Straszne głupoty o szczurach

Pytania i odpowiedzi, czyli ogólnie o szczurach.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Makarona
Posty: 11
Rejestracja: ndz sty 01, 2006 4:41 pm

Straszne głupoty o szczurach

Post autor: Makarona »

Aloha!

Od razu mówie, jestem nowa.Przymajmniej tutaj.

A co do szczura wedrwnego i laborijnegomi: to jeden i ten sam gatunek.
Rattus norwegicus. Róznice miedzi nimi sa znikome, chociarz sie wydaje innaczej.
A potomstwo "mieszane" jest plodne nie mniej jak rodzice.

To, co czlowiek sobie hoduje w domu to rattus norwegicus, forma domestica, bo wlasnie tak sie to "naukowo" nazywa.

A ja zmykam, zanim mi sie dostanie... :roll:

Pa,
Mara
Madziula19
Posty: 32
Rejestracja: sob gru 31, 2005 8:29 pm
Kontakt:

Straszne głupoty o szczurach

Post autor: Madziula19 »

no mi moi dziadkowie opowiadali jak to po wojnie całe miasteczko zatruło się mięsem wieprzowym,bo świnia zeżarła szczura (nieżywego) z ogonem i jej mięso było ze strychniną...hmmm...
a tak przy okazji...czytam was i czytam.,..i tak sobie myślę...że skoro mam zamiar kupić sobie szczurka to ,że kupię 2 tej samej płci :)
a czy mogę na razie kupić jednego a doszczurzyć się powiedzmy za miesiąc(może szybciej)??
Obrazek
Dona
Posty: 2033
Rejestracja: pt lip 09, 2004 3:45 pm

Straszne głupoty o szczurach

Post autor: Dona »

Nie ma przeciwwskazań, chociaż jakbyś miała 2 od razu, to ominąłby Cię problem łączenia. ;)
Madziula19
Posty: 32
Rejestracja: sob gru 31, 2005 8:29 pm
Kontakt:

Straszne głupoty o szczurach

Post autor: Madziula19 »

tylko kurczę u nas w mojej małej mieścinie rzadko bywają szczurki...więc jak już kupić to trzeba mieć farta...ale może jutro kupię...a jak nie to pojadę do wrocka i tam kupię 2 :D
Obrazek
mataforgana
Posty: 1399
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 7:10 am

Straszne głupoty o szczurach

Post autor: mataforgana »

więc skoro masz mozliwość dojazdu do Wrocka, to epiej poszukaj jakiegoś malucha z domowej hodowli, będzie pewniejszy :)
BEZSZCZURZEWIE
['] Agrafka,Iskierka,Milva,Ryjek,Nitka,sunia Iskra,Zu,Bea,Arsen,Nan,Nezumi,Eskel&Askaro,Aslan&Amber,Nike,Sepia,
Ryu,Risa,Don,Ori,Diego,Gringo,Effe,Jamajka,Saskia,Imbir,Firmin,Cynamon,Paddy,Karmel,Phoenix,Geralt,Anemon
Kaka
Posty: 1293
Rejestracja: pt lut 11, 2005 10:16 pm

Straszne głupoty o szczurach

Post autor: Kaka »

Chcialam się z wami pozdielić tym :


"szczur
Szczur znany jest nam. Najczęściej widujemy go w
piwnicach i garażach. Ludzie łapią je i przewożą do
sklepów zoologicznych. Szczur przyzwyczaja się do ludzi.
Żywi się marchewką, słonecznikiem, bananem, owsem.
Żyje na wolności 5 lat a w klatce do 10
jest wspaniały"

powiem szczerze ze jak to czytałam to nawet sie nie smialam, ale miałam ochotę wysłać maila to tego blogowicza który to pisał. Podaje adres strony http://pedrol.republika.pl/pedrak.html
W moim sercu na zawsze: WACŁAW 13.11.05r. BOB 3.07.05r. LUBOMIR 4.12.06r.
Niektórzy postradali zmysły, karmic trolla nie będę. Niektórym od władzy woda sodowa uderza do głowy
Ewqa
Posty: 1354
Rejestracja: wt gru 28, 2004 8:06 pm
Lokalizacja: Wawa

Straszne głupoty o szczurach

Post autor: Ewqa »

[quote="Kaka"]jest wspaniały" [/quote]

No przynajmniej to jedno zgodne z prawdą :)
Pod Niebieskim Kocem : Lilka, Luna, Norka, Malinka
Teraz ze mną: Fiona, Cleo, Milka i Mała.
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Straszne głupoty o szczurach

Post autor: Lulu »

:shock:

az czasami slow mi brak by skomentowac to co ludzie wymysla...

