KOMENDY

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

Gammaliel
Posty: 10
Rejestracja: śr mar 09, 2005 6:43 am

KOMENDY

Post autor: Gammaliel »

Mój na szeleszczenie. Czegokolwiek:
papierek - znaczu cukierek, a jak nie cukierek to papierek po cukierku, który można wciągnąc pod biurko.
coś z materiału - można wciągnąć pod biurko.
zwykły papier - należy wciągnąć pod biurko
folia - koniecznie wciągnąc pod biurko

NAleży wszystko wciągnąć pod biurko
No more
Celina
Posty: 245
Rejestracja: czw sie 05, 2004 11:42 am
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

KOMENDY

Post autor: Celina »

Ja jestem dopiero na etapie uczenia moich panienek swoich imion :D Coraz lepiej mi idzie :) Ale zgadzam się, szczurki rzeczywiście nie reagują na treść a na intonację wyrazów.Kiedy Meliska gdzieś się wybiera, gdzie isc raczej nie powinna to głośno wymawiam jej imię...i wiem że reaguje na mój głos a nie na samo imię bo jeszcze się do niego nie przywiązała :lol:
Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, jeśli się ją dzieli                           
Obrazek
Quasia
Posty: 56
Rejestracja: śr paź 13, 2004 10:00 pm
Kontakt:

KOMENDY

Post autor: Quasia »

Ja nie mam żadnych komend, mój szczuras chyba mnie rozumie, (prawie :wink: ) zawsze się słucha :wink:
Tymuś [*] czerwiec 2004 - 14.01.2006 [*],
Nickuś [*] luty 2006 - 05.07.2007 [*]
Hanusia - wciąż przy mnie
Nika6
Posty: 47
Rejestracja: wt lut 14, 2006 12:27 pm

KOMENDY

Post autor: Nika6 »

Fajnie że macie takie "wytresowane" szczurki może podpowiedzie co zrobić żeby przychodził na zawołanie itd.? Ja mojego próbowałam coś nauczyć ale się nie udało :sad3:
Santa99
Posty: 121
Rejestracja: pn lis 07, 2005 1:40 pm

KOMENDY

Post autor: Santa99 »

Do tego trzeba trochę czasu. Mów do niego po imieniu, wołaj. Po pewnym czasie się nauczy. A do wołania. Rób tak: Mówisz imię i dajesz smakołyk, już później wołasz i jak przyjdzie to dajesz smakołyk. A potem coraz mniej smakołyków ( bo by się spasł no i byś zbankrutowała :roll: ) :D
Bandyta

Za tęczowym mostem:
Cezar [*][/b]- jedna sekunda potrafi zmienić wszystko ;(
Atos [*][/b]- choroba nie dała ci szansy ;(
Shurka
Posty: 414
Rejestracja: czw mar 02, 2006 6:07 pm
Kontakt:

KOMENDY

Post autor: Shurka »

Santa99, a czy myślisz, że da się tego samego nauczyć, nie dając smakołyków? Nauka zapewne potrwa dłużej, ale czy będą takie same efekty?
zapraszamy do naszej galeryji ;)

oraz na temat poświęcony nam
Santa99
Posty: 121
Rejestracja: pn lis 07, 2005 1:40 pm

KOMENDY

Post autor: Santa99 »

Wiesz, ja właściwie robiłam to bez smakołyków :roll: I nawet nie wiadomo kiedy się nauczył. :D Po prostu cmokałam i przychodził. Po prostu... się nauczył 8)
Bandyta

Za tęczowym mostem:
Cezar [*][/b]- jedna sekunda potrafi zmienić wszystko ;(
Atos [*][/b]- choroba nie dała ci szansy ;(
mazoq
Posty: 1795
Rejestracja: pn lut 13, 2006 11:35 pm
Kontakt:

KOMENDY

Post autor: mazoq »

ja nie uczyłam Arali żadnych komend, nie słucha mnie nawet jak się wydzieram "złaź stamtąd!!!!" a jakoś żyjemy i mamy się dobrze :D
Shurka
Posty: 414
Rejestracja: czw mar 02, 2006 6:07 pm
Kontakt:

KOMENDY

Post autor: Shurka »

Santa99 i jak szybko udało Ci się to osiagnąć? Shurka w poniedziałek bedzie u mnie od miesiaca. Już kilka dni po jej przybyciu rozpoczęłam "nauczanie". Wydawała się w pełni oswojona. Szczerze mówiąc efekty nie są aż tak widoczne, bo to jej "widzi mi się" czy przyjdzie czy nie. Czasami myślę nad tym, czy jej pojawienie się jest czystym przypadkiem, zrządzeniem losu, czy może usłuchaniem komendy, jaką wydałam?
Wiem, że przychodzenie wychodzi jej coraz lepiej, tym bardziej w momentach, kiedy w ręce trzymam przysmak, za który dałaby się pokroić :lol:
zapraszamy do naszej galeryji ;)

oraz na temat poświęcony nam
Santa99
Posty: 121
Rejestracja: pn lis 07, 2005 1:40 pm

KOMENDY

Post autor: Santa99 »

No cóż mazoq, nie wszyscy chcą mieć takiego szczurka jak ty. :? Inni wolą, że kiedy cmokną one biegną do nas z radością. :D Taakie słodziaki ;) Tak jak ci już mówiłam Shurko, nawet nie wiem kiedy się nauczył. :zakochany: Próbuj, w końcu się nauczy :thumbleft:
Bandyta

Za tęczowym mostem:
Cezar [*][/b]- jedna sekunda potrafi zmienić wszystko ;(
Atos [*][/b]- choroba nie dała ci szansy ;(
mazoq
Posty: 1795
Rejestracja: pn lut 13, 2006 11:35 pm
Kontakt:

KOMENDY

Post autor: mazoq »

Santa99, nie wiem o co Ci chodzi

a Arala reaguje na widok i odgłos jedzenia, choćbym jej wsypała do michy to samo co ja jem to ona i tak musi mi wydzierać moją porcję :P
GraCia
Posty: 103
Rejestracja: sob mar 04, 2006 7:13 pm

KOMENDY

Post autor: GraCia »

Ja tam jak jeszcze mieszkalam z siostra ( palatina) to uczylam podobnych komed ale jeszcze kilka innch fajnych:
kółeczko- ciur obraca sie
na gore- ciur wspina sie po rączkach od komody
Naj śmieszniej wyglądala Amelka ['] bo obracala sie wtedy kiedy nie udawalo sie jej wskoczyc na krzeslo a bardzo tego chciala :lol:
halcia
Posty: 20
Rejestracja: pt mar 24, 2006 6:40 pm

KOMENDY

Post autor: halcia »

do moich przemawia mlaskanie,sa przy mnie w dwie sekundy :D
mazoq
Posty: 1795
Rejestracja: pn lut 13, 2006 11:35 pm
Kontakt:

KOMENDY

Post autor: mazoq »

"weź przestań!" - przestaje gryźć daną rzecz na ok. 5 sekund :P
Shurka
Posty: 414
Rejestracja: czw mar 02, 2006 6:07 pm
Kontakt:

KOMENDY

Post autor: Shurka »

no to w takim razie nikt ani nic nie przebije mojej Shury. Dlaczego? to proste! czy bym zakrzyknęła "ej" czy "cmoknęła", czy też wykorzystała miliony innych kombinacji, ona... i tak udaje że nie słyszy! :haha:
jest nadal szkolona, potrafi już przyjść na "chodź" ale tylko wtedy kiedy sama tego chce :jezor2:
zapraszamy do naszej galeryji ;)

oraz na temat poświęcony nam
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Główne”