[SIERŚĆ I SKÓRA] czerwone strupki

Drapanie? Ranki? Martwica tkanki? Pasożyty? ... i inne dolegliwości związane ze skórą i pokrywającym je futerkiem.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[SIERSC I SKORA] czerwone strupki

Post autor: ESTI »

Nie odpowiedzialam Ci poniewaz najpierw chcialam wiedziec, gdzie sa strupki. ;)

Powiem tak - najlpiej, zeby maluch nie zlizywal masci, jednak zlizanie jej nie spowoduje zatrucia czy innych efektow ubocznych. Najlepiej jak bedziesz wsmarowywac w ranki, ktorys z preparatow, tak zeby wiekszosc sie wchlonela - im wiecej tym lepiej.
Obrazek
IVA
Posty: 1513
Rejestracja: śr lut 04, 2004 11:30 am
Lokalizacja: Gliwice

[SIERSC I SKORA] czerwone strupki

Post autor: IVA »

Z solcoserylem byłabym ostrożna. To znaczy nie ma sprawy, można smarować, jednak do czasu wchłonięcia się nalezy pilnowac żeby ogonek nie zlizywał. Znajoma prowadząca aptekę, gdy dowiedziała się że kupuje ten żel dla ogonka powiedziała mi, że nalezy uważać, bo może dojść do zatrucia.
Stosowałam solcoseryl ale pilnowałam ogonka tak długo aż się wchłonął ( mocne wsmarowanie jak mówiła Esti pozawala na szybkie wchłonięcie). Gdy mijesca smarowania jest całkiem suche, możesz swobodnie wypuścić malucha.
z prawie 100 kochanych ogonków pozostał tylko 1 :(
http://stylowabizuteria.com.pl/
VipXXL
Posty: 25
Rejestracja: pn lut 27, 2006 6:04 pm

[SIERSC I SKORA] czerwone strupki

Post autor: VipXXL »

Mój szczurek ma te strupki na karku (jeżeli można je nazwac jeszcze strupkami, bo teraz one są podobne to ślimaczących się dziur). No właśnie co ja mam zrobic jak Chesterek drapie się i gryzie w to miejsce i coraz bardziej je podrażnia ... :/ ?
Kupiłam tą maść "Solcoserylem" i smaruje go czekam az sie wchłonie ... ! Ale cio ja mam zrobić żeby on nie robił większej rany niż ma ... przeciez szczura plastrem nie zakleje ... lol ! Prosze o szybka odpowiedz :P Pozdrawiam ;)
IVA
Posty: 1513
Rejestracja: śr lut 04, 2004 11:30 am
Lokalizacja: Gliwice

[SIERSC I SKORA] czerwone strupki

Post autor: IVA »

Aby było wiadomo co robić musisz ustalić co jest przyczyną a mogą byc różne - od niewłaściwych warunków higienicznych, poprzez alergię do grzybicy i pasożytów włącznie.
Solcoseryl pomoże w szybszym zaleczeniu ran ale wtedy, gdy zostanie usunieta ich przyczyna. To najszybciej ustali dobry wet.
z prawie 100 kochanych ogonków pozostał tylko 1 :(
http://stylowabizuteria.com.pl/
VipXXL
Posty: 25
Rejestracja: pn lut 27, 2006 6:04 pm

[SIERSC I SKORA] czerwone strupki

Post autor: VipXXL »

Sorry ale potrzebuję pomocy ... :|
Ostatnio mój szczurek wugrapał sobie dziurę w karku ... po zaszczykach ... a teraz stosuję maść ... ale nie moge dopilonowac aby sie nie drapał ... :roll:
Czy ktoś możę mi powiedzieć jak ochronic ta ranke do wyleczenia ... :sad2: !!!
Prosze o szybką odpowiedz ... Pozdrawiam i buziaczki zostawiam ;)
Nisia
Posty: 2363
Rejestracja: sob lut 12, 2005 7:07 pm

[SIERSC I SKORA] czerwone strupki

Post autor: Nisia »

Spis treści - "martwice". Poza tym opcja "szukaj" i poza "martwicami" "natręctwa".
Ew@
Posty: 2
Rejestracja: pn sty 23, 2006 1:48 pm

[SIERSC I SKORA] czerwone strupki

Post autor: Ew@ »

