Przepisy na własnoręcznie przygotowywane szczurze smakołyki

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

Przepisy na szczurze smakolyki :}

Post autor: sachma »

po pierwsze w temacie nie pisz "prosze o odpowiedz" , temat to temat.... opisz krotko co zawiera post zeby pozniej inni latwiej odnajdywali interesujace ich rzeczy.
po drugie na samym poczatku jest cos takiego jak spis tresci http://szczury.org/index.php?topic=7929 skorzystaj z niego i pisz w juz istniejacych tematach i nie zakladaj nowych.
Obrazek
vonSKY
Posty: 6
Rejestracja: pn gru 26, 2005 4:40 pm

Przepisy na szczurze smakolyki :}

Post autor: vonSKY »

ja tam sie nie bawie w gotowanie, moje szczury dostaja to co ja sam jem. jak jem obiad i nie zapomne to odkrawam po kawalku ze wszystkiego co mam na talerzu i daje na miseczke, to samo sie tyczy innych rzeczy jak np. budyn, ciasto itp.
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

Przepisy na szczurze smakolyki :}

Post autor: sachma »

takie "lenistwo" moze jedynie zaszkodzic szczurka. dajac im to co jesz skracasz im zycie. szczury nie powinny sporzywac soli i innych przypraw ktorych w jedzeniu domowym jest masa.
wysil sie troche i im cos ugotuj albo dawaj tylko pokarm dla szczurkow kupiony w sklepie... szczury na tym o wiele lepiej wyjda.
Obrazek
vonSKY
Posty: 6
Rejestracja: pn gru 26, 2005 4:40 pm

Przepisy na szczurze smakolyki :}

Post autor: vonSKY »

niestety, moje szczury gardzą suchą karmą i wszelkimi kolbami itp. ze sklepow...
no i nie powiedzialbym, zeby w domowym jedzeniu - przynajmniej u mnie - bylo znowu tak duzo przypraw. poza tym gdyby to co im daje mialo byc takie niezdrowe to chyba by tego nie jadly. zreszta sam staram sie zdrowo odzywiac: kanapki z kiełkami itp.
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

Przepisy na szczurze smakolyki :}

Post autor: sachma »

po za tym przepisy nie sa konieczne...
do garnka wrzucasz makaron/ryz..do tego jakie warzywka i kawalek mieska i gotujesz... moje takie cos dostaja co 4-5dni i czuja sie dobrze :) do tego codzien swieze warzywa i owoce :)
gotowanie zdrowego jedzonka wcale nie jest takie trudne i pracochlonne...
jesli nie jedza jednego pokarmu to sporbuj inny.
moje jedza tylko przysmaki megana albo mix vitapolu, podstawowego pokarmu dla szczurow nie jedza,
Obrazek
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Przepisy na szczurze smakolyki :}

Post autor: Lulu »

[quote="vonSKY"]poza tym gdyby to co im daje mialo byc takie niezdrowe to chyba by tego nie jadly.[/quote]


zawsze chcialam wiedziec... bo strasznie mnie interesuje. skad ludzie biora takie bzdury?

poza tym, jezeli szczura nie chce jesc suchej karmy to juz sa bledy zywieniowe wlasciciela... co nie znaczy, ze masz taka sytuacje akceptowac... poszukaj sobie na forum (polecam spis tresci w dziele 'karmienie') jak temu zaradzic...
czukukkcza
Posty: 544
Rejestracja: czw sie 18, 2005 11:16 am

Przepisy na szczurze smakolyki :}

Post autor: czukukkcza »

jestem w ciężkim szoku.
nigdy nie przypuszczałam że spotkam kogoś kto daje swojemu zwierzęciu/już nie mówię że szczurom.../to co sam je:|!
brr...
Pabluś i Stachanek razem na Niebieskiej Łące...
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

Przepisy na szczurze smakolyki :}

Post autor: sachma »

no i nie powiedzialbym, zeby w domowym jedzeniu - przynajmniej u mnie - bylo znowu tak duzo przypraw

szczur NIE MOZE sporzywac jakich kolwiek przypraw. nie wazne czy jest ich malo czy duzo, poprostu nie moze... na wlasne zyczenie skracasz zycie swoich szczurow.
przypominam ze szczurki laboratoryjne sa o wiele slabsze nic ich dzicy bracia, wiec o wiele szybciej i o wiele bardziej im szkodzi nie odpowiednie zywienie.
Obrazek
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

Przepisy na szczurze smakolyki :}

Post autor: limba »

[quote="vonSKY"]ja tam sie nie bawie w gotowanie, moje szczury dostaja to co ja sam jem. jak jem obiad i nie zapomne to odkrawam po kawalku ze wszystkiego co mam na talerzu[/quote]
no i dzieki temu ciury zostaly oduczone jedzenia np suchego pokarmu... :/
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
vonSKY
Posty: 6
Rejestracja: pn gru 26, 2005 4:40 pm

