Mięso w diecie szczurów

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
guziczek
Posty: 51
Rejestracja: śr maja 03, 2006 2:14 pm
Lokalizacja: kraków

Mięso

Post autor: guziczek »

to jedzonko z mięsem to karma dla szczurów firmy Vitapol
Ono ma takie mięsne kulki, tylko że z tym jedzeniem jest różnie. Raz tych kulek jest zatrzęsienie a innym razem tylko 5 sztuk..
Ale polecam wypróbować bo mnie się ono podoba i myśle że mojej szczurce też bo zreguły ma dużo takich różnych rzeczy naftykanych. ;)


A jeszcze wiem że ta firma ma takie dziwne kolby bekonowe z suszonym mięsem, ale tego już nie sprawdzałam. Za to inne kolby mają bardzo dobre.
Wackowa
Posty: 208
Rejestracja: wt lip 26, 2005 8:11 am
Kontakt:

Mięso

Post autor: Wackowa »

Ja jak większość forumowiczów podaje tradycyjnie mięso + ryż + marchewka wszystko bez przypraw i gotowane! One po prostu za tym przepadają. Strasznie fajny też przepis na suszone mięcho - musze wypróbować.
pomarańczowy jelcz
Posty: 1868
Rejestracja: pn sie 30, 2004 9:40 pm
Kontakt:

Mięso

Post autor: pomarańczowy jelcz »

Ja nie jem mięsa od 5 lat i nie dotykam się go, dlatego zazwyczaj moje kluchy dostają gerberka z mięsem. Czasem jeszcze mama się zlituje i coś im da, chociaż szczerze przyznam, że takiego mięsa bez kamuflażu to nie bardzo chcą jeść :shock:
['] Kubuś ['] Groszek ['] Gucio ['] Pan Przytulak
Awatar użytkownika
Ayumi
Posty: 1105
Rejestracja: pt wrz 02, 2005 3:51 am

Mięso

Post autor: Ayumi »

[quote="guziczek"]A jeszcze wiem że ta firma ma takie dziwne kolby bekonowe z suszonym mięsem, ale tego już nie sprawdzałam.[/quote]moje szczurasy taką kolbę obrócą w dwie minuty - uwielbiają własnie bekonową, to była pierwsza kolba jaką im kupiłam, tylko ma jedna wade - strasznie sie z niej sypie, bardziej niz z innych

co do karmy, to tez ja lubia
ze mną: Mysh
20 aniołków po drugiej stronie tęczy: Mr Happy; Harry; Floyd; Ramzes; Mia; Baby; Lucy; Elsa vel Elly; Alex; Pandora vel Panda; Dolls; Zazu; D; Shanti; Salomea Nine vel Sally; Antehai vel Anti; Elmer vel Elmo; Salem; Oskar; Tigra [']
pixxa
Posty: 321
Rejestracja: śr sie 25, 2004 6:47 pm
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Mięso

Post autor: pixxa »

[quote="ESTI"][quote="pixxa"]przepis na suszona wolowinke. [/quote]
Mniam, az mi pociekla slinka. :hihi:[/quote]

ja tam wole warzywka :hihi:
tez bez miesna jestem :oops:
bastek
Posty: 22
Rejestracja: ndz maja 14, 2006 8:48 am

Mięso

Post autor: bastek »

Ja mojemu myckowi nie podawałem jeszcze mięsa ale nie podam wczesniej z kurczaka niz minie Ptasia Grypa:) Ćwir Ćwir:P :thumbleft: :thumbleft: :jezor2: za to wołowinkę podam w niedziele jako uroczyste danie;p na wafelku z sałatka i marcheweczka:)))
Kiedy do szczurka tuli się ludź, to ludź do szczurka musi coś czuc!:)
Martolina
Posty: 114
Rejestracja: ndz cze 12, 2005 7:08 pm

Mięso

Post autor: Martolina »

Ja moje szczurci dałam ostatnio mały kawałeczek surowej wołowinki, to tak zajadała jakby nigdy nic nie jadła, a później szukała do około więcej :D
Panna w glanach
Posty: 4
Rejestracja: ndz cze 04, 2006 12:29 pm

Mięso

Post autor: Panna w glanach »

Heh... ja też nie jem mięsa... Przewiduje, ze mój szczur... będzie jadł... Z resztą: będe go wychowywała bezstresowo :d hahahah ;) Przy okazji CZOŁGIEM wszystkim, bo chyba nowa jestem :D
'Powiecie, bylem slaby i nieprzystosowany, niedorozwiniety i jeszcze niedojrzaly, sam chwile wybralem na zycia swego drodze. Przed niczym nie tchórze, po prostu odchodze...'
mataforgana
Posty: 1399
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 7:10 am

Mięso

Post autor: mataforgana »

[quote="Martolina"]kawałeczek surowej wołowink[/quote]

surową wołowinką to lepiej ciura nie częstuj...

bo to sie może źle skończyć.