Witam wszystkich wielbicieli "Ogonków". Mam barzdo podobny problem, kilka dni temu zauważyłam, że moja Amfa ma dziwnie uformowaną sierśc przy policzkach. Gdy przyjrzałam się jej blizej okazało się, że nie ma sierstki w kilku miejscach i ma ranki. POobserwowałam ją dokąłdniej w akwarium i starsznie się skrobie po tych meijscach. Nie wiem, czy konieczna jest wizyta u weterynarza i moze moge spróbowac jakoś zaradzić sama. Nadmienie, ze nie wprowadzałam ostatnkio do jej dniety zadnych nowości, sciółkę ma tą samą....je normalnie jest skora do zabawy jak zawsze. A przeczytałam o Echinacei (mój szczurek notorycznie prycha, wet ogłosił, ze nie jest to żadna infekcja), chciałabym ją zastosowac tylko nie wiem w jakiej formie i w jakich dawkach, czy mozecie coś podpowiedzieć. Będe wdzięczna za wszelkie sygestie.
POzdrawiam
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[SIERSC I SKORA] czerwone strupki

Post autor: Lulu »

Ew@, mi to wyglada na swierzb... bez weta sie nie obejdzie, nawet jezeli nie mam racji... warto by niunke zobaczyl specjalista.
Danio_92
Posty: 3
Rejestracja: pt mar 24, 2006 9:48 pm
Kontakt:

[SIERSC I SKORA] czerwone strupki

Post autor: Danio_92 »

Hej! :-(
Mam problem z moim szczurem. Jest albinosem i ma na imię Bianka. Na początku, gdy do mnie trafiła miała pełno strupków na szyji. Pomyślałam, że to z nadmiaru białka. Jednak dobrze myślałam, bo po pewnym czasie znikły. Potem jednak, gdy się z nią bawiłam zauważyłam dosyć duży strupek. Bianka cały czas to rodrapuje. Dziś leciała jej z tego krew. Przemyłam to wodą utlenioną. Nie wiem z czego to może się pojawić. Myślę, że dobrze ją karmie. Ale jeśli źle myślę? Pomóżcie mi, bo mojego kolegi szczur zadrapał się na śmierć :cry: Podaję swój numer gg : 5582831 i adres tlena : daniela_13@tlen.pl .
VipXXL
Posty: 25
Rejestracja: pn lut 27, 2006 6:04 pm

[SIERSC I SKORA] czerwone strupki

Post autor: VipXXL »

Danio_92, Mój szczurek też miał strupka ... dosyć dużego którego rozdrapywał .... z rany leciała krew i bardzo się ślimaczyła .... Ale kupiłam maść Solcoseryl ! mój ogonek w miejscu rany wygryzł sobie nawet sierć ... ranę smarowałam mu 3 razy dziennie najpierw Riwanolem potem Solcoserylem ... ale jeżeli będziesz uzywał tej maści do Szczura ... najlepiej będzie jeżeli się z nim pobawisz do weschnięcia maści w skórę ... drapaniu szczurka nic nie poradzisz .... sprawdz na wszelki wypadek długość paznokci ogonka ... może sa za długie ... ! Pozdrawiam Pa ;)
Danio_92
Posty: 3
Rejestracja: pt mar 24, 2006 9:48 pm
Kontakt:

[SIERSC I SKORA] czerwone strupki

Post autor: Danio_92 »

Czy można jakoś spiłować te ostre pazury?Chciałam iść z nią do weterynarza,ale nie wiem czy oni mu je spiłują. Pozdrawiam :przytul:
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[SIERSC I SKORA] czerwone strupki

Post autor: ESTI »

Pazurki mozna przyciac, mozesz to zrobic u weta.
Obrazek
Danio_92
Posty: 3
Rejestracja: pt mar 24, 2006 9:48 pm
Kontakt:

[SIERSC I SKORA] czerwone strupki

Post autor: Danio_92 »

a nie wiesz może ile to będzie kosztować? :drap:
VipXXL
Posty: 25
Rejestracja: pn lut 27, 2006 6:04 pm

[SIERSC I SKORA] czerwone strupki

Post autor: VipXXL »

No własnie nie wiem ja mam takiego weta u siebie w mieście że nie chciał przyciąć mojemu ogonkowi pazurków ... bo stwierdził że sie boi :roll: Pozdrawiam ;)
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[SIERSC I SKORA] czerwone strupki

Post autor: ESTI »

Koszt zalezy od weta i kliniki - trzeba pytac sie indywidualnie.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Skóra i sierść”