KOMENDY

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

Korlis
Posty: 769
Rejestracja: ndz wrz 18, 2005 7:39 am

KOMENDY

Post autor: Korlis »

A mojego Kubusia i moja Lare nauczyłam kilka komend i polecam,szczury bardzo szybko sie ucza :D
naprzykład ja stosuje takie komendy:
*Psik-psik - nie wolno/nie idź tam
*Cmokanie/gwizdanie - wołanie
*Chodź/Masz - mówi samo za siebie
*Wracaj - wracaj do klatki
*Sssss - wracaj na poduszke

Oczywiscie jak to szcury-maja czasem swoje widzenia i nie słuchaja :wink:
Ale tak to jest wszystko OK!
:P
pueblo
Posty: 46
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 11:28 am

KOMENDY

Post autor: pueblo »

ja moje jeszcze oprócz tego co ty Korlis, to nauczyłem na cmok cmok, że przychodzą i dają buzi :D
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

KOMENDY

Post autor: sachma »

ja Bandyte niczego nie ucze :lol: poprostu rozmawiam z nim jak z czlowiekiem i on rozumie o co mi chodzi :lol:
jak powiem przytlumionym glosem "jak mogles" (ostatnio tak zrobilam jak zjadl mi prace z polskiego) kladzies sie przy ziemi i powolutku do mnie podchodzi, widac skroche, jak krzykne "nie wolno" tez wie o co chodzi :wink:

nigdy nie przywiazywalam uwagi do nauki jakis sztuczek czy polecen, poprostu mowilam jak do czlowieka i oczekiwalam ze zrozumie o co chodzi, i mimo zadkich wyjatkow widac ze on rozumie... ale mysle ze w przypadku Bandyty decydujacy jest ton glosu... w zaleznosci od sytuacji mam zupelnie inny ton, czasem wrecz piszcze, a czasem mam bardzo niski glos wszystko zalezy od mojego humoru, Bandyta nauczyl sie rozruzniac ton glosu i kojazyc z moim nastrojem :wink:
Obrazek
Nisia
Posty: 2363
Rejestracja: sob lut 12, 2005 7:07 pm

KOMENDY

Post autor: Nisia »

U mnie aktualnie funkcjonuje "nie idziemy tam", "nie wolno", "nie", "zostaw", "nie gryź" i na własne imię reagują. Kiedyś jeszcze działało "chodź do mnie", ale aktualnie często się psuje ;) A jak coś przeskrobią to się taaaakie milutkie robią, taaakie przytulaśne. No, aniołeczki wręcz. A ja się zaczynam niepokoić, co tym razem mi zeżarły.
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

KOMENDY

Post autor: sachma »

:D hehe u mnie tez tak jest :lol: jak Bandyta jest za mily to znaczy ze cos zbroil :lol: i wtedy zaczyna sie moja wedrowka po pokoju w poszukiwaniu zniszczen :lol:
Obrazek
sechmet
Posty: 555
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 11:32 am
Lokalizacja: Warszawa

KOMENDY

Post autor: sechmet »

ja też moich nudziarzy nie ucze komend, szczury też ludzie 8) i rozumieją po ludzku.... tylko często udają że nie słyszą :lol:
she's got the devil in her heart ...
moje szczurki
Awatar użytkownika
sopocianka
Posty: 594
Rejestracja: ndz cze 26, 2005 5:26 am
Lokalizacja: Sopot

KOMENDY

Post autor: sopocianka »

Często cmokam na Okrucha, żeby przyszedł, ale nie zawsze raczy się pofatygować, ale kiedy zawołam "Chodź, dostaniesz coś", to zaraz przybiega.

Myślę, że szczury bardziej reagują na intonację głosu niż na treść.
Kiedy głaszczę Okrusia i drapię zawsze szepczę mu pieszczotliwie i on wtedy wie (tak myślę), że go kocham i też mi okazuje swoje przywiązanie (rozplaszcza się lub/i liże rękę).
Za TM: Ret, Kangus, Urodzinka, Okruszek, Skrawek, Flips, Settimo, Yeti, Skierka, Chochlik
grzegorz
Posty: 140
Rejestracja: śr lip 27, 2005 2:16 pm
Lokalizacja: bremen

KOMENDY

Post autor: grzegorz »

u mnie reaguja na imie-wydaje mi sie...
i na klaszczenie jak klasne to odchodza od kwiatkow czy kabli
no i do klatki ale do tego pokazuje im kierunek

