Ulubione przysmaki Waszych milusińskich ;)

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Patha
Posty: 372
Rejestracja: pn mar 27, 2006 6:42 am
Kontakt:

Ulubione jedzonko

Post autor: Patha »

Moja Pestka uwielbia ... paluszki beskidzkie ! lubi też ciucie i karme dla gryzoni.
Jestem ciekawa czy polubi sałatke w której jest Drobno siekana ciucia i warzywa ;)
blanka:*edi
Posty: 222
Rejestracja: wt lis 29, 2005 1:00 pm

Ulubione jedzonko

Post autor: blanka:*edi »

Upodobania jedzeniowe mojego szczura to przede wszystkim serek topiony. Uwielbia czekolade (w każdej postaci), zupe pomidorowa z ryżem, galaretke, twaróg ze śmietaną i szczypiorkiem lub rzerzucha, marchewkę z groszkiem gotowane na parze, ciasteczka BeBe, lody, bitą śmietane, a za czipsami (ketchupowymi) to poprostu szaleje:D No i jeszcze uwielbia krówki (ale tylko kruche, mordoklejek nie rusza)
Dum suppetit vita, enitamur, ut mors quam paucissima, quae abolere possit, inveniat
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

Ulubione jedzonko

Post autor: ESTI »

blanka:*edi, matko jedyna. :shock:
- serek topiony smaczny, ale to najgorsza wersja sera - ja daje tylko chorym
- zupka pomidorowa, mam nadzieje, ze gotowana specjalnie dla nich
- twarog tak, ale po co ta smietana, zazwyczaj jest dosc tlusta
- to samo tyczy sie bitej smitany
- ale rozwalilas mnie chipsami, to na prawde nieodpowiedni jadlospis dla szczura.

Ja tez karmie maluszki dobrym i tresciwym jedzonkiem, ale trzeba miec umiar - zwlaszcza z przyprawami i chemia. Czy nie lepiej wyrzucic to z jadlospisu i dac cala reszte, ale bardziej zdrowa?
Obrazek
blanka:*edi
Posty: 222
Rejestracja: wt lis 29, 2005 1:00 pm

Ulubione jedzonko

Post autor: blanka:*edi »

Jak on chodzi po całym domu to czasami dorwie coś do jedzenia niekoniecznie przeznaczonego dla niego ;) I bez obaw ja mu tych wszystkich rzeczy nie daje czesto. Dostaje to od czasu do czasu i to zwykle tylko w przypadku kiedy ja akurat jem to coś, a on wpycha mi się do talerza i coś podkrada. Oczywiście warzywka, owoce itp. też zjada (chociaż za takimi rzeczami nie przepada). Zjada też trawki, jakieś listki itp. rzeczy napotkane na spacerkach na dworze (wychodzi na dwór przez cały czas i lubi sobie po śniego pobiegać oczywiście jest do tego przyzwyczajony no i jest to szczur dziki-wędrowny urodzony w październiku więc już wtedy był na dworze jak było zimno). I ogólnie to nie je tak niezdrowo jakby to wyglądało ;)
Dum suppetit vita, enitamur, ut mors quam paucissima, quae abolere possit, inveniat
Bartek i Ilonka
Posty: 327
Rejestracja: czw mar 30, 2006 7:36 pm
Lokalizacja: Poznań

Ulubione jedzonko

Post autor: Bartek i Ilonka »

Stara poczciwa Kreseczka to mogłaby żywić się wyłącznie ziemniakami. Bywało, że nie ruszyła mięska, a ziemniaki znikały w mgnieniu oka. Poza tym każda postać ziemniaka była dobra - chipsy i frytki (choś zabronione, to czasami coś udało jej się ukraść). Poza tym jogurty i serki - jak je lizała to oczy wychodziły jej z orbit.

Maluchy jescze nie maja swoich preferencji, ale jogurtów nie lubią.

Nie muszę oczywiście dodawać, że chipsy to zabójstwo szczurka. Kreska kiedyś kilka razy dostała, ale dało się zauważyć że przytyła. Od tamtego czasu miała szlaban na chipsy, frytki, popcorn i inne. Niestety przyzwyczailiśmy ją do tego, że może nam coś ukraść i czasami jej się udało (a złodziej był straszny). Dodam tylko, że zmarła, bo miała niewydolność krążeniową.

