: 769
Rejestracja: ndz wrz 18, 2005 7:39 am

[Akcesoria] Zabawki do klatki...

Post autor: Korlis »

Ja ostatnio w sklepie widziałam taka z odstepami między pretami 1 cm,i sa taklie boskie,takie podne tylko wieksze o wiele wieksze i kosztują tez bosko-ok.2400zł :shock:
Mnie by na taka klatke stac to nie było :krzywy: Ale są tez inne fajne klatki dla szcurów na która stać mnie jest :pol:
:P
Nisia
Posty: 2363
Rejestracja: sob lut 12, 2005 7:07 pm

[Akcesoria] Zabawki do klatki...

Post autor: Nisia »

[quote="Korlis"]im to by sie przydal hamak z metalu lub skały aby nie przegryzł[/quote]
A może zrobić taki "oszukany" hamak?
Kupić odpwiednich wymiarów plastykową miskę (ważne - brzegi pozwalające na zaczepienie np. spinaczy), obwiązać ją wokół sznurkiem i powiesić w klatce za pomoca spinaczy. Bez sznurka - spada pod obciążeniem (testowałam). Wymościć czymś, aby było miękko pod pupkę. W końcu to plastyk nie tkanina i może dłużej przetrzyma, a poza tym plastykowe miski są tanie.
[quote="knautia"]orócz klatki druga meline maja we wnęce biurka, leżą tam rozmaite śmieci, ale one nic z nimi nie robia nawet juz nie gryzą pudełek które tam są, po prostu włażą tam i leżą... [/quote]
Nieparwdopodobne, takie grzeczne szczury? Moje, oprócz klatki, mają w pokoju, zaraz zaraz, dwa pudełka, przestrzeń za szufladą, przestrzeń pomiędzy dyktą w łóżku, a tkaniną (wejście własnozębnie wygryzione, aktualnie znoszą tam śmieci), kufer łóżka. To, hmm, 5 melin? Aktualnie używanych, czasem przenoszą śmieci z meliny do meliny i melinują tez jedzenie (i tu jest problem, w szczególności z tą meliną przedostatnią). Poza tym jest jeszcze jedno pudło - dawna melina, aktualnie nieużywana. A może ja mam szczury pielgrzymujące? Ciągle zmieniające miejsca do spania?
A tak swoją drogą, trudno mi powiedzieć, ale może masz zbyt wielki porządek w pokoju. Moje ogony to śmieciary i lubią bałagan ;) Ale póki tego nie odkryłam i miały tylko jedną melinę zachowywały się identycznie jak Twoje.
Awatar użytkownika
cucumberek
Posty: 211
Rejestracja: pt lis 04, 2005 5:42 pm

[Akcesoria] Zabawki do klatki...

Post autor: cucumberek »

niestety w mojej klateczce zbyt dużo zabawek nie ma... chociaż zbieram się z wstawieniem jabłonkowej gałązki ;) na razie mają drabinkę, hamaczek i huśtawkę, kórą usilnie ignorują. Zresztą drabinka też nie cieszy się powodzeniem- więc właściwie niczym się nie bawią :/ ale na liście do św. Mikołaja napisałam o jakiejś zabawaczce do klatki, to może coś fajnego dostaną te moje brzdące :D no bo szkoda tak, klatka nie jest duża, bo w sam raz na dwa szczury, ale ma świetnie urządzone wnętrze... bardzo dużo się tam zmieści :)
Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś (Antoine de-Saint Exupery)
Korlis
Posty: 769
Rejestracja: ndz wrz 18, 2005 7:39 am

[Akcesoria] Zabawki do klatki...

Post autor: Korlis »

Heh,jestm smutna bo jestm chora :cry:
Boli mnie gardło,mam gorączke,kaszle ale siedze przed kompem bo nie moge lezeć....
No i własnie miałam lekcje na 8:00 no i wstałam jak zawsze o 7:00,no postaniowiłam mnie iść z tych przyczyn.No i wziełam do siebie do łóżka jednego z bliźniaków bo tamten spał a ten domagał sie o wyjście więc go wzięłam i poszłam do łóżka i se pomyślałam niech se pochodzi,zaraz położe go i pójde spać. No i chyba byłam tak osłabiona że zapomniałam go położyc do klatki i zasnęłam z nim.Dobra,obudziłam sie o 11:40,ale jeszzce leze,ale cos mnie pod brzuchem pcha,patrze,a kubuś zgnieciony pod moim brzuchem ledwo złapał wdech :) Ale podobało mu sie bo wskoczył mik na ramie i zacał mnie oblizywać:)
Heh,a myślałam że go zgniotłam na dobre :lol:
:P
Awatar użytkownika
cucumberek
Posty: 211
Rejestracja: pt lis 04, 2005 5:42 pm

[Akcesoria] Zabawki do klatki...

Post autor: cucumberek »

hohoho ja na pewno bym nie mogła zasnąć, bałabym się że za łóżko mi nawieje :D w ogóle coś strasznie aktywne dzisiaj moje szczury... Ciumek sam mi po ręce wylazł z klatki, a nigdy tego nie robił... on w ogóle taki ciumowaty jest, stąd imię :D
Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś (Antoine de-Saint Exupery)
knautia
Posty: 372
Rejestracja: czw kwie 14, 2005 4:33 pm

[Akcesoria] Zabawki do klatki...