Przepisy na szczurze smakolyki :}

Post autor: vonSKY »

ehhh no niestety w zoologicznym sprzedawczyni mi powiedziala ze szczur je dokladnie to samo co czlowiek... tak sie juz nauczyly i teraz moge miec faktycznie problem :/
ale z tym ze daje im to co sam mam na talerzu to tak nie do konca doslownie, tzn. jak sie robi jakiestam mięsko na obiad to dostaną czasem kawalek surowego, poza tym troche kaszy/ryżu z obiadu a ich przysmak to serek waniliowy Turek;] suchej karmy probowalem kilka rodzajow, teraz tez caly czas mają wsypaną ale niewiele jej ubywa, nawet jesli w klatce oprocz karmy nie ma nic innego. ale chyba przydalaby sie jakas dieta bo Nastia wyglada az za dobrze.
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

Przepisy na szczurze smakolyki :}

Post autor: limba »

musisz zmienic ich nawyki zywieniowe.. na poczatke przeglodz je troche tzn. suche jedzonko warzywka owoce (zadnych smakolykow ze stolu).. i poczytaj ten dzial.. jest tu bardzo duzo informacji i rad jakprawidlowo karmic ciury.. :D
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Awatar użytkownika
Nietoperzyca
Posty: 76
Rejestracja: pn sty 30, 2006 8:13 pm
Lokalizacja: Piła

Przepisy na szczurze smakolyki :}

Post autor: Nietoperzyca »

Ja zrobiłam dla moich maleństw taką sałądkę: pokroiłam kawałek pomidora i ogorka w kostke, wrzuciłam do miski razem z gotowanym makaronem i dodałam odrobine sera smażonego półtłustego (takiego z pudełka, ale naprawdę odrobinę!) zajadają się tym :)

[ Dodano: 15 Lut 2006 18:54 ]
[quote="vonSKY"]poza tym gdyby to co im daje mialo byc takie niezdrowe to chyba by tego nie jadly..[/quote]

To niesłyszałes o przypadkach kiedy szczury jadły kredki, nawozy, plasteline itp.? Te produkty na pewno są dla nich baaardzo zdrowe :roll:
Awatar użytkownika
Opal
Posty: 99
Rejestracja: pt sty 06, 2006 2:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Mniam Mniam ^^

Post autor: Opal »

No tak... Moja szczurka lubiła taką kombinację:
Płatki owsiane robiłam na drobno, po czym maczałam w miodzie tak by było lepkie i robiłam z tego kuleczki, a następnie odkładałam by trochę wyschło i tak sie nie lepiło, no i potem dawałam szczurce do miseczki na papu ^^ bardzo jej to smakowało :D
Dona
Posty: 2033
Rejestracja: pt lip 09, 2004 3:45 pm

Przepisy na szczurze smakolyki :}

Post autor: Dona »

Ugotowana kasza manna [ciepła, ale nie gorąca!] z miodem i ewentualnie z owocami. Ubóstwiam. Ogony też. :)
bastek
Posty: 22
Rejestracja: ndz maja 14, 2006 8:48 am

Kolby

Post autor: bastek »

Przeglądając forum naktnąłem się na przepisy o kolbach nie chcialem ruszac starego tematu więc podaje wam tutaj przepis na kolby który bardzo mi zaimponowal:)

:lol: :lol: :lol: KOLBY DLA GRYZONI by BASTEK :lol: :lol: :lol:

1)Najpierw za pomocą trzepaczki mieszam mąkę z zimną wodą i podgrzewam mieszając aż będzie twardsze ciasto. Mozna dodac miód!!!!:)

2)Do ciasta dodaję, wgniatając różne składniki. Możecie naturalnie te składniki zmieniać w zależności od tego, co macie i co lubią wasze zwierzęta. Mozna dodawac rózne składniki tj. ziarenka, suszone warzywa, dropsy jogurtowe...itd. zalezy kto co lubi:))))


3)Teraz ciasto obklejam dookoła kawałka drewna i potem całość jeszcze raz w pożywieniu dla zwierząt obtaczam).
4)Całość jest następnie układana na blachę wyłożoną folią ( papierem ) do pieczenia 1 w temperaturze 180 stopni Celsjusza wsuwana na 2 godziny.
To dość długo, ale konieczne aby wszystko dobrze wyschło i stwardniało.

5)Gdy ciasto jest odpowiednie twarde i chrupkie musi wystygnąć i po ochłodzeniu można kolby włożyć do klatki.
Dla małych zwierząt ( np. chomików) może być za dużo, więc dla karłowatych zwierząt można zrobić mniejsze porcje ( kolby).
He, ale to wygląda i jak smakuje!

6)Smacznego :przytul: :D


Chciałem to napisac w osobnym temacie aby nie bylo zamieszania jakie i tak zrobiem:)))))) :lol: :lol:

[ Komentarz dodany przez: limba81: Pon Maj 29, 2006 6:20 pm ]
Po to istnieja tematy zeby w nich pisac. Szczegolnie takie jak zbior przepisow.
Polaczone z istniejacym.
limba81 mod.
Kiedy do szczurka tuli się ludź, to ludź do szczurka musi coś czuc!:)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”