łączenie dwóch samców-dorosłych:/

Czyli jak połączyć szczurki, żeby się polubiły.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
kataryna
Posty: 13
Rejestracja: pn lut 13, 2006 5:30 pm

??czenie dwóch samców-doros?ych:/

Post autor: kataryna »

mam dorosłego samca ma już ponad pół roku i chciałam go połączyc z innym samcem.drugi samiec terz jest dorosły.czy łaczenie dwóch dorosłych samców różni się troche od łacznia starszego z młodszym?no i czy wogóle jest mozliwe żeby dwa dorosłe juz samce siebie zaakceptowały?pozdrawiam
kamyczek1995
Posty: 46
Rejestracja: pt mar 03, 2006 6:06 pm

łączenie dwóch samców-dorosłych:/

Post autor: kamyczek1995 »

Oczywiście ,że jest możliwe. Więcej; między nimi może rozrosnąc wielka przyjaźń. Myśle ,że wielkiej różnicy nie ma ,tylko trzeba być ostrożnym ,żeby się nie pozabijały.

Pozdrawiam Kamil
A Ty co sądzisz o szczurach?
pomarańczowy jelcz
Posty: 1868
Rejestracja: pn sie 30, 2004 9:40 pm
Kontakt:

łączenie dwóch samców-dorosłych:/

Post autor: pomarańczowy jelcz »

kamyczek1995, na jakiej podstawie to mówisz?

Bo u mnie na przykład łączenie dorosłych samców kończyło się rozlewem krwi (też mojej). I szczerze mówiąc już bym się na to więcej nei zdecydowała...
['] Kubuś ['] Groszek ['] Gucio ['] Pan Przytulak
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

łączenie dwóch samców-dorosłych:/

Post autor: Lulu »

no to ja sie zgadzam z kamyczek1995 ;)

jasne, ze laczenie mlodzikow jest prostsze, ale i starsze szczurki zazwyczaj da sie polaczyc. czesto trzeba tylko wiecej cierpliwosci.

niestety nie kazde laczenie sie udaje, ale ja bym z tego nie robila reguly. wszystko zalezy od szczurych charakterkow.

dlatego na pytanie: czy mozliwe jest polaczenie dwoch doroslych samcow? moja odpowiedz brzmi: tak.

ale, to ze jest mozliwe nie znaczy, ze w 100% przypadkow sie bedzie udawac.
kataryna
Posty: 13
Rejestracja: pn lut 13, 2006 5:30 pm

łączenie dwóch samców-dorosłych:/

Post autor: kataryna »

dziekuje lulu za odpowiedz.cenie sobie twoje zdanie bo wiem że masz duże doświadczenie z szczurami.no to teraz mi zostało tylko sprowadzenie do domu drugiego szczura.
no i jescze jedno pytanie:czy mam na coś bardziej uważać ,czy troche innaczej postepowac niż w łączeniu starszego z młodszym?
niebieskooka
Posty: 9
Rejestracja: ndz maja 21, 2006 10:33 am

łączenie dwóch samców-dorosłych:/

Post autor: niebieskooka »

Napewno jest to możliwe.Ja do mojego 3 miesięcznego Speedego dołączyłam małego Oskara i się nie pogryzły do tej pory.Teraz bardzo się lubią.Nie wiem jak będzie z dwoma dorosłymi szczurkami.
kamyczek1995
Posty: 46
Rejestracja: pt mar 03, 2006 6:06 pm

łączenie dwóch samców-dorosłych:/

Post autor: kamyczek1995 »

[quote="kataryna"]
no i jescze jedno pytanie:czy mam na coś bardziej uważać ,czy troche innaczej postepowac niż w łączeniu starszego z młodszym?[/quote]

Zdecydowanie wiekszą wagę przyłóż do zniwelowania zapachów obecnego domownika. Dodatkowo gdzieć czytałem (chyba na stronie krwiopijki) ,że przy łączeniu dobrze jest zapach szczurów "zamienić" na zapach wanili.
A Ty co sądzisz o szczurach?
kataryna
Posty: 13
Rejestracja: pn lut 13, 2006 5:30 pm

łączenie dwóch samców-dorosłych:/

Post autor: kataryna »

na razie czekam na odp w sprawie starszego samca jak nie wyjdzie to pójde do zoologicznego i kupie.ale wtedy to juz pewnie młodszego bo rzadko się zdarza że sa starsze.a jak są to szczerze mówiąc boje sie wyzwania oswojenia dorosłego szczura z zoologicznego. :|
Awatar użytkownika
PALATINA
Posty: 1588
Rejestracja: pn sie 30, 2004 12:10 pm
Lokalizacja: Warszawa

łączenie dwóch samców-dorosłych:/

Post autor: PALATINA »

Ja powiem, że wszystko, albo baaardzo dużo zalezy od poszczególnych szczurów (charaktery) i terenie, na jakim sie spotkaja.

Mi się w zyciu udało połączyc kilka razy dorosłych samców, ale też kilka razy to sie nie udało. - Nie ma reguły, ale próbowac warto. ;)
"Wierząc we własną drogę wcale nie musisz udowadniać, że droga innego człowieka jest zła"
(P.Coelho)
Nisia
Posty: 2363
Rejestracja: sob lut 12, 2005 7:07 pm

łączenie dwóch samców-dorosłych:/

Post autor: Nisia »

kataryna, tak jak Ci mowilam. Przedszkolaczek (bo chyba jego masz na mysli) nie jest jeszcze dorosly. Ma (na moje oko) ok. 4 miesiecy - a wiec jest mlodzikiem. Szaleje, bryka i chce sie bawic.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Stadko”