[RANY] leczenie

Wszystko inne, czego nie można zakwalifikować do żadnego z podanych działów. Na przykład: kilka objawów, dotyczących ogółu zachowań chorobowych, czy niewydolność kilku organów, obejmujących zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne.
To jest dobry dział, jeśli nie wiesz gdzie możesz umieścić swój post - by najlepiej pasował.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[RANY] leczenie

Post autor: ESTI »

Bardzo mo przykro, to wina problemow z serwerem forum, na ktore nie mielismy wplywu...
Obrazek
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[RANY] leczenie

Post autor: Lulu »

['] przykro mi :-(
an
Posty: 1480
Rejestracja: pn lip 11, 2005 5:03 pm

[RANY] leczenie

Post autor: an »

ja odkopuje temat... mam problem z moim Wackiem. w poniedzialek pojde z nim z tej okazji do Weta, ale nie wiem, czy to pomoze.

Wacek ma rane - strupa, szerokosci ok. pol centymetra, dlugosci ok. 2, idealnie u podstawy szyi. rana powstala dosc dawno, zauwazylam ja ok. sylwestra. przemylam woda utleniona i zostawilam. ale teraz widze, ze ten strup nie ma prawa zagoic sie i odpasc, bo Wacek caly czas go sobie rozdrapuje:/ przeciez nie zaloze mu kolnierza na tylne lapy, bo wlasnie nimi sobie rozdrapuje. w tej okolicy nie ma juz w ogole futra.

co robic, macie jakies pomysly? Wacek czuje sie dobrze, ale martwie sie...
Black American Irish, Black Hooded, Dumbo Topaz, Dumbo Rex Black, Dumbo Rex Merle Lilac Aguti, Dumbo Blaze Beige Fuzz
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[RANY] leczenie

Post autor: ESTI »

Proponuje Ci smarowac te rane solcoserylem lub chitopanem. Pomaga to w gojeniu sie ran. Ten drugi swietnie sie sprawdzil u mojej Mikuli na martwicy, zmniejsze swedzenie i dyskomfort gojenia i szczurek mniej bedzie w to ingerowac. Poza tym nie powoduje powstawanie strupa, natomiast tkanka powoli narasta od zewnatrz i ranka powoli sie zmniejsza.
Obrazek
Awatar użytkownika
moniaaa
Posty: 201
Rejestracja: śr lis 16, 2005 9:58 pm

[RANY] leczenie

Post autor: moniaaa »

Ja dosc rozlegly strup u Stefci smarowalam Polseptolem, taka masc, ktora wyglada jak keczup, zapobiega wszelkim zakazeniom, jest przeciwgrzybiczna (z tego co pamietam to jeszcze cos) i wet mowil, ze nie szkodzi przy zlizywaniu. Rana zagoila sie swietnie, trzeba smarowac cienka warstwe 3-5 razy dziennie.
za TM: Stefcia [*] 14.01.06, Tess - XI 05 - [*] 28.11.2006... zawsze będę o Was pamiętać..
an
Posty: 1480
Rejestracja: pn lip 11, 2005 5:03 pm

[RANY] leczenie

Post autor: an »

dzieki, sprobuje chitopanem... tylko troche sie martwie jak to bedzie, bo Wacek nie daje sie w ogole dotykac. dzis wypuscilam go z klatki na spacer, ale po godzinie chcialam zagonic towarzystwo do klatki. Wacek nie mial na to ochoty, musialam go wiec ganiac po calym pokoju. ale co go dotknelam, to wbijal we mnie pazury i uciekal z piskiem, jakbym mu co najmniej wyrwala ogon...
w koncu go zlapala, ostroznie. tak, zeby bron boze nie dotknac rany. dal sie podniesc, ale byl cholernie niespokojny. mam nadzieje, ze da sie, skubaniec, posmarowac :/
Black American Irish, Black Hooded, Dumbo Topaz, Dumbo Rex Black, Dumbo Rex Merle Lilac Aguti, Dumbo Blaze Beige Fuzz
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[RANY] leczenie

Post autor: ESTI »

an, ten chitopan to areozol, wiec raczej latwo sie go stosuje. Psikaj na rane 3 razy dziennie.
Obrazek
an
Posty: 1480
Rejestracja: pn lip 11, 2005 5:03 pm

[RANY] leczenie

Post autor: an »

Wackowi zakupilam wczoraj "Solcoseryl" w zelu. tylko to mieli w aptece, a z aptekami bylo wczoraj trudno, wiec bralam to, co dali.

