glaskanie przy jedzeniu

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

violet
Posty: 279
Rejestracja: pt kwie 21, 2006 7:07 am

glaskanie przy jedzeniu

Post autor: violet »

Najpierw moze przywitam was wszystkich serdecznie, jako ze to moj pierwszy post tutaj :D Mialam juz wczesniej jednego szczurka, wydaje mi się, ze byl ze mna szczesliwy, a jednak mam kilka pytan na ktore moze tu znajde odpowiedz ;)
Więc pierwsze..: Mam mlodziutkiego szczurka od trzech dni, staram sie go oswajac stopniowo, nie stosujac zadnych sztuczek po prostu przyzwyczajac go do mojej obecnosci.. Ostatnio polozylam dlon obok jego legowiska, Drops obwąchał ją, zaczał lekko przygryzac a potem usadowil sie na niej i zaczał sie myc :) Nastepnie zszedl by wcinac chrupka :) Pozwolilam sobie wtedy go poglaskac - nie uciekal, nawet nie przestal jesc :D Tylko ja nie wiem, czy powinnam go glaskac przy jedzeniu.. ??
Obrazek
standard black hooded i blue berkshire oraz dumbo cocoa spotted :)

"Let go of complicated feelings, than there's no price to pay "
mazoq
Posty: 1795
Rejestracja: pn lut 13, 2006 11:35 pm
Kontakt:

glaskanie przy jedzeniu

Post autor: mazoq »

jak to mu nie przeszkadza to czemu nie? ja nawet specjalnie Arali przeszkadzam, ale wiem że ona mnie nie ugryzie ;) trzeba wiedzieć czego się spodziewać po swoim pupilu, niektóre mogą gryźć jak się im przeszkadza przy konsumpcji....
violet
Posty: 279
Rejestracja: pt kwie 21, 2006 7:07 am

glaskanie przy jedzeniu

Post autor: violet »

:) raczej nie wygladalo na to, zeby w jakikolwiek sposob przeszkadzaly mu te pieszczoty :D a czy jest to jakis wyznacznik "stadium oswojenia" dropsa?
Obrazek
standard black hooded i blue berkshire oraz dumbo cocoa spotted :)

"Let go of complicated feelings, than there's no price to pay "
Awatar użytkownika
Elly
Posty: 1127
Rejestracja: ndz sty 29, 2006 2:22 pm

glaskanie przy jedzeniu

Post autor: Elly »

Mi sie wydaje, ze tak, bo skoro sie myje? i nic sobie nie robi z tego, ze trzymasz ręke na nim albo obok niego :> Widocznie to typ szczurka, który szybko sie oswoi :)
Moje stadkoEliza, Korek i Gina :D || Za Tęczowym Mostem: Pysia, Mary Jane, Dee Dee, Masza, Greta, Wujuś (Karmel)[']
Agath
Posty: 139
Rejestracja: pn sty 30, 2006 7:39 pm

glaskanie przy jedzeniu

Post autor: Agath »

To chyba raczej nie ma żadnego znaczenia. Powinnaś się cieszyć, że szczurek nie jest połochliwy i powoli zaczyna nabierac do ciebie zaufania :)
Mysia [*]
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

glaskanie przy jedzeniu

Post autor: ESTI »

Powiem tak - ja sama nie lubie jak mi przy jedzeniu ktos przeszkadza, wiec mysle, ze podobnie jest ze szczurami. jedne lubia inne niekoniecznie.
Ja jak karmie maluszki, daje im smakolyki itp, to zawsze pogladze po grzbiecie, zeby wiedzialy, ze ja jestem i, ze nikt im tego nie zabierze, takie ot co pieszczoszki na zachete. ;)
Natomiast podczas jedzenia ich nie zaczepiam, niech maja chwile spokoju. :D
Obrazek
violet
Posty: 279
Rejestracja: pt kwie 21, 2006 7:07 am

glaskanie przy jedzeniu

Post autor: violet »

ciesze sie bardzo ze tak szybko mi zaufał :) staram się nie robic nic na sile :) Troche martwi mnie tylko, ze szybciej nabral zaufania do mnie, niz do swojej klatki - ciagle siedzi w kaciku ktory sobie upatrzyl i wylazi z niego tylko w celu porwania czegos do jedzenia lub napicia się :( ale mam nadzieje ze to minie... poprzedni moj szczurek byl duzo starszy jak go kupilam i prawie natychmiast zaczal buszowac po calej klatce, choc nie mial tylu atrakcji co jego nastepca :)
Obrazek
standard black hooded i blue berkshire oraz dumbo cocoa spotted :)

"Let go of complicated feelings, than there's no price to pay "
AnToNio
Posty: 27
Rejestracja: śr kwie 19, 2006 8:49 pm

glaskanie przy jedzeniu

Post autor: AnToNio »

Ja też mam szczurka 2 dni i daje sie głaskać jak je czy myje sie. A nawet zaczyna mi na łapke wchodzić nie mówiąc o spani na moim brzuchu :) Jednak o tym juz pisałem w temacie 'Pochwale sie' :D

Pozdrawiam :)


[quote="violet"]...ciagle siedzi w kaciku ktory sobie upatrzyl i wylazi z niego tylko w celu porwania czegos do jedzenia lub napicia się [/quote]

Mój ma tak samo jednak myślę że z czasem to przejdzie :) przynajmniej mam taką nadzeję :hihi:
STAFFIK u mnie od 19.04.06
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Główne”