Post autor: knautia »

[quote="Nisia"] może masz zbyt wielki porządek w pokoju[/quote]
hmm... brałam to pod uwagę, ale nic się nie da zrobić (chociaż mój M i zwierzaki usolnie nad tym pracują), bo względny porządek jest mi potrzebny do zdrowia psychicznego :-)
ale potrafię się poświęcić i czasem specjalnie rozrzucam jakies śmieci i smakołyki, żeby sobie pozbierały, ale one ich nie chcą...- moze zbyt teatralnie to wygląda... :-) a one wolą śmieci "naturalne"
nenya
Posty: 84
Rejestracja: wt lis 01, 2005 1:28 pm
Kontakt:

[Akcesoria] Zabawki do klatki...

Post autor: nenya »

Moje maja wszędize meliny-jedna bardziej zżyta ze mną-biega po moim biurku-wyjmowała mi papiery z segregatorów i robiła sobie gniazdko:) Druga mają w mojej na wciąż otwartej dolnej szufladzie szafy a trzecie to w kartonach z piżamami:P

Ale ale chciałam się pochwalić moim noawym patentem-poszewka z jaśka jakiegoś(np ciepła wełniana z jaśka kanapowego) jeden róg zawiązany do górnych prętów klatki i uformowana z tego jaskinia-kochają to:)
barrt
Posty: 2
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:48 am

[Akcesoria] Zabawki do klatki...

Post autor: barrt »

A ja z innej beczki: z czego najplepiej zrobić dużą klatkę?? Mam kupną ale ona już jest za mała. Myślę nad większą ale nigdzie nie ma nic większego.
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

[Akcesoria] Zabawki do klatki...

Post autor: sachma »

info masz tu :
http://szczury.org/postlink/33619.htm?h ... dowa#33619

i jak wpiszesz w opcji szukaj "budowa" to pojawi sie jeszcze wiecej... troche inicjatywy.
Obrazek
czukukkcza
Posty: 544
Rejestracja: czw sie 18, 2005 11:16 am

[Akcesoria] Zabawki do klatki...

Post autor: czukukkcza »

a może samemu zrobiony namiot z materiału:)?
nie wiem jescze jakby to ten teges zrobić,ale mam już mi koncepcja kiełkuje w łebku...
Pabluś i Stachanek razem na Niebieskiej Łące...
AnNi
Posty: 22
Rejestracja: śr sty 04, 2006 3:27 pm
Kontakt:

[Akcesoria] Zabawki do klatki...

Post autor: AnNi »

Ja wlasciwie tez sie zastanawiam co dodac do klatki (jak bym miala szzura) tzn jak zrobic zabawki..mam pytanko: czy klatka po papugach falistych moze byc dla szczurka? jest bardzo duza raczej wysoka..moglabym zrobic pietra ale..niewiem sama ,pomozcie:P!pa:*
Za tydz. -SZCZURcia

Wreszcie sie doczekałam!
>
{[..]}
}{
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[Akcesoria] Zabawki do klatki...

Post autor: ESTI »

[quote="AnNi"]zy klatka po papugach falistych moze byc dla szczurka? jest bardzo duza raczej wysoka..moglabym zrobic pietra ale..niewiem sama ,pomozcie:[/quote]
Pytanie zadane w osobnym temacie, wiec tam prosze rozmawiac na ten temat. ;)
Obrazek
zabkaa:)
Posty: 88
Rejestracja: sob lis 12, 2005 8:42 pm

[Akcesoria] Zabawki do klatki...

Post autor: zabkaa:) »

mogą być huśtawki zrobione z takich sitek do piaskownicy hehe znalazłam przed chwilą na balkonie takie cacko z lat dzieciństwa ;) dziurki to ma przecież, to tylko nawlec na jakiś sznurek i gotowe :)

PS. ludzie, weszłam sobiena ten naprawdę pożyteczny temat, a tu jedynie jakieś 5 pierwszych odpowiedzi jest o wyposażeniu... całkowiecie nie na temat większość i tylko bałagan się zrobił...
gruby1232
Posty: 7
Rejestracja: ndz lut 05, 2006 3:20 pm

Co jeszcze moge da? do klatki??

Post autor: gruby1232 »

Obrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Co mógł bym dodać do tej klatki?? :jezor: sorry za jakośc zdjęć ale robione były telefonem.
Ostatnio zmieniony ndz lut 05, 2006 8:46 pm przez gruby1232, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[Akcesoria] Zabawki do klatki...

Post autor: Lulu »

widac, regulamin jest Ci obcy :?

w kazdym razie zajrzyj tu >>klik<< ;)

na przyszlosc radze:
1. przeczytac regulamin i go przestrzagac.
2. przed zalozeniem nowego tematu przeszukac forum i sprawdzic czy nie ma juz na nim odpowiedzi na Twoje pytanie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyposażenie / akcesoria”