Wacek jest wyjatkowo spokojny przy smarowaniu, nie wyrywa sie. problem polega na tym, ze Arabeska chce mu ten zel wylizywac. rozwazam odizolowanie Wacka na jakis czas. ale teraz pytanie: przez ile czasu taka rana moze sie goic- przez 2 tygodnie?
a moze izolacja nie ejst konieczna, bo Arabeska zabiera sie do wylizywania nie od razu, a jak sie zorientuje, czyli zwykle po jakichs 10-15 minutach, a moze wtedy ten zel jakos wsiaka, czy cus?
Black American Irish, Black Hooded, Dumbo Topaz, Dumbo Rex Black, Dumbo Rex Merle Lilac Aguti, Dumbo Blaze Beige Fuzz
PuCeK
Posty: 53
Rejestracja: ndz lis 20, 2005 4:09 pm

Rozdrapa?a strupek i ma teraz rank?:(

Post autor: PuCeK »

Hejka.Mój szczurek miał ostatnio takiego strupka..Zaschniętą krew i dzis zauważyłem małe czerwone kropelki na hamaku.Oglądnąłem szczurka i zobaczyłem,że rodrapała ona strupka i teraz ma rankę:(A obok niej ma już małego strupka:(Pomóźcie.Co mam zrobić by jej pomóc bo boję się,że może być xłe.Czy czymś to posmarować??nie zamykajcie mojego tematu bo szukałem w spisie i archiwum i nic nie znalazłem.Proszę pomóźcie tu się liczy zdrowie mojego szczurka:(POMOCY :-(

[ Komentarz dodany przez: ESTI: Sob Kwi 22, 2006 3:41 pm ]
Temat polaczony juz z istniejacym.
ESTI adm.
...::PuCeK::...
Mikulinka
Posty: 434
Rejestracja: czw lut 02, 2006 2:19 pm

[RANY] leczenie

Post autor: Mikulinka »

Najlepiej przemywaj rivanolem i smaruj jakąś maścią np. Oxycortem (tyle, że Oxycort jest niestety na receptę...).W przypadku rany mojej szczurki, która wyglądała dość nieładnie i okropnie długo się goiła, taka kuracja przyniosła błyskawiczny efekt.Po ranie nie widać już śladu.Powodzenia
Od lewej: Małpka, Borsusia, Kretusia, Bimbla
pomarańczowy jelcz
Posty: 1868
Rejestracja: pn sie 30, 2004 9:40 pm
Kontakt:

[RANY] leczenie

Post autor: pomarańczowy jelcz »

A czy możesz chociaż napisać gdzie jest ten strupek, jakiej wielkości, czy szczur przyjmował ostatnio jakieś zastrzyki?
['] Kubuś ['] Groszek ['] Gucio ['] Pan Przytulak
PuCeK
Posty: 53
Rejestracja: ndz lis 20, 2005 4:09 pm

[RANY] leczenie

Post autor: PuCeK »

ten strupek jak i ranka jest na karku za uszkami.nie przyjmowała żadnych zastrzyków.strupek ok 2mm a ranka jest dość szeroka ok 5 mm
...::PuCeK::...
Kaka
Posty: 1293
Rejestracja: pt lut 11, 2005 10:16 pm

[RANY] leczenie

Post autor: Kaka »

tutaj masz przykład jednego tematu, dość dużo jest w nim informacji. Ale nie radzę przemywać wodą utlenioną tak jak ktoś radził, bo od niej moze sie paprac i trudniej goić.
http://szczury.org/index.php?topic=2123&highlight=ranka
W moim sercu na zawsze: WACŁAW 13.11.05r. BOB 3.07.05r. LUBOMIR 4.12.06r.
Niektórzy postradali zmysły, karmic trolla nie będę. Niektórym od władzy woda sodowa uderza do głowy
Fatty
Posty: 878
Rejestracja: wt kwie 04, 2006 4:24 pm

[RANY] leczenie

Post autor: Fatty »

Góra :(

Moi szczurkowie się ostatnio pokłocili, ale zwykle problemów nie było więc nic z tym nie robiłam. Dziś zobaczyłam,że Ikon drapie się, i że futerko jest we krwi. Oglądnęłam zwierza: jest kilka bardzo wypukłych strupków, skóra dookoła jest mocno podrażniona(miejscami lepka) , więc chyba wdało się zakażenie :(
Czy wspomniane tutaj solcoseryl pomoże i na to?

Ikonowa ranka :( :
Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony pt gru 08, 2006 5:16 pm przez Fatty, łącznie zmieniany 1 raz.
Panowie szczurowie: Ikon & Fabio <3

Dzięki długoletniej wprawie, sama siebie trawię (:
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

[RANY] leczenie

Post autor: limba »

Fatty, powinien pomoc. Ja bym przed kazdym posmarowaniem przemyla ranke rivanolem.
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne / ogół objawów”