chociaz osotanio na gronie przeczytalam, ze ktos mial kolege, ktoremu szczur zyl 13 lat... juz mi sie nawet nie chcialo komentowac...
Nisia
Posty: 2363
Rejestracja: sob lut 12, 2005 7:07 pm

Straszne głupoty o szczurach

Post autor: Nisia »

[quote="Madziula19"]no mi moi dziadkowie opowiadali jak to po wojnie całe miasteczko zatruło się mięsem wieprzowym,bo świnia zeżarła szczura (nieżywego) z ogonem i jej mięso było ze strychniną...hmmm...[/quote]
Wydaje mi się, że tutaj ludzie zatruli się nie strychniną, a czymś innym. Była wojna i nikt się nie interesował, czy mięso jest zdrowe, czy nie, a ludzie juz tak mają, ze szukają winnego. No i znaleźli... szczura. Przecież świnia równie dobrze mogła zatruć się czymś innym, a trucizna przeszła do jej mięsa.

Ostatnio taksówkarz mnie pytał, czy szczury chorują na wściekliznę. Oburzyłam się i powiedziałam, ze pod żadnym pozorem (może nie miałam racji, ale tak mi się wydaje). A on mi na to, ze kiedyś go ugryzł szczur (dziki) i chorował na dur brzuszny. Nie wiem co ma wścieklizna do tyfusu, ale powiedziałam mu, ze szczur nie choruje na dur, ale mógł zjeść coś z bakteriami duru, albo ugryźć kogoś chorego na dur. I bakterie mogły jeszcze być na zębach albo w ślinie zwierzęcia.
Madziula19
Posty: 32
Rejestracja: sob gru 31, 2005 8:29 pm
Kontakt:

Straszne głupoty o szczurach

Post autor: Madziula19 »

ale to było grubo po wojnie..i lekarze postawili diagnoze,że to była strychnina od szczura!!całe miasto zachorowało (to maleńka mieścina)...a tu taki zonk,że strychnina jest roślinna...a trutki na szczury są ze strychniną...więc myślę,że szczur zjadł trutkę,umarł,zjadła go świnia i ludzie sie zarazili po zjedzeniu jej mięsa...a winny temu kto?? no właśnie...człowiek!!
a nie bidny szczurek :)
Obrazek
KA
Posty: 12
Rejestracja: wt sie 09, 2005 12:11 pm
Kontakt:

Straszne głupoty o szczurach

Post autor: KA »

heheh to nieźle jest wyedukowany albo myślał że dasz sie wkręcic :D
"Nigdy nie odwołuj się do lepszej natury człowieka - być może wcale jej nie ma. Zawsze podkreślaj, że masz na względzie jego interes."

Lazarus Long
Awatar użytkownika
Hope
Posty: 63
Rejestracja: pt sty 06, 2006 5:03 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Straszne głupoty o szczurach

Post autor: Hope »

[quote="ifuritka"]Mi w sklepie powiedzieli ze szczury zyja 8 lat.. [/quote]


to mi w zoologiku piwiedzieli że okolo 9-10 lat :P hehehe żebyście widzieli minę mojej mamu :D :D :D
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

Straszne głupoty o szczurach

Post autor: ESTI »

[quote="Hope"][quote="ifuritka"]Mi w sklepie powiedzieli ze szczury zyja 8 lat.. [/quote]


to mi w zoologiku piwiedzieli że okolo 9-10 lat :P hehehe żebyście widzieli minę mojej mamu :D :D :D[/quote]

Trzeba takich niedouczonych sprzedawcow poprawiac i wyprowadzac z bledu, zeby dalej glupot nie wygadywali. ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Hope
Posty: 63
Rejestracja: pt sty 06, 2006 5:03 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Straszne głupoty o szczurach

Post autor: Hope »

[quote="ESTI"][quote="Hope"][quote="ifuritka"]Mi w sklepie powiedzieli ze szczury zyja 8 lat.. [/quote]


to mi w zoologiku piwiedzieli że okolo 9-10 lat :P hehehe żebyście widzieli minę mojej mamu :D :D :D[/quote]

Trzeba takich niedouczonych sprzedawcow poprawiac i wyprowadzac z bledu, zeby dalej glupot nie wygadywali. ;)[/quote]

to się chyba dzisiaj do Carrefoura to tego zoologicznego aż przejadę :wink:
AMB
Posty: 55
Rejestracja: pt cze 10, 2005 12:55 pm

Straszne głupoty o szczurach

Post autor: AMB »

maly offtop:
dzisiaj sie obsmialem: moj dziadek powiedzial ze w telewizji powiedzieli ze szczury powoduja depresje dodac nalezy, ze depresje mam, szczury tez, a dziadek szczurow sie chyba po prostu... boi :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „O szczurach”