[UKLAD ODDECHOWY] zapalenie pluc

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

Mikulinka
Posty: 434
Rejestracja: czw lut 02, 2006 2:19 pm

[UKLAD ODDECHOWY] zapalenie pluc

Post autor: Mikulinka »

W końcu nie zadzwoniłam.Borsusia była dziś na kontroli i pani doktor stwierdziła, że nastąpiła znaczna (a właściwie całkowita) poprawa jej stanu zdrowia.Wydaje mi się, że kobieta zna się na rzeczy i ponadto ma dość dobre podejście do zwierząt (w każdym razie Borsuś ją polubila, a to już coś, wierzcie).Oczywiście do środy szczurcia musi przyjmować antybiotyk, a Lakcid jeszcze przez następne kilka dni po zakończeniu kuracji antybiotykowej. Zostałam też po raz drugi uprzedzona, że tego typu choroby lubią po jakimś czasie powracać i że jeżeli tylko wystąpią jakiekolwiek niepokojące objawy, mam się niezwłocznie pojawić w klinice, co dla mnie jest sprawą jak najbardziej oczywistą. Cieszę się, że mała wróciła do zdrowia, oby na jak najdłużej.No i martwię się, że odstawienie enrobiofloxu będzie dla niej niebywałym szokiem, bo niesamowicie jej zasmakował... :shock: ;)
Od lewej: Małpka, Borsusia, Kretusia, Bimbla
seza
Posty: 6
Rejestracja: ndz maja 28, 2006 11:36 am

[UKLAD ODDECHOWY] zapalenie pluc

Post autor: seza »

od niedzieli jeździmy z dziewczynami do wet. zaczęło się od tego, że ucho leżała łebkiem w dół, ciężko oddychała, była osowiała, plus wycieki z noska i lekko fioletowe łapki. lekarka po osłuchaniu stwierdziła zapalenie płuc, zastrzyki:
Enroxil 5% A 100ml 0,1ml
Tolfine inj a 50ml 0,1ml
Catosal 0,4ml
była poprawa, ale w poniedziałek już pojechałam z obiema, tak na wszelki wypadek, Nerka na przesłuchanie- okazało się, że początkowe stadium, też "bezobjawowym", dostała to samo.
było lepiej, nie ma już głośnego kichania. ale myślę, że nie jest dobrze, dziewczyny dużo leżakują, jedzą tylko swoje ulubione jedzenie, nie reagują na cmokania, wołanie. nie wiem co robić, co zasugerować ewentualnie lekarce. Dziś Ucho dostaje ostatnie zastrzyki, Nerka jutro. Jednak ciągle nie jest dobrze. Czy jest jeszcze coś, co można dla nich zrobić ? Proszę bardzo rady i sugestie, naprawdę ciężko mi patrzeć jak dziewczyny się męczą.
Mikulinka
Posty: 434
Rejestracja: czw lut 02, 2006 2:19 pm

[UKLAD ODDECHOWY] zapalenie pluc

Post autor: Mikulinka »

[quote="seza"]ucho leżała łebkiem w dół, ciężko oddychała, była osowiała, plus wycieki z noska i lekko fioletowe łapki[/quote]

Hmm...te objawy mogą wskazywać również na jakieś problemy z układem krążenia...

[quote="seza"]dziewczyny dużo leżakują, jedzą tylko swoje ulubione jedzenie, nie reagują na cmokania, wołanie.[/quote]

To może być osłabienie organizmu spowodowane przyjmowaniem antybiotyków, jak i również stresem związanym z ciągłymi wizytami u weterynarza. Jeżeli są osłabione, staraj się tak dobierać składniki pożywienia, aby zawierało ono jak najwięcej kalorii, a także to, co małe najbardziej lubią, bo bardzo ważne jest, żeby jadły... Proponuję też Lakcid (probiotyk), którego stosowanie zaleca się przy wszelkich kuracjach antybiotykowych. Dawkowanie jest proste - pół ampułki dziennie dla każdej ze szczurzyc.

Poprawa powinna nastąpić po kilku dniach od podania pierwszej dawki antybiotyku, jeżeli jednak tak się nie stanie, należałoby zmienić antybiotyk na inny...
Od lewej: Małpka, Borsusia, Kretusia, Bimbla
KaRa
Posty: 819
Rejestracja: pn gru 22, 2003 10:11 pm

[UKLAD ODDECHOWY] zapalenie pluc

Post autor: KaRa »

Dzisiaj bylam u weta no i Lawa ma najprawdopodobniej zapalenie pluc leki juz dostala, inny wet stwierdzil,ze to lekkie przeziebienie :evil: Dobrze,ze dzisiaj pojechalam do swojego...jest to wczesne stadium wiec zle nie jest...
Obrazek
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[UKLAD ODDECHOWY] zapalenie pluc

Post autor: Lulu »

KaRa, a miala moze robione rtg?
i jakie leki dostala?

