[SIERŚĆ I SKÓRA] czerwone strupki

Drapanie? Ranki? Martwica tkanki? Pasożyty? ... i inne dolegliwości związane ze skórą i pokrywającym je futerkiem.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[SIERSC I SKORA] czerwone strupki

Post autor: Lulu »

VipXXL, a bylas u weterynarza?

czym wczesniej szczura leczylas?
probowalas ivomectrimem?
VipXXL
Posty: 25
Rejestracja: pn lut 27, 2006 6:04 pm

[SIERSC I SKORA] czerwone strupki

Post autor: VipXXL »

Nie nie prówbowałam jeszcze tylko Riwanolem i raz mu pomogło teraz za bardzo nie chce mu pomóż bo krostki sa większe i rozdrapane .... a czy ten lek kupie w aptece czy bed musiała iść do weterynarza i w jakiej on jest bcenie ? dziekuje za odpowidz :P
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[SIERSC I SKORA] czerwone strupki

Post autor: Lulu »

VipXXL, tak, koniecznie musisz isc do weterynarza... szkoda, ze wczesniej tego nie zrobilas :|

mozesz weterynarzowi zaproponowac leczenie ivomectrimem jezeli zdiagnozuje swierzb....
PuCeK
Posty: 53
Rejestracja: ndz lis 20, 2005 4:09 pm

[SIERSC I SKORA] czerwone strupki

Post autor: PuCeK »

Hejka.Mam problem.Mój szczurek od niedawna ma na szyjce i na bródce takie małe czerwone strupki.często w tych miejscach się drapie,ale pazurki ma obcięte.W tych miejsca troszke sierści mu wyszło ale tak malutko(takie malutkie wyłysienie-jak się drapał to ta sierśc takimi jakby odpadkami wypadała-ale takie pojedyncze włoski).Poza tym szczur nie ma żadnych niepokojących objaw:je,pije i wariuje.Jak myślicie czym to można wyleczyć??Czy smarowac to RIVANOLEM czy czymś innym??Gdymy umiał i wiedział jak to bym zamieścił fotke,ale nie umiem:(Dajcie jakieś porady...Czekam
...::PuCeK::...
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[SIERSC I SKORA] czerwone strupki

Post autor: Lulu »

PuCeK, w pierszej kolejnosci zabierz szczura do weterynarza, nie lecz sam.
PuCeK
Posty: 53
Rejestracja: ndz lis 20, 2005 4:09 pm

[SIERSC I SKORA] czerwone strupki

Post autor: PuCeK »

no to w takim razie jutro do wtea idę;]jak tego to napisze jaką dał diagnozę;]
...::PuCeK::...
PuCeK
Posty: 53
Rejestracja: ndz lis 20, 2005 4:09 pm

[SIERSC I SKORA] czerwone strupki

Post autor: PuCeK »

Hejka.Sorry że tak późno pisze ale tak jakoś wyszło...Nie było mnie ostatnio na kompie.No więc byłem w czwartek(bo we wtorek nie mogłem)u weta z moja szczurcią i powiedział,że to jest alergia albo na troty albo na jakiś składnik pokarmowy.Zamiast trocin muszę wkładać papier(mam chusteczki)ale ja jednak jestem za pokarmem,bo jak sobie pomyślałem to odkąd moja szczurcia dostaje pokarm owocowy(bo bardziej jej smakuje)to ma strupki.Dzisiaj kupiłem normalny pokarm(taki jak kiedyś dostawała)i zobaczę co wyjdzie.W poniedziałek idę do wizyty kontrolnej.Aha szczurcia dostała taki zastrzyk,by się nie drapała i ma obcięte pazurki.Wszystko za jednym "zamachem" zostało zrobione.Cieszę się z wizyty i nie dość że wet super to jeszcze nie zdziera kasy;]
...::PuCeK::...
Crazy Ladybird
Posty: 5
Rejestracja: pn maja 08, 2006 7:06 pm
Kontakt:

[SIERSC I SKORA] czerwone strupki

Post autor: Crazy Ladybird »

Cóż... mój szczurek też ma takie strupki pod "brodą" i w okolicach oczek... ma jeszcze jeden problem bo ma taki żółtawy łupież... ostatnio spotkałam takiego starszego pana który miał trzy szczurki i powiedział że jego szczurek (Aleksander) też miał taki żółtawy łupiez i że to może być od trocin albo od siana... czy to jest możliwe?? A jeśli maci info to jak to leczyć;>
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[SIERSC I SKORA] czerwone strupki

Post autor: ESTI »

Crazy Ladybird, wystarczyloby poczytac, wszytsko juz bylo wielokrotnie walkowane. 8)
[quote="Crazy Ladybird"]mój szczurek też ma takie strupki pod "brodą" i w okolicach oczek.[/quote]
To prawdopodobnie pasozyty lub alergia.
Proponuje wizyte u weta, podanie Ivomecu - 0,025 ml do pyszczka i powtorka za dziesiec dni, a jesli nie bedzie wystarczajacej poprawy, to kolejna dawke.