[quote="Panna w glanach"]będe go wychowywała bezstresowo[/quote]

hmm, nie polecam ;)


moje stado ostatnio regularnie korzysta z faktu, że pańcia jest w domu i ma dostęp do garów :D
wysokokaloryczny obiadek z dodatkiem mięska dostaja teraz bardzo często. tuczę chłopaków ;)
BEZSZCZURZEWIE
['] Agrafka,Iskierka,Milva,Ryjek,Nitka,sunia Iskra,Zu,Bea,Arsen,Nan,Nezumi,Eskel&Askaro,Aslan&Amber,Nike,Sepia,
Ryu,Risa,Don,Ori,Diego,Gringo,Effe,Jamajka,Saskia,Imbir,Firmin,Cynamon,Paddy,Karmel,Phoenix,Geralt,Anemon
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Mięso

Post autor: Lulu »

tuczę chłopaków
a pozniej narzekasz, ze Ryjek wyglada jakby pileczke polknal :jezor2:
Ostatnio zmieniony pn cze 05, 2006 9:32 am przez Lulu, łącznie zmieniany 1 raz.
mataforgana
Posty: 1399
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 7:10 am

Mięso

Post autor: mataforgana »

LuLu, bo on je za pół stada ;) a już na pewno za Arsena ;)
dziewczynki juz mi nie urosną.
Senio to straszliwy niejadek.

to chociaż Ryjek jeden nie grymasi i wciaga co mu do pyszczka wpadnie ;)

ostatnio dostają kluseczki z siekanym mięskiem. przemycam im w tym warzywa - ostatnio np. marchewkę startą na tarce o grubych oczkach - to jedyny sposób, żeby im wcisnąć takie surowe warzywko... bo normalnej marchewki w jednym kawałku nawet nie zaszczycają spojrzeniem ;)

i to jest tak, że Ryjek je, byle dużo i byle dobre, wszystko.
Arsen natomiast, zakichany arystokrata, trochę powącha, skubnie trochę mięska, zje kilka kluseczek, oleje warzywa, i już, dziękuję, najedzony. paskud.
jak tak dalej pójdzie, to Ryjek go przerośnie niedługo. a jest młodszy od Senka równo o 3 miesiące...

:)

o, Ryjek własnie mi czyta przez ramię.
kazał napisać, że GOTOWANE MIĘCHO RLZ! ;)
BEZSZCZURZEWIE
['] Agrafka,Iskierka,Milva,Ryjek,Nitka,sunia Iskra,Zu,Bea,Arsen,Nan,Nezumi,Eskel&Askaro,Aslan&Amber,Nike,Sepia,
Ryu,Risa,Don,Ori,Diego,Gringo,Effe,Jamajka,Saskia,Imbir,Firmin,Cynamon,Paddy,Karmel,Phoenix,Geralt,Anemon
Fatty
Posty: 878
Rejestracja: wt kwie 04, 2006 4:24 pm

Mięso

Post autor: Fatty »

Ja ostatnio Fabisia czesto mięskiem raczę, a dokładniej gotowaną piersią z kurczaka :
malo je, a musi odzyskac sily-mięsko je nawet chętnie, ma problemy z twardymi pokarmami a mięso jest miękkie, no i stracił nieco krwi, nochal ma teraz bardzo jasny, więc myślę,że mięso pozwoli mu wrócić do równowagi.
Panowie szczurowie: Ikon & Fabio <3

Dzięki długoletniej wprawie, sama siebie trawię (:
Joanka
Posty: 340
Rejestracja: pt maja 27, 2005 4:08 pm

Mięso

Post autor: Joanka »

Byłam dziś z Falką u weta w celu obcięcia pazurków, bo ostatnio się trochę drapie, a są tak ostre, że zaczynają jej się robić strupki. Pani zainteresowała się tym drapaniem, obejrzała jej uszy, ogon, wypytała o dietę i ściółkę i kazała nie dawać nabiału (nie daję) i mięsa. Czy taki przymusowy wegetarianizm jej nie zaszkodzi? Rzadko karmię ją mięsem, ale jednak to robię, bo mi się wydawało, że przynajmniej odrobina jest potrzebna.
Some men like the fishing
And some men like fowling
And some men like to hear
The cannonballs are roaring
Me - I like sleeping
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

Mięso

Post autor: ESTI »

Joanka, a moze przyczyna tego stanu nie jest "zla dieta"?
Moze warto by sie skoncentrowac na skorze i pomyslec nad pasozytami?
Od kiedy szczur ma strupki?
Czy ma tez lyse placki?

Ja bym sprobowala podanie Ivomecu lub oczywiscie mozesz zrobic zeskrobiny - ale lek ten jest na tyle bezpieczny, ze podalabym i zobaczyla czy beda pozytywne rezulaty.
Obrazek
Joanka
Posty: 340
Rejestracja: pt maja 27, 2005 4:08 pm

Mięso

Post autor: Joanka »

Ze skórą jest na oko wszystko w porządku, pierwszy strupek zauważyłam wczoraj i od razu poleciałam jej obciąć te pazury. Pani weterynarz nawet stwierdziła, że raczej po szczurze nie widać, żeby się faktycznie drapał. :/ Na razie zobaczę, co da zmiana diety, przedwczoraj Falka zjadła spory kawałek surowej kurzej piersi, może rzeczywiście jej to szkodzi.
Aha, od rana się jeszcze nie podrapała. Inna rzecz, że głównie śpi. :)
Some men like the fishing
And some men like fowling
And some men like to hear
The cannonballs are roaring
Me - I like sleeping
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”