kurcze, mam nadzieje, ze bedzie dobrze...
KaRa
Posty: 819
Rejestracja: pn gru 22, 2003 10:11 pm

[UKLAD ODDECHOWY] zapalenie pluc

Post autor: KaRa »

[quote="LuLu"]KaRa, a miala moze robione rtg?
i jakie leki dostala?

kurcze, mam nadzieje, ze bedzie dobrze...[/quote]
RTG nie miała robionego, a leki trudno mi powiedzieć z nerwów zapomniałm się spytac, ale dzisiaj widze poprawe bardziej zywa juz jest. Jak pojde na kontrole to sie spytam
Obrazek
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

[UKLAD ODDECHOWY] zapalenie pluc

Post autor: krwiopij »

KaRa, ale upewnij sie, czy jej z przyzwyczajenia enrofloksacyny (enrobioflox, enroxil, enrofloxacin, baytril) nie podaja... to zdecydowanie za mlody szczur, zeby ten lek dostawac...
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
pomarańczowy jelcz
Posty: 1868
Rejestracja: pn sie 30, 2004 9:40 pm
Kontakt:

[UKLAD ODDECHOWY] zapalenie pluc

Post autor: pomarańczowy jelcz »

krwiopijka, co proponujesz zamiast tego?
['] Kubuś ['] Groszek ['] Gucio ['] Pan Przytulak
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

[UKLAD ODDECHOWY] zapalenie pluc

Post autor: krwiopij »

pomarańczowy jelcz, prawde mowiac - nie wiem... :roll: nigdy sytuacja nie zmusila mnie do zglebienia tematu... to jest jedno z waznych zagadnien wymagajacych porzadnego opracowania...

wet musi dobrac jakis lek, ktory bedzie odpowiednio silny, ale jednoczesnie nie poczyni spustoszenia w organizmie tak mlodego szczurka... antybiotykow jest wiele, ja nie wiem, ktory bylby dobry... moze ktorys z tych (to rozne antybiotyki stosowane w leczeniu infekcji drog oddechowych):
gentamycyna
azytromycyna (zithromax)
klarytromycyna
tylosin
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
pomarańczowy jelcz
Posty: 1868
Rejestracja: pn sie 30, 2004 9:40 pm
Kontakt:

[UKLAD ODDECHOWY] zapalenie pluc

Post autor: pomarańczowy jelcz »

Hm, kiedy Groszek był maleństwem- miał ok miesiąc był leczony antybiotykiem, który mu pomógł no i raczej był dobrany do jego wieku. Jeśli mają jeszcze jego kartotekę to spróbuję sprawdzić, co to było.
['] Kubuś ['] Groszek ['] Gucio ['] Pan Przytulak
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

[UKLAD ODDECHOWY] zapalenie pluc

Post autor: Ania »

Dobry jest Tylosin - na problemy z układem oddechowym u młodych szczurów.
Wypróbowane - była poprawa.
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
KaRa
Posty: 819
Rejestracja: pn gru 22, 2003 10:11 pm

[UKLAD ODDECHOWY] zapalenie pluc

Post autor: KaRa »

Mała już wraca do zdrowa ;) juz nie charczy i nie kicha itp... lecz schudła strasznie,sama skora i kosci po tej chorobie z niej :cry:
Obrazek
Dory
Posty: 1268
Rejestracja: sob lut 04, 2006 3:38 pm

[UKLAD ODDECHOWY] zapalenie pluc

Post autor: Dory »

Trzymam za nią kciuki :thumbleft: .
Musi być dobrze!

Możesz jej dawać wysokokaloryczną karmę dla szczeniaków, szczurce mojej koleżanki pomogła. Postaram się dowiedzieć jak się nazywa i ile kosztuje.
Grubasy zapraszają do galerii -> http://szczury.org/album_personal.php?user_id=2925
Ami (07.05.2006) ze mną od 12.06.2006
Caspuś (07.09.2006) ze mną od 11.10.2006
Docencik (ok. 06.01.2006) ze mną od 13.04.2006
Dziekaniątko (ok. 06.01.2006) ze mną od 13.04.2006
KaRa
Posty: 819
Rejestracja: pn gru 22, 2003 10:11 pm

[UKLAD ODDECHOWY] zapalenie pluc

Post autor: KaRa »

Dawalam jej ostatnio Hill'sa Sinence plan puppy wiec kaloryczna ale jej srednio smakowala :-(. I szukam jej roznych tlustych serkow troszke podzibda i koniec, ona uwielbia warzywa i owoce a one nie bardzo kalotyczne sa :-(
Obrazek
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

[UKLAD ODDECHOWY] zapalenie pluc

Post autor: limba »

[quote="Dory"]karmę dla szczeniaków,[/quote]
jest taka pasta dla fretek wysokokaloryczna i energetyczna http://www.fretka.pl/ver2/produkt.php?id=199 , nutri drink, kaszki dla dzieci, karma dla kociat.
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum Główne”