[quote="Crazy Ladybird"]ma jeszcze jeden problem bo ma taki żółtawy łupież[/quote]
To samiec, a lopiez jest wynikiem zwiekszobnej ilosci wydzielanego testosteronu. Na to nic nie poradzisz, trzeba go kochac takim jaki jest. ;)

Ile ma szczuras?
Obrazek
Crazy Ladybird
Posty: 5
Rejestracja: pn maja 08, 2006 7:06 pm
Kontakt:

[SIERSC I SKORA] czerwone strupki

Post autor: Crazy Ladybird »

ok.10 miechów. Byłam już u weterynarza... jeden dał u trzy zastrzyki kiepsko to przeżył miał póxniej trauma...a drugidał mu jakiś płyn do smrowania aleto ic nie dało dopiero po aloesie oś znikneło i nie było ale znowu wróiła...;(
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[SIERSC I SKORA] czerwone strupki

Post autor: ESTI »

Crazy Ladybird, jakie leki dostal - nazwy?
Obrazek
Crazy Ladybird
Posty: 5
Rejestracja: pn maja 08, 2006 7:06 pm
Kontakt:

[SIERSC I SKORA] czerwone strupki

Post autor: Crazy Ladybird »

cóż... mam kartki od tych lekarzy ale z jednej od tych zastrzków nie mogę sie odczytać... widze tlyko ze była wiatmina C a dalej to nic nie da sie rozczytać... a drugi lekarz dał Stafankoi Neomycinum 2x dzinnie i lek robiony przez niego też dwa razy dziennie (postaram sei tą kartke póxniej jakoś na kompa wrzucić...;)

aaaaa!! jeszcze smarowałam go Elocom'em
Ostatnio zmieniony pn maja 08, 2006 7:46 pm przez Crazy Ladybird, łącznie zmieniany 1 raz.
snoi
Posty: 40
Rejestracja: śr mar 08, 2006 5:12 pm

[SIERSC I SKORA] czerwone strupki

Post autor: snoi »

Hejka:) Jakiś troszke ponad tydz. temu zauważyłam u mojego ogonka na skórze nad łapkami i szyjce małe czerwone strupki - może z 3, często w tych miejscach się drapie. Pazurków Mu nie obcinam, bo zauważyłam iż sam je sobie obgryza, co niezmiernie śmiesznie wygląda :zakochany: Jednak, wczoraj po powrocie ze studiów zauważyłam, iż liczba strupków powiększyła się, no i same w sobie się troszkę powiększyły i nie mogłam już patrzeć jak się drapie... :cry: Pozatym, jednak ogonek nie miał żadnych niepokojących objawów, jadł, pił i wariował 8)

Wybrałam się jednak z Nim, do weta! Ten obejrzał malucha dokładnie, stwierdzając iż nie jest to żaden pasożyt, (uff...) a usłyszawszy moją odpowiedź, na temat pożywienia, od razu stwierdził, iż ogonek uczulił się na białko... :cry: Tak też sama podejrzewałam... Cholernik mały, noskiem kręcił już od dłuższego czasu na swoją karmę, na wszelkie kolby, na chrupki dla szczurciow... Wolał skubnąć to serka, to jajeczka, a za jogurt to by chyba dał sobie ogonek obciąć! - Wszystko w małych ilościach, ale przy praktycznie żadnym podjadaniu karmy, dało to taki efekt... Więc niestety, przez ok. 3 dni ograniczyć Mu bardzo smakołyki, a później je odstawić... Więc już dziś zakupiłam Mu oprócz tego, co już miał, a co zwykl sobie wysypywał, całą gamę SZCZURZYCH przysmaków, żeby miał urozmaicenie ;) No i niestety MUSI je zacząć jeść... No i oczywiście dostałam lek:) CLEMASTINUM, dawać do pyszczka po o,2 ml; 2 razy dziennie 8) Pierwsza dawkę wszamał pięknie... Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze ;)

btw. wydłużył mi się ten post... 8)
*** My little angel:-) ***
turybiusz
Posty: 354
Rejestracja: wt lis 01, 2005 3:00 pm

[SIERSC I SKORA] czerwone strupki

Post autor: turybiusz »

No nie wiem, troche mi się nie podoba wykluczenie pasożyta na podstawie ogledzin. U moich szczurów też podejrzewano alergię pokarmową, ponieważ badania zeskrobiny nic nie wykazały, a jednak okazało się, że to pasożyty, tyle że było ich mało...
...
pomarańczowy jelcz
Posty: 1868
Rejestracja: pn sie 30, 2004 9:40 pm
Kontakt:

[SIERSC I SKORA] czerwone strupki

Post autor: pomarańczowy jelcz »

Poza tym szczury można karmić nie tylko sucha karmą i serem ;)
Mamy u nas w kraju całkiem spory wybór warzyw i owoców...
['] Kubuś ['] Groszek ['] Gucio ['] Pan Przytulak
ODPOWIEDZ

Wróć do „Skóra i sierść”