Maluchy chipsa ani frytki nie zobaczą na oczy.
Iza
Posty: 58
Rejestracja: pt mar 31, 2006 2:42 pm

Ulubione jedzonko

Post autor: Iza »

Suszone banany to takie czipsy z bananów tak?? mam takie, moge dać je szczurkowi??
Dona
Posty: 2033
Rejestracja: pt lip 09, 2004 3:45 pm

Ulubione jedzonko

Post autor: Dona »

Jasne, że możesz. ;) tu masz trochę.
Awatar użytkownika
markos333
Posty: 49
Rejestracja: śr mar 29, 2006 7:48 pm
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Ulubione jedzonko

Post autor: markos333 »

Jajko na twardo :P COokie szczegolnie uwielbia rozbijac skorupke :) Wyjada wsyzstko ze srodka i wychodzi wydmuszka :D
http://www.marekhp.boo.pl
[*][*][*]Cookie[*][*][*]
Dodż :* :D
Awatar użytkownika
Elly
Posty: 1127
Rejestracja: ndz sty 29, 2006 2:22 pm

Ulubione jedzonko

Post autor: Elly »

Heheh, ja dzisiaj przyniosłam do domu nowy wynalazek, a mianowicie ryż prażony :D Jeju, laski jak tylko usłyszą szelest papierka, to czekają na brzegu biurka, zeby tylko dostac :lol: Sama zjesc nie moge, bo nie moge sie od nich opędzic. W tym tkwi wlasnie problem, heh, bo nie chce im tego duzo dawac :] Dobrze, ze jeszcze mi z buzi nie wyciągają :D
Moje stadkoEliza, Korek i Gina :D || Za Tęczowym Mostem: Pysia, Mary Jane, Dee Dee, Masza, Greta, Wujuś (Karmel)[']
Awatar użytkownika
Mona i Kuba
Posty: 200
Rejestracja: sob cze 25, 2005 7:10 am
Lokalizacja: Poznań

Ulubione jedzonko

Post autor: Mona i Kuba »

[quote="Elly"]nowy wynalazek, a mianowicie ryż prażony [/quote] chodzi Ci o taki preparowany - dmuchany??

Nasze dziewczyny za tym przepadają i tak samo za preparowana pszenicą :D Spokojnie, szczurzynki mogą bez obaw sie tym objadać, choć nasze jak już nie maja ochoty czy są przejedzone to olewają nawet największy smakołyk... kulturka 8)

Tu o preparowanych cudach różnych
Teraz z nami: Zoe, Layla i Koja
Obrazek
Aniolki [']: Abi, Nevi i Lila
Awatar użytkownika
Elly
Posty: 1127
Rejestracja: ndz sty 29, 2006 2:22 pm

Ulubione jedzonko

Post autor: Elly »

No wlasnie o to mi chodzilo :D Ja sama to lubie, wiec jest git :P
Moje stadkoEliza, Korek i Gina :D || Za Tęczowym Mostem: Pysia, Mary Jane, Dee Dee, Masza, Greta, Wujuś (Karmel)[']
Norma
Posty: 16
Rejestracja: pt mar 31, 2006 4:47 pm

Ulubione jedzonko

Post autor: Norma »

Moja szczurzyca UUUUWIELBIA jogurt. Nie istnieje dla niej lepszy przysmak niż on. Niestety jest na diecie, więc dużo go nie zajada. ;P Jakbym miała położyć po jednej stronie jakiegoś ziemniaka (lub cos innego, co lubi), a po drugiej jogurt, to....nie porównujmy ;), od razu by poleciała do jogurtu i zaczęła go wylizywać. 8)

[ Komentarz dodany przez: LuLu: Nie Kwi 02, 2006 12:52 am ]
Posty nie na temat zostaly wyciete. mod. LuLu
O to moja szczurzyca. Piękna, nie? ;D
Iza
Posty: 58
Rejestracja: pt mar 31, 2006 2:42 pm

Ulubione jedzonko

Post autor: Iza »

mój szczyrek lubi jogurt truskawkowy
mazoq
Posty: 1795
Rejestracja: pn lut 13, 2006 11:35 pm
Kontakt:

Ulubione jedzonko

Post autor: mazoq »

Urwałaby rękę za: jabłko, ser biały, bułkę, wapno w płynie dla dzieci i wszelkiego rodzaju chrupki (im słodsze tym lepiej)
Alicee
Posty: 8
Rejestracja: pn mar 27, 2006 6:37 pm
Kontakt:

Ulubione jedzonko

Post autor: Alicee »

Moje baby oddały by ogony za banany [suszone w szczególności]
-jabuszka
-jogurcik
- kochają pogryzać makaron

pozdrawiam 8)
Moja Gingi.
We śnie ze mną.
Na jawie w krainie wielkich dropsów.
Kocham Cie :*
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”