[quote="sachma"]poprostu rozmawiam z nim jak z czlowiekiem i on rozumie o co mi chodzi [/quote]
ja tez tak robie i neraz wydaje mi sie ze robia mine jak by chcaly powiedziec "dobra dobra skoncz! i tak zrobimy co chcemy :wink:
Piksi(2)+Metzger(2) 2 samiczki(kawa z mlekiem+popiel)(bialy z czarnym kapturkiem:))
8 tygodni-a jedza jak by nigdy nic nie jadly:)))ciekawskie i glosne:))
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

KOMENDY

Post autor: sachma »

tak apropos tego rozmawiania ze szczurami, to dzis sie zbulwersowalam...
jestem osoba gadatliwa :lol: a do tego jestem chora i caly dzien siedze w domu.. no wiec jedynym rozmuwca jest Bandyta.. ale dzis gdy tylko cos do niego mowilam albo odwracal sie dupa, albo biegl do domku i chowal sie pod sciolka! :| skandal poprostu....
Obrazek
Fam
Posty: 824
Rejestracja: śr mar 23, 2005 7:51 am
Kontakt:

KOMENDY

Post autor: Fam »

Moja przychodzi wołana po imieniu, poza tym reaguje na Karola, szczurola szmyrgola i myszka, bo różnie ja czasem nazywam a mój chłopak to w ogóle przebija wszystkich w wymyślaniu na nią określeń, szybko się przyzwyczaja do nowych i wie że chodzi o nią, reaguje też na masz, chodź to normalka, ale jest tak ciekawskim szczurem, że niewolono dla niej nie istnieje, kiedyś bala się pstrykania palcami, teraz nawet to jej nie powstrzyma przed wlezieniem pod łóżko
Ostatnio zmieniony wt lis 08, 2005 3:33 pm przez Fam, łącznie zmieniany 1 raz.
za tęczowym mostem: Karolcia
Nisia
Posty: 2363
Rejestracja: sob lut 12, 2005 7:07 pm

KOMENDY

Post autor: Nisia »

A mnie się nie wydaje, aby szczury rozumiały co do nich mówimy. Wyczuwają nasze emocje i słyszą brzmienie wypowiadanych słów, ale nie ich treść. I jeśli szczurek sopocianki reaguje prawidłowo na "chodź, dostaniesz coś" to dlatego, zę nauczył się, iż na taki dźwięk dostaje coś dobrego do jedzenia.
Moje reagują np. na "nie gryź" niezależnie od intonacji. Mogę zamruczeć pod nosem albo krzyknąć i reakcja jest ta sama.
Ewqa
Posty: 1354
Rejestracja: wt gru 28, 2004 8:06 pm
Lokalizacja: Wawa

KOMENDY

Post autor: Ewqa »

A najlepiej uczą się na cmokanie, mlaskanie o ile to znaczy "JEDZONKO" ;) :D
Pod Niebieskim Kocem : Lilka, Luna, Norka, Malinka
Teraz ze mną: Fiona, Cleo, Milka i Mała.
Heresy
Posty: 340
Rejestracja: sob lis 13, 2004 10:21 pm
Kontakt:

KOMENDY

Post autor: Heresy »

Moja reaguje najczesciej na cmokanie ale szybciej ja wywabie potrzasaniem dropsow w pudelku :D niz jakakolwiek komenda :P
Kończy się jedno zaczyna drugie, nie ma juz nic co by mnie cieszyło....
Awatar użytkownika
Zirrael
Posty: 1347
Rejestracja: wt paź 04, 2005 1:12 pm
Lokalizacja: Warszawa

KOMENDY

Post autor: Zirrael »

Zdecydowanie grzechot dropsów to jest to :!: wszystkie moje panie na ten dźwięk wyłażą z kątów i zakamarków i pędzą mało sobie łapek nie połamią do mnie :wink: mniej więcej po 5 sekundach mam 3 panny na ramionach.
Obrazek
Ewqa
Posty: 1354
Rejestracja: wt gru 28, 2004 8:06 pm
Lokalizacja: Wawa

KOMENDY

Post autor: Ewqa »

decydowanie grzechot dropsów to jest to
To tak maja wszystkie szczurki :D pobudka z najgłębszego snu ;)
Pod Niebieskim Kocem : Lilka, Luna, Norka, Malinka
Teraz ze mną: Fiona, Cleo, Milka i Mała.
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Główne”